20:45 30/09/2024Բրազիլական լճի հանկարծակի կանաչացման պատճառի մասին խոսել են գիտնականներըԳիտնականները բացատրում են բրազիլական լճի հանկարծակի կանաչացման պատճառը: Gismeteo-ի փոխանցմամբ՝ Սան Պաուլո (Բրազիլիա) ճանապարհորդները ապշել են` տեսնելով քաղաքի զբոսայգիներից մեկում գտնվող լիճը: Այն...
17:55 30/09/2024Պուտինը պարգևատրել է ՌԴ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախկին դեսպաններինՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բարեկամության շքանշանով պարգևատրել է ՌԴ-ում ՀՀ նախկին դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին՝ երկրների միջև կապերի ամրապնդման գործում մատուցած ծառայությունների համար։ Այս մասին...
15:09 30/09/2024Պեկինի մրցաշար. Խաչանովը պարտվեց ԱլկարասինԱշխարհի երրորդ ռակետ Կառլոս Ալկարասը դուրս է եկել Պեկինի ATP-500 մրցաշարի կիսաեզրափակիչ։ Իսպանացի թենիսիստը մրցել է աշխարհի 27-րդ ռակետ Ռուսաստանը ներկայացնող հայ թենիսիստ Կարեն Խաչանովի հետ,...
13:42 30/09/2024Գեղասահորդներ Ակոպովան և Ռախմանինը խոսել են Հայաստան տեղափոխվելու ծրագրի մասինԳեղասահորդուհիներ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը հայտարարել են Հայաստանի Հանրապետության ազգային հավաքականին միանալու իրենց ծրագրերի մասին։ Այս որոշման պատճառների մասին նրանք խոսել են...
13:00 30/09/2024Իրանը հայտարարում է, որ անպատասխան չի թողնի Իսրայելի ոչ մի հանցագործությունԹեհրանն անպատասխան չի թողնի Իսրայելի ոչ մի ագրեսիվ գործողություն։ Իրանի իշխանությունները վերահսկում են իրավիճակը տարածաշրջանում՝ շիական «Հեզբոլլահ» շարժման գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրալլայի...
12:51 30/09/2024Ջիջի Հադիդը պոդիումով անցել է ինքնակպչունով պատրաստված մինի զգեստովՍուպերմոդել Ջիջի Հադիդը սադրիչ տեսքով պոդիում է դուրս եկել։ Լուսանկարները հրապարակվել են Page Six կայքում։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ Ջիջի Հադիդը մասնակցել է Vetements-ի ցուցադրությանը, որը կայացել է...
12:20 30/09/2024Զելենսկին Ուկրաինայում խնդիրներ կունենա «հաղթական ծրագրի» ձախողման պատճառովԶելենսկին Ուկրաինայում խնդիրներ կունենա «հաղթական ծրագրի» ձախողման պատճառով։ Այդ մասին գրում է «Strana.ua»-ն՝ հղում անելով քաղաքական շրջանակներում ունեցած իր աղբյուրին։ «Զելենսկին իրեն հեռահար...
11:14 30/09/2024Ֆրանսիայում թուրք երկրպագուները դանակներnվ հարձակվել են հայ ֆուտբոլիստների վրաԿան տուժածներ
10:30 30/09/2024Ուզբեկստանը կստուգի ռուսախոս ուսանողների ծեծի մասին հաղորդագրություններըՈւզբեկստանի երեխաների օմբուդսմեն Սուրայո Ռախմոնովան «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է, որ կստուգի ռուսական լրատվամիջոցների հաղորդագրությունները Ջիզախ քաղաքի դպրոցներից մեկում ուզբեկերեն չխոսող ռուսալեզու...
10:17 30/09/2024Հոկտեմբերի 1-ին Հայաստան կժամանի ՌԴ վարչապետ Միխայիլ ՄիշուստինըՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հոկտեմբերի 1-ին կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին և Եվրասիական տնտեսական համաժողովի լիագումար նստաշրջանին: Այս մասին հայտնում են ՌԴ...
09:23 30/09/2024«Հելեն» փոթորկի զոհերի թիվը գերազանցել է 110-ըԱՄՆ-ի հարավ-արևելքում պատուհասած «Հելեն» փոթորկի զոհերի թիվը գերազանցել է 110-ը։ Զոհերի թվի մասին հայտնում է CBS News-ը։ «Փոթորկի հետևանքով մահացածների թիվը գերազանցել է 100-ը ողջ հարավ-արևելքում...
21:50 29/09/2024Հրանտ-Լեոն Ռանոսի հեթ-տրիկի է գրանցելԳերմանիայի Ռեգիոնալ լիգայի 9-րդ տուրում Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայի» երկրորդ թիմը Հրանտ-Լեոն Ռանոսի հեթ-տրիկի շնորհիվ մրցակցի խաղադաշտում 4-2 հաշվով հաղթել է «Բոխոլտին»: Հայաստանի ազգային հավաքականի...
17:02 29/09/2024Լիբանանում մահացած Նասրալլայի մարմինը դուրս է բերվել փլատակների տակից. ReutersԲեյրութի հարավային արվարձաններում իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով զոհված լիբանանյան «Հըզբոլլահ» շարժման գլխավոր քարտուղարի մարմինը դուրս է բերվել հարձակման վայրից։ Այդ մասին հայտնում է -ը՝ հղում...
16:27 29/09/2024Կուբանում տղամարդը նռնակով պայթեցրել է սիրելիինԿրասնոդարի երկրամասի Կրոպոտկին քաղաքում տեղի բնակիչը մեքենայում նռնակ է պայթեցրել, որում եղել է սիրելիի հետ։ Այս մասին հայտնում է «93.ru» պորտալը։ Ականատեսների վկայությամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել...
10:37 29/09/2024Իրանը հայտարարում է, որ «Հեզբոլլшհի» առաջնորդի մահը չի նշանակում դիմադրության ավարտԻսրայելի օդային հարվածների արդյունքում Լիբանանի շիական «Հեզբոլլահ» շարժման գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրալլայի սպանությունը չի նշանակում դիմադրության ավարտ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին Բեյրութից...
12:42 28/09/2024Լավրnվ. Մերձավոր Արևելքը մեծ պատերազմի շեմին է«Մերձավոր Արևելքը գտնվում է մեծ պատերազմի շեմին, որը «որոշ մարդիկ իսկապես շատ-շատ ցանկանում են»,- ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի...
12:26 28/09/2024Իսրայելը հայտարարել է «Հըզբոլլահի» առաջնորդ Նասրալլահի ոչնչացման մասինԻսրայելի բանակը պաշտոնապես հայտարարել է, որ «Հեզոլլահի» գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրալլահը սպանվել է նախօրեին Բեյրութում կազմակերպության կենտրոնակայանի վրա թիրախային ավիահարվածի հետևանքով։ «Երեկ...
11:02 28/09/2024Միրզոյանը և Մուստաֆան ստորագրել են «ՀՀ և Պաղեստինի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման մասին» կոմյունիկեՍեպտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Պաղեստինի վարչապետ Մուհամեդ Մուստաֆայի հետ: ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, զրուցակիցները...
10:42 28/09/2024Ինչպես և ինչ կարտոֆիլ ուտել և չգիրանալ. Մասնագետի խորհուրդներըՈրոշ դիետոլոգներ կարտոֆիլը ներառել են անառողջ մթերքների ցանկում։ Արդյո՞ք սա արդարացի է, և ինչպե՞ս առանց կազմվաքծը վնասելու ուտել կարտոֆիլը։ Բժիշկ Ալեքսանդր Մյասնիկովն ասել է, որ քաշի վտանգավոր...
10:00 28/09/2024Իսրայելի հարվածների հետևանքով Բեյրութի օդանավակայանում հրդեհ է բռնկվելՀրդեհը բռնկվել է Բեյրութի միջազգային օդանավակայանի մոտ գտնվող գազալցակայանում՝ իսրայելական բանակի հասցրած հարվածի հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Al Mayadeen հեռուստաալիքը։ «Իսրայելի կողմից Բեյրութի...

12:00 30/08/2023Armenian FM, CoE official discuss Nagorno-KarabakhArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Tuesday had a meeting with Dunja Mijatović, Commissioner for Human Rights of the Council of Europe.
11:00 30/08/2023Russia, Turkey may sign agreements after presidential talksRussia and Turkey may sign a number of agreements following the planned talks between Russian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Tayyip Erdogan in Russia’s Black Sea resort city of...
16:36 29/08/2023Mi-8 helicopter crashes in RussiaAn Mi-8 helicopter belonging to Russia's Federal Security Service (FSB) has crashed in a village in central Russia, killing three people, Newsweek reported.
15:33 29/08/2023Russia records nearly 20% jump in new Covid casesNew coronavirus cases in Russia rose by 19.6% in the past week, and hospitalizations increased by 3.3%, TASS reported on Tuesday, citing the federal anti-coronavirus crisis center.
15:19 29/08/2023French FM condemns Baku's 'immoral' tactics in Nagorno-KarabakhFrance will help create conditions for a just and lasting peace between Armenia and Azerbaijan, French Minister for Europe and Foreign Affairs Catherine Colonna said on Monday.
13:40 29/08/2023Trial date for Trump federal charges setDonald Trump will stand trial in March 2024 for trying to overturn his 2020 presidential election defeat, one day before Republican voters in more than a dozen U.S.
12:48 29/08/2023European Council head, Canadian FM discuss Nagorno-KarabakhEuropean Council President Charles Michel and Canada’s Foreign Minister Mélanie Joly have discussed, among other things, the Nagorno-Karabakh conflict, the minister said in a post on X (formerly...
15:30 28/08/2023CoE's Mijatović calls for restoring free movement along Lachin Corridor“I remain seriously concerned about the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh and the human rights of its population following the blocking of the road running through the Lachin Corridor since...
11:15 28/08/2023House Republicans barrel toward Biden impeachment inquiryHouse Republicans are barreling toward an impeachment inquiry into President Biden, with some saying the conference should pull the trigger as soon as next month when Congress reconvenes, The Hill...
15:30 26/08/2023Senator Cassidy accuses Azerbaijan of crime against humanity in Nagorno-KarabakhU.S. Senator Bill Cassidy has accused Azerbaijan of committing a crime against humanity in blockaded Nagorno-Karabakh (Artsakh). “The humanitarian situation in Nagorno-Karabakh is growing more and...
13:42 26/08/2023Young Armenian boxers win 2 gold medals at European ChampionshipsArmenia has captured 13 medals, including two gold, four silver and seven bronze, at the EUBC Schoolboys and Schoolgirls European Boxing Championships held in Maribor, Slovenia, on August 15-26.
12:56 26/08/2023August 26 is International Dog DayInternational Dog Day is observed as a special occasion to celebrate the love, loyalty and companionship that dogs bring to our lives.
11:31 26/08/2023Macron warns of dangers facing Armenia's borders, condemns Artsakh blockadeFrench President Emmanuel Macron has said that France is making maximum efforts to restore humanitarian access to Artsakh (Nagorno-Karabakh), ARMENPRESS reports.
15:30 25/08/2023Rep. Schiff: Azerbaijan's illegal blockade of Lachin Corridor must endU.S. Congressman Adam Schiff has reiterated his support for the Artsakh people and the Armenian diaspora defending them, calling for U.S. action to break Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin...
12:59 25/08/2023Meeting date of Russian, Turkish leaders not set yetThere is no specific information about the probable date for the meeting between President of Turkey Recep Tayyip Erdogan and Russian President Vladimir Putin, the office of the Turkish leader told...
12:48 25/08/2023France plans to introduce UNSC resolution on Artsakh – Le FigaroFrance plans to introduce a resolution at the UN Security Council to break Azerbaijan’s months-long blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh), according to Le Figaro.
11:00 25/08/2023Professor Juan Mendez's report on Nagorno-Karabakh presented at UNOn 23 August, the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh was discussed at the United Nations in the context of the risks of atrocity crimes and the preventive mechanisms.
15:36 24/08/2023Russian diplomat denied entry to ArmeniaArmenia’s government has banned Viktor Krivopuskov, Chairman of the Russian Society of Friendship and Cooperation with Armenia, from entering the country.
14:57 24/08/2023Russian PM arrives in ArmeniaRussian Prime Minister Mikhail Mishustin has arrived in Armenia on a two-day visit to participate in a session of the Eurasian Intergovernmental Council.