19:00 07/01/2024Պուտինին Նյու Յորքից վերադարձրել են Ռուսաստանին պատկանող սրբապատկերըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սուրբ Ծննդյան արարողությունից հետո ասել է, որ Նյու Յորքից վերադարձել է նահատակ Էլիզաբեթ Ռոմանովայի սրբապատկերը՝ նրա մասունքների մասնիկով։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
18:00 07/01/2024Լուկաշենկոն բելառուսներին դժվար տարի է խոստացելԱլեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ այս տարի հեշտ չի լինի, բելառուսացիների վրա մարզվելու են մինչև Բելառուսի նախագահական ընտրությունները, որոնք տեղի կունենան 2025 թվականին: Սուրբ Ծննդյան օրը Լուկաշենկոն...
17:28 07/01/2024Իսրայելը հարվածներ է հասցերլ «Հեզբոլլահ»-ի շարժական թիրախներինԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) իր Telegram ալիքում հայտնել է, որ հարավային Լիբանանի Մարվահին քաղաքի շրջանում հարվածել է լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման թիրախներին և շարժման ռազմական թիրախներին ։...
13:13 07/01/2024Դոմոդեդովոյում նռնակի պայթյունից տուժել է չորս մարդՄերձմոսկովյան Դոմոդեդովոյում նարգիլեի բարում նռնակի պայթյունից չորս մարդ վիրավորվել է։ Այս մասին հայտնում է 112 Telegram ալիքը։ Telegram ալիքի նախնական տեղեկություններով՝ նռնակի պայթյունի հետևանքով...
11:57 07/01/2024Շառլ Միշելին կարող է փոխարինել ԵՄ պետություններից մեկի անվերահսկելի ղեկավարըԵվրոպական խորհրդի նախագահությունը Շառլ Միշելի հրաժարականից հետո կարող է ժամանակավորապես անցնել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին, քանի որ երկիրը ստանձնում է Եվրոպական խորհրդի նախագահությունը 2024...
11:29 07/01/2024Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում մատուցվել է Սուրբ պատարագՖրանսիոայում ՀՀ դեսպանատնից հայտնում են. «Հունվարի 6-ին Փարիզի` Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ...
10:11 07/01/2024Շառլ Միշելը կարող է վաղաժամ հեռանալ Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնիցԵվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը մտադիր է մասնակցել Եվրախորհրդարանի ընտրություններին, նա կարող է թողնել իր պաշտոնը հուլիսի կեսերին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին նա հայտարարել է շաբաթ օրը։...
20:09 06/01/2024Մերկ երեկույթի կազմակերպիչ Իվլեևան արձագանքել է Ռուսաստանից «փախուստի» մասին լուրերինԲլոգեր, հեռուստահաղորդավարուհի և դերասանուհի Անաստասիա Իվլեևան իր Թելեգրամ ալիքում հայտնել է, որ ամանորյա արձակուրդներն անցկացնում է Սանկտ Պետերբուրգում։ «Ձեզ եմ փոխանցում Սանկտ Պետերբուրգի ամենասառը...
19:44 06/01/2024Թուրքիայի ԱԳ նախարարն ու ԱՄՆ պետքարտուղարը քննարկել են Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցություններըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանն ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ շաբաթ օրը Ստամբուլում բանակցությունների ժամանակ քննարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ...
19:30 06/01/2024ԶԼՄ. Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը կառաջադրվի Եվրախորհրդարանի ընտրություններինԵՄ խորհրդի ներկայիս նախագահ Շառլ Միշելը, ում մանդատը ավարտվում է 2024 թվականի նոյեմբերին, կարող է գլխավորել բելգիական «Բարեփոխումների շարժում» կուսակցության թեկնածուների ցուցակը Եվրախորհրդարանի...
18:30 06/01/2024Կիրկորովն ու Լոլիտան դուրս են մնացել Winter Show-ի արտիստների ցուցակիցՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ Ֆիլիպ Կիրկորովի և երգչուհի Լոլիտա Միլյավսկայայի ելույթները «Ձմեռային Show» չեղարկվել են։ Այս մասին հայտնում է Live Arena-ի կայքը, որտեղ տեղի կունենա միջոցառումը։ «Ֆիլիպ...
17:41 06/01/2024Էրդողանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղար ԲլինքենինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին: Թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, փակ հանդիպումը տեղի է ունեցել «Վահդեթթին» պալատում: Հանդիպմանը ներկա են...
17:29 06/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժից հետո 90-ամյա կինը 124 ժամ անցկացրել է փլատակների տակՏարեց ճապոնուհուն հինգ օր փլատակների տակ անցկացրելուց հետո ողջ են գտել։ Kyodo գործակալության հաղորդմամբ, երկրաշարժի ժամանակ Նոտո թերակղզում 90-ամյա կնոջ տունը փլուզվել է։ Փլուզումից 124 ժամ անց նրան...
16:50 06/01/2024Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը քրիստոնյաների միասնության կոչ է արել և ցավակցություն հայտնել ԻրանինԿաթոլիկ եկեղեցու կողմից նշվող Աստվածհայտնության տոնի օրը Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը կոչ է արել քրիստոնյաների միասնության և խաղաղության համար միասնական աղոթքի։ Հիշելով Երուսաղեմում Պողոս 6-րդ պապի՝...
15:14 06/01/2024Ֆրանսիայում վեց տարվա ընթացքում ռեկորդային թվով ձեռնարկություններ են սնանկացել. Ֆրանսիայի բանկՖրանսիայում 2023 թվականին փակվող ձեռնարկությունների թիվը ռեկորդային է եղել 2017 թվականից ի վեր՝ հասնելով 55,5 հազարի: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամ, այդ ամսին ասվում է Ֆրանսիայի բանկի՝ ուրբաթ օրը...
14:42 06/01/2024Գերմանիայում հիվանդանոցում հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգիՀինգշաբթի երեկոյան Գերմանիայի Ուելցեն քաղաքի հիվանդանոցում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգի: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է NDR հեռուստաալիքը՝ հղում անելով...
12:06 06/01/2024Թուրքական «Հայրենիք» կուսակցությունը Բլինքենի այցի դեմ Ստամբուլում բողոքի ցույց կանցկացնիԹուրքական «Հայրենիք» կուսակցությունը մտադիր է Ստամբուլում բողոքի ցույց կազմակերպել ԱՄՆ պետքարտուղար Անտոնի Բլինքենի այցի դեմ։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Բլինկենն այցելել է Թուրքիա: Սպասվում է,...
11:17 06/01/2024ԱՀԿ-ն կոչ է դիմակր կրել՝ կորոնավիրուսի հիվանդացության աճի պատճառովԱշխարհում կորոնավիրուսով հիվանդացության աճող դեպքերի պատճառով պետք է շարունակենք դիմակներ կրել և պատվաստվել։ X-ի (նախկինում Twitter) իր միկրոբլոգում գրել է ԱՀԿ գլխավոր տնօրեն դոկտոր Թեդրոս Ադhանոմ...
09:47 06/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժի զոհերի թիվն ավելանում էՃապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվն ավելացել է՝ հասնելով 1140-ի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Այս պահի տվյալներով, 516 մարդ ստացել է տարբեր վնասվածքներ, 365 տուն...
23:38 05/01/2024ԱՀԿ-ն կոչ է անում COVID-19-ով հիվանդացության աճի պատճառով դիմակներ օգտագործելԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյեսուսը բոլորին կոչ է արել դիմակներ կրել և պատվաստվել COVID-19-ի դեմ, քանի որ դեպքերը շաբաթներ շարունակ աճել են շատ երկրներում:...

12:57 17/06/2024Жертвами столкновения двух поездов в Индии стали 15 человекЧисло жертв столкновения двух поездов в Индии выросло до 15, сообщает агентство PTI со ссылкой на официальных лиц.
12:02 17/06/2024СМИ: 61-летний певец Григорий Лепс намерен сыграть свадьбу с 18-летней студенткой МГИМОРоссийский певец Григорий Лепс решил жениться на молодой студентке МГИМО Авроре Кибе. Об этом пишет KP.RU. «Невесту Гриши зовут Аврора, ей всего 18 лет. Аврора учится в МГИМО и, кстати, неплохо поет....
11:59 17/06/2024Илон Маск сделал зловещее предсказаниеВ будущем люди перестанут пользоваться телефонами, для общения им понадобятся мозговые импланты, заявил американский предприниматель и миллиардер Илон Маск в соцсети X.
11:56 17/06/2024В Турции в первый день Курбан-байрама пострадали около 16 000 человекПорядка 16 тысяч человек обратились к врачам в Турции за первый день Курбан-байрама, получив ранения, когда закалывали жертвенных животных, сообщил министр здравоохранения страны Фахреттин Коджа в...
16:36 15/06/2024Вратарь сборной Черногории по футболу умер в возрасте 26 летВратарь сборной Черногории и «Миллуолла» Матия Шаркич умер в возрасте 26 лет, сообщает Sky Sports. Точные причины смерти футболиста не называются. Однако известно, что ему стало плохо в своей...
15:55 15/06/2024Кейт Миддлтон впервые после обнаружения рака появилась на публикеПринцесса Уэльская Кейт Миддлтон впервые после объявления о борьбе с раком появилась на публике. Вместе с супругом, принцем Уильямом, она посетила ежегодный военный парад в честь дня рождения короля...
15:30 15/06/2024Инсайдеры: Дженифер Лопес устала спасать брак с Беном АффлекомПевица Дженнифер Лопес устала от раздражения и курения Бена Аффлека. Об этом сообщает Daily Mail. Инсайдер издания рассказал, что Дженнифер Лопес устала спасать отношения с Беном Аффлеком. «Бен...
12:32 15/06/2024Глава ВОЗ: Более 8 тыс. малолетних детей в Газе страдают от острого недоеданияПо меньшей мере 8 тыс. детей в возрасте до 5 лет в секторе Газа страдают от острого недоедания. Об этом в X (ранее Twitter) написал гендиректор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос...
12:10 15/06/2024Вспышки на солнце вызовут геомагнитный шторм на Земле: на 15 и 16 июня прогнозируются магнитные буриВспышки на Солнце, разразившиеся 13 и 14 июня, уже начинают влиять на нашу планету. Ученые прогнозируют магнитные бури на 15 и 16 июня, которые могут быть достаточно сильными, чтобы ощутить их...
11:49 15/06/2024Затулин: Участие Армении в форуме по Украине соответствует логике ПашинянаУчастие официального представителя Армении в швейцарском саммите по Украине соответствует политическому курсу, который проводит премьер-министр Армении Никол Пашинян, заявил первый заместитель...
11:43 15/06/2024Сборная Германии по футболу разгромила Шотландию со счетом 5:1 в первом матче Евро-2024Футболисты сборной Германии со счетом 5:1 нанесли поражение команде Шотландии в матче открытия чемпионата Европы 2024 года, передает Интерфакс.
11:36 15/06/2024Кейт Миддлтон сможет присутствовать на параде в честь короляПринцесса Уэльская (урожденная Кейт Миддлтон), продолжающая химиотерапию в связи с онкологическим заболеванием, сообщила, что «идет на поправку», и пообещала в эту субботу появиться на публике во...
18:00 14/06/2024В Беларуси поженились 76-летняя невеста и 87-летний жених: пара познакомилась в TikTokВ Жлобине — город в Гомельской области Беларуси — поженилась пожилая пара. 76-летняя Галина Федоровна вышла замуж за 87-летнего Бориса. Об этом сообщил Telegram-канал Главного управления юстиций...
17:03 14/06/2024Bild: полиция Германии конфисковала десятки тонн кокаина и задержала 7 человекДесятки тонн кокаина стоимостью несколько миллиардов долларов конфисковали в Германии во время крупнейшей в истории страны полицейской облавы на наркомафию, сообщает издание Bild.
16:06 14/06/2024СМИ: самолет рейса Ереван-Кишинев посадили в БухарестеСамолет молдавской авиакомпании FlyOne, летевший рейсом Ереван-Кишинев, посадили в Бухаресте, откуда он уже 12 часов не может отправиться в молдавскую столицу, а пассажиров не выпускают румынские...
15:30 14/06/2024Узбекистан: жених и гости свадьбы арестованы на 15 суток за экстремальные гонки на автомобиляхВ узбекистанском Каракалпакстане жених с гостями (13 человек) арестованы на 15 суток за экстремальные гонки на автомобилях.
15:18 14/06/2024Селин Дион: Я вернусь на сцену, даже если мне придется ползти на нееСелин Дион хочет вернуться на сцену, даже несмотря на тяжелую болезнь. Об этом она заявила в интервью американскому телеканалу, сообщает «МИР 24». «Я собираюсь вернуться на сцену. Даже если мне...
13:00 14/06/2024Сегодня стартует главный футбольный турнир года – 17-й розыгрыш чемпионата ЕвропыМатчем сборных Германии и Шотландии в пятницу стартует чемпионат Европы-2024. Игра пройдет в Мюнхене, передает Интерфакс. Германия является хозяйкой турнира, на Евро-2024 она представляет группу А....
12:10 14/06/2024Фанаты Тейлор Свифт в Шотландии танцевали так сильно, что спровоцировали землетрясенияАмериканская поп-звезда Тейлор Свифт в минувшие выходные дала три концерта в столице Шотландии, где вновь, как и год назад, произвела небольшое землетрясение, передает ВВС.
12:03 14/06/2024Третья мировая война начнется в этот вторник – индийский астролог Кушал КумарИзвестный индийский астролог Кушал Кумар утверждает, что по положению звезд рассчитал точную дату начала третьей мировой войны.