14:13 04/01/2024Բորել. Ողջ Մերձավոր Արևելքը կարող է կրակի մեջ հայտնվելԵվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Բորելը նախազգուշացրել է Մերձավոր Արևելքում բռնության անխուսափելի տարածման մասին, եթե Գազայի հետ...
11:02 04/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդ անհետ կորած էՃապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով դեռ 51 մարդ համարվում է անհետ կորած։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով ճապոնական աղբյուրները։ Երկրաշարժը տեղի էր ունեցել Իսիկավա շրջանում, որը...
10:12 04/01/2024Թռիչք դատավորի վրա. Ամբաստանյալը գետնին է տապալել վճիռը կարդացող դատավորինԼաս Վեգասում արտառոց դեպք է գրանցվել։ 30-ամյա ամբաստանյալը դատական նիստի ժամանակ հարձակվել է դատավորի վրա։ M24-ի փոխանցմամբ, մինչ այդ ամբաստանյալի փաստաբանը խնդրել է պայմանական ազատազրկում...
13:22 03/01/2024Սասունյան. Ալիևի փեսան մի ամբողջ գյուղ է տարհանում իր բիզնեսի համարԱդրբեջանում անընդհատ սկանդալներ են տեղի ունենում Ալիևների կլանի հետ կապված։ Նախագահ Իլհամ Ալիևը, որը երկաթյա բռունցքով ղեկավարում է երկիրը 2003 թվականից, իր պաշտոնը ստանձնել է հորից՝ Հեյդար Ալիևից,...
11:03 03/01/2024101 տարեկանում կյանքից հեռացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը101 տարեկան հասակում մահացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միության կայքէջը։ «Տարվա վերջը ստվերվեց տխուր լուրերով, դեկտեմբերի 31-ին՝ իր կյանքի...
10:26 03/01/2024Իլոն Մասկը մարդկությանը զգուշացրել է աղետի մասին«Մարդկությանը սպառնում է ժողովրդագրական աղետ»,-հայտարարել է ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը X-ի իր էջում։ Նա նշել է, ամենաամեծ խնդիրը որին բախվում է մարդկությունը ժողովրդագրական աղետն է։ Նախկինում...
09:39 03/01/2024Ճապոնիայում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել, նախորդի զոհերի թիվն ավելանում էՃապոնիայի Իշիկավա շրջանում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Ճապոնիայի օդերևութաբանական գործակալության հաղորդագրության համաձայն, երկրաշարժի ուժգնությունը կազմել է 5.5 մագնիտուդ։ Էպիկենտրոնը գտնվել է ջրի...
18:53 02/01/2024Առաջին Mickey Mouse-ը դարձել է հանրային սեփականությունԴիսնեյի հեղինակային իրավունքը մկնիկի առաջին տարբերակի համար սպառվել է 2024 թվականի հունվարի 1-ին։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Առաջին Mickey Mouse-ը դարձել է հանրային սեփականություն: Մկնիկի ամենավաղ...
12:01 02/01/2024Կիևում հզոր պայթյուններ են որոտացել, տարհանվել է 117 մարդ, առնվազն 20 մարդ վիրավորվել էՈւկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում հզոր պայթյուններ են որոտացել։ Այս մասին գրել է Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն՝ իր թելեգրամյան ալիքում: «Մայրաքաղաքում պայթյուններ են որոտացել.
09:15 02/01/2024Սիրիան հայտնել է Դամասկոսում իսրայելական ավիահարվածների մասինԻսրայելը ավիահարված է հասցրել Դամասկոսի մատույցներին՝ պատճառելով նյութական վնաս։ Այս մասին հայտնում է Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը։ «Այսօր առավոտյան մոտավորապես ժամը 4:35-ին (Մոսկվայի...
16:54 01/01/2024Հնդկաստանում համաշխարհային ռեկորդ է սահմանվել Արեգակին խոնարհվող յոգիների թվով2024 թվականի առաջին օրվա լուսադեմին Հնդկաստանի արևմտյան Գուջարաթ նահանգում գրանցվել է յոգիների թվով համաշխարհային ռեկորդ, ովքեր միաժամանակ կատարել են Սուրյա Նամասկար (Արևի ողջույն) վարժությունների...
11:47 01/01/2024ԵԱՏՄ նախագահությունն անցել է ՀայաստանինԵվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) նախագահությունը Ռուսաստանից Հայաստանին է անցել հունվարի 1-ին։ Հանրապետությունը ողջ տարվա ընթացքում նախագահելու է նաև ԵԱՏՄ մարմիններում՝ Եվրասիական բարձրագույն...
17:31 31/12/2023Չկա մի ուժ, որը կարող է պառակտել ռուսներին. Պուտինի ամանորյա ուղերձըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամանորյա ուղերձ է հղել ռուսաստանցիներին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ ուղերձը տևել է մոտ 4 րոպե։ Առաջինը այն տեսել են Կամչատկայի բնակիչները, ովքեր արդեն նշել են Նոր տարին։ Նա...
16:59 31/12/2023Մեկ տարում աշխարհի բնակչությունն ավելացել է 66 միլիոն մարդովԱյս տարի աշխարհի բնակչությունն ավելացել է գրեթե 66 միլիոն մարդով։ Համաձայն Երկրի բնակչության գերմանական հիմնադրամի (DSW) տվյալների՝ տարեսկզբին մոլորակի վրա բնակվում էր 8 073 859 407 մարդ։ Թեև սա...
14:58 31/12/20232023 թվականը դարձավ Հայաստանի պատմության ամենամռայլ էջերից մեկը. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան«Ռուսաստանն ու Հայաստանն անցնող տարում շարունակել են ավելացնել երկկողմ համագործակցության առկա ներուժը» ,- ասված է ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի ամանորյա շնորհավորական ուղերձում։ Նա նշել է, որ 2023...
11:29 31/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանի անսպասելի «նվերը»՝ շվեյցարական փոքրիկ ակումբին«Ջենոայի» ի հետ խաղից առաջ «Ինտերի» էջը հրապարակել է խաղի կազմը՝ Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարով։ Սոցիալական կայքի պատասխանատուն Մխիթարյանի անվան փոխարեն պատահաբար պիտակել է Շվեյցարիայի 5-րդ լիգայի FC...
23:11 30/12/2023«Ինտերը» 2 տարով երկարաձգել է պայմանագիրը Հենրիխ Մխիթարյանի հետՄիլանի «Ինտերը» Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, 34-ամյա կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգել է մինչև 2026թ․ հունիս։ Նախորդ պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև այս մրցաշրջանի...
22:34 30/12/2023Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի ԱԽ նիստ է խնդրել 14 զոհի պատճառ դարձած Բելգորոդի հրթիռակոծման հարցովՌուսաստանը դեկտեմբերի 30-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 23:00-ին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստ է խնդրել՝ կապված Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից Բելգորոդի հրթիռակոծման հետ և պահանջել...
18:05 30/12/2023Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից Բելգորոդի հրետակոծության տուժածների թիվը հասել է 40-իԲելգորոդի վրա ուկրաինական զորքերի զանգվածային հարձակումից հետո ԱԻՆ-ը տեղեկություն է ստացել խաղաղ բնակչության շրջանում հրդեհների և զոհերի 10 դեպքի մասին։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների...
17:29 30/12/2023Գազայում իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21672-իԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21672-ի, իսկ վիրավորների թիվը հասել է 56165-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ Telegram-ի իր ալիքում այդ մասին հայտնել է...

20:56 09/06/2024Москва направила Еревану ноту протестаРФ считает недружественным шагом посещение Бучи послом Армении на Украине Владимиром Карапетяном и направила в МИД республики ноту протеста.
15:33 08/06/2024Более 170 поваров съехались на чемпионат по приготовлению пиццы в АргентинеБолее 170 мастеров-пиццайоло разных стран мира соревнуются в искусстве приготовления пиццы на чемпионате мира в Буэнос-Айресе, пишет МИР 24.
14:55 08/06/2024Расследование убийства Игоря Талькова завершено спустя 33 годаГлавное следственное управление по Санкт-Петербургу завершило расследование убийства певца Игоря Талькова, сообщается в Telegram-канале СК.
13:22 08/06/2024Спали с собаками и ели найденные яйца: на Урале нашли живыми детей, которые заблудились несколько дней назадВ Свердловской области РФ поисковая группа нашла живыми девочку Вику и ее брата Гришу. Дети потерялись недалеко от деревни Бурмакина Слободо-Туринского района. Три дня они искали дорогу домой, а...
12:18 08/06/2024Юлию Тимошенко объявили в розыск в РФМВД России объявило в розыск бывшего премьер-министра, депутата Верховной рады и экс-кандидата в президенты Украины Юлию Тимошенко, следует из базы ведомства.
12:03 08/06/2024Помощник госсекретаря США Джеймс О'Брайен посетит Армению 10-12 июняПомощник госсекретаря США по делам Европы и Евразии Джеймс О'Брайен посетит Армению 10-12 июня. Об этом говорится в письменном заявлении, опубликованном в пятницу пресс-службой Госдепартамента....
11:56 08/06/2024«Мы играем с нашей планетой в русскую рулетку»: доклад Всемирной метеорологической организацииСогласно новому докладу Всемирной метеорологической организации (ВМО), вероятность того, что среднегодовая глобальная температура временно превысит значение в 1,5 °C сверх доиндустриальных уровней в...
11:39 08/06/2024Тренер Венгер: Я сравнил Мбаппе с Пеле, когда впервые увидел французаБывший главный тренер лондонского «Арсенала» Арсен Венгер заявил, что нападающий Килиан Мбаппе напомнил ему Пеле, передает Marca.
17:51 07/06/2024В Бонне демонстранты выражают свой протест, призывая не позволить Азербайджану обелить себя принятием СОР29Они призывают Азербайджан незамедлительно освободить армянских пленных.
14:39 07/06/2024Олимпийские кольца установили на Эйфелевой башне за 50 дней до начала ИгрНа Эйфелевой башне установили олимпийские кольца перед стартом Игр 2024 в Париже, сообщает Reuters. Как передает МИР 24, символ был установлен за 50 дней до начала Олимпиады. Конструкция размером 29...
14:36 07/06/2024Эдуардом Сперцяном интересуются четыре команды из чемпионата ИталииПолузащитником «Краснодара» Эдуардом Сперцяном интересуются четыре команды из чемпионата Италии, сообщает Tuttomercatoweb.
14:09 07/06/2024Захарова: Ничего, кроме дестабилизации военно-политической обстановки, ждать от миссии ЕС в Армении не стоитНичего, кроме дестабилизации военно-политической обстановки и превращения региона в очередную арену геополитического соперничества, ждать от миссии ЕС в Армении не стоит.
17:53 06/06/2024Байден снова оскорбил ПутинаПрезидент США Джо Байден вновь допустил оскорбительные слова в адрес президента России Владимира Путина, назвав его "диктатором", передает ТАСС.
17:06 06/06/2024Май 2024 года признали самым жарким за всю историю наблюденийМай 2024 года стал самым жарким за всю историю наблюдений, заявили ученые, передает МИР 24. Средняя глобальная температура составила 15,91 градуса Цельсия, что на 0,19 градуса выше предыдущего...
15:29 06/06/2024Рейтинг самых дорогих игроков РПЛ: на каком месте Эдуард Сперцян?Портал Transfermarkt, специализирующийся на трансферах и оценке стоимости игроков, представил рейтинг самых дорогих футболистов РПЛ.
13:14 06/06/2024Журналист: Никол Пашинян посетит Азербайджан в ноябреЖурналист, политолог, эксперт по международным отношениям Ахмет Шайроглу пишет в соцсети X (бывшая Twitter), что Никол Пашинян посетит Азербайджан в ноябре.
13:01 06/06/2024«Армянское солнце мировой музыки»: сегодня день рождения композитора и дирижера Арама ХачатурянаЕго называют «армянское солнце мировой музыки». 121 год назад в этот день, 6 июня 1903 года, родился один из гениальных музыкантов 20 века Арам Хачатурян. Советский композитор и дирижер, педагог,...
12:19 06/06/2024Сотрудники OpenAI и Google написали открытое письмо о рисках ИИ – «вплоть до уничтожения человечества»13 бывших и действующих сотрудников OpenAI, Anthropic и DeepMind — подразделения Google по искусственному интеллекту — написали открытое письмо об опасностях технологии, проблемах разработки и о том,...
12:11 06/06/2024Понтон с 24 пассажирами перевернулся на пруду в Царском Селе: есть погибшийПонтон, на котором находилось 24 человека, перевернулся в Большом пруду Екатерининского парка в Царском Селе.
17:43 05/06/2024Пианистка Ева Геворгян выступит в пражском «Рудольфинуме»Пианистка Ева Геворгян 11 июня впервые выступит перед чешской публикой в концертном зале «Рудольфинум».