15:22 30/12/2023Երևանը 2023-ին ռուս զբոսաշրջիկների համար դարձել է ամենապահանջված օդային երթուղինՌուս ինքնուրույն զբոսաշրջիկների շրջանում ամենապահանջված ավիաերթուղիներից 2023թ. եղել է Երևանը։ Այս մասին հայտնում է «Яндекс. Путешествия»-ն։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, ընկերության մասնագետները...
14:24 30/12/2023Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի առթիվՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է մի շարք օտարերկրյա պետությունների և կառավարությունների նախկին ղեկավարների Սուրբ Ծննդյան և գալիք 2024 թվականի Ամանորի կապակցությամբ։ Այս մասին...
13:25 30/12/2023Դանիելյան. Չպետք է տարվել խորամանկորեն շրջանառության մեջ դրված կեղծ օրակարգով«Հերթական անգամ անհարկի տարվել ենք թուրք֊ադրբեջանական կեղծ պատմագիտությամբ և հետևողականորեն պաշտպանվելով, ապացուցում ենք, որ մենք եկվոր չենք, թեպետ՝ ներկայումս դասագրքային հարթությամբ, ցավոք, դա...
13:08 30/12/2023Ֆրանսիան խստորեն դատապարտել է Երուսաղեմի Հին քաղաքում հայ համայնքի դեմ իրականացված բռնություններըՖրանսիան խստորեն դատապարտում է Երուսաղեմի Հին քաղաքում հայ համայնքի դեմ իրականացված բռնությունները, որոնք տեղի են ունեցել վերջին ամիսներին մարտնչող ծայրահեղականների կողմից բազմաթիվ հարձակումներից...
23:17 29/12/2023Սաուդյան Արաբիայում արգելեն են Աթաթուրքի դիմանկարով դաշտ դուրս գալ և Թուրքիայի հիմնը հնչեցնել, խաղը չեղարկվել էԹուրքիայի Սուպերգավաթի Ստամբուլի «Գալաթասարայ» և «Ֆեներբախչե» հանդիպումը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է NTVSpor-ը։ Հանդիպումը պետք է կայանար Սաուդյան Արաբիայում։ Տեղի իշխանություններն արգելել են...
21:18 29/12/2023Լեհաստանի գլխավոր շտաբն Ուկրաինայից իր տարածք հասած հրթիռը համարում է ռուսականԼեհաստանի բանակի գլխավոր շտաբը հայտարարել է, որ Ուկրաինայից դեպ իր օդային տարածք թռչող օբյեկտը նույնականացրել է որպես ռուսական հրթիռ՝ առանց հավելյալ բացատրություններ տալու։ Ավելի վաղ Լեհաստանի...
19:04 29/12/2023Ռուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն վաճառել է AEON կորպորացիայի վերահսկիչ փաթեթըՌԴ ամենահարուստ գործարարներից մեկը՝ Ռոման Տրոցենկոն նվազեցրել է իր մասնաբաժինը AEON ենթակառուցվածքային կորպորացիայի մեջ մինչև մինչև 31%: Այս մասին հայտնել է RBC-ն։ Բաժնեմասերի 69%-ի գնորդները եղել են...
16:31 29/12/2023Մերկ խնջույքից հետո խայտառակված Կիրկորովին ֆիլմում կփոխարինի «Слово пацана»-ի աստղը«Մերկ» խնջույքի ժամանակ խայտառակված Ֆիլիպ Կիրկորովին ամանորյա ֆիլմում փոխարինել է «Слово пацана» ֆիլմի աստղը։ «Իվան Վասիլևիչը փոխում է ամեն ինչ» ամանորյա կատակերգության պրոդյուսեր Թինա Կանդելակին...
16:30 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորակալություն, ՀայաստանԻտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելու առիթով։ «2023 թվականի՝ տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ 11-րդ անգամ:...
15:41 29/12/2023Երուսաղեմի հայկական թաղամասի վրա զինված հարձակումից հետո ձերբակալված երկու հայերն ազատ են արձակվելԵրուսաղեմի հայկական թաղամասի վրա զինված հարձակումից հետո ձերբակալված երկու հայերն ազատ են արձակվել։ Նրանք դատարանի որոշմամբ արդարացվել են։ Հիշեցնենք, որ նախօրեին մի խումբ ահաբեկիչներ սև շորերով ու...
13:02 29/12/2023Wildberries-ը կբարձրացնի էլեկտրոնիկա և կենցաղային տեխնիկա վաճառողների միջնորդավճարներըWildberries առցանց հարթակը հունվարի 8-ից կավելացնի կենցաղային տեխնիկայի և էլեկտրոնիկայի վաճառքի իր միջնորդավճարը։ Այդ մասին RBC-ին հայտնել են շուկայի մի քանի մասնակիցներ։ Wildberries-ի ներկայացուցիչը...
11:45 29/12/2023Գրանցվել է մարդու՝ ձիերի էնցեֆալիտով վարակման դեպք. ԱՀԿՎերջին 27 տարվա մեջ առաջին անգամ
10:54 29/12/2023Լիլիթ Մակունցը մասնակցել է ԱՄՆ պետքարտուղարի կազմակերպած տոնական ընդունելությանը«2024 թվականին սպասում ենք Հայաստան-ԱՄՆ ավելի ամուր համագործակցություն»
10:45 29/12/2023Քաղցկեղը հաղթահարած հայ մոդելը հաղթել է Չինաստանում անցկացված գեղեցկության մրցույթումՉինաստանի Շենչժեն քաղաքում անցկացվող ամենամյա «World Madam Competition 2023»-ում հաղթող է ճանաչվել հայազգի մոդել Հասմիկ Սանամյանը՝ Ջեսսին։ Հանրային ռադիոյի փոխանցմամբ, միջոցառումը գեղեցկության...
09:56 29/12/2023Քենեդի. ԱՄՆ կառավարությունը պետք է կազմակերպի և ապահովվի հայերի անվտանգ վերադարձը ԱրցախՀայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբը ողջունում է արցախահայերի ինքնորոշման և վերադարձի իրավունքների վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ռոբերտ Քենեդու հայտարարությունները ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ դատի կենտրոնական...
21:10 28/12/2023Ֆրանսիայում մեղադրանք է առաջադրվելՍուրբ Ծննդյան օրը կնոջը և երեխաներին սպանած տղամարդունՓարիզի արվարձանում ձերբակալված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել Սուրբ Ծննդյան նախօրեին ինը ամսականից մինչև 10 տարեկան չորս երեխաներին և կնոջ սպանության մեջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին...
19:44 28/12/2023Նիկարագուայից Իսպանիա. փախստականների վերաբնակեցման նոր նախագիծՄադրիդը, Վաշինգտոնի հետ համագործակցության շրջանակներում, պատրաստ է հյուրընկալել մի քանի տասնյակ միգրանտների Նիկարագուայից, Վենեսուելայից, Հայիթիից և Կուբայից։ Euronews-ի փոխանցմամբ, նախագծի նպատակն է...
18:20 28/12/2023Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21320-իԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21320-ի, վիրավորների թիվը հասել է 55603-ի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ,այս մասին հայտնում է al-Rai-ն՝ վկայակոչելով պաղեստինյան...
16:02 28/12/2023Հարձակում Երուսաղեմի հայկական համայնքի վրաԺամը 12:40- ին մի խումբ ահաբեկիչներ սև շորերով ու դիմակներով, թվով մոտ 30 հոգի, զինված փայտերով, արցունքաբեր նռնակներով ու այլ տեսակի միջոցներով հարձակում են գործել Երուսաղեմի հայկական թաղամասի...
15:10 28/12/2023Թուրքիան ցանկանում է F-16-ի շարժիչներ արտադրել և դրանցով զինել իր նոր սերնդի կործանիչներըԹուրքիան ցանկանում է իր տարածքում բացել ամերիկյան General Electric կորպորացիայի F110 շարժիչների արտադրությունը, որոնք օգտագործվում են F-16 կործանիչների վրա։ Հանրապետությունը նախատեսում է դրանցով...

11:42 29/03/2022Forum of Arts Charles Aznavour officially inaugurated in France's Montigny-le BretonneuxThe Forum of Arts Charles Aznavour was officially inaugurated in Montigny-le-Bretonneux, France on March 26.
11:10 29/03/2022Academy ‘condemns’ Will Smith’s Oscars slap, launches reviewThe Academy of Motion Pictures Arts and Sciences in a statement issued on Monday condemned the actions of best actor winner Will Smith after the "King Richard" star stormed the stage and slapped...
16:46 28/03/2022Israeli PM Bennett tests positive for COVIDIsraeli Prime Minister Naftali Bennett has tested positive for COVID-19, his office said Monday, after he met U.S.
16:20 28/03/2022Kremlin spokesman stresses importance of carrying out prior Karabakh agreementsThe Kremlin believes it is essential to ensure that all parties concerned adhere to the previously achieved agreements on Nagorno-Karabakh (Artsakh), Russian presidential spokesman Dmitry Peskov told...
14:33 28/03/2022People who haven’t had Covid yet probably have no friends, says Korean doctorA South Korean doctor has faced a backlash after suggesting people who are yet to catch Covid-19 probably do not have friends, The Independent reports.
13:45 28/03/2022MEP: Human tragedy continues in Nagorno-KarabakhThe human tragedy continues in Nagorno-Karabakh (Artsakh), MEP Loucas Fourlas said in a tweet on Sunday, referring to the latest Azerbaijani provocations.
13:15 28/03/2022Putin, Erdogan agree to hold next round of Russia-Ukraine talks in IstanbulTurkish President Recep Tayyip Erdogan and his Russian counterpart, Vladimir Putin, on Sunday agreed to hold the next round of Russia-Ukraine negotiations in Turkey's Istanbul city, Xinhua reported,...
11:47 28/03/2022Biden says he wasn't calling for regime change in RussiaU.S President Joe Biden on Sunday evening said that he was not calling for a regime change when he said Russian President Vladimir Putin "cannot remain in power." When asked while leaving church if...
11:35 28/03/2022Oscars 2022 winners revealedCODA was named best picture at the 94th Academy Awards on Sunday night at the Dolby Theatre in Hollywood, The Hollywood Reporter said.
16:16 26/03/2022UN chief concerned about reports of fresh fighting in KarabakhUN Secretary-General António Guterres calls on Armenia and Azerbaijan to exercise restraint amid the escalation of the situation in Nagorno-Karabakh (Artsakh), UN spokesman Stephane Dujarric told a...
15:56 26/03/2022Ukraine gets first deliveries of $800 million in new US military aidThe first deliveries of the $800 million in new military aid that US President Joe Biden is sending to Ukraine have started to arrive in country, an administration official tells CNN.
14:45 26/03/2022Top EU diplomat says nuclear agreement with Iran very closeThe European Union's top diplomat Josep Borrell said on Saturday that Iran and world powers were very close to agreement on reviving their 2015 nuclear deal, which would curb Tehran's nuclear...
13:53 26/03/2022Putin, Pashinyan discussed situation in Artsakh twice by phone – KremlinRussian President Vladimir Putin held telephone conversations with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Thursday and Friday to discuss the situation on the contact line in Nagorno-Karabakh...
12:23 26/03/2022US deeply concerned about Azerbaijani troop movements in KarabakhThe United States is deeply concerned about the movements of Azerbaijani troops in Nagorno-Karabakh (Artsakh), State Department deputy spokesperson Jalina Porter told a press briefing on Friday.
15:56 25/03/2022Russia is facing 'total war' from West, Lavrov saysRussian Foreign Minister Sergey Lavrov says Russia is facing total war declared by the West, The Associated Press reports.
14:55 25/03/2022Germany to halve Russian oil imports by mid-2022Germany's economy ministry wants to halve the country's dependence on Russian oil by the summer and have no Russian hard coal imports by the autumn, Reuters reported on Friday, citing Der Spiegel...
12:45 25/03/2022Australian MP calls out Azerbaijan for campaign of psychological terror, occupation in ArtsakhThe Parliament of Australia's largest state was alerted to Azerbaijan's continuing campaign of terror and destruction against the indigenous Armenians of the Republic of Artsakh thanks to a speech by...
16:26 24/03/2022Zelensky invites Sweden to help rebuild UkrainePresident of Ukraine Volodymyr Zelensky has invited Sweden to take part in the post-war reconstruction of Ukraine, Interfax reports.
14:15 24/03/2022North Korea tests banned intercontinental ballistic missileNorth Korea has tested a banned intercontinental ballistic missile (ICBM) for the first time since 2017, South Korea and Japan say.
12:57 24/03/2022UK to provide £25 million to Ukraine in new supportBritain will provide Ukraine with about 6,000 new defensive missiles and almost 30 million pounds ($40 million) to support the BBC's coverage in the region and pay Ukrainian soldiers and pilots,...