23:09 24/01/2024Պետքարտուղարությունը Ռուսաստանին և Ուկրաինային կոչ է արել հետաքննել Իլ-76-ի կործանումըԱՄՆ-ը Ռուսաստանի Դաշնության և Ուկրաինայի իշխանություններին կոչ է անում հետաքննել Բելգորոդի մերձակայքում Իլ-76 ինքնաթիռի կործանման հանգամանքները, որում գերի ընկած ուկրաինացի զինվորականներ են եղել։...
15:40 24/01/2024Բելգորոդի նահանգապետը հայտնել է կործանված Իլ-76 ինքնաթիռի բոլոր ուղևորների մահվան մասինՉորեքշաբթի առավոտյան Բելգորոդի մարզում կործանված Իլ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռում գտնվող բոլոր անձինք զոհվել են։ Այդ մասին ասել է շրջանի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովը, որի խոսքերը մեջբերել է...
11:05 24/01/2024Ղրղզստանում երկու երկրաշարժ են արձանագրելՉորեքշաբթի գիշերը Ղրղզստանում 2,5 և 6,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկու երկրաշարժ են արձանագրել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել են հանրապետության արտակարգ...
08:54 24/01/2024Ալիևը 2.5 ժամ տևած հարցազրույցի ընթացքում գոյաբանական սպառնալիքներ է հնչեցրել Հայաստանի հասցեին2024 թվականի հունվարի 10-ին Բաքվի բռնակալ Իլհամ Ալիևը 2.5 ժամ տևողությամբ մամուլի ասուլիս տվեց ադրբեջանցի լրագրողներին, որի ընթացքում ոչ միայն իր հերթական ստերը շաղ տվեց, այլև սպառնաց հենց Հայաստանի...
08:30 24/01/2024Արցախահայության իրավունքների և ՀՀ անվտանգության պաշտպանության պահանջով ցույցեր կանցկացվեն եվրոպական ավելի քան 50 քաղաքներումՀունվարի 27-ին և 28-ին, եվրոպական ավելի քան 50 քաղաքներում արցախահայության իրավունքների և Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության պաշտպանության պահանջով կայանալու են հանրահավաքներ; Վրաստանի հայ...
23:56 23/01/2024«Օսկար 2024» մրցանակի հավակնորդների ցուցակում հայկական «Ամերիկացի» ֆիլմը չի ընդգրկվելԱմերիկյան կինոակադեմիան հայտարարել է «Օսկար» մրցանակաբաշխության ոսկե արձանիկի հավակնորդներին։ «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգում հայկական «Ամերիկացի» ֆիլմը չի ընգրկվել: Այս անվանակարգում...
23:27 23/01/2024Սպիտակ տունը ադեկվատ է համարել Ուկրաինայի համար 61 միլիարդ դոլար հատկացնելու դիմումըՍպիտակ տունը «ադեկվատ» է համարում Ուկրաինայի համար 61 միլիարդ դոլարի խնդրանքը և ցանկանում է, որ Կոնգրեսը քննարկի այն։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի...
22:00 23/01/2024Ռոնալդուն ներողություն է խնդրել չինացի երկրպագուներիցՍաուդյան «Ալ-Նասր» թիմի պորտուգալացի ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն ներողություն է խնդրել երկրպագուներից՝ սաուդյան ակումբի՝ Չինաստանում շրջագայությունը չեղարկելու համար, քանի որ անձամբ ինքը պատրաստ չի...
17:53 23/01/2024«Զենիթը» ցանկանում է ձեռք բերել Նաիր ԹիկնիզյանինՀայտնի է դարձել, թե որքան աշխատավարձ կստանա Տիկնիզյանը «Զենիթ» տեղափոխվելու դեպքում
14:04 23/01/2024Դատախազությունը մանրամասներ է հայտնել Սոչիում հայ հումորիստի սպանության վերաբերյալԿրասնոդարի դատախազության վերասհկողության ներքո է գտնվում Սոչում ՈւՀԱ-ի հայ մասնակցի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ «Ռիա Նովոստի»-ին դատախազությունից հայտնել են, որ Մախաչկալայի...
12:57 23/01/2024Sky Sports. Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի թալիսմանն էSky Sports իտալական պարբերականն անդրադարձել է Միլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբում հանդես եկող հայաստանցի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին խաղին՝ նրան ներկայացնելով, որպես «Ինտեր»-ի թալիսման։ «Միկի,...
12:35 23/01/2024Բարի լույս, չեմպիոններ. Հենրիխ ՄխիթարյանՀենրիխ Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի կազմում դարձել է Իտալիայի սուպերգավաթակիր:
11:59 23/01/2024Ալիևն ընդունել է ՕվերչուկինԲաքվում կայացել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ու Ռուսաստանի փոխվարչապետ, միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեքսեյ Օվերչուկի հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։...
11:40 23/01/2024Սոչիում КВН-ի փառատոնի ժամանակ սպանվել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան ԳևորգյանըՍոչիում Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (КВН) փառատոնի ժամանակ ծեծկռտուքի հետևանքով մահացել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան Գևորգյանը։ Այս մասին գրում է SHOT թելեգրամյան ալիքը։ Ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել...
10:44 23/01/2024Միյատովիչը կոչ է արել Երևանին և Բաքվին բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրաԵվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խաղաղ բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրա։ Այս մասին Նշված է...
10:20 23/01/2024Ջանասիրաբար կաշխատենք, որպեսզի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հասցնենք ավարտին. ՊետդեպԱՄՆ-ի պետդեպարտամենտի մամուլի քարտուղարի առաջին տեղակալ Վեդանտ Պատելը նորություն չունի Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հնարավոր հանդիպման ժամանակացույցի մասին։ Հերթական ճեպազրույցում հնչած...
09:59 23/01/2024Էնթոնի Հոփքինսի կինը վավերագրական ֆիլմ է նկարահանում դերասանի մասինԲրիտանացի դերասան Էնթոնի Հոփքինսի կինը՝ Ստելլա Արոյավեն աշխատում է իր ամուսնու մասին վավերագրական ֆիլմի վրա։ Այս մասին հայտնում է People-ը։ 86-ամյա դերասանը լրագրողներին ասել է, որ իր կնոջը քարտ...
09:45 23/01/2024«Ինտերը» նվաճել է Իտալիայի սուպերգավաթըՀայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է ամբողջ հանդիպմանը։
09:38 23/01/2024Իսրայելցի գերիների հարազատները ներխուժել են խորհրդարանԻսրայելցի պատանդների հարազատները ներխուժել են Քնեսեթի ֆինանսական հարցերով հանձնաժողովի նիստի դահլիճ՝ պատգամավորներից պահանջելով միջոցներ ձեռնարկել իսրայելցիներին Համասի գերությունից ազատելու համար։...
21:53 22/01/2024Հայկական պատվիրակությունը մասնակցում է Արևելյան Ուղղափառ և Կաթոլիկ միջեկեղեցական երկխոսությանըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից հայտնում են. «Սույն թվականի հունվարի 22-ին Հռոմում գումարվեց Արևելյան Ուղղափառ և Կաթոլիկ եկեղեցիների պաշտոնական երկխոսության Միջազգային միացյալ աստվածաբանական հանձնախմբի...

12:50 06/07/2024Мбаппе сфотографировался с семьей Роналду после победы Франции над ПортугалиейВ пятницу, 5 июля, сборная Франции одержала победу над Португалией (0:0, 5:3 — пенальти) в четвертьфинале чемпионата Европы.
11:57 06/07/2024Фильм Эдгара Багдасаряна «Яша и Леонид Брежнев» – среди ереванских премьер XXI кинофестиваля «Золотой абрикос»Фильм Эдгара Багдасаряна «Яша и Леонид Брежнев», который недавно получил сразу несколько статуэток – лучший сценарий, лучший режиссер, лучшая мужская роль, операторская работа и др.
11:35 06/07/2024Мбаппе оценил справедливость выхода сборной Франции в 1/2 финала чемпионата ЕвропыНападающий сборной Франции Килиан Мбаппе оценил справедливость выхода команды в полуфинал чемпионата Европы - 2024 при том факте, что на турнире французские футболисты еще ни разу не забили с игры.
11:29 06/07/2024Ильхам Алиев особо поздравил показавшего жест «Серых волков» защитника сборной Турции ДемиралаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев поздравил сборную Турции по футболу с выходом в 1/4 финала, а также высказался относительно наказания УЕФА защитника Мериха Демирала.
14:33 05/07/2024Британия: Сунак покинул штаб Консервативной партии под крики «Собирай чемоданы!»Премьер-министр Великобритании Риши Сунак уехал из штаб-квартиры Консервативной партии в центре Лондона под крики и свист толпы, передает телеканал Sky News.
14:09 05/07/2024МИД РФ прокомментировал вопрос о смене посла Армении в МосквеВопрос о смене посла в Москве является прерогативой Армении, заявил журналистам замглавы МИД РФ Михаил Галузин.
13:52 05/07/2024В сети завирусилось фото Лионеля Месси и Ламина Ямаля, сделанное 16 лет назадОтец нападающего «Барселоны» и сборной Испании Ламина Ямаля в своей социальной сети поделился фотографией ещё совсем маленького сына и бывшего футболиста сине-гранатовых Лионеля Месси.
13:12 05/07/2024Проснулся один из самых высоких вулканов в Европе – Этна на СицилииПроснулся один из больших кратеров самого высокого в Европе действующего вулана Этна на Сицилии, выбросив столбы пепла и дыма до 4500 метров над уровнем моря.
12:04 05/07/2024Четвертьфиналы Евро-2024: кто с кем сыграет 5 июляСегодня, 5 июля, на чемпионате Европы в Германии состоятся два матча 1/4 финала. Сборная Испании сыграет с национальной командой Германии, соперником сборной Португалии в борьбе за выход в полуфинал...
11:35 05/07/2024Карен Хачанов завершил выступление на Уимблдоне22-я ракетка мира россиийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов завершил выступление на Уимблдоне, пишет Sport.ru.
17:53 04/07/2024«Ты – русская свинья». Боец MMA из Азербайджана получил пожизненную дисквалификацию после скандала на турниреКулачная и поп-мма лига Hardcore Fighting Championship отстранила азербайджанского бойца смешанных единоборств (ММА) Джавида Рзаева за оскорбительные высказывания в адрес россиянина Артура Кулинского.
17:40 04/07/2024Германия вызвала посла Турции на фоне скандала вокруг Мериха ДемиралаВ МИД Германии сообщили, что вызвали посла Турции из-за вызвавшего полемику жеста, показанного турецким защитником Мерихом Демиралом во время недавнего матча чемпионата Европы по футболу.
17:37 04/07/2024Гигантский питон проглотил женщину в ИндонезииЖительницу индонезийского острова Сулавеси проглотил питон. Как сообщает The Asean Daily, это случилось, когда 30-летняя женщина пошла за лекарством для ребенка. Как передает АиФ-Москва, все...
17:34 04/07/2024В сборной Франции рассказали о состоянии Мбаппе перед четвертьфиналом Евро-2024Помощник главного тренера сборной Франции Ги Стефан рассказал о физическом состоянии нападающего Килиана Мбаппе перед матчем 1/4 финала чемпионата Европы 2024 против сборной Португалии, передает...
17:32 04/07/2024Washington Post написала для Байдена речь об уходе с поста президентаАмериканская газета Washington Post представила, как могла бы выглядеть 4 июля в День независимости США речь президента страны Джо Байдена о решении выйти из предвыборной гонки, издание предположило,...
16:12 04/07/2024Карен Хачанов рассказал, почему не выступит на Олимпиаде в ПарижеСеребряный призёр Олимпиады-2020, 22-я ракетка мира российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов объяснил своё решение отказаться от участия в Олимпийских играх – 2024 в Париже...
14:59 04/07/2024Представитель Азербайджана Эсмира Джафарова сообщила ложную информацию о Рубене Варданяне – Free Armenian PrisonersНа прошлой неделе в ходе дискуссии, состоявшейся в Атлантическом совете США, представляющая Азербайджан Эсмира Джафарова сообщила ложную информацию о находящемся под арестом в Азербайджане...
14:22 04/07/2024Алиев оценил стремление США поддержать мир между Азербайджаном и АрмениейАзербайджан приветствует стремление США оказать поддержку процессу нормализации отношений между Баку и Ереваном.
13:14 04/07/2024Американка избила возлюбленного, потому что тот не хотел обниматьсяПо данным психотерапевтов, в день нужно обниматься не менее четырех раз. Еще лучше, если число объятий в сутки составляет семь-восемь. В том случае, если норма не соблюдается, последствия могут быть...
12:19 04/07/2024Работник дня: в Турции машинист остановил поезд возле фан-зоны, чтобы посмотреть матч своей сборной на ЕвроВ социальных сетях распространяют забавное видео, как турецкий машинист метро остановил целый поезд, чтобы ненадолго посмотреть на матч своей сборной против Австрии на Евро, пишет sport24.