15:11 25/09/2024ԱՄՆ-ում երաշտը փոխել է պապայայի համըԱՄՆ-ում երաշտը փոխել է բնակչության շրջանում հայտնի մրգի՝ պապայայի համը, այն սկսել է դառնանալ։ Այս մասին հայտնում է MIR 24-ը։ Օհայոյի և Կենտուկիի շրջանների ֆերմերները տարակուսած են.
13:37 25/09/2024Նյու Յորքում կկայանա Բլինքեն-Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը. ԶԼՄԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը վաղը Նյու Յորքում կհանդիպի Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին՝ խաղաղ բանակցությունների «եզրափակիչ փուլի» անցկացման նպատակով։ Այս մասին գրում է ադրբեջանական...
13:32 25/09/2024ԱՊՀ տարածքում բնակարանների վարձակալության ամենաբարձր գները Երևանում ենՄոսկվան առաջին տեղն է զբաղեցրել Ռուսաստանի քաղաքների վարկանիշում, որտեղ մեկ տարվա ընթացքում ամենաշատը բարձրացել են բնակարանների վարձակալության գները։ Այժմ Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում մեկ...
11:35 25/09/2024Չեղարկվել է Իրակլի Կոբախիձեի հրավերը Ջո Բայդենի ընդունելությանըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը սեպտեմբերի 25-ին Նյու Յորքում ավանդական ընդունելության ժամանակ կհյուրընկալի համաշխարհային առաջնորդներին և ՄԱԿ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյաներին։ Sputnik-georgia.ru-ի փոխանցմամբ,...
11:14 25/09/2024Օրբակայտեն հրաժարվել է Դուբայում Աբրահամ Ռուսսոյի հետ բեմ դուրս գալԵրգչուհի Քրիստինա Օրբակայտեն հրաժարվել է ԱՄԷ-ում երգիչ Աբրահամ Ռուսոյի հետ բեմ դուրս գալ՝ չնայած նախնական պայմանավորվածություններին։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ SHOT-ին հղումով։ Թելեգրամ-ալիքի...
10:33 25/09/2024Թրամփը հայտարարել է, թե իբր Իրանը վտանգ է ներկայացնում իր կյանքի համար«Իրանը լրջորեն սպառնում է իմ կյանքին: ԱՄՆ զինվորականները հետևում և սպասում են: Իրանն արդեն քայլեր է ձեռնարկել և ձախողվել, բայց նորից կփորձի»,-ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Truth Social սոցիալական...
07:34 25/09/2024Փաշինյանն Էրդողանին տեղեկացրել է Հայաստան-Ադրբեջան պայմանագրի ստորագրման պատրաստակամության մասինՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը: Այս մասին հատնում են ՀՀ կառավարությունից։ «Զրուցակիցները...
21:46 24/09/2024Էրդողանը Նեթանյահուին համեմատել է Հիտլերի հետԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, երեքշաբթի օրը ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում, ասել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին պետք է կանգնեցնի մարդկությունը, ինչպես կանգնեցվեց...
17:36 24/09/2024Կրեմլը պատասխանել է Զելենսկու՝ «հակամարտության ավարտը մոտ է» հայտարարությանըՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով հակամարտության «մոտ ավարտի» մասին Կիևից հնչեցրած խոսքերը, ասել է, որ ցանկացած պատերազմ այսպես թե այնպես ավարտվում է խաղաղությամբ, սակայն...
16:52 24/09/2024Աֆղանստանում կատուներն ավելի մեծ ազատություն ունեն, քան կանայք. Հոլիվուդյան դերասանուհու ելույթը ՄԱԿ-ումԱֆղանստանում կատուներն ավելի ազատ են, քան կանայք։ Ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում՝ հայտարարել է հոլիվուդյան դերասանուհի Մերիլ Սթրիփն ու կոչ արել միջազգային հանրությանը...
14:47 24/09/2024Լիբանանի հարավում իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 558-իԵրկուշաբթի օրը Լիբանանի հարավային և արևելյան բնակավայրերի վրա իսրայելական օդային հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 558-ի, այդ թվում՝ 50 երեխա։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երեքշաբթի օրը...
10:18 24/09/2024Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինայում հակամարտnւթյան ավարտը մոտ էՈւկրաինական հակամարտության ավարտն ավելի մոտ է, քան կարծում են շատերը։ Ամերիկյան ABC հեռուստաալիքին տված արցազրույցում իրադարձությունների զարգացմանն այսպիսի գնահատական է տվել Ուկրաինայի առաջնորդ...
08:07 24/09/2024Ֆրանսահայ սոպրանո Մարի Մյուլլեր Սիմոնյանը Վիեննայի Բեթհովենյան մրցույթում արժանացել է առաջին մրցանակիՖրանսահայ օպերային երգչուհի, սոպրանո Մարի Մյուլլեր Սիմոնյանը սեպտեմբերի 19-ին Vienna Beethoven միջազգային մրցույթում ժյուրիի միաձայն որոշմամբ արժանացել է առաջին մրցանակին։ 21- ամյա Մարիին ծնվել...
21:31 23/09/2024Լիբանանը հայտարարել է, որ մեկ օրում իսրայելական հարվածների զոհերի թիվը հասել է 274-ի, որից 21-ը երեխա ենԼիբանանում օրվա սկզբից իսրայելական օդուժի հարվածների հետևանքով զոհվել է 274 մարդ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ թիվը հայտնում է երկրի առողջապահության նախարարության արտակարգ իրավիճակների կենտրոնը։...
20:45 23/09/2024Լիբանանում զոհվել է առնվազն 274 մարդ, այդ թվում՝ 21 երեխաԼիբանանի առողջապահության նախարար Ֆիրաս Աբիադն ասել է, որ իսրայելական ռմբակոծությունների թիրախ են դարձել փախչել փորձող մարդկանց տները, բժշկական կենտրոնները, շտապօգնության մեքենաները և մեքենաները։ Այս...
19:46 23/09/2024Իսրայելի հարձակումների հետևանքով տուժել է մոտ հինգ հազար մարդ․ Լիբանանի առողջապահության նախարարությունՇուրջ հինգ հազար մարդ Լիբանանում վիրավորվել է իսրայելական հարձակումների պատճառով մեկ շաբաթից պակաս ժամանակում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ասել է ղեկավարի պաշտոնակատարը։ երկրի առողջապահության նախարար...
17:39 23/09/2024Հորդառատ անձրևը հեղեղել է ԿաննըՀորդառատ անձրևներ են Ֆրանսիայի տարբեր հատվածներում, հատկապես տուժել են Կանն քաղաքը և Անթիբ կոմունան։ Այս ասին հաղորդում է ֆրանսիական Nice-Matin թերթը: Հաղորդվում է, որ սեպտեմբերի 23-ի առավոտյան առատ...
13:33 23/09/2024Նախկին ՔՊ-ականին ՌԴ-ում կալանավորել ենՌԴ-ում կալանավորվել է հետախուզման մեջ գտնվող Թաթուլ Ասիլյանը։ News.am-ի փոխանցմամբ, ՆԳ նախարարությունից հայտնել են, որ ռուսական կողմն իրենց տեղեկացրել է հետախուզվողին հայտնաբերելու մասին: Հիշեցնենք,...
11:01 23/09/2024Հարավային Աֆրիկայում ձյուն է, կա մեկ զոհԶարմանալի իրադարձություն է տեղի ունեցել Հարավային Աֆրիկայում. 10 տարվա մեջ առաջին անգամ ձյունը ծածկել է շոգ երկրի հողերը, և նույնիսկ Արևմտյան Կապ նահանգի ճանապարհներին գոյացել է մերկասառույց: Ռիա...

13:12 12/02/202512 февраля отмечается Международный день брачных агентствПримечательно, что практически накануне Дня святого Валентина — 12 февраля — отмечается Международный день брачных агентств (англ.
13:09 12/02/2025Ирина Винер сообщила об уходе в отставку с поста главного тренера сборной России по художественной гимнастикеГлавный тренер сборной России по художественной гимнастике Ирина Винер сообщила РИА Новости, что приняла решение уйти в отставку.
11:36 12/02/2025Женщина выиграла в лотерею дважды за одну неделюЖительница Канады дважды за неделю выиграла в лотерею. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на CTV News. Сильви Бертран из города Квебек стала победительницей двух розыгрышей. 26 января она приняла...
17:45 11/02/2025Российский борец Артур Саргсян – победитель рейтингового турнира в ЗагребеВ Загребе (Хорватия) прошел рейтинговый турнир Объединенного мира борьбы (UWW) Zagreb Open. Под флагом UWW на этих соревнованиях выступили российские борцы греко-римского стиля, в их числе 26-летний...
16:47 11/02/2025Сперцян: Сборная Армении хочет как можно скорее попасть на чемпионат мира и чемпионат ЕвропыПолузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян в беседе с корреспондентом Sport24 Тиграном Арутюняном на Winline Зимнем Кубке РПЛ заявил, что сборная Армении будет добиваться попадания в финальную часть...
14:57 11/02/2025Под картиной Пикассо обнаружили таинственный женский портретИскусствоведы, изучавшие картину Пабло Пикассо «Портрет Матео Фернандеса де Сото», обнаружили под ее поверхностью таинственный женский портрет.
14:50 11/02/2025Затулин: Азербайджан никогда не был и не будет союзником России, его можно расценивать лишь в качестве «ситуационного партнера»Несмотря на все попытки представить Азербайджан другом и союзником Российской Федерации, я считаю наше партнерство ситуационным в лучшем случае.Таким мнением в беседе с радиостанцией «Говорит Москва»...
13:45 11/02/2025В Кремле прокомментировали заявления о том, что Россия не может быть посредником на переговорах между Ереваном и БакуРоссия сохраняет готовность оказать содействие в переговорах Еревана и Баку, но они способны вести их самостоятельно, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
12:23 11/02/2025Судилище против деятелей Арцаха в Баку: ходатайства Рубена Варданяна отклоняются, ему приписываются абсурдные обвинения10 февраля в бакинском военном суде возобновился сфабрикованный судебный процесс по делу Рубена Варданяна, во время которого государственный обвинитель возобновил чтение обширного «обвинительного...
11:46 11/02/2025Протестующие британские фермеры на тракторах заблокировали центр ЛондонаСотни фермеров приехали на тракторах в правительственный квартал Лондона Уайтхолл, чтобы выступить против введения нового налога на унаследованные сельскохозяйственные земли, некоторые демонстранты...
11:28 11/02/2025Джокович: Иногда мне даже стыдно за то, как я веду себя во время матча24-кратный победитель турниров «Большого шлема» сербский теннисист Новак Джокович рассказал, почему продолжает выступать на профессиональном уровне.
16:05 10/02/2025Власти Азербайджана запретили депутату Госдумы РФ Николаю Валуеву въезд в республикуАзербайджан включил депутата Госдумы РФ Николая Валуева в список лиц, въезд которым в республику запрещен, заявил начальник пресс-службы МИД страны Айхан Гаджизаде.
15:14 10/02/2025Посол Копыркин: Россия пока исходит из того, что Армения не планирует выходить из ЕАЭСОдновременное членство Армении в ЕАЭС и в ЕС невозможно ни практически, ни теоретически, заявил в интервью РИА Новости посол РФ в Ереване Сергей Копыркин.
14:05 10/02/2025Назван простой способ справиться с плохим настроениемЕсть простой, но эффективный способ справиться с плохим настроением и депрессией. О нем рассказала врач-эндокринолог Зухра Павлова, пост опубликован в Telegram. Как передает Росбалт, доктор отметила,...
13:32 10/02/2025Из-за потепления климата в Британию вернулись исчезнувшие 300 тысяч лет назад змеиГлобальное потепление климата приводит к тому, что животные начинают мигрировать в другие регионы, где их не видели с доисторических времен.
11:58 10/02/2025В бакинском военном суде сегодня продолжится сфабрикованный судебный процесс в отношении Рубена ВарданянаВ бакинском военном суде сегодня продолжится фальшивый судебный процесс в отношении Рубена Варданяна.
11:47 10/02/2025Галузин: ЕС уже требует от Армении антироссийской политики, ничего не обещаяЕвросоюз уже требует от Армении политической лояльности и присоединения к антироссийским санкциям, при этом не обещая Еревану ничего конкретного взамен.
17:34 09/02/2025Грузия с начала года выслала из страны 37 иностранцев, включая граждан АрменииГрузия с начала года выслала из страны 37 граждан разных стран за нарушения положений закона «О правовом положении иностранцев и лиц без гражданства», сообщило МВД в воскресенье, передает...
16:45 08/02/2025Британский король Карл III тайно посетил оперный театрКороль Великобритании Карл III побывал в театре London Coliseum. Монарх посмотрел постановку Английской национальной оперы «Пираты Пензанса» Артура Салливана и Уильяма Гилберта. При этом он остался...
16:30 08/02/2025Байкал полностью покрылся льдомПоверхность Байкала полностью покрылась льдом. Толщина льда на севере озера большая, а в южной части покрытие еще будет нарастать. Об этом ТАСС сообщил научный руководитель Гидрометцентра России...