21:01 22/01/2024Ստամբուլում փնտրում են տղամարդուն, որն առանց պատճառի դանակով վիրավորել է 11 մարդուԱնհայտ անձը Ստամբուլի Էսենյուրթ թաղամասի փողոցներով շրջելիս դանակով վիրավորել է առնվազն 11 մարդու, ոստիկանությունը որոնում է կասկածյալին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ միջադեպի մասին հայտնել է...
17:39 22/01/2024«Լազարևյան» ակումբ. Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են մրցակցել Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության հետ«Լազարևյան» ակումբն ու ԱՊՀ երկրների ինստիտուտը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի 2023 թ.
17:11 22/01/2024Դուք պետք է հասկանաք, որ Ադրբեջանն այսօր ոչնչով չի տարբերվում Թալիբանից կամ ԻՊ-ից. Ալեքսանդր ԼապշինԱնցած շաբաթվա վերջին ադրբեջանական լրատվամիջոցները և թելեգրամ ալիքները տարածեցին Արցախի նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի, Բակո Սահակյանի, Արայիկ Հարությունյանի, Հանրապետության պաշտպանության նախկին...
16:36 22/01/2024Davidson Galleries-ում բռնկված հրդեհից տուժել են Պիկասոյի, Ռեմբրանդտի և Գոյայի աշխատանքներըԱՄՆ-ի Սիեթլ քաղաքում գտնվող Davidson պատկերասրահում բռնկված հրդեհը վնասել է նկարիչների, այդ թվում՝ Պաբլո Պիկասոյի, Ռեմբրանդի և Ֆրանցիսկո Գոյայի աշխատանքները: artguide.com կայքը գրում է, որ հրդեհը...
15:50 22/01/2024Ուր գնալ և ինչ անել ձմռանը Երևանում. ռուսական պորտալի ռեպորտաժըՀայաստանը շարունակում է հյուրեր ընդունել Ռուսաստանից, իսկ Երևանը դարձել է հարյուր հազարավոր մարդկանց տուն, ովքեր տեղափոխվել են 2022 թվականի մարտից հետո։ Այս մասին գրում է 74.ru պորտալը։ «Արժե Երևան...
15:01 22/01/2024Վալերի Ծառուկյանը՝ Էդգար Սևիկյանի փոխարենՊաշտոնապես հայտարարվել է, որ Վալերի Ծառուկյանը դարձել է «Նիժնի Նովգորոդ»-ի խաղացող։
13:27 22/01/2024Թինա Կանդելակիին կարգելեն մուտք գործել ՂազախստանTNT հեռուստաալիքի տնօրեն, «Gazprom Media Entertainment Television»-ի կառավարիչ տնօրեն Թինա Կանդելակին կարգելվի մուտք գործել Ղազախստանի տարածք։ Այդ մասին հայտնում է KazTAG գործակալությունը՝ հղում...
12:42 22/01/2024Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին դիմել են թագավորական ընտանիքի անդամներինԴքսուհի Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին դիմել են թագավորական ընտանիքի անդամներին մի քանի օր անց այն բանից հետո, երբ տեղեկություններ են հայտնվել թագավոր Չարլզ III-ի և արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնի...
12:00 22/01/2024Բորելը խոսել է Գազայում պատերազմին վերջ տալու համար երկու պետություն ստեղծելու անհրաժեշտության մասինԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձրագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ԵՄ ԱԳ նախարարների հանդիպման նախօրեին ասել է, որ ակնկալում է պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության լուծումը...
11:17 22/01/2024ԵՄ ԱԳ նախարարներն կքննարկեն հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը վերաբերող հարցերԵՄ արտգործնախարարների խորհուրդն այսօր կհանդիպի Բրյուսելում՝ քննարկելու օրակարգային մի շարք հարցեր, հիմնական կետերն են Ուկրաինայի իրադարձությունները և Իսրայելի ռազմական գործողությունը Համասի դեմ։...
10:20 22/01/2024Հրդեհի հետևանքով այրվել է Աբխազիայի ազգային պատկերասրահի 4000 աշխատանքՍուխումում Կենտրոնական ցուցասրահի շենքում, որտեղ գտնվում է Ազգային պատկերասրահը, հրդեհ է բռնկվել։ Այրվել է մոտ 4 հազար նկար։ Այս մասին հաղորդում է Աբխազիայի ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։ «Կարելի է ասել,...
10:19 22/01/2024Ռուսաստանում ավելացել է ճարպակալում ախտորոշումով մարդկանց թիվըՌուսաստանում ավելացել է ճարպակալում ախտորոշված մարդկանց թիվը։ Rbc.ru-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է Ռոսստատի տվյալների «Առողջապահությունը Ռուսաստանում-2023» ամփոփագրում, որը հրապարակվում է երկու...
10:05 22/01/2024Թուրքիան վերջնագիր է ներկայացնում արևմտյան երկրների հետախուզական ծառայություններինԱրևմտյան հետախուզական կազմակերպություններն այլևս չեն կարողանա իրենց գործողություններն իրականացնել Թուրքիայում՝ առանց Անկարային համապատասխան տեղեկատվություն տրամադրելու։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ այս...
09:21 22/01/2024Ընտանեկան բռնության զոհերը կարող են ապաստան խնդրել ԵՄ-ումԵթե կանայք իրենց հայրենիքում ենթարկվում են գենդերային հիմքով ֆիզիկական կամ հոգեբանական բռնության, այդ թվում ընտանեկան բռնության, ապա կարող են ԵՄ-ում փախստականի կարգավիճակ ստանալ։ Հունվարի 16-ին նման...
08:30 22/01/2024Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունները կհնչեն Պետերբուրգում՝ շրջափակման վերացման 80-ամյակի առիթովՀունվարի 27-ին Սանկտ Պետերբուրգում՝ «Գազպրոմ Արենայի» բեմում կկայանա համերգ-ռեքվիեմ՝ նվիրված ֆաշիստական Գերմանիայի շրջափակումից Լենինգրադի լիակատար ազատագրման 80-ամյակին։ «Культура Петербурга» կայքը...
20:17 21/01/2024Աֆղանստանում կործանված ռուսական ինքնաթիռում եղած 6 անձանցից 4-ը ողջ ենԱֆղանստանում մասնավոր Falcon 10 ինքնաթիռի կործանումից փրկվածներից մեկը զանգահարել է հարազատներին. Այս մասին հայտնում է Mash Telegram ալիքը։ Ավիավթարից փրկվածներից մեկը բուժաշխատող Իգոր Սիվորոտկինն է։...
19:00 21/01/2024Կինը կանգ է առել բենզալցակայանում և հարստացել 429 հազար դոլարովՀյուսիսային Կարոլինայի (ԱՄՆ) բնակիչը միլիոն դոլարի վիճակախաղով շահել է՝ բենզալցակայանում տոմս գնելով։ Այս մասին հայտնում է «The U.S.
14:19 21/01/2024Թուրքիան կանգնեցրել է հարավից հյուսիս Բոսֆորի նեղուցով նավերի տարանցումըԹուրքիայի առափնյա պահպանության գլխավոր վարչությունը հայտնել է, որ առավոտյան ժամը 6-ից նավերի տարանցումը Բոսֆորի նեղուցով հարավից հյուսիս անորոշ ժամանակով դադարեցվել է։ Հայտարարությանն անդրադարձել է...
14:08 21/01/2024Ուկրաինական զինված ուժերի հրետակոծության հետևանքով Դոնեցկում զոհվածների թիվը հասել է 13-իԴոնեցկի Տեքստիլշչիկ միկրոշրջանում գտնվող շուկայի հրետակոծության հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 13-ի։ Այդ մասին Telegram-ում հայտնել է ԿԺԴՀ-ի ղեկավար Դենիս Պուշիլինը։ «Նախնական տեղեկություններով՝...
12:11 21/01/2024Աֆղանստանում ռուսական մարդատար ինքնաթիռ է կործանվելԱֆղանստանի Բադախշան նահանգի լեռներում մարդատար ինքնաթիռ է կործանվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել են Pajwak գործակալությունը X սոցիալական ցանցում։ «Կիրակի օրը տեղի պաշտոնյաները...

14:26 20/05/2022Canada to ban Huawei, ZTE from its 5G networksCanada says it will ban two of China's biggest telecoms equipment makers from working on its 5G phone networks, BBC News reports.
11:00 20/05/2022Australia records first monkeypox caseA case of a human contracting monkeypox was detected in Australia’s New South Wales, TASS reported on Friday, citing the regional Ministry of Health.
11:35 19/05/2022Robot Dog Olympics takes place in BristolTeams of computer programmers have taken part in a Robot Dog Olympics to develop innovative tech solutions for the British Army, BBC News reports.
16:09 18/05/2022Pollution killed 2.3 million Indians in 2019, study showsPollution led to more than 2.3 million premature deaths in India in 2019, BBC News reports, citing a new Lancet study.
16:45 17/05/2022Lionel Messi reportedly set to join Inter Miami in 2023Lionel Messi will reportedly acquire 35 percent of shares in Inter Miami and then join the MLS franchise when his contract with Paris Saint-Germain comes to an end in 2023, Marca said.
15:45 17/05/2022New Amnesty International report documents Azeri crimes against older Armenians in Karabakh conflictA new report of Amnesty International, Last to Flee: Older People’s Experience of War Crimes and Displacement in the Nagorno-Karabakh Conflict, documents how older ethnic Armenians were...
15:21 17/05/2022European Championships: Lineup of Armenian boxing team revealedHead coach of Armenia’s boxing team Karen Aghamalyan has unveiled its lineup for the EUBC European Men's Elite Boxing Championships.
13:45 17/05/2022Swedish FM signs NATO applicationSwedish Foreign Minister Ann Linde has signed a bid for the country’s accession to NATO, TASS reports.
12:07 17/05/2022Musk’s SpaceX selling shares possibly to finance Twitter bid, sources saySpaceX is planning to sell existing shares starting Tuesday to a select group of buyers and there is speculation Elon Musk is a seller, The New York Post has learned.
11:04 17/05/2022U.S. Senate advances $40 billion Ukraine aid billThe U.S. Senate voted on Monday to advance $40 billion more aid for Ukraine in its war against Russia, setting the stage for a vote on the bill possibly later this week, after the military and...
17:00 16/05/2022Total lunar eclipse creates rare super blood MoonStargazers have been treated overnight to a stunning and unusual sight - a super blood Moon, BBC News reports.
13:45 16/05/2022French carmaker Renault hands Russian assets to MoscowFrench automaker Renault has sold its Russian assets to the Russian government, both parties announced on Monday, May 16, as foreign companies leave the country amid Moscow's military campaign in...
12:09 16/05/2022Armwrestling: Artsakh athlete, who lost both legs in 2020 war, beats Turkish rival to win European goldSargis Harutyunyan, an athlete from Artsakh’s Shahumyan region who lost both legs in the 44-day war in Artsakh in 2020, won gold at the 2022 WAF Armwrestling European and Para Championships held in...
11:16 16/05/2022Germany to stop Russian oil imports by year endGermany plans to stop importing Russian oil by the end of the year even if the European Union fails to agree on an EU-wide ban in its next set of sanctions, Bloomberg reports, citing government...
17:00 14/05/2022Musk to randomly sample Twitter accounts to find out exact number of botsElon Musk on Friday said he plans to conduct his own research to determine the amount of Twitter users that are actually bots before his purchase of the social media company continues, Business...
16:45 14/05/2022Mkhitaryan still questionable for Conference League finalRoma are counting down the days to May 25th when they will step on the pitch in Tirana to face off with Feyenoord for the first edition of the Conference League trophy.
15:25 14/05/2022Sheikh Mohamed bin Zayed elected new UAE presidentThe United Arab Emirates’ longtime de facto ruler Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan was elected as president on Saturday a day after the death of its former leader, Al Jazeera reported.
13:35 14/05/2022May 14 is World Migratory Bird DayWorld Migratory Bird Day is marked twice a year since its inauguration in 2006. International Migratory Bird Day is celebrated on 14 May and 8 October 2022. It is said that 4,000 different bird...
12:56 14/05/2022Covid outbreak in North Korea a great disaster, says Kim Jong-unNorth Korea's rapidly spreading Covid-19 outbreak is a "great disaster" for the country, its leader Kim Jong-un has said, according to state media.
11:08 14/05/2022India bans wheat exports to control domestic pricesIndia has banned exports of wheat, abruptly reversing its policy to send shipments around the world to plug a global food shortage.