14:13 04/01/2024Բորել. Ողջ Մերձավոր Արևելքը կարող է կրակի մեջ հայտնվելԵվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Բորելը նախազգուշացրել է Մերձավոր Արևելքում բռնության անխուսափելի տարածման մասին, եթե Գազայի հետ...
11:02 04/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդ անհետ կորած էՃապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով դեռ 51 մարդ համարվում է անհետ կորած։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով ճապոնական աղբյուրները։ Երկրաշարժը տեղի էր ունեցել Իսիկավա շրջանում, որը...
10:12 04/01/2024Թռիչք դատավորի վրա. Ամբաստանյալը գետնին է տապալել վճիռը կարդացող դատավորինԼաս Վեգասում արտառոց դեպք է գրանցվել։ 30-ամյա ամբաստանյալը դատական նիստի ժամանակ հարձակվել է դատավորի վրա։ M24-ի փոխանցմամբ, մինչ այդ ամբաստանյալի փաստաբանը խնդրել է պայմանական ազատազրկում...
13:22 03/01/2024Սասունյան. Ալիևի փեսան մի ամբողջ գյուղ է տարհանում իր բիզնեսի համարԱդրբեջանում անընդհատ սկանդալներ են տեղի ունենում Ալիևների կլանի հետ կապված։ Նախագահ Իլհամ Ալիևը, որը երկաթյա բռունցքով ղեկավարում է երկիրը 2003 թվականից, իր պաշտոնը ստանձնել է հորից՝ Հեյդար Ալիևից,...
11:03 03/01/2024101 տարեկանում կյանքից հեռացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը101 տարեկան հասակում մահացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միության կայքէջը։ «Տարվա վերջը ստվերվեց տխուր լուրերով, դեկտեմբերի 31-ին՝ իր կյանքի...
10:26 03/01/2024Իլոն Մասկը մարդկությանը զգուշացրել է աղետի մասին«Մարդկությանը սպառնում է ժողովրդագրական աղետ»,-հայտարարել է ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը X-ի իր էջում։ Նա նշել է, ամենաամեծ խնդիրը որին բախվում է մարդկությունը ժողովրդագրական աղետն է։ Նախկինում...
09:39 03/01/2024Ճապոնիայում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել, նախորդի զոհերի թիվն ավելանում էՃապոնիայի Իշիկավա շրջանում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Ճապոնիայի օդերևութաբանական գործակալության հաղորդագրության համաձայն, երկրաշարժի ուժգնությունը կազմել է 5.5 մագնիտուդ։ Էպիկենտրոնը գտնվել է ջրի...
18:53 02/01/2024Առաջին Mickey Mouse-ը դարձել է հանրային սեփականությունԴիսնեյի հեղինակային իրավունքը մկնիկի առաջին տարբերակի համար սպառվել է 2024 թվականի հունվարի 1-ին։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Առաջին Mickey Mouse-ը դարձել է հանրային սեփականություն: Մկնիկի ամենավաղ...
12:01 02/01/2024Կիևում հզոր պայթյուններ են որոտացել, տարհանվել է 117 մարդ, առնվազն 20 մարդ վիրավորվել էՈւկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում հզոր պայթյուններ են որոտացել։ Այս մասին գրել է Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն՝ իր թելեգրամյան ալիքում: «Մայրաքաղաքում պայթյուններ են որոտացել.
09:15 02/01/2024Սիրիան հայտնել է Դամասկոսում իսրայելական ավիահարվածների մասինԻսրայելը ավիահարված է հասցրել Դամասկոսի մատույցներին՝ պատճառելով նյութական վնաս։ Այս մասին հայտնում է Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը։ «Այսօր առավոտյան մոտավորապես ժամը 4:35-ին (Մոսկվայի...
16:54 01/01/2024Հնդկաստանում համաշխարհային ռեկորդ է սահմանվել Արեգակին խոնարհվող յոգիների թվով2024 թվականի առաջին օրվա լուսադեմին Հնդկաստանի արևմտյան Գուջարաթ նահանգում գրանցվել է յոգիների թվով համաշխարհային ռեկորդ, ովքեր միաժամանակ կատարել են Սուրյա Նամասկար (Արևի ողջույն) վարժությունների...
11:47 01/01/2024ԵԱՏՄ նախագահությունն անցել է ՀայաստանինԵվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) նախագահությունը Ռուսաստանից Հայաստանին է անցել հունվարի 1-ին։ Հանրապետությունը ողջ տարվա ընթացքում նախագահելու է նաև ԵԱՏՄ մարմիններում՝ Եվրասիական բարձրագույն...
17:31 31/12/2023Չկա մի ուժ, որը կարող է պառակտել ռուսներին. Պուտինի ամանորյա ուղերձըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամանորյա ուղերձ է հղել ռուսաստանցիներին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ ուղերձը տևել է մոտ 4 րոպե։ Առաջինը այն տեսել են Կամչատկայի բնակիչները, ովքեր արդեն նշել են Նոր տարին։ Նա...
16:59 31/12/2023Մեկ տարում աշխարհի բնակչությունն ավելացել է 66 միլիոն մարդովԱյս տարի աշխարհի բնակչությունն ավելացել է գրեթե 66 միլիոն մարդով։ Համաձայն Երկրի բնակչության գերմանական հիմնադրամի (DSW) տվյալների՝ տարեսկզբին մոլորակի վրա բնակվում էր 8 073 859 407 մարդ։ Թեև սա...
14:58 31/12/20232023 թվականը դարձավ Հայաստանի պատմության ամենամռայլ էջերից մեկը. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան«Ռուսաստանն ու Հայաստանն անցնող տարում շարունակել են ավելացնել երկկողմ համագործակցության առկա ներուժը» ,- ասված է ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի ամանորյա շնորհավորական ուղերձում։ Նա նշել է, որ 2023...
11:29 31/12/2023Հենրիխ Մխիթարյանի անսպասելի «նվերը»՝ շվեյցարական փոքրիկ ակումբին«Ջենոայի» ի հետ խաղից առաջ «Ինտերի» էջը հրապարակել է խաղի կազմը՝ Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարով։ Սոցիալական կայքի պատասխանատուն Մխիթարյանի անվան փոխարեն պատահաբար պիտակել է Շվեյցարիայի 5-րդ լիգայի FC...
23:11 30/12/2023«Ինտերը» 2 տարով երկարաձգել է պայմանագիրը Հենրիխ Մխիթարյանի հետՄիլանի «Ինտերը» Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, 34-ամյա կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգել է մինչև 2026թ․ հունիս։ Նախորդ պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև այս մրցաշրջանի...
22:34 30/12/2023Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի ԱԽ նիստ է խնդրել 14 զոհի պատճառ դարձած Բելգորոդի հրթիռակոծման հարցովՌուսաստանը դեկտեմբերի 30-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 23:00-ին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստ է խնդրել՝ կապված Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից Բելգորոդի հրթիռակոծման հետ և պահանջել...
18:05 30/12/2023Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից Բելգորոդի հրետակոծության տուժածների թիվը հասել է 40-իԲելգորոդի վրա ուկրաինական զորքերի զանգվածային հարձակումից հետո ԱԻՆ-ը տեղեկություն է ստացել խաղաղ բնակչության շրջանում հրդեհների և զոհերի 10 դեպքի մասին։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների...
17:29 30/12/2023Գազայում իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21672-իԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21672-ի, իսկ վիրավորների թիվը հասել է 56165-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ Telegram-ի իր ալիքում այդ մասին հայտնել է...

12:53 02/04/2022Will Smith resigns from Oscars Academy over Chris Rock slapUS actor Will Smith has resigned from the Oscars Academy after slapping comedian Chris Rock on stage during last Sunday's ceremony, the BBC reports.
11:36 02/04/2022Pashinyan, Putin hold another phone callNikol Pashinyan held a phone talk with Russian President Vladimir Putin on Friday, the Armenian prime minister's office reported.
11:58 01/04/2022Jim Carrey says he's 'retiring' from actingJim Carrey declared that he’s retiring from the acting and comedy worlds — unless Dolly Parton calls.
17:15 31/03/2022Three dead in Nakhichevan school collapseThree people were killed and one was injured after the collapse of a school building in the Nehram settlement of Nakhichevan on Thursday, Azerbaijani media reported.
15:56 31/03/2022Many of New Zealand’s glaciers could disappear within a decade, scientists sayNew Zealand’s glaciers are becoming “smaller and more skeletal” due to the effects of climate change and scientists predict many could disappear within a decade, the Guardian reports.
14:45 31/03/2022Chris Rock makes first public comments after Will Smith's Oscars slapChris Rock has made his first public appearance since Will Smith slapped him during Sunday night's Oscars ceremony, the BBC reports.
12:14 31/03/2022Armenian security chief, Azerbaijani presidential assistant meet in BrusselsThe European Union hosted a meeting of Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan and Assistant to the Azerbaijani President Hikmet Hajiyev in Brussels on Wednesday, the European...
16:54 30/03/2022Azerbaijan puts Russian MP on international wanted listThe Azerbaijani Prosecutor General’s Office has opened a criminal case against Mikhail Delyagin, a member of the Russian State Duma, for his remarks about Azerbaijan and has put him on the...
16:45 30/03/2022Victory Brinker named world's youngest opera singer at age 7Guinness World Records announced a young performer has been dubbed the world's youngest opera singer after performing as a professional at age 7, UPI reports.
14:25 30/03/2022Carlo Ancelotti tests positive for Covid-19Real Madrid manager Carlo Ancelotti has tested positive for Covid-19, three days before his side resume their domestic and European campaigns, Daily Mail reports.
12:31 30/03/2022Canada urged to join US and France in calling out Azerbaijan’s aggression in ArtsakhThe Armenian National Committee of Canada on Tuesday issued the following statement, regarding the rising tensions in the Republic of Artsakh and Azerbaijan’s renewed aggression against the peaceful...
12:04 30/03/2022J&J to halt supply of personal care products in RussiaJohnson & Johnson said on Tuesday it would halt sale of personal care products in Russia, joining other companies that have limited their business in the country in response to its "invasion" of...
11:12 30/03/2022UN concerned over continued tensions in Nagorno-KarabakhThe United Nations remains concerned about the reports of continued tensions in and around Nagorno-Karabakh (Artsakh), U.N.
16:25 29/03/2022Biden proposes just $24 million for Armenia, no figure for Artsakh aid – ANCAThe Biden Administration called for just $24 million in U.S. assistance to Armenia in the White House Fiscal Year (FY) 2023 budget proposal released today – $21 million less than what Congress...
16:09 29/03/2022Armenia head coach praises Norwegian team ahead of friendlyThe head coach of Armenia’s national football team praised the Norwegian team ahead of a friendly match between the two countries to be held in Oslo on Tuesday, March 29.
15:43 29/03/2022Russia expects Karabakh tensions to be reduced on basis of trilateral agreementsMoscow expects tensions in Nagorno-Karabakh (Artsakh) to be resolved on the basis of a November 9, 2020 trilateral statement by the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia, Russian Deputy Foreign...
14:31 29/03/2022Nuclear fears in US amid Russia-Ukraine war, says AP-NORC pollRussia’s war on Ukraine has most Americans at least somewhat worried that the U.S. will be drawn directly into the conflict and could be targeted with nuclear weapons, with a new poll reflecting a...
13:23 29/03/2022Erdogan says Turkey ready to arrange Putin-Zelensky meetingTurkish President Recep Tayyip Erdogan has said that Ankara is ready to arrange a meeting between Vladimir Putin and Volodymyr Zelensky as well as facilitate the Moscow-Kiev negotiating process,...
12:39 29/03/2022Armenia's 'Light Drops' wins Best Drama at Alternative Film Festival in TorontoThe Armenian film “Light Drops” (Drops of Light) by filmmaker Arman Chilingaryan has been awarded Best Drama at the Alternative Film Festival in Toronto, Canada.