15:31 01/08/2024Ռուսական ինքնաթիռը է թռել Թուրքիա՝ կալանավորների փոխանակման մասին տեղեկատվության ֆոնինՌուսաստանի և Արևմուտքի միջև հնարավոր կալանավորվածների փոխանակման մասին լուրերի ֆոնին «Ռոսիա» թռիչքային ջոկատի ինքնաթիռը օդ է բարձրացել և ուղղվել Թուրքիա: Այդ մասին են վկայում Flightradar 24...
12:46 01/08/2024Նիժնի Տագիլում շենքերի փլուզման հետևանքով տուժածների թիվն ավելացել էՆիժնի Տագիլում շենքերի մուտքերի փլուզման հետևանքով տուժածների թիվն ավելացել է՝ հասնելով վեցի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Տուժածներից երեքը երեխաներ են։ Արտակարգ իրավիճակների...
12:36 01/08/2024ՅՈՒՆԻՍԵՖ. Վերջին 12 տարում աշխարհում բացառապես կրծքով կերակրվող մինչև վեց ամսական նորածինների թիվն աճել է ավելի քան 10 տոկոսովՎերջին 12 տարում աշխարհում բացառապես կրծքով կերակրվող մինչև վեց ամսական նորածինների թիվն աճել է ավելի քան 10 տոկոսով: Սա նշանակում է, որ աշխարհում նորածինների 48 տոկոսը կյանքի առողջ սկիզբ ունի: Սա,...
09:31 01/08/2024Հայաստանը հաշվի չի առնում ռիսկերը, երբ փորձում է փոխել երկրի ռազմավարական կողմնորոշումը. Արման Գրիգորյան(ԱՄՆ)Հայաստանի ներկայիս իշխանությունները կարծես փորձում են փոխել իրենց երկրի «ռազմավարական կողմնորոշումը»՝ փաստացի անտեսելով դրա հետ կապված «գինը ու ռիսկերը»։ Չորեքշաբթի ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հետ զրույցում նման...
15:49 31/07/2024ՌԴ ԱԳՆ արձագանքել է Բաքվի սպառազինման և փախստականների վերադարձի վերաբերյալ հարցերինՌուսաստանը հանդես է գալիս Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բոլոր վիճելի հարցերը բացառապես քաղաքական և դիվանագիտական ճանապարհով լուծելու օգտին։ Այդ մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
14:52 31/07/2024Միրզոյան եղբայրներն ու Ռուսաստանի տարվա ամուսնալուծությունը. Ի՞նչ է կատարվում Wildberries-ի հիմնադրի ընտանիքումWildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ու ամուսնու միջև սկանդալը նոր դրսևորումներ է ստանում։ Բակալչուկը դիմել է դատարան ամուսնալուծության համար։ Նրա և ամուսնու՝ Վլադիսլավի ամուսնալուծությունը...
14:23 31/07/2024Ռուսաստանի և անձամբ Վլադիմիր Պուտինի ջանքերով հաջողվեց 2020 թվականին կանգնեցնել ռազմական գործողությունները Ղարաբաղում. ՌԴ ԱԳՆՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի դեպարտամենտի փոխտնօրեն Անդրեյ Նաստասինն ասուլիսում անդրադարձել է 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմին և 2023 թվականի Արցախի հայաթափմանը։ «Չպետք է մոռանալ, որ Ռուսաստանի և...
12:10 31/07/2024Մեծ Բրիտանիայում կինն արթնացել է այն բանից հետո, երբ նրա մոտ գլխուղեղի մահ էին արձանագրելՄեծ Բրիտանիայում կինը, ում գլխուղեղի մահը էին արձանագրել, կենսապահովման սարքից անջատելուց մի քանի ժամ առաջ արթնացել է։ Այդ մասին հայտնում է My London-ը։ «Ես իսկապես չեմ կարող դա բացատրել, ես...
10:19 31/07/2024ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավարին սպանած հրթիռը արձակվել է Իրանի հարակից պետություններից մեկի տարածքից. ԶԼՄ-ներՀրթիռը, որը Թեհրանում սպանել է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիյեին, արձակվել է օտար պետության տարածքից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Al Mayadeen հեռուստաալիքը՝...
09:53 31/07/2024ԱՄՆ-ը ցանկանում է «երթուղի բացել Ադրբեջանով և Հայաստանով». Ջեյմս Օ՛Բրայն«Կենտրոնական Ասիայի երկրներն այժմ հնարավորություն ունեն համաշխարհային շուկա դուրս գալ միայն Ռուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի միջոցով։ Եթե ԱՄՆ-ն կարողանա «երթուղի բացել Ադրբեջանով և Հայաստանով, ապա...
23:05 30/07/2024Իսրայելը, հարվածելով Լիբանանի տարածքին, կոպտորեն խախտում է միջազգային իրավունքը. ՌԴ ԱԳՆԻսրայելը, հարվածելով Լիբանանի տարածքին, կոպտորեն խախտում է միջազգային իրավունքը։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ից։ «Սա (իսրայելական հարվածները Լիբանանին) միջազգային իրավունքի կոպիտ խախտում է»,-...
22:40 30/07/2024Իսրայելի հարվածներից Բեյրութում զոհվել է Հեզբոլլահի երկու հրամանատարԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է, որ հարվածել է Բեյրութին, որի թիրախը եղել է «իսրայելցի խաղաղ բնակիչների սպանության համար պատասխանատու» հրամանատարը: Հեզբոլլահից «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
21:48 30/07/2024Իսրայելական բանակը հարվածել է ԲեյրութինԻսրայելական բանակը հայտարարել է, որ հարվածել է Բեյրութին: Նրա թիրախը շիական «Հեզբոլլահ» շարժման զինված ուժերի հրամանատարներից մեկն էր, ով, ըստ Իսրայելի, պատասխանատու էր Գոլանի բարձունքների վրա գտնվող...
20:50 30/07/2024Սելին Դիոնի օլիմպիական զգեստի ստեղծման համար պահանջվել է ավելի քան 1000 ժամԵրգչուհու ելույթը Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության գլխավոր անակնկալն էր։ Տևական դադարից հետո առաջին անգամ Սելին Դիոնը ելույթ ունեցավ մեծ բեմում։ People.com-ի փոխանցմամբ՝ հատուկ այս...
19:26 30/07/2024«Երիտասարդ գիտնական» գիտակրթական նախագծում ռուսաստանաբնակ Արփինե Չոբանյանը դարձել է հաղթողՎոլգոգրադից Արփինե Չոբանյանը դարձել է «Таврида.АРТ» փառատոնի հաղթող։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միությունը։ Փառատոնը տեղի է ունեցել հուլիսի 26-ից 28-ին։ Լավագույնը դառնալով «Երիտասարդ...
17:26 30/07/2024Հեզբոլլահի հրթիռակոծության հետևանքով իսրայելցի է զոհվելԻսրայելի հյուսիսում գտնվող Վերին Գալիլեայի Ա-Գոշրիմ շրջանի ուղղությամբ Լիբանանից արձակած հրթիռից ստացած վնասվածքներից մահացել է մի իսրայելցի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ երեքշաբթի այդ մասին...
16:17 30/07/2024Վեց ամսում Ռուսաստանից մոտ 40 հազար միգրանտ է արտաքսվել2024 թվականի առաջին կիսամյակում օրենքի խախտման համար Ռուսաստանից արտաքսվել է գրեթե 40 հազար միգրանտ։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության...
13:19 30/07/2024Մոսկվայի բորսայի թոփ մենեջերը խեղդվել էՄոսկվայի բորսայի մարքեթինգի գծով տնօրեն Գեորգի Չիբիսովը մահացել է Մոսկվա գետի երկայնքով զբոսնելիս զբոսանավից ընկնելու հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը։ Ըստ ալիքի ունեցած...
11:59 30/07/2024Google Chrome բրաուզերը կորցրել է 15 միլիոն օգտատերերի գաղտնաբառերըՀուլիսին Google Chrome բրաուզերը մեծ խափանում է ունեցել, որի պատճառով միլիոնավոր Windows օգտատերեր չեն կարողացել մուտք գործել իրենց պահպանված գաղտնաբառերը: «Գազետա.ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:10 30/07/2024Անապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվելԱնապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվել։ 36-ամյա Կարենը և 31-ամյա Վիգենը հարազատ եղբայրներ են, մյուս երիտասարդը նրանց զարմիկն է։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի...

14:33 15/03/2023Turkey could ratify Finland's NATO bid ahead of May 14 electionsTurkey is planning to approve Finland's NATO bid, independently from Sweden's, ahead of parliamentary and presidential elections that will take place on May 14, two Turkish officials told Reuters on...
13:33 15/03/2023Red Wings to launch direct Ufa-Yerevan flightsRed Wings Airlines will launch direct flights between Ufa and Yerevan soon, UfacityNews.ru reported on Tuesday.
11:45 15/03/2023China, Iran, Russia conduct naval drills in Gulf of OmanThe Chinese Defense Ministry announced on Wednesday joint naval exercises with the participation of Iran and Russia scheduled to take place in the Gulf of Oman from March 15-19, Sputnik reported.
11:05 15/03/2023Truth is stranger than fiction: Israel’s Ambassador to Azerbaijan is an ArmenianBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier When I first heard that Israel’s Ambassador to Azerbaijan, George Deek, is an Armenian, I thought that it can’t be true.
15:32 14/03/2023Trump vows to 'prevent World War III'Former U.S. President Donald Trump has touted his abilities as the "only" 2024 presidential candidate who can "prevent World War III", Newsweek reported. Trump said during a campaign event in...
16:45 13/03/2023New exhibition in San Francisco explores dangers of AIHave you ever wondered what life would be like if artificial intelligence became too powerful? A new exhibition titled the 'Misalignment Museum' has opened to the public in San Francisco - the...
15:34 13/03/2023WEA, WCC call on Azerbaijan to immediately unblock Lachin corridorThe World Evangelical Alliance and the World Council of Churches made a joint statement at the UN Human Rights Council 52nd Session General Debate on 8 March, calling on Azerbaijan to immediately...
14:06 13/03/2023Pashinyan, Putin hold phone callRussian President Vladimir Putin on Monday held a telephone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at Armenia’s initiative, the Kremlin reported.
13:34 13/03/2023Japan eases mask guidelines, but few people are keen to changeJapan's government eased its mask guidelines on Monday, recommending them only on crowded trains and in hospitals or care homes, but there was little sign residents were keen to unmask, AFP reported.
11:44 13/03/2023UK to ramp up defense budget by $6 billionUK Prime Minister Rishi Sunak on Sunday announced a 5-billion-pound ($6-billion) investment in defense as part of a review aimed at responding to emerging geopolitical threats from Russia and China,...
16:30 11/03/2023Silicon Valley Bank is largest failure since 2008 financial crisisStartup-focused lender SVB Financial Group (SIVB.O) became the largest bank to fail since the 2008 financial crisis on Friday, in a sudden collapse that roiled global markets, left billions of...
11:00 11/03/2023BBC tells Gary Lineker to 'step back' from presenting Match of the DayGary Lineker has been forced off his Match of the Day duties by the BBC because he won't apologise for his comments on social media, Sky News understands.
17:00 10/03/2023Elon Musk plans to build 'utopia town' in TexasElon Musk has plans to build his own 'utopia town' for workers close to his SpaceX and Boring sites where he can regulate his own projects outside Austin, Daily Mail reports.
14:30 10/03/2023ANCA endorses Paul Vallas for Chicago mayorThe Armenian National Committee of America (ANCA) has endorsed Paul Vallas for Mayor of Chicago, home to a sizable and thriving Armenian community.
12:45 10/03/2023Xi Jinping handed third term as China's presidentChinese leader Xi Jinping was awarded a third five-year term as the nation’s president Friday, putting him on track to stay in power for life at a time of severe economic challenges and rising...
12:16 10/03/2023Situation in Nagorno-Karabakh 'too prone to violence' – State DepartmentThere has always been urgency to bring about peace between Armenia and Azerbaijan, U.S. State Department spokesperson Ned Price told a press briefing on Thursday, describing the situation as...
11:30 10/03/2023Michael Jordan tops list of highest-paid athletes of all timeLast month, LeBron James passed Kareem Abdul-Jabbar to become the NBA’s all-time leading scorer. It marked another notch in his resume in the ongoing debate on whether he or Michael Jordan is the...
13:15 09/03/2023Rep. Sherman calls for U.S. humanitarian aid to Artsakh families under Azeri blockadeCongressman Brad Sherman, who spearheaded the launch of U.S. aid to Artsakh in FY98, on Wednesday testified in support of direct U.S. humanitarian assistance to Artsakh families under the Azerbaijani...
11:46 09/03/2023Teenage girl faces limb amputation after shark attack in BrazilA 15-year-old girl had her arm torn off in a shark attack at Piedade Beach in Brazil, Daily Mail reported.
16:45 08/03/2023UN chief says women's rights are under threatProgress toward gender equality is “vanishing before our eyes,” United Nations Secretary General António Guterres told the Commission on the Status of Women on Monday, CNN reported.