19:00 07/01/2024Պուտինին Նյու Յորքից վերադարձրել են Ռուսաստանին պատկանող սրբապատկերըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սուրբ Ծննդյան արարողությունից հետո ասել է, որ Նյու Յորքից վերադարձել է նահատակ Էլիզաբեթ Ռոմանովայի սրբապատկերը՝ նրա մասունքների մասնիկով։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
18:00 07/01/2024Լուկաշենկոն բելառուսներին դժվար տարի է խոստացելԱլեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ այս տարի հեշտ չի լինի, բելառուսացիների վրա մարզվելու են մինչև Բելառուսի նախագահական ընտրությունները, որոնք տեղի կունենան 2025 թվականին: Սուրբ Ծննդյան օրը Լուկաշենկոն...
17:28 07/01/2024Իսրայելը հարվածներ է հասցերլ «Հեզբոլլահ»-ի շարժական թիրախներինԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) իր Telegram ալիքում հայտնել է, որ հարավային Լիբանանի Մարվահին քաղաքի շրջանում հարվածել է լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման թիրախներին և շարժման ռազմական թիրախներին ։...
13:13 07/01/2024Դոմոդեդովոյում նռնակի պայթյունից տուժել է չորս մարդՄերձմոսկովյան Դոմոդեդովոյում նարգիլեի բարում նռնակի պայթյունից չորս մարդ վիրավորվել է։ Այս մասին հայտնում է 112 Telegram ալիքը։ Telegram ալիքի նախնական տեղեկություններով՝ նռնակի պայթյունի հետևանքով...
11:57 07/01/2024Շառլ Միշելին կարող է փոխարինել ԵՄ պետություններից մեկի անվերահսկելի ղեկավարըԵվրոպական խորհրդի նախագահությունը Շառլ Միշելի հրաժարականից հետո կարող է ժամանակավորապես անցնել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին, քանի որ երկիրը ստանձնում է Եվրոպական խորհրդի նախագահությունը 2024...
11:29 07/01/2024Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում մատուցվել է Սուրբ պատարագՖրանսիոայում ՀՀ դեսպանատնից հայտնում են. «Հունվարի 6-ին Փարիզի` Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ...
10:11 07/01/2024Շառլ Միշելը կարող է վաղաժամ հեռանալ Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնիցԵվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը մտադիր է մասնակցել Եվրախորհրդարանի ընտրություններին, նա կարող է թողնել իր պաշտոնը հուլիսի կեսերին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին նա հայտարարել է շաբաթ օրը։...
20:09 06/01/2024Մերկ երեկույթի կազմակերպիչ Իվլեևան արձագանքել է Ռուսաստանից «փախուստի» մասին լուրերինԲլոգեր, հեռուստահաղորդավարուհի և դերասանուհի Անաստասիա Իվլեևան իր Թելեգրամ ալիքում հայտնել է, որ ամանորյա արձակուրդներն անցկացնում է Սանկտ Պետերբուրգում։ «Ձեզ եմ փոխանցում Սանկտ Պետերբուրգի ամենասառը...
19:44 06/01/2024Թուրքիայի ԱԳ նախարարն ու ԱՄՆ պետքարտուղարը քննարկել են Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցություններըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանն ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ շաբաթ օրը Ստամբուլում բանակցությունների ժամանակ քննարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ...
19:30 06/01/2024ԶԼՄ. Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը կառաջադրվի Եվրախորհրդարանի ընտրություններինԵՄ խորհրդի ներկայիս նախագահ Շառլ Միշելը, ում մանդատը ավարտվում է 2024 թվականի նոյեմբերին, կարող է գլխավորել բելգիական «Բարեփոխումների շարժում» կուսակցության թեկնածուների ցուցակը Եվրախորհրդարանի...
18:30 06/01/2024Կիրկորովն ու Լոլիտան դուրս են մնացել Winter Show-ի արտիստների ցուցակիցՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ Ֆիլիպ Կիրկորովի և երգչուհի Լոլիտա Միլյավսկայայի ելույթները «Ձմեռային Show» չեղարկվել են։ Այս մասին հայտնում է Live Arena-ի կայքը, որտեղ տեղի կունենա միջոցառումը։ «Ֆիլիպ...
17:41 06/01/2024Էրդողանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղար ԲլինքենինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին: Թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, փակ հանդիպումը տեղի է ունեցել «Վահդեթթին» պալատում: Հանդիպմանը ներկա են...
17:29 06/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժից հետո 90-ամյա կինը 124 ժամ անցկացրել է փլատակների տակՏարեց ճապոնուհուն հինգ օր փլատակների տակ անցկացրելուց հետո ողջ են գտել։ Kyodo գործակալության հաղորդմամբ, երկրաշարժի ժամանակ Նոտո թերակղզում 90-ամյա կնոջ տունը փլուզվել է։ Փլուզումից 124 ժամ անց նրան...
16:50 06/01/2024Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը քրիստոնյաների միասնության կոչ է արել և ցավակցություն հայտնել ԻրանինԿաթոլիկ եկեղեցու կողմից նշվող Աստվածհայտնության տոնի օրը Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը կոչ է արել քրիստոնյաների միասնության և խաղաղության համար միասնական աղոթքի։ Հիշելով Երուսաղեմում Պողոս 6-րդ պապի՝...
15:14 06/01/2024Ֆրանսիայում վեց տարվա ընթացքում ռեկորդային թվով ձեռնարկություններ են սնանկացել. Ֆրանսիայի բանկՖրանսիայում 2023 թվականին փակվող ձեռնարկությունների թիվը ռեկորդային է եղել 2017 թվականից ի վեր՝ հասնելով 55,5 հազարի: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամ, այդ ամսին ասվում է Ֆրանսիայի բանկի՝ ուրբաթ օրը...
14:42 06/01/2024Գերմանիայում հիվանդանոցում հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգիՀինգշաբթի երեկոյան Գերմանիայի Ուելցեն քաղաքի հիվանդանոցում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգի: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է NDR հեռուստաալիքը՝ հղում անելով...
12:06 06/01/2024Թուրքական «Հայրենիք» կուսակցությունը Բլինքենի այցի դեմ Ստամբուլում բողոքի ցույց կանցկացնիԹուրքական «Հայրենիք» կուսակցությունը մտադիր է Ստամբուլում բողոքի ցույց կազմակերպել ԱՄՆ պետքարտուղար Անտոնի Բլինքենի այցի դեմ։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Բլինկենն այցելել է Թուրքիա: Սպասվում է,...
11:17 06/01/2024ԱՀԿ-ն կոչ է դիմակր կրել՝ կորոնավիրուսի հիվանդացության աճի պատճառովԱշխարհում կորոնավիրուսով հիվանդացության աճող դեպքերի պատճառով պետք է շարունակենք դիմակներ կրել և պատվաստվել։ X-ի (նախկինում Twitter) իր միկրոբլոգում գրել է ԱՀԿ գլխավոր տնօրեն դոկտոր Թեդրոս Ադhանոմ...
09:47 06/01/2024Ճապոնիայում երկրաշարժի զոհերի թիվն ավելանում էՃապոնիայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվն ավելացել է՝ հասնելով 1140-ի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Այս պահի տվյալներով, 516 մարդ ստացել է տարբեր վնասվածքներ, 365 տուն...
23:38 05/01/2024ԱՀԿ-ն կոչ է անում COVID-19-ով հիվանդացության աճի պատճառով դիմակներ օգտագործելԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյեսուսը բոլորին կոչ է արել դիմակներ կրել և պատվաստվել COVID-19-ի դեմ, քանի որ դեպքերը շաբաթներ շարունակ աճել են շատ երկրներում:...

11:58 13/04/2022US claims about alleged use of chemical weapons by Russia baseless, embassy saysThe Russian embassy in Washington dismissed as baseless US Department of State Spokesperson Ned Price’s claims about the possibility of Russia using chemical weapons in Ukraine, TASS reported.
11:24 13/04/2022Turkey evades Western sanctions by welcoming Russian oligarchsBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The dispute continues between those who want to reward Turkey and those who want to condemn it, because of its contradictory positions on the...
13:13 12/04/2022Nokia to quit Russian marketTelecoms network and 5G technology supplier Nokia says it will exit the Russian market due to Moscow’s "invasion" of Ukraine, The Associated Press reports.
11:47 12/04/2022EU welcomes direct contacts between Armenian, Azerbaijani FMsEU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar has welcomed Monday’s phone call between the Armenian and Azerbaijani foreign ministers as an “Important...
16:00 11/04/2022Armenian, Assyrian and Greek communities to hold march in Australia on April 24The Armenian-Australian, Assyrian-Australian and Greek-Australian communities will #MarchForJustice in Sydney and Melbourne on Sunday 24th April 2022, calling on Australia’s Prime Minister and...
14:55 11/04/2022Queen Elizabeth reveals Covid left her 'very tired and exhausted'Britain's Queen Elizabeth has revealed Covid left her "very tired and exhausted" after she caught the virus earlier this year, the BBC reports.
13:23 11/04/2022Prince William and Kate Middleton 'declined' invitation to Brooklyn Beckham's weddingThe Duke and Duchess of Cambridge turned down an invitation to Brooklyn Beckham and Nicola Peltz's wedding, Daily Mail said, citing reports.
11:45 11/04/2022Macron set to face Le Pen in French presidential election runoffFrance is poised for a rematch of the 2017 presidential election run-off with centrist Emmanuel Macron and far-right candidate Marine Le Pen once again advancing to the final after first-round voting...
16:45 09/04/2022Kinder chocolate factory in Belgium told to shut over salmonella casesA Kinder chocolate factory in Belgium has been ordered to close after it was linked to dozens of salmonella cases, the BBC reports.
16:35 09/04/2022Kristina Oganezz's 'Dove of Peace' to be displayed in GlendaleThe Burbank Art Association will exhibit "Dove of Peace " by Armenian artist Kristina Oganezz in Glendale, the US.
15:57 09/04/2022Kremlin reveals details of Putin-Pashinyan phone talkRussian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed preparations for Pashinyan’s visit to Russia in a phone call, the Kremlin press service said in a statement on...
15:45 09/04/2022Bundeswehr arms deliveries to Ukraine 'reached a limit', says German ministerGerman Defense Minister Christine Lambrecht has said that she sees hardly any possibilities left to supply Ukraine with weapons and equipment directly from the German military stockpiles, Deutsche...
13:36 09/04/2022Moderna recalls around 765,000 COVID vaccine doses in EuropeModerna Inc said on Friday it was recalling 764,900 doses of its COVID-19 vaccine made by its contract manufacturer Rovi after a vial was found contaminated by a foreign body, Reuters reported.
11:35 09/04/2022Armenian FM briefs CSTO chief on situation after Azerbaijani invasion of Artsakh villageArmenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with CSTO Secretary General Stanislav Zas in Moscow on Friday, the Foreign Ministry reported.
11:13 09/04/2022Will Smith banned from Oscars for 10 yearsWill Smith has been banned from the Oscars gala and other Academy events for 10 years after the US actor slapped comic Chris Rock at the Oscars, the BBC reports.
17:00 08/04/2022Armenia among countries where Russians can spend their vacation this yearRussian travel agencies continue efforts to increase tourist programs abroad. Currently, there are 12 countries where Russian tourists can spend their holidays this year, the industry representatives...
16:45 08/04/2022FAO: World food prices hit record high in MarchWorld food commodity prices made a significant leap in March to reach their highest levels ever, as war in the Black Sea region spread shocks through markets for staple grains and vegetable oils, the...
13:15 08/04/2022Copyright case was about honesty, not money, Ed Sheeran saysEd Sheeran says his recent High Court copyright case over one of his songs was not about money but honesty and standing up for what was right, the BBC reports.
12:16 08/04/2022Macron says Ukrainian conflict unlikely to end soonThe conflict in Ukraine will not end soon, French President Emmanuel Macron told the RTL radio station on Friday, TASS reported.
11:15 08/04/2022Russia suspended from UN Human Rights CouncilThe United Nations General Assembly on Thursday suspended Russia from the U.N. Human Rights Council over reports of "gross and systematic violations and abuses of human rights" in Ukraine, prompting...