15:31 01/08/2024Ռուսական ինքնաթիռը է թռել Թուրքիա՝ կալանավորների փոխանակման մասին տեղեկատվության ֆոնինՌուսաստանի և Արևմուտքի միջև հնարավոր կալանավորվածների փոխանակման մասին լուրերի ֆոնին «Ռոսիա» թռիչքային ջոկատի ինքնաթիռը օդ է բարձրացել և ուղղվել Թուրքիա: Այդ մասին են վկայում Flightradar 24...
12:46 01/08/2024Նիժնի Տագիլում շենքերի փլուզման հետևանքով տուժածների թիվն ավելացել էՆիժնի Տագիլում շենքերի մուտքերի փլուզման հետևանքով տուժածների թիվն ավելացել է՝ հասնելով վեցի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Տուժածներից երեքը երեխաներ են։ Արտակարգ իրավիճակների...
12:36 01/08/2024ՅՈՒՆԻՍԵՖ. Վերջին 12 տարում աշխարհում բացառապես կրծքով կերակրվող մինչև վեց ամսական նորածինների թիվն աճել է ավելի քան 10 տոկոսովՎերջին 12 տարում աշխարհում բացառապես կրծքով կերակրվող մինչև վեց ամսական նորածինների թիվն աճել է ավելի քան 10 տոկոսով: Սա նշանակում է, որ աշխարհում նորածինների 48 տոկոսը կյանքի առողջ սկիզբ ունի: Սա,...
09:31 01/08/2024Հայաստանը հաշվի չի առնում ռիսկերը, երբ փորձում է փոխել երկրի ռազմավարական կողմնորոշումը. Արման Գրիգորյան(ԱՄՆ)Հայաստանի ներկայիս իշխանությունները կարծես փորձում են փոխել իրենց երկրի «ռազմավարական կողմնորոշումը»՝ փաստացի անտեսելով դրա հետ կապված «գինը ու ռիսկերը»։ Չորեքշաբթի ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հետ զրույցում նման...
15:49 31/07/2024ՌԴ ԱԳՆ արձագանքել է Բաքվի սպառազինման և փախստականների վերադարձի վերաբերյալ հարցերինՌուսաստանը հանդես է գալիս Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բոլոր վիճելի հարցերը բացառապես քաղաքական և դիվանագիտական ճանապարհով լուծելու օգտին։ Այդ մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
14:52 31/07/2024Միրզոյան եղբայրներն ու Ռուսաստանի տարվա ամուսնալուծությունը. Ի՞նչ է կատարվում Wildberries-ի հիմնադրի ընտանիքումWildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ու ամուսնու միջև սկանդալը նոր դրսևորումներ է ստանում։ Բակալչուկը դիմել է դատարան ամուսնալուծության համար։ Նրա և ամուսնու՝ Վլադիսլավի ամուսնալուծությունը...
14:23 31/07/2024Ռուսաստանի և անձամբ Վլադիմիր Պուտինի ջանքերով հաջողվեց 2020 թվականին կանգնեցնել ռազմական գործողությունները Ղարաբաղում. ՌԴ ԱԳՆՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի դեպարտամենտի փոխտնօրեն Անդրեյ Նաստասինն ասուլիսում անդրադարձել է 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմին և 2023 թվականի Արցախի հայաթափմանը։ «Չպետք է մոռանալ, որ Ռուսաստանի և...
12:10 31/07/2024Մեծ Բրիտանիայում կինն արթնացել է այն բանից հետո, երբ նրա մոտ գլխուղեղի մահ էին արձանագրելՄեծ Բրիտանիայում կինը, ում գլխուղեղի մահը էին արձանագրել, կենսապահովման սարքից անջատելուց մի քանի ժամ առաջ արթնացել է։ Այդ մասին հայտնում է My London-ը։ «Ես իսկապես չեմ կարող դա բացատրել, ես...
10:19 31/07/2024ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավարին սպանած հրթիռը արձակվել է Իրանի հարակից պետություններից մեկի տարածքից. ԶԼՄ-ներՀրթիռը, որը Թեհրանում սպանել է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիյեին, արձակվել է օտար պետության տարածքից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Al Mayadeen հեռուստաալիքը՝...
09:53 31/07/2024ԱՄՆ-ը ցանկանում է «երթուղի բացել Ադրբեջանով և Հայաստանով». Ջեյմս Օ՛Բրայն«Կենտրոնական Ասիայի երկրներն այժմ հնարավորություն ունեն համաշխարհային շուկա դուրս գալ միայն Ռուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի միջոցով։ Եթե ԱՄՆ-ն կարողանա «երթուղի բացել Ադրբեջանով և Հայաստանով, ապա...
23:05 30/07/2024Իսրայելը, հարվածելով Լիբանանի տարածքին, կոպտորեն խախտում է միջազգային իրավունքը. ՌԴ ԱԳՆԻսրայելը, հարվածելով Լիբանանի տարածքին, կոպտորեն խախտում է միջազգային իրավունքը։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ից։ «Սա (իսրայելական հարվածները Լիբանանին) միջազգային իրավունքի կոպիտ խախտում է»,-...
22:40 30/07/2024Իսրայելի հարվածներից Բեյրութում զոհվել է Հեզբոլլահի երկու հրամանատարԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է, որ հարվածել է Բեյրութին, որի թիրախը եղել է «իսրայելցի խաղաղ բնակիչների սպանության համար պատասխանատու» հրամանատարը: Հեզբոլլահից «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
21:48 30/07/2024Իսրայելական բանակը հարվածել է ԲեյրութինԻսրայելական բանակը հայտարարել է, որ հարվածել է Բեյրութին: Նրա թիրախը շիական «Հեզբոլլահ» շարժման զինված ուժերի հրամանատարներից մեկն էր, ով, ըստ Իսրայելի, պատասխանատու էր Գոլանի բարձունքների վրա գտնվող...
20:50 30/07/2024Սելին Դիոնի օլիմպիական զգեստի ստեղծման համար պահանջվել է ավելի քան 1000 ժամԵրգչուհու ելույթը Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության գլխավոր անակնկալն էր։ Տևական դադարից հետո առաջին անգամ Սելին Դիոնը ելույթ ունեցավ մեծ բեմում։ People.com-ի փոխանցմամբ՝ հատուկ այս...
19:26 30/07/2024«Երիտասարդ գիտնական» գիտակրթական նախագծում ռուսաստանաբնակ Արփինե Չոբանյանը դարձել է հաղթողՎոլգոգրադից Արփինե Չոբանյանը դարձել է «Таврида.АРТ» փառատոնի հաղթող։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միությունը։ Փառատոնը տեղի է ունեցել հուլիսի 26-ից 28-ին։ Լավագույնը դառնալով «Երիտասարդ...
17:26 30/07/2024Հեզբոլլահի հրթիռակոծության հետևանքով իսրայելցի է զոհվելԻսրայելի հյուսիսում գտնվող Վերին Գալիլեայի Ա-Գոշրիմ շրջանի ուղղությամբ Լիբանանից արձակած հրթիռից ստացած վնասվածքներից մահացել է մի իսրայելցի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ երեքշաբթի այդ մասին...
16:17 30/07/2024Վեց ամսում Ռուսաստանից մոտ 40 հազար միգրանտ է արտաքսվել2024 թվականի առաջին կիսամյակում օրենքի խախտման համար Ռուսաստանից արտաքսվել է գրեթե 40 հազար միգրանտ։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության...
13:19 30/07/2024Մոսկվայի բորսայի թոփ մենեջերը խեղդվել էՄոսկվայի բորսայի մարքեթինգի գծով տնօրեն Գեորգի Չիբիսովը մահացել է Մոսկվա գետի երկայնքով զբոսնելիս զբոսանավից ընկնելու հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը։ Ըստ ալիքի ունեցած...
11:59 30/07/2024Google Chrome բրաուզերը կորցրել է 15 միլիոն օգտատերերի գաղտնաբառերըՀուլիսին Google Chrome բրաուզերը մեծ խափանում է ունեցել, որի պատճառով միլիոնավոր Windows օգտատերեր չեն կարողացել մուտք գործել իրենց պահպանված գաղտնաբառերը: «Գազետա.ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:10 30/07/2024Անապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվելԱնապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվել։ 36-ամյա Կարենը և 31-ամյա Վիգենը հարազատ եղբայրներ են, մյուս երիտասարդը նրանց զարմիկն է։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի...

14:41 10/12/2024Отказ от какой сделки стоил Асаду власти? Рассказал The Washington PostБывший президент Сирии Башар Асад, занимавший пост 24 года, покинул страну после «быстрого и неожиданного» краха.
14:01 10/12/2024Израиль нанес серию авиаударов по «самым важным военным объектам» в СирииСирийские источники сообщают, что боевые самолеты Израиля нанесли десятки ударов по всей Сирии, в том числе в столице Дамаске, где утром во вторник прозвучали взрывы.
13:06 10/12/2024Сергей Нарышкин: Ереван и Баку не очень-то прислушиваются к рекомендациям США и ЕС по мирному урегулированиюСША теряют инициативу на всех фронтах, а на постсоветском пространстве у Вашингтона и вовсе начались провалы, сказал в интервью российскому журналу «Разведчик» директор Службы внешней разведки России...
11:57 10/12/2024«Роды будут хорошие, и дети будут хорошие»: Пиотровский призвал беременных посещать ЭрмитажГенеральный директор Государственного Эрмитажа Михаил Пиотровский призвал беременных женщин приходить в музей, передает Культуромания.
17:23 09/12/2024Сперцян вошел в топ-10 игроков РПЛ по итогам I части сезона 2024/2025Известный статистический портал Opta объявил рейтинг лучших футболистов первой части сезона Российской Премьер-Лиги.
17:14 09/12/2024Кремль: В официальном графике Путина нет встречи с Башаром АсадомВладимир Путин, предоставивший Башару Асаду убежище в России, пока не планирует встречаться с экс-президентом Сирии.
15:14 09/12/2024Ferrari, Lamborghini, Bentley: кадры с люксовыми автомобилями из гаража Башара АсадаВ ночь на 8 декабря антиправительственные силы объявили о свержении режима Башара Асада. Президент Сирии покинул Дамаск. Повстанцы проникли в президентский дворец в Дамаске и конфисковали люксовые...
14:21 09/12/2024В Британии имя Мухаммед стало самым популярным для мальчиковВ 2023 году родители в Англии и Уэльсе чаще всего давали своим родившимся сыновьям имя Мухаммад, а дочкам — Оливия.
14:09 09/12/2024Армянский гимнаст Артур Давтян выиграл многоборье на Кубке Воронина в МосквеАрмянин Артур Давтян стал победителем индивидуального многоборья на международном турнире по спортивной гимнастике "Кубок олимпийского чемпиона Михаила Воронина", который проходит в Москве.
13:38 09/12/2024Путин наградил орденом «За заслуги перед Отечеством» I степени директора Эрмитажа Михаила ПиотровскогоПрезидент России Владимир Путин поздравил с 80-летним юбилеем генерального директора Государственного Эрмитажа Михаила Пиотровского, соответствующая телеграмма опубликована на сайте Кремля.
13:25 09/12/2024Крушение военного вертолета в Турции: погибли четверо военныхЖертвами крушения военного вертолета в турецкой провинции Ыспарта на юге страны стали четверо военных, сообщил губернатор провинции Абдуллах Эрин.
12:04 09/12/2024Постпред РФ в ОДКБ: Запад оказывает негативное влияние на ситуацию в Кавказском регионеЗапад оказывает негативное влияние на ситуацию в Кавказском регионе, заявил постоянный представитель России в ОДКБ Виктор Васильевв интервью изданию «Союзники.
11:27 09/12/2024Трамп: Зеленский и Украина хотели бы заключить соглашение и остановить безумиеНовоизбранный президент США Дональд Трамп заявил, что Украине и России необходимо немедленно прекратить огонь и начать переговоры.
17:59 07/12/2024Арман Царукян: Я невероятно заряжен на бой с Махачевым, мне не терпится стать чемпиономПретендент на титул чемпиона UFC в лёгком весе Арман Царукян во время пресс-конференции, посвящённой турниру UFC 311, прокомментировал секретный приём, за счёт которого планирует получить...
17:35 07/12/2024В Италии монахиня арестована за связи с мафиейИтальянская монахиня, получившая в начале этого года награду за волонтерскую работу в тюрьмах, была арестована по подозрению в посредничестве мафии, пишет Euronews.
16:53 07/12/2024Президент Южной Кореи избежал импичмента. Парламент не набрал нужного количества голосовНациональное собрание (парламент) Республики Корея не смогло набрать нужного числа голосов для импичмента президенту Юн Сок Ёлю, за отрешение президента от должности проголосовало 195 депутатов при...
14:25 07/12/2024Южная Корея: президент Юн Сок Ель просит прощения, но парламент непреклоненВ парламенте Южной Кореи 7 декабря пройдет голосование по вопросу импичмента президента Юн Сок Еля, который в начале недели пытался ввести военное положение.
13:51 07/12/2024В чем нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи?Стилисты и астрологи рассказали, в чем женщинам нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи, чтобы привлечь удачу на ближайшие 12 месяцев.
12:58 07/12/2024В «Реал Сосьедаде» не планируют отдавать Захаряна в аренду зимойПресс-атташе «Реала Сосьедад» Йон Андер Мундуате уверяет, что в планы клуба не входит отправлять зимой в аренду российского полузащитника Арсена Захаряна.
12:21 07/12/2024Ксения Бородина выходит замуж в третий раз41-летняя российская телеведущая Ксения Бородина выходит замуж в третий раз: блогер Николай Сердюков сделал ей предложение руки и сердца.