23:09 24/01/2024Պետքարտուղարությունը Ռուսաստանին և Ուկրաինային կոչ է արել հետաքննել Իլ-76-ի կործանումըԱՄՆ-ը Ռուսաստանի Դաշնության և Ուկրաինայի իշխանություններին կոչ է անում հետաքննել Բելգորոդի մերձակայքում Իլ-76 ինքնաթիռի կործանման հանգամանքները, որում գերի ընկած ուկրաինացի զինվորականներ են եղել։...
15:40 24/01/2024Բելգորոդի նահանգապետը հայտնել է կործանված Իլ-76 ինքնաթիռի բոլոր ուղևորների մահվան մասինՉորեքշաբթի առավոտյան Բելգորոդի մարզում կործանված Իլ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռում գտնվող բոլոր անձինք զոհվել են։ Այդ մասին ասել է շրջանի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովը, որի խոսքերը մեջբերել է...
11:05 24/01/2024Ղրղզստանում երկու երկրաշարժ են արձանագրելՉորեքշաբթի գիշերը Ղրղզստանում 2,5 և 6,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկու երկրաշարժ են արձանագրել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել են հանրապետության արտակարգ...
08:54 24/01/2024Ալիևը 2.5 ժամ տևած հարցազրույցի ընթացքում գոյաբանական սպառնալիքներ է հնչեցրել Հայաստանի հասցեին2024 թվականի հունվարի 10-ին Բաքվի բռնակալ Իլհամ Ալիևը 2.5 ժամ տևողությամբ մամուլի ասուլիս տվեց ադրբեջանցի լրագրողներին, որի ընթացքում ոչ միայն իր հերթական ստերը շաղ տվեց, այլև սպառնաց հենց Հայաստանի...
08:30 24/01/2024Արցախահայության իրավունքների և ՀՀ անվտանգության պաշտպանության պահանջով ցույցեր կանցկացվեն եվրոպական ավելի քան 50 քաղաքներումՀունվարի 27-ին և 28-ին, եվրոպական ավելի քան 50 քաղաքներում արցախահայության իրավունքների և Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության պաշտպանության պահանջով կայանալու են հանրահավաքներ; Վրաստանի հայ...
23:56 23/01/2024«Օսկար 2024» մրցանակի հավակնորդների ցուցակում հայկական «Ամերիկացի» ֆիլմը չի ընդգրկվելԱմերիկյան կինոակադեմիան հայտարարել է «Օսկար» մրցանակաբաշխության ոսկե արձանիկի հավակնորդներին։ «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգում հայկական «Ամերիկացի» ֆիլմը չի ընգրկվել: Այս անվանակարգում...
23:27 23/01/2024Սպիտակ տունը ադեկվատ է համարել Ուկրաինայի համար 61 միլիարդ դոլար հատկացնելու դիմումըՍպիտակ տունը «ադեկվատ» է համարում Ուկրաինայի համար 61 միլիարդ դոլարի խնդրանքը և ցանկանում է, որ Կոնգրեսը քննարկի այն։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի...
22:00 23/01/2024Ռոնալդուն ներողություն է խնդրել չինացի երկրպագուներիցՍաուդյան «Ալ-Նասր» թիմի պորտուգալացի ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն ներողություն է խնդրել երկրպագուներից՝ սաուդյան ակումբի՝ Չինաստանում շրջագայությունը չեղարկելու համար, քանի որ անձամբ ինքը պատրաստ չի...
17:53 23/01/2024«Զենիթը» ցանկանում է ձեռք բերել Նաիր ԹիկնիզյանինՀայտնի է դարձել, թե որքան աշխատավարձ կստանա Տիկնիզյանը «Զենիթ» տեղափոխվելու դեպքում
14:04 23/01/2024Դատախազությունը մանրամասներ է հայտնել Սոչիում հայ հումորիստի սպանության վերաբերյալԿրասնոդարի դատախազության վերասհկողության ներքո է գտնվում Սոչում ՈւՀԱ-ի հայ մասնակցի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ «Ռիա Նովոստի»-ին դատախազությունից հայտնել են, որ Մախաչկալայի...
12:57 23/01/2024Sky Sports. Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի թալիսմանն էSky Sports իտալական պարբերականն անդրադարձել է Միլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբում հանդես եկող հայաստանցի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին խաղին՝ նրան ներկայացնելով, որպես «Ինտեր»-ի թալիսման։ «Միկի,...
12:35 23/01/2024Բարի լույս, չեմպիոններ. Հենրիխ ՄխիթարյանՀենրիխ Մխիթարյանը «Ինտեր»-ի կազմում դարձել է Իտալիայի սուպերգավաթակիր:
11:59 23/01/2024Ալիևն ընդունել է ՕվերչուկինԲաքվում կայացել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ու Ռուսաստանի փոխվարչապետ, միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեքսեյ Օվերչուկի հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։...
11:40 23/01/2024Սոչիում КВН-ի փառատոնի ժամանակ սպանվել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան ԳևորգյանըՍոչիում Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (КВН) փառատոնի ժամանակ ծեծկռտուքի հետևանքով մահացել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան Գևորգյանը։ Այս մասին գրում է SHOT թելեգրամյան ալիքը։ Ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել...
10:44 23/01/2024Միյատովիչը կոչ է արել Երևանին և Բաքվին բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրաԵվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խաղաղ բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրա։ Այս մասին Նշված է...
10:20 23/01/2024Ջանասիրաբար կաշխատենք, որպեսզի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հասցնենք ավարտին. ՊետդեպԱՄՆ-ի պետդեպարտամենտի մամուլի քարտուղարի առաջին տեղակալ Վեդանտ Պատելը նորություն չունի Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հնարավոր հանդիպման ժամանակացույցի մասին։ Հերթական ճեպազրույցում հնչած...
09:59 23/01/2024Էնթոնի Հոփքինսի կինը վավերագրական ֆիլմ է նկարահանում դերասանի մասինԲրիտանացի դերասան Էնթոնի Հոփքինսի կինը՝ Ստելլա Արոյավեն աշխատում է իր ամուսնու մասին վավերագրական ֆիլմի վրա։ Այս մասին հայտնում է People-ը։ 86-ամյա դերասանը լրագրողներին ասել է, որ իր կնոջը քարտ...
09:45 23/01/2024«Ինտերը» նվաճել է Իտալիայի սուպերգավաթըՀայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է ամբողջ հանդիպմանը։
09:38 23/01/2024Իսրայելցի գերիների հարազատները ներխուժել են խորհրդարանԻսրայելցի պատանդների հարազատները ներխուժել են Քնեսեթի ֆինանսական հարցերով հանձնաժողովի նիստի դահլիճ՝ պատգամավորներից պահանջելով միջոցներ ձեռնարկել իսրայելցիներին Համասի գերությունից ազատելու համար։...
21:53 22/01/2024Հայկական պատվիրակությունը մասնակցում է Արևելյան Ուղղափառ և Կաթոլիկ միջեկեղեցական երկխոսությանըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից հայտնում են. «Սույն թվականի հունվարի 22-ին Հռոմում գումարվեց Արևելյան Ուղղափառ և Կաթոլիկ եկեղեցիների պաշտոնական երկխոսության Միջազգային միացյալ աստվածաբանական հանձնախմբի...

11:25 26/05/2022Harry and Meghan reunited with royal family at Madame TussaudsPrince Harry and Meghan Markle have finally been reunited with the Royal Family - at a London tourist attraction, Daily Mirror reports.
17:00 25/05/2022M&S pulls out of RussiaMarks & Spencer said it is leaving its Russian franchise business as it also warned that its sales growth will slow due to the cost-of-living crisis, The Independent reported.
16:45 25/05/2022Armenian, Azeri border commissions to hold second meeting in MoscowThe second meeting of the Armenian and Azerbaijani commissions on border demarcation will be held in Moscow, Russian Deputy Foreign Minister Andrei Rudenko told reporters on Wednesday.
14:46 25/05/202219 children among dead in Texas school shootingNineteen young children and two adults have died in a shooting at a primary school in south Texas, BBC News reports.
13:54 25/05/2022Red Wings to launch Volgograd-Yerevan flightsRussian regional leisure airline Red Wings will launch flights between the Russian city of Volgograd and Armenia’s capital Yerevan on 7 June.
11:47 25/05/2022EU freezes Russian businessmen's assetsThe European Union froze some 10 billion euros worth of assets belonging to Russian businessmen as part of its sanctions over the situation in Ukraine, the DPA news agency said on Wednesday, citing...
11:00 25/05/2022Blinken reaffirms U.S. readiness to help Armenia, Azerbaijan find 'long-term peace'U.S. Secretary of State Antony Blinken held a phone call with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday, the State Department said in a statement. “The Secretary and the Prime Minister...
17:00 24/05/20222021 saw 'worrying rise' in executions and death sentences – Amnesty2021 saw a worrying rise in executions and death sentences as some of the world’s most prolific executioners returned to business as usual and courts were unshackled from Covid-19 restrictions,...
12:57 24/05/2022EU's Borrell welcomes Pashinyan-Aliyev meeting in BrusselsEU's High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell has welcomed the latest meeting hosted by European Council President Charles Michel with the Armenian and Azerbaijani...
11:00 24/05/2022Monkeypox virus outbreaks are containable, WHO saysMonkeypox can be contained in countries outside of Africa where the virus is not usually detected, the World Health Organization (WHO) says.
15:45 23/05/2022Biden supports Japan joining UN Security Council, Japanese PM saysU.S. President Joe Biden indicated Monday that he supports Japan becoming a permanent member of a “reformed” United Nations Security Council, The Hill reported. Biden met one-on-one with Japanese...
12:26 23/05/2022More than 100 million people forcibly displaced worldwide, UN saysThe UN refugee agency (UNHCR) has said the global number of forcibly displaced people has passed 100 million for the first time, describing it as a “staggering milestone”, the Guardian reports.
11:30 23/05/2022Pashinyan, Aliyev agreed to advance discussions on peace treaty, EU’s Michel saysEuropean Council President Charles Michel issued the following press statement after a trilateral meeting with the Armenian and Azerbaijani leaders in Brussels on Sunday, May 22: "Today I hosted...
17:00 21/05/2022May 21 marks International Tea DayInternational Tea Day is observed annually on May 21. The United Nations General Assembly decided to designate 21 May as International Tea Day on 19 December 2019, following an initiative by the FAO...
16:25 21/05/2022Biden signs $40 billion aid package for UkrainePresident Joe Biden has signed into law a far-reaching aid package for Ukraine that will provide $40 billion in security, humanitarian, and economic assistance for the country as it battles the...
15:45 21/05/2022Three Syrian soldiers killed in Israeli missile strikes near DamascusThree Syrian soldiers were killed after the Israeli military struck targets using surface-to-surface missiles near the Syrian capital of Damascus on Friday night, The Times of Israel reported, citing...
14:25 21/05/2022Biden says any meeting with North Korea's Kim would depend on sincerityUS President Joe Biden said Saturday that any potential meeting with North Korea's leader would depend on whether Kim Jong Un was "sincere", AFP reported.
12:34 21/05/2022Russia stops gas exports to FinlandRussia's Gazprom on Saturday halted gas exports to neighbouring Finland, in the latest escalation of an energy payments dispute with Western nations, Reuters reported.
11:45 21/05/2022Greece accuses Turkey of violating its airspaceGreece on Friday issued a formal complaint to Turkey following what it said was "the unprecedented violation of Greece’s national sovereignty by two Turkish fighter aircraft", AFP reported.
16:45 20/05/2022Italian coffee shop fined $1,050 for failing to display espresso priceAn Italian coffee shop owner is in hot water after being fined 1,000 euros ($1,050) for failing to display the cost of a 2 euro ($2.12) espresso, CNN reports.