10:26 21/01/2024Զախարյանը բացատրել է «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում գոլազուրկ իր 22 հանդիպման պատճառըՌուսական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը «Okko Sport» յութուբյան ալիքին տված հարցազրույցում կիսվել է իսպանական ակումբի հետ իր գոլազուրկ շարքի մասին կարծիքով։ «Իհարկե, ամոթ է; Ես չեմ...
16:43 20/01/2024Գազայում մայրերը բախվում են աներևակայելի մարտահրավերների. ԱհազանգՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ուրբաթ օրը հայտնել է, որ հոկտեմբերի 7-ին Իսրայելի վրա ՀԱՄԱՍ-ի հարձակումից հետո իսրայելական լայնածավալ ռմբակոծություններից հետո Գազայում գրանցվել է մոտ 20.000...
16:15 20/01/2024Լուկաշենկոն փայտը կոտրելիս վնասվածք է ստացելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոնվնասվածքի պատճառով բաց կթողնի հանրապետական լիգայի շրջանակում այսօր՝ հունվարի 20-ին կայանալիք հոկեյի հանդիպումը։ Այս մասին գրում է «Լենտա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով...
15:05 20/01/2024Հյուսիսային Կորեայի դեռահասները դատապարտվել հարավկորեական երաժշտություն լսելու համարՀյուսիսային Կորեայում 16-ամյա երկու երիտասարդներ դատապարտվել են 12 տարվա ծանր աշխատանքի՝ հարավկորեական ֆիլմեր և երաժշտական տեսահոլովակներ դիտելու համար։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն: Կադրերը...
14:19 20/01/2024Անթալիայի լողափերին մեկ շաբաթվա ընթացքում երրորդ դին են հայտնաբերելԹուրքական Անթալիա նահանգի ծովափերից մեկում այս շաբաթվա ընթացքում երրորդ դին են հայտնաբերել։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոսոտի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով թուրքական IHA գործակալությանը։ «Շրջանի...
13:34 20/01/2024Ուժեղ պայթյունը ցնցել է Դամասկոսը. «Արևելք»Ուժեղ պայթյունը ցնցել է Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոսը։ Այս մասին գրում է «Արևելքը»։ Պայթումին հետևանքով եղել են ավերածություններ։ Պայթումը թիրախավորել է Դամասկոսի Մեզզե թաղամասում գտնվող բնակելի...
13:17 20/01/2024Հունաստանի վարչապետի նստավայրում հրդեհ է բռնկվելՀունաստանի վարչապետի նստավայրում՝ Մաքսիմուս պալատում, հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնել է Հունաստանի կլիմայական ճգնաժամի և քաղաքացիական պաշտպանության նախարարությունը։ Պալատը գտնվում է Աթենքի հենց...
12:32 20/01/2024Հայաստանն այն երկրների եռյակում է, որտեղ ռուսները բիզնես են բացել 2023 թվականինՎրաստանն առաջատարն է այն երկրների թվում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները բիզնես են բացել 2023 թվականին.
11:00 20/01/2024ՊՍԺ-ն գտել է «Ռեալից» վրեժ լուծելու միջոց, եթե Մբապեն տեղափոխվի«Պարի Սեն Ժերմենը» հաշտվել է հարձակվող Կիլիան Մբապեի «Ռեալ» հավանական հեռանալու հետ: Ֆրանսիական ակումբն արդեն գտել է պոտենցիալ տրանսֆերի դեպքում իսպանացիներից վրեժ լուծելու տարբերակ։ Գազետա.ռու-ի...
10:40 20/01/2024Ալեք Բոլդուինին կրկին մեղադրում են նկարահանման հրապարակում սպանության մեջՆյու Մեքսիկոյի դատարանը հաստատել է դերասան և պրոդյուսեր Ալեք Բոլդուինին առաջադրած մեղադրանքը։ Նա մեղադրվում է օպերատոր Գալինա Հաթչինսի մահվան մեջ: Associated Press-ը գրում է, որ այս շաբաթ Բոլդուինի...
10:19 20/01/2024Իսրայելից Հայաստան եկած հայերն արդեն վերադարձել են ԻսրայելԴեռևս անցած տարվա հոկտեմբերին իսրայելապաղեստինյան պատերազմի մեկնարկից օրեր անց, անվտանգության ապահովման նկատառումներից ելնելով, Իսրայելից Հայաստան տեղափոխված հայերը վերադարձել են Իսրայել։...
09:21 20/01/2024«Ինտերը» հաղթել է «Լացիոյին», Մխիթարյանը՝ գոլային փոխանցման հեղինակ«Կհանդիպենք եզրափակիչում»,- գրել է հայազգի ֆուտբոլիստը։
08:51 20/01/2024Ոգևորված եմ Բաքվի և Երևանի միջև բովանդակալից երկկողմ շփումներով․ Տոյվո ԿլաարՀարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաար ավարտել է երկօրյա այցը Հայաստան: Հայաստանում ունեցած հանդիպումներից հետո նա գրառում է արել X-ի իր միկրոբլոգում.
22:36 19/01/2024Wildberries-ը հայտնել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում այրված պահեստի վերականգնման ծրագրերի մասինWildberries-ը նախատեսում է վերականգնել պահեստի շենքը Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում, որտեղ հունվարի 13-ին հրդեհ է տեղի ունեցել։ Այժմ պահեստի վերականգնման պլանը մշակման սկզբնական փուլում է,...
16:30 19/01/2024Հիմա նիկոլենք չեն կարող ասել՝ Լավրովը սուտ է ասել, նրա ջեբը պլան են գցել. Նաիրա Զոհրաբյան«Այն, որ Նիկոլն ասում է, թե Արցախը դեռ 16-րդ դարում, քարե դարում, բրոնզե դարում հանձնված էր Ադրբեջանին՝ Լավրովն էլ ասում է, թե պատերազմից հետո երեք կողմերի միջև կար ըմբռնում, որ ԼՂ-ի կարգավիճակի...
16:20 19/01/2024Հայտնի է 2024 թվականին ճանապարհորդելու համար ամենաանվտանգ վայրերը. ComplexՓորձագետները նշել են 2024 թվականի ամենաանվտանգ վայրը զբոսաշրջիկների համար։ Complex-h հաղորդմամբ, վարկանիշը կազմելիս հաշվի են առնվել բազմաթիվ գործոններ՝ բնակչության խտությունից մինչև կլիմա։ Berkshire...
15:42 19/01/2024Պեսկով. Վլադիմիր Պուտինը Մկտրության տոնի կապակցությամբ սուզվել է սառույցով փոսըՌուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մկրտության տոնի կապակցությամբ ավանդաբար ընկղմվել է սառույցով փոսի մեջ։ Նրա խոսքերը մեջբերում է...
12:48 19/01/2024Զախարյանին խորհուրդ են տվել, թե ինչպես խաղալ «Ռեալ Սոսյեդադում»Իսպանիայում հանդես եկող ռուս Դմիտրի Ռադչենկոն կարծում է, որ Արսեն Զախարյանին հենց այնպես տեղ չեն հատկացնի «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմում։ Նա այդ մասին ասել է ODDS-ին.
12:12 19/01/2024Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը պահանջներ է ներկայացրել Զելենսկուն և ՍանդուինԹբիլիսին սպասում է Ուկրաինայի և Մոլդովայի նախագահներ Վլադիմիր Զելենսկու և Մայա Սանդուի ներողությանը՝ Միխեիլ Սաակաշվիլիին բանտում խոշտանգումների մասին ստելու համար։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ...

15:25 13/05/2022Elon Musk puts $44bn Twitter deal on holdElon Musk has said his $44bn (£35bn) deal to buy Twitter is temporarily on hold after he queried the number of fake or spam accounts on the social media platform, BBC News reports.
13:00 13/05/2022Artsakh flag raised in Ryde, AustraliaOn Monday 9 May 2022, the most Armenian populated municipality in Australia, the City of Ryde raised the flag of the Republic of Artsakh at Kissing Point Park, reported the Armenian National...
12:30 13/05/2022Indian couple sue son for not giving them a grandchildA couple in the north Indian state of Uttarakhand are suing their only son and his wife for not giving them a grandchild after six years of marriage, the BBC reports.
12:00 13/05/2022Finland plans to send NATO application next weekFinland is set to submit an application to join NATO early next week, Finnish Foreign Minister Pekka Haavisto told Japan’s NHK television in an interview on Friday, TASS reported.
11:45 13/05/2022Eurovision 2022: Grand Final running order revealedThe running order for the Grand Final of the 2022 Eurovision Song Contest has been announced. The 20 qualifying semi-finalists are joined by the Big Five participants – France, Germany, Italy, Spain...
11:30 13/05/2022Congressional support grows for Armenian Genocide Education ActBipartisan Congressional support for the Armenian Genocide Education Act (H.R.7555) continues to grow, with 62 U.S.
11:15 13/05/2022Armenian, Azeri FMs discuss agreement on normalization of bilateral relationsA meeting was held between the foreign ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan in Dushanbe on Thursday, May 12.
11:00 13/05/2022Trump slams Biden over $40 billion Ukraine aidFormer US President Donald Trump in a statement slammed the United States for working to provide more than $40 billion in assistance to Ukraine amid Russia's special military operation and urged...
16:05 12/05/2022Putin, Pashinyan to attend CSTO summit in MoscowThe upcoming summit of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), a post-Soviet security bloc, will be held in the Russian capital of Moscow on 16 May with Russian President Vladimir Putin...
13:36 12/05/2022Russia warns West over risk of ‘direct and open’ conflictFormer Russian President Dmitry Medvedev, a close ally of President Vladimir Putin, has warned the West that military assistance for Ukraine risks creating a conflict between Russia and NATO.
12:56 12/05/2022Finland's president, prime minister back NATO membershipFinnish President Sauli Niinisto and Prime Minister Sanna Marin say they support joining the NATO military alliance, abandoning decades of neutrality for the Nordic country, which shares a long...
11:46 12/05/2022Mourinho claims he and Henrikh Mkhitaryan proved Man Utd critics wrongJose Mourinho insists he and Henrikh Mkhitaryan have proved their critics wrong by repairing their relationship at Roma this season, Daily Mirror reports.
11:03 12/05/202213-year-old boy set to graduate from University of MinnesotaA 13-year-old Minnesota boy is set to graduate with a bachelor's degree from the University of Minnesota in May -- and he's planning to get his doctorate, UPI reports.
17:00 11/05/2022Apple discontinuing iPod Touch after two-decade runApple said Tuesday that it will discontinue sales of its iPod Touch, ending a two-decade run for the music device that was once a headlining part of its product lineup, the New York Post reported.
16:21 11/05/2022Anti-Pashinyan protest held in the NetherlandsA group of Armenians staged a protest against Nikol Pashinyan in the Dutch city of The Hague on Wednesday.
15:26 11/05/2022European Commission to make sanctions evasion an EU crimeThe European Commission will present in two weeks a legal proposal to make the evasion of sanctions an EU crime — a step that will help member countries confiscate assets frozen as part of the...
14:25 11/05/2022William and Kate want to be known by first names not royal titlesPrince William and wife Kate are set to be addressed by name and NOT title in a huge shake-up of royal protocol, Daily Mirror reports.
13:13 11/05/2022U.S. House approves $40 billion in Ukraine aidThe U.S. House of Representatives approved more than $40 billion more aid for Ukraine on Tuesday, Reuters reported. The House passed the Ukraine spending bill by 368 to 57, with every 'no' vote...
12:35 11/05/2022Pashinyan 'greeted' with insulting chants in NetherlandsMembers of the Armenian community in the Netherlands have greeted Nikol Pashinyan with insulting chants and swearing.