17:21 03/08/2024Ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներումԱռջևում ուսումնական նոր տարինն է ու դպրոց գնալու հետ կապված ծախսերը։ Սեպտեմբերին ընդառաջ МИР 24-ը պարզել է՝ ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներում։ Ղազախստանում...
13:10 03/08/2024Բեքհեմի որդին կոտրվածքով հոսպիտալացվել էՆախկին ֆուտբոլիստ Դեյվիդ Բեքհեմի և Spice Girls խմբի նախկին մենակատար Վիկտորիա Բեքհեմի որդին՝ Բրուքլինը կոտրվածքով հոսպիտալացվել է։ 25-ամյա Բրուքլինն Instagram-ում հիվանդանոցից լուսանկար է հրապարակել...
11:02 03/08/2024Նիժնի Տագիլում շենքի փլուզման հետևանքով զոհերից 5-ը երեխաներ ենՆիժնի Տագիլ քաղաքում հինգ հարկանի շենքի մասամբ փլուզման հետևանքով զոհվածների թվում հինգ երեխաներ կան։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով օպերատիվ ծառայությունների...
10:13 03/08/2024Չալոյանը ցավալի պարտություն է կրելՀայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամ,+92 կգ քաշային բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերի քառորդ եզրափակչում այսօր ուժերը չափել է աշխարհի բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն, Իսպանիայի...
23:49 02/08/2024Տուարեգները հայտնել են Մալիում մարտերի ժամանակ Վագների զոհված զինվորների թվի մասինՄալիի հյուսիսում տուարեգ ապստամբների հետ մարտերի հետևանքով զոհվել են Վագներ մասնավոր ռազմական ստորաբաժանման 84 և երկրի կառավարական ուժերի 47 զինվորներ։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով...
17:22 02/08/2024Իրանական հեռուստաալիքը ցուցադրել է անօդաչու թռչող սարքեր, որոնք կարող են «ուղիղ հարվածել Թել Ավիվին»Իրանական «Student News Network» հեռուստաալիքը (SNN) հրապարակել է հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) ցուցակը, որոնք արտադրվել են Իրանում և «կարող են հասնել Իսրայելի ցանկացած անկյուն», ներառյալ...
16:33 02/08/2024Ուկրաինացիների մեծամասնությունը կողմ է ՌԴ-ի հետ բանակցություններ սկսելունՈւկրաինացիների 57%-ը կարծում է, որ Կիևը պետք է բանակցություններ վարի Մոսկվայի հետ հակամարտության կարգավորման համար։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ Այդ մասին են փաստում Կիևի Սոցիոլոգիայի միջազգային...
16:20 02/08/2024Լաս Վեգասում կրակել են Արմեն Ջիգարխանյանի որդունԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքի կենտրոնում կրակել են հայազգի դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի որդու վրա, փամփուշտներից մեկը չի դիպել նրան, մյուսը դիպել է գլխին։ Հայտնում է Mash ալիքը։ 58-ամյա Ստեփան Ջիգարխանյանը...
15:30 02/08/2024Կատաղած ցուլից հովվին փրկել են ոստիկաններըՆիժնի Նովգորոդի մարզում ոստիկանները փրկել են հովիվի կյանքը, ում վրա հարձակվել էր կատաղած ցուլը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել, որ Վետլուգա գետի ափին՝...
15:10 02/08/202416-րդ հարկից ընկնելուց հետո չորսամյա տղան ողջ է մնացելՖրանսիայում չորսամյա տղան ողջ է մնացել՝ ընկնելով 16-րդ հարկից։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, գրում է Oddity Central-ը։ Ըստ բժիշկների՝ երեխան թեթև վնասվածքներ է ստացել։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Ֆրանսիայի...
13:19 02/08/2024Տրանսգենդեր մրցակցի դեմ պայքարից հրաժարված իտալուհին կհեռանա բռնցքամարտիցԻտալացի բռնցքամարտիկ Անժելա Կարինին, ով հրաժարվել է տրանսգենդեր ալժիրցի Իման Խելիֆի դեմ մենամարտից, կհեռանա սպորտից։ Մարզիկի խոսքերը մեջբերում է La Stampa-ն։ «Ես չեմ պարտվել, բայց հանձնվել եմ հասուն...
12:57 02/08/2024Հարցումը ցույց է տալիս, որ Թրամփը հինգ կետով առաջ է ՀարիսիցԱՄՆ-ի նախկին նախագահ և հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հավանական ընտրողների շրջանում 5 տոկոսային կետով առաջ է անցել փոխնախագահ և դեմոկրատական կուսակցության հավանական թեկնածու Քամալա Հարիսից։ «ՌԻԱ...
11:12 02/08/2024Պատելը չի մեկնաբանել Հայաստանի՝ Իրանից զենքի ձեռքբերման մասին լուրերըԱՄՆ պետդեպարտամենտի փոխխոսնակ Վենդետ Պատելը չի մեկնաբանել Հայաստանի՝ Իրանից զենքի ձեռքբերման մասին լրագրողի հարցը։ Լրագրողը հետաքրքրվել է.
10:44 02/08/2024Մոսկվայի բնակչին արգելել են տանը 30 կատու պահելՀարևանների բողոքից հետո Մոսկվայի բնակչին դատարանն արգելել է բնակարանում 30 կատու պահել։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունից հայտնում են, դատարանը որոշում է կայացրել է օգոստոսի 1-ին։ Դատարանը ամբաստանյալ...
10:01 02/08/2024Պուտինը դիմավորել է փոխանակումից հետո ՌԴ վերադարձած ռուսներինՎնուկովո-2-ում գտնվող ինքնաթիռի թեքահարթակի մոտ գերիների փոխանակումից հետո վերադարձած ռուսներին դիմավորել է Վլադիմիր Պուտինը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի թղթակիցը։ «Առաջին հերթին ուզում եմ...
22:58 01/08/2024ՌԴ-ն Թուրքիայի տարածքով ազատ է արձակել 16 բանտարկյալի՝ ի պատասխան ՆԱՏՕ-ի մի շարք երկրներից 8 ռուսների ազատ արձակմանՓոխանակման ընթացքում բոլոր ներգրավված կողմերը լիովին կատարել են պայմանավորվածությունները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է ռուսական իրավասու գերատեսչություններից մեկի վստահելի աղբյուրը։ Ավելի վաղ ՌԴ ԱԴԾ-ն...
22:32 01/08/2024Սպիտակ տունը Մերձավոր Արևելքում լայնածավալ պատերազմի վտանգ է տեսնումՄիացյալ Նահանգների վարչակազմը կարծում է, որ Մերձավոր Արևելքում լայնածավալ պատերազմի վտանգը մնում է։ Այս մասին Սպիտակ տանը լրագրողների համար ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի ազգային...
21:53 01/08/2024Կին բռնցքամարտիկը հրաժարվել է մենամարտել՝ տրանսգենդեր մրցակցի մի քանի հարվածներից հետոՄինչև 66 կգ քաշային կարգում հանդես եկող իտալուհի Անժելա Կարինին Փարիզի օլիմպիական խաղերի բռնցքամարտի մրցաշարի 1/8 եզրափակչում 46 վայրկյան հետո զիջել է ալժիրցի տրանսգենդեր Իման Խելիֆին, ով նախկինում...
18:11 01/08/2024Ստավրոպոլում բնակվող հայ ընտանիքում ծնվել է 11-րդ երեխանՌուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասի Նեզլոբնայա գյուղում բնակվող Գուրգեն Կոստյանի և Զինա Ոսկանյանի բազմազավակ ընտանիքում այս ամիս ծնվել է տասնմեկերորդ երեխան։ Ամուր ընտանիքի մասին պատմում է Գեորգիևսկի...

16:05 21/03/2023U.S. State Department report confirms execution of Armenian soldiers by Azerbaijani troopsThe U.S. Department of State on Monday released the 2022 Country Reports on Human Rights Practices covering 198 countries and territories around the world, including Armenia. The report says during...
15:30 21/03/2023Rep. Schiff leads congressional letter calling out Biden appointee for recklessly ruling out Azerbaijan sanctionsCongressman Adam Schiff (D-CA) is collecting signatures on a U.S. House letter calling out newly appointed U.S point person on Armenian-Azerbaijan issues, Louis Bono, for ruling out U.S. sanctions...
15:00 21/03/2023China's Xi says deepening ties with Moscow Beijing’s strategic choiceDuring a Moscow meeting with Russian President Vladimir Putin, Chinese leader Xi Jinping said that fostering bilateral relations was Beijing’s strategic choice, TASS reported on Tuesday, citing a...
14:45 21/03/2023Armenian Genocide Square inaugurated in Israeli cityThe Armenian Genocide Square inauguration took place in central Haifa, Israel's third-largest city, on Monday.
11:00 21/03/2023Blinken: Diplomacy the only way to peace in South CaucasusThe United States will continue to facilitate talks between Armenia and Azerbaijan, U.S. Secretary of State Antony Blinken told Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinian in a phone call on Monday. "I...
17:00 20/03/2023190 million children at risk from water-related crises, UNICEF warns190 million children in 10 African countries are at the highest risk from a convergence of three water-related threats – inadequate water, sanitation, and hygiene (WASH); related diseases; and...
15:05 20/03/2023Chinese president arrives in Moscow for state visitChinese President Xi Jinping flew into Moscow on Monday where he was expected to press Beijing's role as a potential peacemaker in the Ukraine conflict while Russian President Vladimir Putin hoped...
16:45 18/03/2023Biden says Putin arrest warrant is 'justified'U.S. President Joe Biden said on Friday that Russian President Vladimir Putin has clearly committed war crimes and the International Criminal Court's (ICC) decision to issue an arrest warrant for him...
14:00 18/03/2023Trump family failed to disclose more than 100 foreign gifts, Democrats sayDonald Trump and his family failed to disclose gifts worth a total of more than $250,000 given by foreign governments while he was in the White House, Democrats said Friday -- including golden golf...
12:15 18/03/2023Pension protesters clash with police in ParisProtesters have clashed with police again in central Paris over the French government's pension reforms, BBC News reports.
16:05 17/03/2023Armenian, Russian FMs to discuss EU mission in MoscowArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Russian counterpart Sergey Lavrov will discuss, among other things, the deployment of the EU monitoring mission to Armenia’s border with Azerbaijan...
15:32 17/03/2023Uranium reported missing in Libya recovered, say eastern forcesArmed forces in eastern Libya say they have found about two and a half tonnes of uranium ore that were reported missing by the International Atomic Energy Agency, BBC News reports.
11:30 17/03/2023Putin, Aliyev discuss security measures in South CaucasusThe presidents of Russia and Azerbaijan, Vladimir Putin and Ilkham Aliyev, discussed practical measures for security and stability in the Caucasus during their latest phone conversation, TASS...
11:15 17/03/2023UN report finds no genocide in UkraineA United Nations report found that Russia has committed war crimes in Ukraine, but stopped short of classifying its actions as 'genocide', Euronews reports.
15:55 16/03/2023Over 100,000 Ukrainian troops reportedly killed since start of conflictOver 100,000 Ukrainian forces, including the most experienced soldiers, have been killed since the start of the conflict, Politico reported, citing US officials’ estimates.
15:44 16/03/2023French MEP: Azerbaijan's demands for corridor through Armenia a threat to EuropeHervé Juvin, a French member of the European Parliament, has called for stronger EU support for Armenia, stressing Azerbaijan’s demands for a corridor connecting it to Turkey through Armenia’s Syunik...
14:36 16/03/2023ANCA urges Congress to expand aid to ArtsakhGovernment Affairs Director Tereza Yerimyan outlined the Armenian National Committee of America’s (ANCA) policy priorities in testimony submitted to the U.S.
12:15 16/03/2023Meta to lay off 10,000 more employeesFacebook-parent Meta Platforms said on Tuesday it would cut 10,000 jobs, just four months after it let go 11,000 employees, the first Big Tech company to announce a second round of mass layoffs,...
16:45 15/03/2023Leonardo da Vinci was son of a slave, new research revealsLeonardo da Vinci, the painter of the "Mona Lisa" and a symbol of the Renaissance, was only half-Italian, his mother a slave from the Caucasus, new research revealed on Tuesday.
15:23 15/03/2023TikTok mulls splitting from ByteDanceChina's TikTok is considering separating from parent ByteDance to help address U.S. concerns about national security risks, Bloomberg News reported on Tuesday, citing people familiar with the matter....