09:58 14/10/2023Չինաստանում իսրայելցի դիվանագետի ընտանիքի անդամը դանակահարվել էՊեկինում Իսրայելի դեսպանատան աշխատակցի ընտանիքի անդամը դանակահարվել է օտարերկրացու կողմից: TASS-ը հայտնում է, որ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտնել է Չաոյանգ քաղաքային ոստիկանությունը։ Հարձակվողը 53-ամյա...
09:20 14/10/2023Կարևոր է` Հայաստանն ու Ադրբեջանը հավատարիմ մնան դրական և համաձայնեցված օրակարգին․ ԿլաարՀարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը X-ի (նախկին Թվիթեր) իր միկրոբլոգում գրել է.
09:15 14/10/2023ԱՄՆ-ում կարծում են, որ Ադրբեջանը շուտով կհարձակվի Հայաստանի վրա. ԳեղամյանԸստ հեղինակավոր Politico պարբերականի այս գիշեր հրապարակած արտահոսքի` ԱՄՆ պետքարտուղար Է. Բլինկենը անցյալ շաբաթ մի խումբ կոնգրեսականների հետ է հանդիպել
22:24 13/10/2023Reuters-ը հաստատել է Լիբանանի հարավում իր տեսանկարահանողի մահվան մասին լուրերըReuters-ը հաստատել է, որ իր տեսանկարահանող Իսամ Աբդալլան զոհվել է հարավային Լիբանանում աշխատելու ժամանակ։ Ավելի վաղ լիբանանյան Al-Mayadeen հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ Reuters-ի աշխատակից Աբդալլան...
20:28 13/10/2023ԱՀԿ. Գազայի հատվածի վրա հարձակումների հետևանքով զոհվել է 11 բուժաշխատողՀոկտեմբերի 7-ից Գազայում հարվածների հետևանքով զոհվել է 11 բուժաշխատող, վնասվել են շտապօգնության 20 մեքենա և 19 բուժհաստատություն, Ժնևում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Առողջապահության...
20:17 13/10/2023Բռնցքամարտիկ Ռուդոլֆ Գարբոյանը եզրափակիչում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ Ռուդոլֆ Գարբոյանը եզրափակիչում է։ «Նա կիսաեզրափակիչում մեծ առավելությամբ հաղթեց Ավստրիայի ներկայացուցչին»,- հայտնում են ֆեդերացիայից։
20:09 13/10/2023Ֆրանսիայում դպրոցում տեղի ունեցած հարձակման հետևանքով ուսուցիչ է սպանվել, կան վիրավորներՖրանսիայի Արրաս քաղաքի դպրոցում տեղի ունեցած հարձակման հետևանքով ուսուցիչ է սպանվել, ոումնական հաստատության երկու աշխատակից դանակահարվել։ Euronews-ի փոխանցմամբ, կասկածյալը՝ ծնունդով Չեչնիայից...
19:51 13/10/2023ԱՊՀ երկրների ղեկավարները որոշել են հիմնել մեդալ «Խաղաղության ամրապնդման բնագավառում ավանդի համար»ԱՊՀ երկրների ղեկավարները Բիշքեկում կայացած գագաթնաժողովում որոշել են հիմնել մեդալ «Խաղաղության ամրապնդման բնագավառում ավանդի համար»։ Այս մասին տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։ «Այս միասնական միջպետական պարգևով...
18:53 13/10/2023Պուտինը թույլ է տվել իր այցը Հայաստան կամ Փաշինյանի այցը՝ Ռուսաստանի ԴաշնությունՀայաստանն ԱՊՀ-ից «ոչ մի տեղ չի գնում», Նիկոլ Փաշինյանը Բիշքեկի գագաթնաժողովին բացակայում է «միանգամայն հասկանալի հանգամանքների պատճառով»։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։...
18:20 13/10/2023Ռուս խաղաղապահները պաշտոնապես պետք է մնան Ղարաբաղում մինչև 2025 թ․-ի նոյեմբերը․ ՊուտինՌուս խաղաղապահները պաշտոնապես պետք է մնան Ղարաբաղում մինչև 2025 թվականի նոյեմբերը, այդ հարցը կլուծվի բանակցությունների ընթացքում։Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
17:21 13/10/2023Երևանը դեռ ամբողջապես չի կողմնորոշվել, մենք սպասում ենք նրա արձագանքին. ՊեսկովՄոսկվան դեռևս կարևոր միջնորդ է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության կարգավորման վերջնական գործընթացի համար, տրամաբանական կլիներ, եթե դա տեղի ունենար ռուսական հարթակում: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
16:57 13/10/2023Պուտին-Ալիև հանդիպման ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանի հետ կապված հարց չի քննարկվելԲիշքեկում Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանի հետ կապված հարց չի քննարկվել։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Վ.
16:20 13/10/2023Խուզարկություններից հետո ձերբակալել են Նավալնիի փաստաբաններինԻրավապահ մարմինների աշխատակիցները խուզարկություններից հետո ձերբակալել են ընդդիմադիր Ալեքսեյ Նավալնիի փաստաբաններ Իգոր Սերգունինին, Ալեքսեյ Լիպցերին և Վադիմ Կոբզևին։ Այս մասին հայտնում է «news.ru»-ն:...
13:50 13/10/2023Հայաստանը միշտ չէ, որ իրեն գործընկերոջ նման է պահում. ԼուկաշենկոՊետք է ավելի քննադատորեն գնահատել իրավիճակը ԱՊՀ-ում և գլուխները չթաքցնել ավազի մեջ։ Այս մասին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է Բիշքեկում՝ Համագործակցության գագաթնաժողովում, որի...
12:17 13/10/202313 իսրայելցի պատանդ է զոհվել Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքովԻսրայելի կողմից Գազայի հատվածի ինտենսիվ հրթիռակոծության հետևանքով զոհվել է 13 պատանդ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին սոցցանցերի իր էջերում հայտնել է Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ռազմական թեւը՝...
12:02 13/10/2023Գազայի հյուսիսից խաղաղ բնակիչների տարհանելու կոչերի մասին տեղեկությունը սուտ է. Սալամա ՄաարուֆԳազայի հատվածի կառավարության մամուլի ծառայության ղեկավար Սալամա Մաարուֆը սոցցանցերում հայտարարել է, որ հաղորդագրությունն այն մասին, որ Իսրայելը ՄԱԿ-ին տեղեկացրել է պաղեստինցիներին հարավ տարհանելու...
08:25 13/10/2023Հակամարտության սկզբից ի վեր ավելի քան 423 հազար մարդ լքել է իր տունը Գազայի հատվածումԳազայի հատվածում պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սրումից հետո արդեն 423,378 մարդ լքել է իր տունը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՄԱԿ-ի հումանիտար հարցերի համակարգման գրասենյակը...
23:54 12/10/2023Իսրայելը նախապատրաստվում է ցամաքային հարձակման. BBCԻսրայելական բանակը հայտարարել է, որ պատրաստ է ՀԱՄԱՍ-ի զինյալների դեմ լայնածավալ ցամաքային հարձակողական գործողության։ «Գազայի հատվածն այլևս երբեք նույնը չի լինի»,-BBC-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Իսրայելի...
17:57 12/10/2023ԼՂ-ի հայկական բնույթն է ոչնչացվում. Էլիսոն ՄաքդոնալդՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանում Հայաստանի հայցն ընդդեմ Ադրբեջանի քննության ժամանակ փաստաբան, միջազգային հանրային իրավունքի մասնագետ Էլիսոն Մաքդոնալդը մեջբերում արեց տեղահանված...
17:30 12/10/2023ԵԽԽՎ. Ադրբեջանը Pegasus-ի օգնությամբ գաղտնալսել է 12 հայաստանցիներիՎերջին զեկույցները բացահայտում են, որ Ադրբեջանը Pegasus լրտեսական ծրագրի միջոցով գաղտնալսել է 12 հայաստանցիների։ Այս մասին ասված է ԵԽԽՎ 2513 բանաձևում։ Ըստ տեղեկատվության, Ադրբեջանի կողմից...

11:49 20/10/2021U.S. will not join Russia's Afghanistan talks this week, State Dept saysThe United States will not join international talks on Afghanistan organized by Russia this week due to logistical reasons, but is open to participating in the future, the State Department said on...
11:11 20/10/2021U.S. Senate Appropriations Committee recommends $2 million in aid to ArtsakhThe United States Senate Committee on Appropriations on Monday released its Fiscal Year 2022 Appropriations Bills, which includes a recommendation of $2 million in aid to Artsakh, reported the...
10:58 20/10/2021Facebook reportedly plans to change its name next weekFacebook is planning to change its name next week to reflect its emphasis on building the metaverse, The Verge reported on Tuesday, citing a source with direct knowledge of the matter.
19:32 19/10/2021Deputy PM: Armenia, Russia agreed on natural gas priceArmenia and Russia came to terms in respect of the price for gas supplied to Armenia, Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan told reporters on Tuesday, according to TASS.
18:04 19/10/2021Fully vaccinated Armenian citizens can now travel to MaltaCitizens of Armenia, Iraq, South Korea, and Moldova are now allowed to enter the territory of Malta as long as they are able to present a valid COVID-19 certificate.
16:35 19/10/2021Kanye West officially changes his name to YeThe artist formerly known as Kanye West will now be officially known as simply Ye, BBC News reports.
15:14 19/10/2021Trump’s website defaced by Turkish hackerDonald Trump’s website was defaced by computer hackers, who replaced part of the site with a message in Turkish, The Independent reported.
14:37 19/10/2021Orchestral composition “Yerevan sketches” performed in Cuthbert Church in LondonA concert dedicated to the 150the anniversary of Alexandr Spendaryan and 100th anniversary of Arno Babajanyan took place on October 16 in in Cuthbert Church in London.
19:55 18/10/2021Olympic flame for 2022 Winter Olympic Games lit in GreeceThe Olympic flame for the 2022 Winter Olympic Games was lit in Ancient Olympia, Greece, on Monday. International Olympic Committee (IOC) President Thomas Bach, Hellenic Olympic Committee President...
18:01 18/10/2021Colin Powell, former US secretary of state, dies of COVID-19Colin Powell, the former United States secretary of state and the first Black person in the country’s history to fill the position, has died due to complications from COVID-19, his family has said,...
16:11 18/10/2021Spain to open diplomatic mission YerevanSpain plans to open diplomatic missions in Armenia, Belarus and Uzbekistan in 2022 to boost bilateral relations with countries in Eastern Europe and Central Asia, Minister of Foreign Affairs,...
15:08 18/10/2021Air temperature to gradually go down by 6-8 degrees in the coming daysNo precipitation is predicted in the daytime of October 18 in Armenia. Precipitation in separate places is expected on October 19 and at night of 20. On October 21-22, no precipitation is predicted,...
13:28 18/10/2021Global coronavirus cases surpass 240 millionThe global coronavirus caseload has topped 240.3 million, while the deaths have surged to more than 4.89 million and vaccinations soared to over 6.60 billion, IANS reports, citing the Johns Hopkins...
12:50 18/10/2021Turkey ready to buy Russian latest military aircraft, if US refuses to sell F-16 fightersTurkey is still ready to consider purchasing Russian-made Su-35 and Su-57 fighter jets, if Ankara fails to reach agreement with Washington on the delivery of US F-16 fighters, Head of Turkey’s...
11:53 18/10/2021French ambassador ordered to leave BelarusFrance's ambassador has been ordered out of Belarus and has already left the country, Euronews reports, citing the French embassy in Minsk.