09:39 28/09/2024ԱՀԿ-ն հերքում է տվյալները, թե COVID-19-ի նոր շտամն ավելի վտանգավոր էՆերկայիս տվյալները չեն վկայում, որ COVID-19 XEC-ի նոր շտամն ավելի վտանգավոր է, քան նախորդ շտամները։ Ռիա նովոստիին ասել է Ռուսաստանում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ներկայացուցիչ...
21:58 27/09/2024Մախաչկալայում գազալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների թիվն աճել էՄախաչկալայում գազալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է վեց մարդ, այդ թվում՝ երկու երեխա։ Այս մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովը։ «Տուժածների թիվը...
20:05 27/09/2024Նյու Յորքի քաղաքապետը մեղադրվում է Հայոց ցեղասպանության մասին հայտարարություն չանելու դիմաց թուրք պաշտոնյաներից կաշառք ստանալու համարՆյու Յորքի քաղաքապետ Էրիկ Ադամսը խոստացել է մնալ իր պաշտոնում այն բանից հետո, երբ դաշնային դատախազները նրան մեղադրանքներ են ներկայացրել։ Ըստ դրանց՝ Ադամսը թույլ է տվել թուրք պաշտոնյաներին և...
17:27 27/09/2024Ձկնորսները վաճառել են իրենց որսած երկու ձուկը և դարձել միլիոնատերերԲենգալյան ծոցում ձկնորսները երկու հազվագյուտ ձուկ են վաճառել 1,5 մլն ռուփիով։ Այդ մասին հաղորդում է Kalinga TV-ն։ «Մոտ 199 կիլոգրամ կշռող երկու ձուկ վաճառվել է 15 լաք ռուպիով (1,5 միլիոն), որի...
17:03 27/09/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Պեկինում ընթացող մրցաշարի երրորդ շրջանՀայաստանը ներկայացնող թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը Պեկինի Մաստերս մրցաշարում դուրս է եկել երրորդ շրջան։ Մրցաշարի երկրորդ շրջանում աշխարհի 47-րդ ռակետ Էլինա Ավանեսյանը մրցել է Միացյալ Նահանգների...
16:07 27/09/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Պեկինի մրցաշարի երկրորդ շրջանՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հաղթանակով է մեկնարկել Պեկինի բաց մրցաշարում: Խաչանովը մրցել է Իսպանիան ներկայացնող Ռոբերտ Կարբալեսի հետ: 1 ժամ 41 րոպե տևած մրցախաղում Խաչանովը հաղթել է երկու...
14:38 27/09/2024ՌԴ պատվիրակությունը ստուգումներ է իրականացնում կաթնամթերք արտադրող ու վերամշակող հայաստանյան ընկերություններումՌոսսելխոդնադզորը բաց է Հայաստանի իրավասու գերատեսչության հետ երկխոսության, ինչպես նաև պատրաստ է ընդլայնել ապրանքների մատակարարների ցանկը։ Այս մասին հայտնել է Ռոսսելխոդնադզորի ղեկավար Սերգեյ...
12:17 27/09/2024Գործարար Ռուբեն Թաթուլյանի նկատմամբ ՌԴ-ում կրկին հետախուզում է հայտարարվելՆոր քրեական գործի շրջանակներում գործարար Ռուբեն Թաթուլյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։ «Ռուբեն Ալբերտի Թաթուլյանը հետախուզվում է Քրեական օրենսգրքի հոդվածով»,- ասվում է ՌԴ ՆԳՆ տվյալների...
11:05 27/09/2024Ճապոնիայի նոր վարչապետը կդառնա պաշտպանության նախկին նախարար ԻշիբանՃապոնիայի իշխող Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԼԴԿ) նախագահ է ընտրվել պաշտպանության նախկին նախարար Շիգերու Իշիբան, որը քվեարկության երկրորդ փուլի արդյունքներով կդառնա երկրի հաջորդ վարչապետը։...
10:08 27/09/2024NY Times. ԱՄՆ հետախուզությունը կոչ է արել թույլ չտալ ամերիկյան զենքն օգտագործել ՌԴ խորքերը հարվածելու համարԱմերիկյան հետախուզական ծառայությունները կարծում են, որ Ռուսաստանին հարվածելու համար ամերիկյան հեռահար զենքի կիրառումը թույլ տալը կարող է առանց ռազմական գործողությունների ընթացքը փոխելու ուժային...
21:24 26/09/2024Լիբանանը հայտնում է Իսրայելի ռմբակոծությունների սկսվելու հետևանքով 1500 զոհերի մասինԼիբանանի տարբեր շրջաններում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1540-ի, 5,4 հազար խաղաղ բնակիչ վիրավորվել է։ «ՌԻԱ նովոստգի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է Լիբանանի...
20:12 26/09/2024Լիբանանի տարբեր հատվածքներում շուրջ 115 գրոհ է եղել, զոհերի թիվը հասել է 60-իՀինգշաբթի առավոտվանից Լիբանանում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 60-ի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է լիբանանաի հանրապետության առողջապահության...
17:23 26/09/2024Հորդանանը 11-ամյա արցախցի Վրեժի մասին պատմող ֆիլմը ներկայացրել է «Օսկար»-իՀորդանանահայ կինովավերագրող Սարին Հայրապետյանի «Տունս քաղցր ա» վավերագրական ֆիլմը
15:41 26/09/2024Մոլդովայի իշխանություններն արգելափակել են «ՌԻԱ նովոստի»-ի կայքըՄոլդովայի իշխանություններն արգելափակել են «ՌԻԱ նովոստի»-ի կայքը՝ փորձելով նախագահական ընտրություններից առաջ տեղեկատվական դաշտը հասցնել լիակատար ամլության «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է մոլդովացի քաղաքագետ...
14:39 26/09/2024Ռուսաստանում հայտնաբերվել է Covid-ի նոր XEC շտամով վարակման դեպքերCOVID-19-ի նոր շտամը, որն արագորեն տարածվում է ամբողջ աշխարհում, հասել է Ռուսաստան։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ Ռոսպոտրեբնադզորի մամուլի ծառայությունը։ XEC-ն առավել տարածված է Ֆրանսիայում, նաև...
13:58 26/09/2024Սկորսեզեն դադարեցրել է երկու ֆիլմի վրա աշխատանքըՌեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն դադարեցրել է իր վերջին երկու ֆիլմերի աշխատանքը։ Այս մասին գրել է Variety ամսագիրը։ Ամսագրին հայտնի է դարձել, որ ռեժիսորը դադարեցրել է ամերիկացի երգիչ Ֆրենկ Սինատրայի և...
11:37 26/09/2024Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը տեղի կունենա երեկոյանԱՄՆ պետքարտուղարության պաշտոնական կայքը հրապարակել է Էնթոնի Բլինքենի այսօրվա հանդիպումների գրաֆիկը, որտեղ մանրմասներ կան նաև Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպման մասին։ ԱՄՆ պետքարտուղարի, Հայաստանի...
22:02 25/09/2024Պուտինն առաջարկել է հստակեցնել միջուկային զենքի կիրառման պայմաններըՄիջուկային զսպման հարցերով Անվտանգության խորհրդի նիստում Վլադիմիր Պուտինն առաջարկել է մի շարք ճշգրտումներ անել Ռուսաստանի կողմից միջուկային զենքի կիրառման պայմանների վերաբերյալ։ «Փաստաթղթի թարմացված...
18:00 25/09/2024Կյանքից հեռացել է ՌԴ վաստակավոր արտիստ Ռոման Մադյանովը62 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ, կինոյի և թատրոնի դերասան Ռոման Մադյանովը: Այս մասին հայտնել է հեռուստահաղորդավարուհի Եկատերինա Ստրիժենովան Telegram-ի իր ալիքում։ Մադյանովը...
17:08 25/09/2024Էլինա Ավանեսյանը Պեկինի մրցաշարում դուրս է եկել երկրորդ փուլԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը հաղթանակով է մեկնարկել Պեկինի Մաստերս մրցաշարում: Պեկինի Մաստերս մրցաշարի մեկնարկում Հայաստանը ներկայացնող Էլինա Ավանեսյանն առաջին տուրում մրցել է ԱՄՆ ներկայացուցիչ...

14:25 24/08/2023Joe Manganiello pays tribute to his Armenian rootsActor Joe Manganiello, 46, sported fresh ink that paid tribute to his Armenian heritage, RadarOnline.com has learned.
13:55 24/08/20236 more countries set to join BRICSLeaders of the BRICS group have decided to invite six more countries to join their alliance, POLITICO reports.
13:22 24/08/2023Rally in support of Artsakh Armenians held in GlendaleA rally was held in Glendale on Thursday to show support for 120,000 Artsakh Armenians who have been living under Azerbaijan's unlawful blockade for over eight months now.
16:15 23/08/2023Magnus Carlsen says he suffered food poisoning after semi-final win at FIDE World CupWorld number one Magnus Carlsen has revealed that he overcame a bout of food poisoning to draw the first game of the International Chess Federation (FIDE) Open World Cup final in Baku, Inside The...
12:36 23/08/2023Rep. Schiff warns of urgent humanitarian crisis in ArtsakhU.S. Congressman Adam Schiff has raised awareness of an urgent humanitarian crisis occurring in blockade-hit Artsakh (Nagorno-Karabakh). In a post on X (formerly Twitter), Rep. Schiff breaks down...
12:00 23/08/2023Russia downs 3 combat drones over MoscowRussian air defenses thwarted a Ukrainian drone attack on Moscow early Wednesday, Russia's defense ministry said, the latest in a string of aerial assaults targeting the Russian capital, "Two of the...
17:00 22/08/2023Thierry Henry named France's new U21 head coachFormer France striker Thierry Henry has been named head coach of the country's Under-21s until 2025, the French Football Federation said in a statement on Monday.
14:36 22/08/2023ANCC, Canadian FM discuss Artsakh blockadeMembers of the Armenian National Committee of Canada (ANCC) discussed the dire situation in blockade-hit Artsakh (Nagorno-Karabakh) with Canada's Foreign Minister Mélanie Joly on August 19.
13:35 22/08/2023Child killed in shooting in southern FranceA 10-year-old boy was killed during a shootout between four gunmen in southern France on Monday night, The Local reported.
16:45 21/08/2023Real Sociedad complete signing of Arsen ZakharyanReal Sociedad have announced that they have signed Arsen Zakharyan from Dynamo Moscow, with the youngster penning a contract at the Basque club until the summer of 2029, Sports Mole reports.
13:30 21/08/2023Protest against Artsakh blockade held in New YorkA protest against the Artsakh blockade was held outside the United Nations headquarters in New York on Monday.
17:13 19/08/2023World Championships: Armenian wrestler beats Azeri, Georgian rivals to reach semifinalsArmenian wrestler Suren Aghajanyan (60 kg) has defeated his Azerbaijani and Georgian rivals to advance to the semifinals of the U20 World Championships being held in Amman, Jordan, from August 14-20.
16:15 19/08/2023Turkey works on restoration of grain deal, says Erdogan’s advisorAnkara is working on restoration of the grain deal, which ended on July 17, Turkish presidential advisor Akif Cagatay Kilic said Saturday, adding that there has been no cooling in Moscow-Ankara...
14:06 19/08/2023Today is World Humanitarian DayWorld Humanitarian Day is observed on August 19 every year to honour humanitarians around the world who strive to meet ever-growing global needs.
12:32 19/08/2023Trump expected to surrender to Fulton County jail next weekFormer President Donald Trump is expected to surrender himself to the Fulton County jail at the end of next week – on Thursday or Friday, a senior law enforcement official with knowledge of the...
12:15 19/08/2023ICRC insists on resumption of humanitarian supplies across Lachin corridorThe International Committee of the Red Cross (ICRC) is urging decision-makers to find a compromise and make it possible to resume urgently needed humanitarian deliveries to Nagorno-Karabakh (Artsakh)...
11:30 19/08/2023Socialist International urges Azerbaijan to immediately open Lachin corridorThe Socialist International calls on Azerbaijan to immediately reopen the Lachin corridor, the sole road linking Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia.
16:00 18/08/2023Former Austrian chancellor charged with giving false testimonyFormer Austrian chancellor Sebastian Kurz has been charged with giving false testimony before parliament, Reuters reported on Friday, citing the Austrian prosecutor's office for economic crimes and...
12:52 18/08/2023Rep. Raja Krishnamoorthi: U.S. must continue to support blockade-hit ArtsakhCongressman Raja Krishnamoorthi calls for continued U.S. support for Artsakh amid months-long blockade by Azerbaijan. "The people of Artsakh are still at risk of starvation and running out of basic...