09:39 28/09/2024ԱՀԿ-ն հերքում է տվյալները, թե COVID-19-ի նոր շտամն ավելի վտանգավոր էՆերկայիս տվյալները չեն վկայում, որ COVID-19 XEC-ի նոր շտամն ավելի վտանգավոր է, քան նախորդ շտամները։ Ռիա նովոստիին ասել է Ռուսաստանում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ներկայացուցիչ...
21:58 27/09/2024Մախաչկալայում գազալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների թիվն աճել էՄախաչկալայում գազալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է վեց մարդ, այդ թվում՝ երկու երեխա։ Այս մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովը։ «Տուժածների թիվը...
20:05 27/09/2024Նյու Յորքի քաղաքապետը մեղադրվում է Հայոց ցեղասպանության մասին հայտարարություն չանելու դիմաց թուրք պաշտոնյաներից կաշառք ստանալու համարՆյու Յորքի քաղաքապետ Էրիկ Ադամսը խոստացել է մնալ իր պաշտոնում այն բանից հետո, երբ դաշնային դատախազները նրան մեղադրանքներ են ներկայացրել։ Ըստ դրանց՝ Ադամսը թույլ է տվել թուրք պաշտոնյաներին և...
17:27 27/09/2024Ձկնորսները վաճառել են իրենց որսած երկու ձուկը և դարձել միլիոնատերերԲենգալյան ծոցում ձկնորսները երկու հազվագյուտ ձուկ են վաճառել 1,5 մլն ռուփիով։ Այդ մասին հաղորդում է Kalinga TV-ն։ «Մոտ 199 կիլոգրամ կշռող երկու ձուկ վաճառվել է 15 լաք ռուպիով (1,5 միլիոն), որի...
17:03 27/09/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Պեկինում ընթացող մրցաշարի երրորդ շրջանՀայաստանը ներկայացնող թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը Պեկինի Մաստերս մրցաշարում դուրս է եկել երրորդ շրջան։ Մրցաշարի երկրորդ շրջանում աշխարհի 47-րդ ռակետ Էլինա Ավանեսյանը մրցել է Միացյալ Նահանգների...
16:07 27/09/2024Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Պեկինի մրցաշարի երկրորդ շրջանՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հաղթանակով է մեկնարկել Պեկինի բաց մրցաշարում: Խաչանովը մրցել է Իսպանիան ներկայացնող Ռոբերտ Կարբալեսի հետ: 1 ժամ 41 րոպե տևած մրցախաղում Խաչանովը հաղթել է երկու...
14:38 27/09/2024ՌԴ պատվիրակությունը ստուգումներ է իրականացնում կաթնամթերք արտադրող ու վերամշակող հայաստանյան ընկերություններումՌոսսելխոդնադզորը բաց է Հայաստանի իրավասու գերատեսչության հետ երկխոսության, ինչպես նաև պատրաստ է ընդլայնել ապրանքների մատակարարների ցանկը։ Այս մասին հայտնել է Ռոսսելխոդնադզորի ղեկավար Սերգեյ...
12:17 27/09/2024Գործարար Ռուբեն Թաթուլյանի նկատմամբ ՌԴ-ում կրկին հետախուզում է հայտարարվելՆոր քրեական գործի շրջանակներում գործարար Ռուբեն Թաթուլյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։ «Ռուբեն Ալբերտի Թաթուլյանը հետախուզվում է Քրեական օրենսգրքի հոդվածով»,- ասվում է ՌԴ ՆԳՆ տվյալների...
11:05 27/09/2024Ճապոնիայի նոր վարչապետը կդառնա պաշտպանության նախկին նախարար ԻշիբանՃապոնիայի իշխող Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԼԴԿ) նախագահ է ընտրվել պաշտպանության նախկին նախարար Շիգերու Իշիբան, որը քվեարկության երկրորդ փուլի արդյունքներով կդառնա երկրի հաջորդ վարչապետը։...
10:08 27/09/2024NY Times. ԱՄՆ հետախուզությունը կոչ է արել թույլ չտալ ամերիկյան զենքն օգտագործել ՌԴ խորքերը հարվածելու համարԱմերիկյան հետախուզական ծառայությունները կարծում են, որ Ռուսաստանին հարվածելու համար ամերիկյան հեռահար զենքի կիրառումը թույլ տալը կարող է առանց ռազմական գործողությունների ընթացքը փոխելու ուժային...
21:24 26/09/2024Լիբանանը հայտնում է Իսրայելի ռմբակոծությունների սկսվելու հետևանքով 1500 զոհերի մասինԼիբանանի տարբեր շրջաններում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1540-ի, 5,4 հազար խաղաղ բնակիչ վիրավորվել է։ «ՌԻԱ նովոստգի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է Լիբանանի...
20:12 26/09/2024Լիբանանի տարբեր հատվածքներում շուրջ 115 գրոհ է եղել, զոհերի թիվը հասել է 60-իՀինգշաբթի առավոտվանից Լիբանանում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 60-ի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է լիբանանաի հանրապետության առողջապահության...
17:23 26/09/2024Հորդանանը 11-ամյա արցախցի Վրեժի մասին պատմող ֆիլմը ներկայացրել է «Օսկար»-իՀորդանանահայ կինովավերագրող Սարին Հայրապետյանի «Տունս քաղցր ա» վավերագրական ֆիլմը
15:41 26/09/2024Մոլդովայի իշխանություններն արգելափակել են «ՌԻԱ նովոստի»-ի կայքըՄոլդովայի իշխանություններն արգելափակել են «ՌԻԱ նովոստի»-ի կայքը՝ փորձելով նախագահական ընտրություններից առաջ տեղեկատվական դաշտը հասցնել լիակատար ամլության «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է մոլդովացի քաղաքագետ...
14:39 26/09/2024Ռուսաստանում հայտնաբերվել է Covid-ի նոր XEC շտամով վարակման դեպքերCOVID-19-ի նոր շտամը, որն արագորեն տարածվում է ամբողջ աշխարհում, հասել է Ռուսաստան։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ Ռոսպոտրեբնադզորի մամուլի ծառայությունը։ XEC-ն առավել տարածված է Ֆրանսիայում, նաև...
13:58 26/09/2024Սկորսեզեն դադարեցրել է երկու ֆիլմի վրա աշխատանքըՌեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն դադարեցրել է իր վերջին երկու ֆիլմերի աշխատանքը։ Այս մասին գրել է Variety ամսագիրը։ Ամսագրին հայտնի է դարձել, որ ռեժիսորը դադարեցրել է ամերիկացի երգիչ Ֆրենկ Սինատրայի և...
11:37 26/09/2024Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը տեղի կունենա երեկոյանԱՄՆ պետքարտուղարության պաշտոնական կայքը հրապարակել է Էնթոնի Բլինքենի այսօրվա հանդիպումների գրաֆիկը, որտեղ մանրմասներ կան նաև Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպման մասին։ ԱՄՆ պետքարտուղարի, Հայաստանի...
22:02 25/09/2024Պուտինն առաջարկել է հստակեցնել միջուկային զենքի կիրառման պայմաններըՄիջուկային զսպման հարցերով Անվտանգության խորհրդի նիստում Վլադիմիր Պուտինն առաջարկել է մի շարք ճշգրտումներ անել Ռուսաստանի կողմից միջուկային զենքի կիրառման պայմանների վերաբերյալ։ «Փաստաթղթի թարմացված...
18:00 25/09/2024Կյանքից հեռացել է ՌԴ վաստակավոր արտիստ Ռոման Մադյանովը62 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ, կինոյի և թատրոնի դերասան Ռոման Մադյանովը: Այս մասին հայտնել է հեռուստահաղորդավարուհի Եկատերինա Ստրիժենովան Telegram-ի իր ալիքում։ Մադյանովը...
17:08 25/09/2024Էլինա Ավանեսյանը Պեկինի մրցաշարում դուրս է եկել երկրորդ փուլԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը հաղթանակով է մեկնարկել Պեկինի Մաստերս մրցաշարում: Պեկինի Մաստերս մրցաշարի մեկնարկում Հայաստանը ներկայացնող Էլինա Ավանեսյանն առաջին տուրում մրցել է ԱՄՆ ներկայացուցիչ...

16:34 14/02/2025Захарова: Армения несет ответственность за разъяснение последствий вступления в ЕСОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова прокомментировала информацию о том, что парламент Армении принял проект о процессе вступления в Евросоюз.
16:06 14/02/2025Администрация Трампа приостановила финансирование NEDАдминистрация Трампа вслед за USAID приостановила финансирование Национального фонда в поддержку демократии - NED, пишет The Free Press.
13:59 14/02/2025Чилиец снял, как горбатый кит проглотил и выплюнул его 24-летнего сынаДелл Симанкас снял на видео, как горбатый кит пытался проглотить его 24-летнего сына Адриана, пишет Associated Press.
12:12 14/02/2025День святого Валентина (День всех влюбленных) отмечается 14 февраляДень святого Валентина (День всех влюбленных) ежегодно отмечается в католическом и протестантском мире 14 февраля.
11:58 14/02/2025Берлинале-2025: чем удивит юбилейный кинофестивальВ четверг в столице Германии открылся Международный кинофестиваль Берлинале. Он продлится до 23 февраля и представит около 250 фильмов: игровых, документальных, экспериментальных, анимационных,...
17:11 13/02/2025Землетрясение произошло в СочиМагнитуда землетрясения в Сочи, по уточненным данным, составила 4,4, сообщили в пресс-службе МЧС. Землетрясение в Сочи не вызвало разрушения инфраструктуры, пострадавших нет, все службы...
16:58 13/02/2025Лесные пожары в Лос-Анджелесе обойдутся страховщикам в рекордные $40 млрдЛесные пожары в округе Лос-Анджелес, которые нанесли экономический ущерб на сумму более 250 млрд долларов, обернутся страховыми выплатами в размере около 40 млрд долларов, пишет МИР 24.
15:54 13/02/2025В Мюнхене совершен наезд на группу пешеходов: пострадали не менее 20 человекВодитель автомобиля, протаранивший в Мюнхене толпу пешеходов, из-за чего пострадали как минимум 20 человек, является гражданином Афганистана, сообщает Bild со ссылкой на свои источники.
15:44 13/02/2025СМИ: Баку намерен выслать 39 сотрудников МИА «Россия сегодня»Азербайджан решил внести «корректировки в фактическую деятельность» в стране представительств и филиалов зарубежных СМИ «с целью устранения сложившегося диспаритета», передает Caliber.Az со ссылкой...
14:39 13/02/2025Роналду – самый высокооплачиваемый спортсмен мира в 2024 году с доходом $260 млнПортугальский нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" из Саудовской Аравии Криштиану Роналду стал самым высокооплачиваемым спортсменом по итогам 2024 года по версии портала Sportico.
14:06 13/02/2025Проваливший 2000 свиданий японец открыл собственное брачное агентство44-летний японец Йоши из префектуры Сидзуока, потративший много лет на поиски своей второй половинки, открыл свое брачное агентство.
13:32 13/02/2025Снежный шторм на востоке США: десятки тысяч домов остались без света, авиасообщение парализованоМощный снежный шторм и ледяные дожди бушуют в США. Непогода уже обрушилась на всю восточную часть страны. Стихия добралась и до столицы. По всей стране парализована работа аэропортов, свыше 4 тысяч...
12:25 13/02/2025В Тюменской области эксгумируют тело женщины для перезахоронения в АрменииВ Тюменской области по просьбе супруга эксгумируют тело его умершей супруги для перезахоронения в Армении.
11:56 13/02/2025Трамп заявил, что встретится с Путиным в Саудовской АравииСаудовская Аравия станет страной, где президент США Дональд Трамп и российский лидер Владимир Путин проведут личную встречу для обсуждения возможностей завершения войны в Украине.
11:40 13/02/2025Эдуард Сперцян: Ни разу не пожалел о выборе сборной Армении, а не РоссииКапитан «Краснодара» Эдуард Сперцян заявил в интервью «Чемпионату», что ни разу не пожалел о своем выборе выступать за сборную Армении, а не России.
11:32 13/02/2025Свыше 115 землетрясений зафиксировали на Камчатке за суткиВулкан Безымянный на Камчатке снова проявляет активность. За сутки там было зафиксировано свыше 115 землетрясений, которые сопровождались свечением купола. Об этом сообщили в Камчатском филиале...
15:04 12/02/2025Новым президентом Греции стал Костас ТасуласПарламент Греции избрал президентом страны Костаса (Константиноса) Тасуласа, ранее занимавшего пост председателя парламента, передает МИР 24.
14:23 12/02/2025Песков: Нужно будет и самим армянам, и всем остальным разобраться в том, насколько это обоюдное желаниеПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков назвал суверенным правом Армении ориентирование на ЕС. Фракция правящей партии «Гражданский договор» Национального Собрания Армении 12 февраля 63 голосами...
13:48 12/02/2025Шант Саркисян и Айк Мартиросян на международном шахматном турнире Al-Beruniy заняли 2-е и 3-е местаВыступающие за мужскую сборную Армении по шахматам Шант Саркисян и Айк Мартиросян завершили выступления на международном турнире Al-Beruniy: армянские гроссмейстеры на проходившем в Узбекистане...