15:22 30/12/2023Երևանը 2023-ին ռուս զբոսաշրջիկների համար դարձել է ամենապահանջված օդային երթուղինՌուս ինքնուրույն զբոսաշրջիկների շրջանում ամենապահանջված ավիաերթուղիներից 2023թ. եղել է Երևանը։ Այս մասին հայտնում է «Яндекс. Путешествия»-ն։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, ընկերության մասնագետները...
14:24 30/12/2023Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի առթիվՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է մի շարք օտարերկրյա պետությունների և կառավարությունների նախկին ղեկավարների Սուրբ Ծննդյան և գալիք 2024 թվականի Ամանորի կապակցությամբ։ Այս մասին...
13:25 30/12/2023Դանիելյան. Չպետք է տարվել խորամանկորեն շրջանառության մեջ դրված կեղծ օրակարգով«Հերթական անգամ անհարկի տարվել ենք թուրք֊ադրբեջանական կեղծ պատմագիտությամբ և հետևողականորեն պաշտպանվելով, ապացուցում ենք, որ մենք եկվոր չենք, թեպետ՝ ներկայումս դասագրքային հարթությամբ, ցավոք, դա...
13:08 30/12/2023Ֆրանսիան խստորեն դատապարտել է Երուսաղեմի Հին քաղաքում հայ համայնքի դեմ իրականացված բռնություններըՖրանսիան խստորեն դատապարտում է Երուսաղեմի Հին քաղաքում հայ համայնքի դեմ իրականացված բռնությունները, որոնք տեղի են ունեցել վերջին ամիսներին մարտնչող ծայրահեղականների կողմից բազմաթիվ հարձակումներից...
23:17 29/12/2023Սաուդյան Արաբիայում արգելեն են Աթաթուրքի դիմանկարով դաշտ դուրս գալ և Թուրքիայի հիմնը հնչեցնել, խաղը չեղարկվել էԹուրքիայի Սուպերգավաթի Ստամբուլի «Գալաթասարայ» և «Ֆեներբախչե» հանդիպումը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է NTVSpor-ը։ Հանդիպումը պետք է կայանար Սաուդյան Արաբիայում։ Տեղի իշխանություններն արգելել են...
21:18 29/12/2023Լեհաստանի գլխավոր շտաբն Ուկրաինայից իր տարածք հասած հրթիռը համարում է ռուսականԼեհաստանի բանակի գլխավոր շտաբը հայտարարել է, որ Ուկրաինայից դեպ իր օդային տարածք թռչող օբյեկտը նույնականացրել է որպես ռուսական հրթիռ՝ առանց հավելյալ բացատրություններ տալու։ Ավելի վաղ Լեհաստանի...
19:04 29/12/2023Ռուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն վաճառել է AEON կորպորացիայի վերահսկիչ փաթեթըՌԴ ամենահարուստ գործարարներից մեկը՝ Ռոման Տրոցենկոն նվազեցրել է իր մասնաբաժինը AEON ենթակառուցվածքային կորպորացիայի մեջ մինչև մինչև 31%: Այս մասին հայտնել է RBC-ն։ Բաժնեմասերի 69%-ի գնորդները եղել են...
16:31 29/12/2023Մերկ խնջույքից հետո խայտառակված Կիրկորովին ֆիլմում կփոխարինի «Слово пацана»-ի աստղը«Մերկ» խնջույքի ժամանակ խայտառակված Ֆիլիպ Կիրկորովին ամանորյա ֆիլմում փոխարինել է «Слово пацана» ֆիլմի աստղը։ «Իվան Վասիլևիչը փոխում է ամեն ինչ» ամանորյա կատակերգության պրոդյուսեր Թինա Կանդելակին...
16:30 29/12/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորակալություն, ՀայաստանԻտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին՝ 2023թ․ լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելու առիթով։ «2023 թվականի՝ տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ 11-րդ անգամ:...
15:41 29/12/2023Երուսաղեմի հայկական թաղամասի վրա զինված հարձակումից հետո ձերբակալված երկու հայերն ազատ են արձակվելԵրուսաղեմի հայկական թաղամասի վրա զինված հարձակումից հետո ձերբակալված երկու հայերն ազատ են արձակվել։ Նրանք դատարանի որոշմամբ արդարացվել են։ Հիշեցնենք, որ նախօրեին մի խումբ ահաբեկիչներ սև շորերով ու...
13:02 29/12/2023Wildberries-ը կբարձրացնի էլեկտրոնիկա և կենցաղային տեխնիկա վաճառողների միջնորդավճարներըWildberries առցանց հարթակը հունվարի 8-ից կավելացնի կենցաղային տեխնիկայի և էլեկտրոնիկայի վաճառքի իր միջնորդավճարը։ Այդ մասին RBC-ին հայտնել են շուկայի մի քանի մասնակիցներ։ Wildberries-ի ներկայացուցիչը...
11:45 29/12/2023Գրանցվել է մարդու՝ ձիերի էնցեֆալիտով վարակման դեպք. ԱՀԿՎերջին 27 տարվա մեջ առաջին անգամ
10:54 29/12/2023Լիլիթ Մակունցը մասնակցել է ԱՄՆ պետքարտուղարի կազմակերպած տոնական ընդունելությանը«2024 թվականին սպասում ենք Հայաստան-ԱՄՆ ավելի ամուր համագործակցություն»
10:45 29/12/2023Քաղցկեղը հաղթահարած հայ մոդելը հաղթել է Չինաստանում անցկացված գեղեցկության մրցույթումՉինաստանի Շենչժեն քաղաքում անցկացվող ամենամյա «World Madam Competition 2023»-ում հաղթող է ճանաչվել հայազգի մոդել Հասմիկ Սանամյանը՝ Ջեսսին։ Հանրային ռադիոյի փոխանցմամբ, միջոցառումը գեղեցկության...
09:56 29/12/2023Քենեդի. ԱՄՆ կառավարությունը պետք է կազմակերպի և ապահովվի հայերի անվտանգ վերադարձը ԱրցախՀայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբը ողջունում է արցախահայերի ինքնորոշման և վերադարձի իրավունքների վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ռոբերտ Քենեդու հայտարարությունները ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ դատի կենտրոնական...
21:10 28/12/2023Ֆրանսիայում մեղադրանք է առաջադրվելՍուրբ Ծննդյան օրը կնոջը և երեխաներին սպանած տղամարդունՓարիզի արվարձանում ձերբակալված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել Սուրբ Ծննդյան նախօրեին ինը ամսականից մինչև 10 տարեկան չորս երեխաներին և կնոջ սպանության մեջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին...
19:44 28/12/2023Նիկարագուայից Իսպանիա. փախստականների վերաբնակեցման նոր նախագիծՄադրիդը, Վաշինգտոնի հետ համագործակցության շրջանակներում, պատրաստ է հյուրընկալել մի քանի տասնյակ միգրանտների Նիկարագուայից, Վենեսուելայից, Հայիթիից և Կուբայից։ Euronews-ի փոխանցմամբ, նախագծի նպատակն է...
18:20 28/12/2023Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21320-իԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 21320-ի, վիրավորների թիվը հասել է 55603-ի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ,այս մասին հայտնում է al-Rai-ն՝ վկայակոչելով պաղեստինյան...
16:02 28/12/2023Հարձակում Երուսաղեմի հայկական համայնքի վրաԺամը 12:40- ին մի խումբ ահաբեկիչներ սև շորերով ու դիմակներով, թվով մոտ 30 հոգի, զինված փայտերով, արցունքաբեր նռնակներով ու այլ տեսակի միջոցներով հարձակում են գործել Երուսաղեմի հայկական թաղամասի...
15:10 28/12/2023Թուրքիան ցանկանում է F-16-ի շարժիչներ արտադրել և դրանցով զինել իր նոր սերնդի կործանիչներըԹուրքիան ցանկանում է իր տարածքում բացել ամերիկյան General Electric կորպորացիայի F110 շարժիչների արտադրությունը, որոնք օգտագործվում են F-16 կործանիչների վրա։ Հանրապետությունը նախատեսում է դրանցով...

17:34 05/06/2024СМИ: Кейт Миддлтон может никогда не вернуться к королевским обязанностямПринцесса Кейт Миддлтон может никогда не вернуться к королевским обязанностям после того, как у нее диагностировали рак.
15:07 05/06/2024Туриста из Ирана оштрафовали в Москве за футболку Balenciaga с флагом УкраиныТверской суд Москвы оштрафовал гражданина Ирана: он носил в центре города футболку Balenciaga с флагом Украины на ней, сообщила пресс-служба судов общей юрисдикции столицы.
14:24 05/06/2024Премьер-министр Индии Нарендра Моди подал в отставкуПремьер-министр Индии Нарендра Моди подал в отставку, поскольку после всеобщих парламентских выборов в стране будет сформирован новый кабинет.
14:10 05/06/2024Сильнейшее наводнение на юге Германии: обрушился замок XIII векаПотоки воды в Баварии обрушили стены старинного замка, который был построен в XIII веке. Людей эвакуируют из потдопленных зон, фермеры подсчитывают убытки, передает «МИР 24». На юге Германии...
13:44 05/06/2024Арман Царукян: Все Махачева переоценивают, знаю, что могу его победитьТоповый армянский боец UFC Арман Царукян высказался о поединке между действующим обладателем титула UFC в лёгком весе россиянином Исламом Махачевым и бывшим временным чемпионом UFC в категории до 70...
12:47 05/06/2024Руководители транспортных ведомств стран ЕАЭС обсудили в Ереване сотрудничество на ближайшие три годаТранспортная политика и ключевые аспекты инфраструктурного развития рассмотрены на 7-м заседании Совета руководителей уполномоченных органов в области транспорта, которое прошло в Ереване под...
12:13 05/06/2024Шедевры из ереванского Музея русского искусства – на выставке в Третьяковской галерееКартины Кустодиева, Бенуа, Петрова-Водкина, Фалька, Кончаловского и другие шедевры из ереванского Музея русского искусства и собрания семьи знаменитого коллекционера Арама Абрамяна покажут на...
12:01 05/06/2024Москва подтверждает готовность оказать поддержку примирению Еревана и Баку – ГалузинМосква подтверждает готовность оказать поддержку примирению Еревана и Баку. Об этом заявил в интервью ТАСС замглавы МИД РФ Михаил Галузин. Как отметил замминистра, российская сторона позитивно...
11:49 05/06/2024Всемирный день бега отмечается 5 июняВ 2009 году в США стартовал праздник, который с 2016 года приобрёл международный характер — Всемирный день бега (англ.
11:46 05/06/2024Галузин: Армения стала избегать контактов с РФ по линии МИД и МОАрмения перестала проявлять заинтересованность в контактах с Россией по линии МИД и Минобороны, что является результатом давления Запада, заявил в интервью ТАСС замглавы Министерства иностранных дел...
17:33 04/06/2024Шестилетний мальчик, передразнивший конгрессмена-отца, стал звездой соцсетейПредставителя Республиканской партии США Джона Роуза, выступившего в Конгрессе с речью о приговоре бывшему главе государства Дональду Трампу, затмил его сын, который сидел на задних сидениях, пишет...
17:15 04/06/2024Вулкан Канлаон взял Филиппины в огненное кольцо: эвакуированы свыше 1,5 тыс. человекБолее 1,5 тыс. человек были эвакуированы на Филиппинах в связи с извержением вулкана Канлаон, расположенного на острове Негрос. Об этом сообщил телеканал GMA News со ссылкой на провинциальный совет...
17:04 04/06/2024Источник: итальянские скауты просмотрят Сперцяна и Тикнизяна на матче Словения-АрменияСкауты двух итальянских клубов посетят товарищеский матч между сборными Словении и Армении по футболу, где будут наблюдать за защитником "Локомотива" Наиром Тикнизяном и полузащитником "Краснодара"...
16:21 04/06/2024Муссонные дожди затопили Шри-Ланку: погибли по меньшей мере 14 человек и 7 слоновЕсть погибшие во время наводнения и на юге Германии.
16:02 04/06/2024Озера в Тибете расширились из-за глобального потепленияПлощадь озер на Цинхай-Тибетском нагорье в Китае за последние 30 лет увеличилась более чем на 10 000 квадратных километров.
13:07 04/06/2024Евразийский межправительственный совет следующий раз соберется в ЕреванеСледующее заседание Евразийского межправительственного совета (ЕМПС) состоится в конце сентября - начале октября в Ереване.
12:42 04/06/2024Советники Эрдогана и Байдена по безопасности подчеркнули важность мирного соглашения между Арменией и АзербайджаномГлавный советник президента Турции по внешней политике и безопасности Акиф Чагатай Кылыч обсудил по телефону с помощником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном...
12:27 04/06/2024Оверчук: Иран может стать государством-наблюдателем ЕАЭС в конце декабряИран может стать государством-наблюдателем ЕАЭС в конце декабря этого года, сообщил вице-премьер РФ Алексей Оверчук журналистам по итогам заседания Евразийского межправсовета.
11:59 04/06/2024«АиФ»: актриса Заворотнюк узнала о раке мозга в 2019 году до поездки в ЕреванРоссийская актриса Анастасия Заворотнюк заподозрила серьезные проблемы со здоровьем в 2019 году. Об этом пишет aif.ru. Предположительно, артистка могла знать о своем диагнозе уже во время поездки в...
11:48 04/06/2024В Москве проходит прощание с Артуром ЧилингаровымУтром во вторник, 4 июня, в Москве, в Храме Христа Спасителя, началось прощание с Артуром Чилингаровым.