10:26 21/01/2024Զախարյանը բացատրել է «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում գոլազուրկ իր 22 հանդիպման պատճառըՌուսական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը «Okko Sport» յութուբյան ալիքին տված հարցազրույցում կիսվել է իսպանական ակումբի հետ իր գոլազուրկ շարքի մասին կարծիքով։ «Իհարկե, ամոթ է; Ես չեմ...
16:43 20/01/2024Գազայում մայրերը բախվում են աներևակայելի մարտահրավերների. ԱհազանգՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ուրբաթ օրը հայտնել է, որ հոկտեմբերի 7-ին Իսրայելի վրա ՀԱՄԱՍ-ի հարձակումից հետո իսրայելական լայնածավալ ռմբակոծություններից հետո Գազայում գրանցվել է մոտ 20.000...
16:15 20/01/2024Լուկաշենկոն փայտը կոտրելիս վնասվածք է ստացելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոնվնասվածքի պատճառով բաց կթողնի հանրապետական լիգայի շրջանակում այսօր՝ հունվարի 20-ին կայանալիք հոկեյի հանդիպումը։ Այս մասին գրում է «Լենտա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով...
15:05 20/01/2024Հյուսիսային Կորեայի դեռահասները դատապարտվել հարավկորեական երաժշտություն լսելու համարՀյուսիսային Կորեայում 16-ամյա երկու երիտասարդներ դատապարտվել են 12 տարվա ծանր աշխատանքի՝ հարավկորեական ֆիլմեր և երաժշտական տեսահոլովակներ դիտելու համար։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն: Կադրերը...
14:19 20/01/2024Անթալիայի լողափերին մեկ շաբաթվա ընթացքում երրորդ դին են հայտնաբերելԹուրքական Անթալիա նահանգի ծովափերից մեկում այս շաբաթվա ընթացքում երրորդ դին են հայտնաբերել։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոսոտի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով թուրքական IHA գործակալությանը։ «Շրջանի...
13:34 20/01/2024Ուժեղ պայթյունը ցնցել է Դամասկոսը. «Արևելք»Ուժեղ պայթյունը ցնցել է Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոսը։ Այս մասին գրում է «Արևելքը»։ Պայթումին հետևանքով եղել են ավերածություններ։ Պայթումը թիրախավորել է Դամասկոսի Մեզզե թաղամասում գտնվող բնակելի...
13:17 20/01/2024Հունաստանի վարչապետի նստավայրում հրդեհ է բռնկվելՀունաստանի վարչապետի նստավայրում՝ Մաքսիմուս պալատում, հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնել է Հունաստանի կլիմայական ճգնաժամի և քաղաքացիական պաշտպանության նախարարությունը։ Պալատը գտնվում է Աթենքի հենց...
12:32 20/01/2024Հայաստանն այն երկրների եռյակում է, որտեղ ռուսները բիզնես են բացել 2023 թվականինՎրաստանն առաջատարն է այն երկրների թվում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները բիզնես են բացել 2023 թվականին.
11:00 20/01/2024ՊՍԺ-ն գտել է «Ռեալից» վրեժ լուծելու միջոց, եթե Մբապեն տեղափոխվի«Պարի Սեն Ժերմենը» հաշտվել է հարձակվող Կիլիան Մբապեի «Ռեալ» հավանական հեռանալու հետ: Ֆրանսիական ակումբն արդեն գտել է պոտենցիալ տրանսֆերի դեպքում իսպանացիներից վրեժ լուծելու տարբերակ։ Գազետա.ռու-ի...
10:40 20/01/2024Ալեք Բոլդուինին կրկին մեղադրում են նկարահանման հրապարակում սպանության մեջՆյու Մեքսիկոյի դատարանը հաստատել է դերասան և պրոդյուսեր Ալեք Բոլդուինին առաջադրած մեղադրանքը։ Նա մեղադրվում է օպերատոր Գալինա Հաթչինսի մահվան մեջ: Associated Press-ը գրում է, որ այս շաբաթ Բոլդուինի...
10:19 20/01/2024Իսրայելից Հայաստան եկած հայերն արդեն վերադարձել են ԻսրայելԴեռևս անցած տարվա հոկտեմբերին իսրայելապաղեստինյան պատերազմի մեկնարկից օրեր անց, անվտանգության ապահովման նկատառումներից ելնելով, Իսրայելից Հայաստան տեղափոխված հայերը վերադարձել են Իսրայել։...
09:21 20/01/2024«Ինտերը» հաղթել է «Լացիոյին», Մխիթարյանը՝ գոլային փոխանցման հեղինակ«Կհանդիպենք եզրափակիչում»,- գրել է հայազգի ֆուտբոլիստը։
08:51 20/01/2024Ոգևորված եմ Բաքվի և Երևանի միջև բովանդակալից երկկողմ շփումներով․ Տոյվո ԿլաարՀարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաար ավարտել է երկօրյա այցը Հայաստան: Հայաստանում ունեցած հանդիպումներից հետո նա գրառում է արել X-ի իր միկրոբլոգում.
22:36 19/01/2024Wildberries-ը հայտնել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում այրված պահեստի վերականգնման ծրագրերի մասինWildberries-ը նախատեսում է վերականգնել պահեստի շենքը Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում, որտեղ հունվարի 13-ին հրդեհ է տեղի ունեցել։ Այժմ պահեստի վերականգնման պլանը մշակման սկզբնական փուլում է,...
16:30 19/01/2024Հիմա նիկոլենք չեն կարող ասել՝ Լավրովը սուտ է ասել, նրա ջեբը պլան են գցել. Նաիրա Զոհրաբյան«Այն, որ Նիկոլն ասում է, թե Արցախը դեռ 16-րդ դարում, քարե դարում, բրոնզե դարում հանձնված էր Ադրբեջանին՝ Լավրովն էլ ասում է, թե պատերազմից հետո երեք կողմերի միջև կար ըմբռնում, որ ԼՂ-ի կարգավիճակի...
16:20 19/01/2024Հայտնի է 2024 թվականին ճանապարհորդելու համար ամենաանվտանգ վայրերը. ComplexՓորձագետները նշել են 2024 թվականի ամենաանվտանգ վայրը զբոսաշրջիկների համար։ Complex-h հաղորդմամբ, վարկանիշը կազմելիս հաշվի են առնվել բազմաթիվ գործոններ՝ բնակչության խտությունից մինչև կլիմա։ Berkshire...
15:42 19/01/2024Պեսկով. Վլադիմիր Պուտինը Մկտրության տոնի կապակցությամբ սուզվել է սառույցով փոսըՌուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մկրտության տոնի կապակցությամբ ավանդաբար ընկղմվել է սառույցով փոսի մեջ։ Նրա խոսքերը մեջբերում է...
12:48 19/01/2024Զախարյանին խորհուրդ են տվել, թե ինչպես խաղալ «Ռեալ Սոսյեդադում»Իսպանիայում հանդես եկող ռուս Դմիտրի Ռադչենկոն կարծում է, որ Արսեն Զախարյանին հենց այնպես տեղ չեն հատկացնի «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմում։ Նա այդ մասին ասել է ODDS-ին.
12:12 19/01/2024Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը պահանջներ է ներկայացրել Զելենսկուն և ՍանդուինԹբիլիսին սպասում է Ուկրաինայի և Մոլդովայի նախագահներ Վլադիմիր Զելենսկու և Մայա Սանդուի ներողությանը՝ Միխեիլ Սաակաշվիլիին բանտում խոշտանգումների մասին ստելու համար։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ...

14:18 02/07/2024ЮНЕСКО: Деградация почв несет риски для человеческой жизниЮНЕСКО предупреждает, что к 2050 году 90% поверхности земли на планете может подвергнуться деградации, что создает серьезные риски для биоразнообразия и человечества.
14:11 02/07/2024Фанаты сборной Словении потроллили Роналду футболкой Месси на матче Евро-2024По ходу матча 1/8 финала чемпионата Европы — 2024 болельщики сборной Словении смеялись над нападающим и капитаном национальной команды Португалии Криштиану Роналду, демонстрируя с трибун футболку...
13:46 02/07/2024Патель коснулся проблемы политзаключенных в АзербайджанеГоссекретарь США, помощник госсекретаря О'Брайен и другие будут продолжать уделять внимание проблеме политзаключенных в Азербайджане.
12:06 02/07/2024Россия доставила 7 тонн гумпомощи пострадавшим от наводнения в АрменииРоссия доставила 7 тонн гуманитарной помощи в Лорийскую область Армении, где в конце мая произошло разрушительное наводнение.
11:57 02/07/2024«Мне было грустно»: Роналду объяснил свои слезы после нереализованного пенальти в матче со СловениейКапитан и нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду объяснил свои эмоции после нереализованного пенальти в матче 1/8 финала Евро-2024 со Словенией, пишет Sport.ru.
17:09 01/07/2024В Греции ввели шестидневную рабочую неделюВозможность работать шесть дней в неделю с выплатой дополнительной денежной компенсации появилась у граждан Греции с 1 июля, причем многие работники по закону не смогут отказаться от шестидневки.
16:02 01/07/2024Супруга Байдена: «Мы продолжим борьбу»Супруга действующего президента США Джо Байдена Джилл заявила, что американский лидер продолжит участие в президентской гонке в США, несмотря на поражение на дебатах с бывшим президентом Соединенных...
14:52 01/07/2024Генсек: ОДКБ не ставит перед собой цель стать противовесом какой-либо организации или странеГенеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетов в интервью корреспонденту БЕЛТА рассказал, стремится ли ОДКБ стать противовесом НАТО.
14:03 01/07/2024Азербайджанцы продемонстрировали неспортивное поведение во время награждения армянских боксеров на ЧЕ-U16Сборная Армении на юношеском чемпионате Европы по боксу в Сараево завоевала 3 золотые, 6 серебряных и 1 бронзовую медали, сообщает Федерация бокса Армении.
13:41 01/07/2024Жертвами непогоды во Франции и Швейцарии стали пять человекНа Францию и Швейцарию обрушились шторм и ливни. Погибли пять человек, передает «МИР 24». Три пожилых человека погибли на северо-востоке Франции, когда дерево упало на их автомобиль. Еще один...
12:49 01/07/2024Посол Армении назвал национальные общины основой союзнических отношений с РФНациональные общины народов России и Армении являются основой союзнических отношений между двумя странами, выполняя роль связующего звена.
11:59 01/07/2024Хор «Маленькие певцы Армении» выступит с композициями Георгия Гараняна в ЕреванеКонцерт с участием симфонического оркестра и детского хора Армении Little Singers of Armenia пройдет в Ереване к 90-летнему юбилею Георгия Гараняна.
11:55 01/07/2024Чемпионат Европы по футболу-2024: сегодня состоятся 2 матча плей-оффВ понедельник, 1 июля, на чемпионате Европы 2024 года по футболу состоятся два матча плей‑офф. Игры 1/8 финала проведут сборные Франции, Бельгии, Португалии и Словении. Между тем, главный тренер...
11:46 01/07/2024Коалиция Макрона заняла третье место в первом туре парламентских выборовКоалиция президента Франции Эммануэля Макрона получила 20,76% голосов в первом туре парламентских выборов.
15:22 29/06/2024Крупнейшие в истории лесные пожары охватили США и Бразилию из-за засухиЗатяжная засуха стала причиной крупных пожаров в США и Бразилии. В штате Орегон огонь приближается к городам. В Бразилии пламенем объято крупнейшее на планете водно-болотное угодье, передает...
15:10 29/06/2024Миллиардер Уоррен Баффет переписал завещаниеМиллиардер Уоррен Баффет (состояние, по версии Forbes, — $128 млрд) отдаст большую часть своих средств в специально созданный фонд, попечителями которого будут его дети — Сьюзи, Говард и Питер...
14:15 29/06/2024Ованнес Арутюнян возвращается в СочиСрок аренды полузащитника Ованнеса Арутюняна закончился, и футболист возвращается в российский «Сочи».
13:45 29/06/2024Редакционный совет New York Times призвал Байдена покинуть гонку после дебатов с ТрампомДемократической партии США следует выдвинуть нового кандидата на пост президента, поскольку Байден «уже не тот человек, каким он был четыре года назад», говорится в колонке редколлегии газеты The New...
13:34 29/06/2024Самые сексуальные болельщицы на Евро-202426 июня проходят заключительные игры группового этапа Евро-2024. В этом году чемпионат Европы по футболу принимает Германия. 24 команды играют матчи в 10 немецких городах. «Газета.Ru» собрала...
13:04 29/06/2024Второй тур выборов в Иране пройдет 5 июляВторой тур выборов президента Ирана состоится 5 июля, заявил представитель избирательной комиссии страны Мохсен Эслами, его слова приводит агентство IRNA.