15:11 25/09/2024ԱՄՆ-ում երաշտը փոխել է պապայայի համըԱՄՆ-ում երաշտը փոխել է բնակչության շրջանում հայտնի մրգի՝ պապայայի համը, այն սկսել է դառնանալ։ Այս մասին հայտնում է MIR 24-ը։ Օհայոյի և Կենտուկիի շրջանների ֆերմերները տարակուսած են.
13:37 25/09/2024Նյու Յորքում կկայանա Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը. ԶԼՄԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը վաղը Նյու Յորքում կհանդիպի Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին՝ խաղաղ բանակցությունների «եզրափակիչ փուլի» անցկացման նպատակով։ Այս մասին գրում է ադրբեջանական...
13:32 25/09/2024ԱՊՀ տարածքում բնակարանների վարձակալության ամենաբարձր գները Երևանում ենՄոսկվան առաջին տեղն է զբաղեցրել Ռուսաստանի քաղաքների վարկանիշում, որտեղ մեկ տարվա ընթացքում ամենաշատը բարձրացել են բնակարանների վարձակալության գները։ Այժմ Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում մեկ...
11:35 25/09/2024Չեղարկվել է Իրակլի Կոբախիձեի հրավերը Ջո Բայդենի ընդունելությանըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը սեպտեմբերի 25-ին Նյու Յորքում ավանդական ընդունելության ժամանակ կհյուրընկալի համաշխարհային առաջնորդներին և ՄԱԿ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյաներին։ Sputnik-georgia.ru-ի փոխանցմամբ,...
11:14 25/09/2024Օրբակայտեն հրաժարվել է Դուբայում Աբրահամ Ռուսսոյի հետ բեմ դուրս գալԵրգչուհի Քրիստինա Օրբակայտեն հրաժարվել է ԱՄԷ-ում երգիչ Աբրահամ Ռուսոյի հետ բեմ դուրս գալ՝ չնայած նախնական պայմանավորվածություններին։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ SHOT-ին հղումով։ Թելեգրամ-ալիքի...
10:33 25/09/2024Թրամփը հայտարարել է, թե իբր Իրանը վտանգ է ներկայացնում իր կյանքի համար«Իրանը լրջորեն սպառնում է իմ կյանքին: ԱՄՆ զինվորականները հետևում և սպասում են: Իրանն արդեն քայլեր է ձեռնարկել և ձախողվել, բայց նորից կփորձի»,-ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Truth Social սոցիալական...
07:34 25/09/2024Փաշինյանն Էրդողանին տեղեկացրել է Հայաստան-Ադրբեջան պայմանագրի ստորագրման պատրաստակամության մասինՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը: Այս մասին հատնում են ՀՀ կառավարությունից։ «Զրուցակիցները...
21:46 24/09/2024Էրդողանը Նեթանյահուին համեմատել է Հիտլերի հետԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, երեքշաբթի օրը ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում, ասել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին պետք է կանգնեցնի մարդկությունը, ինչպես կանգնեցվեց...
17:36 24/09/2024Կրեմլը պատասխանել է Զելենսկու՝ «հակամարտության ավարտը մոտ է» հայտարարությանըՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով հակամարտության «մոտ ավարտի» մասին Կիևից հնչեցրած խոսքերը, ասել է, որ ցանկացած պատերազմ այսպես թե այնպես ավարտվում է խաղաղությամբ, սակայն...
16:52 24/09/2024Աֆղանստանում կատուներն ավելի մեծ ազատություն ունեն, քան կանայք. Հոլիվուդյան դերասանուհու ելույթը ՄԱԿ-ումԱֆղանստանում կատուներն ավելի ազատ են, քան կանայք։ Ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում՝ հայտարարել է հոլիվուդյան դերասանուհի Մերիլ Սթրիփն ու կոչ արել միջազգային հանրությանը...
14:47 24/09/2024Լիբանանի հարավում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 558-իԵրկուշաբթի օրը Լիբանանի հարավային և արևելյան բնակավայրերի վրա իսրայելական օդային հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 558-ի, այդ թվում՝ 50 երեխա։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երեքշաբթի օրը...
10:18 24/09/2024Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինայում հակամարտnւթյան ավարտը մոտ էՈւկրաինական հակամարտության ավարտն ավելի մոտ է, քան կարծում են շատերը։ Ամերիկյան ABC հեռուստաալիքին տված արցազրույցում իրադարձությունների զարգացմանն այսպիսի գնահատական է տվել Ուկրաինայի առաջնորդ...
08:07 24/09/2024Ֆրանսահայ սոպրանո Մարի Մյուլլեր Սիմոնյանը Վիեննայի Բեթհովենյան մրցույթում արժանացել է առաջին մրցանակիՖրանսահայ օպերային երգչուհի, սոպրանո Մարի Մյուլլեր Սիմոնյանը սեպտեմբերի 19-ին Vienna Beethoven միջազգային մրցույթում ժյուրիի միաձայն որոշմամբ արժանացել է առաջին մրցանակին։ 21- ամյա Մարիին ծնվել...
21:31 23/09/2024Լիբանանը հայտարարել է, որ մեկ օրում իսրայելական հարվածների զոհերի թիվը հասել է 274-ի, որից 21-ը երեխա ենԼիբանանում օրվա սկզբից իսրայելական օդուժի հարվածների հետևանքով զոհվել է 274 մարդ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ թիվը հայտնում է երկրի առողջապահության նախարարության արտակարգ իրավիճակների կենտրոնը։...
20:45 23/09/2024Լիբանանում զոհվել է առնվազն 274 մարդ, այդ թվում՝ 21 երեխաԼիբանանի առողջապահության նախարար Ֆիրաս Աբիադն ասել է, որ իսրայելական ռմբակոծությունների թիրախ են դարձել փախչել փորձող մարդկանց տները, բժշկական կենտրոնները, շտապօգնության մեքենաները և մեքենաները։ Այս...
19:46 23/09/2024Իսրայելի հարձակումների հետևանքով տուժել է մոտ հինգ հազար մարդ․ Լիբանանի առողջապահության նախարարությունՇուրջ հինգ հազար մարդ Լիբանանում վիրավորվել է իսրայելական հարձակումների պատճառով մեկ շաբաթից պակաս ժամանակում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ասել է ղեկավարի պաշտոնակատարը։ երկրի առողջապահության նախարար...
17:39 23/09/2024Հորդառատ անձրևը հեղեղել է ԿաննըՀորդառատ անձրևներ են Ֆրանսիայի տարբեր հատվածներում, հատկապես տուժել են Կանն քաղաքը և Անթիբ կոմունան։ Այս ասին հաղորդում է ֆրանսիական Nice-Matin թերթը: Հաղորդվում է, որ սեպտեմբերի 23-ի առավոտյան առատ...
13:33 23/09/2024Նախկին ՔՊ-ականին ՌԴ-ում կալանավորել ենՌԴ-ում կալանավորվել է հետախուզման մեջ գտնվող Թաթուլ Ասիլյանը։ News.am-ի փոխանցմամբ, ՆԳ նախարարությունից հայտնել են, որ ռուսական կողմն իրենց տեղեկացրել է հետախուզվողին հայտնաբերելու մասին: Հիշեցնենք,...
11:01 23/09/2024Հարավային Աֆրիկայում ձյուն է, կա մեկ զոհԶարմանալի իրադարձություն է տեղի ունեցել Հարավային Աֆրիկայում. 10 տարվա մեջ առաջին անգամ ձյունը ծածկել է շոգ երկրի հողերը, և նույնիսկ Արևմտյան Կապ նահանգի ճանապարհներին գոյացել է մերկասառույց: Ռիա...

12:52 18/08/2023Rep. Raja Krishnamoorthi: U.S. must continue to support blockade-hit ArtsakhCongressman Raja Krishnamoorthi calls for continued U.S. support for Artsakh amid months-long blockade by Azerbaijan. "The people of Artsakh are still at risk of starvation and running out of basic...
12:36 18/08/2023EU officials meet in YerevanToivo Klaar, the European Union's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Head of the EU Delegation to Armenia Andrea Wictorin and Markus Ritter, Head of the European...
16:30 17/08/2023Ophelia Harutyunyan's film wins top prize at LA Shorts Fest“It Takes a Village”, a state-financed short film by Ophelia Harutyunyan has won the Best International Film award at the Oscar and BAFTA-qualifying LA Shorts International Film Festival, the...
13:34 17/08/2023Serj Tankian urges Imagine Dragons to cancel show in AzerbaijanSystem Of A Down frontman Serj Tankian calls on the Imagine Dragons to cancel their concert in Baku, Azerbaijan, scheduled for September 2.
00:31 17/08/2023France calls for immediate access for humanitarian organizations to Nagorno-KarabakhNathalie Broadhurst, Deputy Permanent Representative of France to the United Nations, addresses an emergency meeting of the UN Security Council on the worsening humanitarian situation in...
23:30 16/08/2023UN Security Council holds emergency meeting on blockade-hit ArtsakhThe UN Security Council has started an emergency meeting to discuss the worsening humanitarian situation in blockade-struck Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:30 16/08/2023Egypt takes urgent action after shark appeared on Dahab beachesA viral video on Tuesday showed a shark spotted near the beach of the Egyptian tourist city of Dahab by a tourist walkway area, causing panic amongst visitors, Egypt Independent reported.
11:48 16/08/2023U.S. again urges Azerbaijan to reopen Lachin corridorThe United States has again called on Azerbaijan to restore free traffic through the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia blocked by Baku for over eight...
17:06 15/08/2023World Championships: Armenian wrestler beats Azeri, Turkish rivals, reaches semifinalsArmenian wrestler Knyaz Iboyan (92 kg) has defeated his Azerbaijani and Turkish rivals to advance to the semifinals of the U20 World Championships being held in Amman, Jordan, from August 14-20.
12:07 15/08/2023UN Security Council to hold emergency meeting on Artsakh on WednesdayThe United Nations Security Council has scheduled an emergency meeting on Artsakh (Nagorno-Karabakh) for Wednesday, August 16, the Armenian Foreign Ministry reported.
11:46 15/08/2023Death toll in Russia gas station fire rises to 30A massive explosion at a gas station in Russia’s southern republic of Dagestan killed 30 people and injured scores more, AP said on Tuesday, citing Russian officials.
17:00 14/08/2023Cristiano Ronaldo becomes first to reach incredible Instagram landmarkCristiano Ronaldo has surpassed 600 million followers on Instagram, becoming the first person to ever reach that figure on the social media platform, GOAL reports.
11:30 14/08/2023Musk 'not serious' about cage fight, Zuckerberg saysMark Zuckerberg has said he is moving on from a rumoured cage fight with Elon Musk, claiming the Tesla boss “isn’t serious”, the Guardian reports.
17:00 22/07/2023Lionel Messi scores dramatic game-winner for Inter MiamiLionel Messi scored a dramatic goal in the 94th minute on his debut at new club Inter Miami, Sky News reports.
15:36 22/07/2023Russian war reporter killed in Ukrainian shellingRussia’s RIA Novosti says its war correspondent Rostislav Zhuravlev has been killed in Ukrainian shelling as he covered the fighting in Zaporozhye Region.
13:36 22/07/2023Russia convinced settlement between Armenia, Azerbaijan will be reachedMoscow is convinced that settlement between Baku and Yerevan will be finally reached, TASS reported on Friday, citing Russian Deputy Foreign Minister Sergey Ryabkov.
11:45 22/07/2023At least six migrants killed after boat sinks off MoroccoAt least six migrants died after their boat sank off Morocco, Reuters reported on Saturday, citing the MAP state news agency.
14:55 20/07/2023Azerbaijan's actions cannot be tolerated, Massachusetts governor tells BidenThe Armenian Assembly of America (Assembly) on Wednesday welcomed a gubernatorial letter to President Biden making clear that Azerbaijan’s actions with respect to the ongoing blockade of Artsakh...
12:50 20/07/2023EAFJD condemns Michel's endorsement of using Aghdam to provide so-called humanitarian aid to ArtsakhAs a pan-European grassroots organization, representing a significant part of the Armenian diaspora in Europe, the EAFJD expresses its profound disappointment and indignation regarding European...