16:41 14/10/2023Լուվրը ռումբի սպառնալիքի պատճառով փակել ենՖրանսիայի ամենամեծ թանգարաններից մեկը՝ Լուվրը, այսօր փակվել է այցելուների համար ռումբի մասին հաղորդագրություններից հետո: Այս մասին հայտնում է BFMTV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով ոստիկանության...
16:33 14/10/2023Ֆրանսիայում ուսուցչի վրա հարձակումից հետո Բելառուսի երկու քաղաքացի է ձերբակալվելLe Parisien-ը գրել է, որ երկու բելառուսներ ձերբակալվել են Ֆրանսիայի Արաս քաղաքում ուսուցչի վրա հարձակման հետաքննության շրջանակներում։ Գործով ընդհանուր առմամբ ձերբակալվել է 10 մարդ։ «Բացի Արասի...
16:14 14/10/2023Իսրայելում ցուցարարները պահանջում էին վարչապետ Նեթանյահուի հրաժարականըԹել Ավիվում Պաշտպանության նախարարության շենքի մոտ բողոքի ցույցի ժամանակ ցուցարարները պահանջել են Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հրաժարականը: Այդ մասին Times of Israel թերթի հրապարակած լուրը...
16:06 14/10/2023Սոչիի օդանավակայանում թռիչքները սահմանափակվել են ԱԹՍ-ների հարձակման պատճառովՍոչիի օդանավակայանում հոկտեմբերի 14-ի առավոտյան ժամանակավորապես սահմանափակվել են թռիչքները՝ անօդաչու թռչող սարքի հարձակման պատճառով: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այս պահին օդանավակայանն աշխատում...
15:58 14/10/2023Ալիևը առաջ է շարժվում՝ Հարավային Հայաստանը զավթելու իր նպատակին հասնելու համար. Փալոնե«Ես կոչ եմ արել պետդեպարտամենտին կոնկրետ միջոցներ ձեռնարկել Ադրբեջանի դեմ, ներառյալ պատժամիջոցները»
15:30 14/10/2023ՄԱԿ. Գազայի հատվածում մեկ շաբաթվա ընթացքում հարձակումների հետևանքով ավերվել է ավելի քան 1,3 հազար շենքԳազայի հատվածի վրա իսրայելական հարձակումների հետևանքով մեկ շաբաթում ավելի քան 1,3 հազար շենք է ավերվել։ Այս մասին հայտնել է ՄԱԿ-ի հումանիտար հարցերի համակարգման գրասենյակը՝ հղում անելով Գազայի...
15:19 14/10/2023Արևելյան Երուսաղեմում ուրբաթօրյա աղոթքը հանգիստ էին, բայց լարվածությունը բարձր էրԱրևելյան Երուսաղեմում ուրբաթօրյա աղոթքն ավարտվել է առանց լուրջ միջադեպերի, սակայն լարվածությունը մնում է բարձր։ Այս մասին հայտնում է Եվրանյուզի թղթակիցը։ Արևելյան Երուսաղեմի Հին քաղաքում ուրբաթօրյա...
14:45 14/10/2023Միջուկային զենքի վերացման միջազգային կոմիտեն դատապարտել է ՆԱՏՕ-ի միջուկային զորավարժություններըՆԱՏՕ-ի Steadfast Noon միջուկային զորավարժությունները, որոնք սկսվում են հոկտեմբերի 16-ին Եվրոպայում, անխոհեմ և անպատասխանատու են, հատկապես Ուկրաինայի հակամարտության համատեքստում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում...
14:13 14/10/2023Գազայի հատվածին իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 2215-իՀակամարտության սրման սկզբից Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածին հասցված հարվածների զոհերի թիվը հասել է 2215-ի: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ նման տվյալներ է ներկայացրել Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։...
14:08 14/10/2023«Բլինքենի կանխատեսմամբ՝ Ադրբեջանը կարող է ներխուժել Հայաստանի հարավային շրջաններ»ctrana.news կայքն անդրադարձել է Politico թերթի հրապարակմանը, ըստ որի, «Ադրբեջանը շուտով կարող է ներխուժել Հայաստան։ Նման կանխատեսում է արել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը՝ խոսելով «օրենսդիրների...
13:15 14/10/2023Իրանի դեսպանատունը արձգանքել է Ռոնալդուին մտրակի 99 հարվածով պատժելու մասին տեղեկատվությանըԻսպանիայում Իրանի դեսպանատունը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ Սաուդյան «Ալ-Նասրի» ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուին մտրակի 99 հարված է սպառնում իրանցի նկարչուհի Ֆաթիմա Համամիին համբուրելու...
12:58 14/10/2023Ֆրանսիայում ուսուցչի վրա հարձակումից հետո զինվորները կսկսեն հսկել դպրոցներըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը որոշել է երկրում տեղակայել Sentinelle ուժերի մինչև յոթ հազար անդամ ներգրավել՝ Արրաս քաղաքի դպրոցի վրա վերջերս կատարված դանակով հարձակման պատճառով: Որոշման մասին...
12:47 14/10/2023Ֆրանսիան 1 մլն եվրո է փոխանցել Արցախից բռնի տեղահանվածներին աջակցելու նպատակովՖրանսիան 1 մլն եվրո ներդրում է կատարում՝ Արցախի Հանրապետությունից ց բռնի տեղահանված անձանց կարիքները հոգալու համար: Այս մասին X-ի իր էջում հայտնել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին`...
12:39 14/10/2023Բորելը չի բացառել Իսրայելի վրա հարձակումներից հետո տարածաշրջանում հակամարտության ընդլայնումըԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը չի բացառում Իսրայելի և պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման բախումների պատճառով տարածաշրջանում հակամարտության ընդլայնումը։...
12:03 14/10/2023ԱՄՆ-ն ինքնաթիռներ է ուղարկել Մերձավոր Արևելք՝ Իրանին հակամարտության մեջ ներգրավվել թույլ չտալու համարԱՄՆ-ը ռազմական ինքնաթիռներ է ուղարկել Մերձավոր Արևելք՝ «զսպելու Իրանին» և տարածաշրջանային խմբերին պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությանը միջամտելուց։ Այս մասին հայտնում է Air Force Times-ը՝ հղում...
11:43 14/10/2023Իսրայելի պաշտպանության բանակն հայտնում է, որ ավելի քան 120 խաղաղ բնակիչ է գերեվարել ՀԱՄԱՍ-ըԳազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման զինյալների կողմից գերության մեջ է պահվում ավելի քան 120 խաղաղ բնակիչ։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտնել է X սոցիալական...
11:33 14/10/2023Իսրայելը հայտարարել է, որ վնասազերծել է Լիբանանից ներթափանցելու փորձ կատարած խմբավորումըԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է Լիբանանից երկիր ներխուժելու փորձ կատարած խմբի վնասազերծման մասին։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն «IDF զորքերը չեզոքացրել են ահաբեկչական բջիջը, որը...
10:36 14/10/2023Բաքվի և Երևանի ուղիղ երկխոսությունը կարևոր է․ Պետդեպի պարզաբանումը՝ Politico-ի հոդվածի մասինԱՄՆ պետքարտուղարությունը պատասխանել է «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցմանը
10:17 14/10/2023Ֆրանսիայում լիցեյի վրա հարձակումից հետո ահաբեկչական սպառնալիքի ռեժիմ է մտցվելՖրանսիայում ահաբեկչական սպառնալիքի ռեժիմ է մտցվել այն բանից հետո, երբ լիցեյում ուսուցիչ է սպանվել: Որոշման մասին հաղորդում է France-Presse-ը՝ վկայակոչելով վարչապետ Էլիզաբեթ Բորնի շրջապատին։...
10:09 14/10/2023Հանրապետականները Թրամփի հովանավորյալին ընտրել են Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակի պաշտոնումԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հանրապետականներն ընտրել են դատական հանձնաժողովի նախագահ և ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հովանավորյալ Ջիմ Ջորդանին որպես Ներկայացուցիչների պալատի նոր խոսնակի...

12:08 08/02/2024МИД РФ: Армения вряд ли откажется от членства в ЕЭАС, Еревану это невыгодноОтказ от членства в Евразийском экономическом союзе был бы невыгоден для Армении, это противоречит ее интересам, заявил в интервью РИА Новости замглавы МИД России Александр Панкин.
11:53 08/02/2024Wildberries проведет расследование после массовой драки на складеWildberries проведет внутреннее расследование после конфликта на складе в Электростали между работниками объекта и сотрудником группы быстрого реагирования (ГБР), заявили РИА Новости в пресс-службе...
14:47 07/02/2024Генсек СНГ Лебедев: Россия заинтересована в мире на Южном КавказеРоссия заинтересована в восстановлении мира на Южном Кавказе, заявил NEWS.ru генеральный секретарь СНГ Сергей Лебедев.
13:48 07/02/2024После двух скандалов победительница конкурса красоты «Мисс Япония» отказалась от титулаПобедительница конкурса красоты «Мисс Япония» впервые в его истории отказалась от короны. Этому предшествовали два скандала, пишет ВВС. Каролина Сиино, победившая на конкурсе «Мисс Япония-2024»...
13:39 07/02/2024Марина Кальюранд поздравила Армению со вступлением в МУСАрмения с 1 февраля официально стала членом Международного уголовного суда (МУС). В ноябре 2023 года в МУС заявили, что Армения с 1 февраля 2024 года станет 124-м государством-участником,...
12:10 07/02/2024Япония: стая косаток, вероятно, смогла вырваться из ледяного плена у острова ХоккайдоКосатки, оказавшиеся в ледяном плену около японского острова Хоккайдо у города Раусу, вероятно, смогли уйти в море, сообщило агентство Киодо со ссылкой на представителя местной администрации.
16:57 06/02/2024Тейлор Свифт осудили за игнорирование Селин Дион на «Грэмми»Певицу Тейлор Свифт осудили в социальных сетях за игнорирование борющейся с редкой неизлечимой болезнью коллеги по сцене Селин Дион на церемонии вручения музыкальной премии «Грэмми».
15:47 06/02/2024Сергей Маркедонов: Идеи, подобные заявлениям Пашиняна, практически синхронно продвигает президент Азербайджана Ильхам АлиевВедущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в комментарии для telegram-канала Bunin & Co пишет: «Дискуссия...
14:34 06/02/2024Из-за снегопадов в Токио госпитализировали более 100 человекВ Токио из-за снегопада были госпитализированы около 120 человек. Об этом сообщает агентство Kyodo со ссылкой на пожарную службу японской столицы. Как передает «Газета.Ru», пострадавшие в возрасте от...
13:50 06/02/2024Как киберпреступники экспериментируют с искусственным интеллектом?Команда Kaspersky Digital Footprint Intelligence представила отчёт «Инновации в тени: как злоумышленники экспериментируют с ИИ», в котором специалисты проанализировали сообщения в даркнете на тему...
13:19 06/02/2024Букингемский дворец: у короля Карла III диагностировали ракКороль Великобритании Карл III начал курс лечения от рака, который был диагностирован у него во время операции на простате на прошлой неделе, он отложит исполнение публичных обязанностей, но...
11:51 06/02/2024Самые смертоносные пожары в истории Чили: жертвами огня стали более 100 человекБолее 100 человек погибли в Чили, где начавшиеся в лесaх пожары добрались до густонаселенной центральной части страны и достигли городов Винья-дель-Мар и Вальпараисо.
11:49 06/02/2024Жителей Калифорнии предупредили об опасности экстремальных осадков, которые могут привести к наводнениям и оползнямВ воскресенье на Калифорнию обрушились проливные дожди, способные повлечь за собой наводнения, оползни и перебои в подаче электроэнергии, пишет «Голос Америки».
17:13 05/02/2024Путин присвоил Амаяку Акопяну звание Заслуженного артиста РФПрезидент России Владимир Путин присвоил эстрадному артисту Амаяку Акопяну звание заслуженного артиста РФ.
14:55 05/02/2024Правительство Казахстана ушло в отставкуПравительство Казахстана уходит в отставку, исполнение обязанностей главы кабинета министров возложено на первого заместителя премьера Романа Скляра, передает Интерфакс.
12:58 05/02/2024Татьяна Бакальчук: Каждый седьмой житель Армении делает покупки на WildberriesКаждый седьмой житель Армении делает покупки на Wildberries. Об этом в интервью РИА Новости рассказала глава компании Татьяна Бакальчук. По ее словам, общая база покупателей на площадке на...
12:11 05/02/2024Завоевавшего три награды Grammy рэпера Киллера Майка полиция вывела в наручниках сразу после их полученияРэпера Киллера Майка (настоящее имя - Майкл Сантьяго Рендер), завоевавшего три награды на 66-й церемонии вручения премии Grammy, в наручниках вывела полиция сразу после их получения.
11:48 05/02/2024Суд в Китае приговорил австралийского писателя Ян Хэнцзюня к смертной казни с отсрочкойСуд в Китае приговорил австралийского писателя Ян Хэнцзюня к смертной казни с отсрочкой в два года. Пять лет назад продемократического блогера арестовали в Китае, а три года назад признали виновным в...
11:42 05/02/202466-я церемония «Грэмми»: на певице Дон Ричард – наряд от армянского дизайнера KhosrovВ Лос-Анджелесе проходит церемония награждения самой престижной премии в мире музыки - «Грэмми». Певица Дон Ричард (Dawn Richard) пришла на 66-ую церемонию вручения премии в наряде «Дерево» из...