16:41 14/10/2023Լուվրը ռումբի սպառնալիքի պատճառով փակել ենՖրանսիայի ամենամեծ թանգարաններից մեկը՝ Լուվրը, այսօր փակվել է այցելուների համար ռումբի մասին հաղորդագրություններից հետո: Այս մասին հայտնում է BFMTV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով ոստիկանության...
16:33 14/10/2023Ֆրանսիայում ուսուցչի վրա հարձակումից հետո Բելառուսի երկու քաղաքացի է ձերբակալվելLe Parisien-ը գրել է, որ երկու բելառուսներ ձերբակալվել են Ֆրանսիայի Արաս քաղաքում ուսուցչի վրա հարձակման հետաքննության շրջանակներում։ Գործով ընդհանուր առմամբ ձերբակալվել է 10 մարդ։ «Բացի Արասի...
16:14 14/10/2023Իսրայելում ցուցարարները պահանջում էին վարչապետ Նեթանյահուի հրաժարականըԹել Ավիվում Պաշտպանության նախարարության շենքի մոտ բողոքի ցույցի ժամանակ ցուցարարները պահանջել են Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հրաժարականը: Այդ մասին Times of Israel թերթի հրապարակած լուրը...
16:06 14/10/2023Սոչիի օդանավակայանում թռիչքները սահմանափակվել են ԱԹՍ-ների հարձակման պատճառովՍոչիի օդանավակայանում հոկտեմբերի 14-ի առավոտյան ժամանակավորապես սահմանափակվել են թռիչքները՝ անօդաչու թռչող սարքի հարձակման պատճառով: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այս պահին օդանավակայանն աշխատում...
15:58 14/10/2023Ալիևը առաջ է շարժվում՝ Հարավային Հայաստանը զավթելու իր նպատակին հասնելու համար. Փալոնե«Ես կոչ եմ արել պետդեպարտամենտին կոնկրետ միջոցներ ձեռնարկել Ադրբեջանի դեմ, ներառյալ պատժամիջոցները»
15:30 14/10/2023ՄԱԿ. Գազայի հատվածում մեկ շաբաթվա ընթացքում հարձակումների հետևանքով ավերվել է ավելի քան 1,3 հազար շենքԳազայի հատվածի վրա իսրայելական հարձակումների հետևանքով մեկ շաբաթում ավելի քան 1,3 հազար շենք է ավերվել։ Այս մասին հայտնել է ՄԱԿ-ի հումանիտար հարցերի համակարգման գրասենյակը՝ հղում անելով Գազայի...
15:19 14/10/2023Արևելյան Երուսաղեմում ուրբաթօրյա աղոթքը հանգիստ էին, բայց լարվածությունը բարձր էրԱրևելյան Երուսաղեմում ուրբաթօրյա աղոթքն ավարտվել է առանց լուրջ միջադեպերի, սակայն լարվածությունը մնում է բարձր։ Այս մասին հայտնում է Եվրանյուզի թղթակիցը։ Արևելյան Երուսաղեմի Հին քաղաքում ուրբաթօրյա...
14:45 14/10/2023Միջուկային զենքի վերացման միջազգային կոմիտեն դատապարտել է ՆԱՏՕ-ի միջուկային զորավարժություններըՆԱՏՕ-ի Steadfast Noon միջուկային զորավարժությունները, որոնք սկսվում են հոկտեմբերի 16-ին Եվրոպայում, անխոհեմ և անպատասխանատու են, հատկապես Ուկրաինայի հակամարտության համատեքստում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում...
14:13 14/10/2023Գազայի հատվածին իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 2215-իՀակամարտության սրման սկզբից Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածին հասցված հարվածների զոհերի թիվը հասել է 2215-ի: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ նման տվյալներ է ներկայացրել Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։...
14:08 14/10/2023«Բլինքենի կանխատեսմամբ՝ Ադրբեջանը կարող է ներխուժել Հայաստանի հարավային շրջաններ»ctrana.news կայքն անդրադարձել է Politico թերթի հրապարակմանը, ըստ որի, «Ադրբեջանը շուտով կարող է ներխուժել Հայաստան։ Նման կանխատեսում է արել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը՝ խոսելով «օրենսդիրների...
13:15 14/10/2023Իրանի դեսպանատունը արձգանքել է Ռոնալդուին մտրակի 99 հարվածով պատժելու մասին տեղեկատվությանըԻսպանիայում Իրանի դեսպանատունը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ Սաուդյան «Ալ-Նասրի» ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուին մտրակի 99 հարված է սպառնում իրանցի նկարչուհի Ֆաթիմա Համամիին համբուրելու...
12:58 14/10/2023Ֆրանսիայում ուսուցչի վրա հարձակումից հետո զինվորները կսկսեն հսկել դպրոցներըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը որոշել է երկրում տեղակայել Sentinelle ուժերի մինչև յոթ հազար անդամ ներգրավել՝ Արրաս քաղաքի դպրոցի վրա վերջերս կատարված դանակով հարձակման պատճառով: Որոշման մասին...
12:47 14/10/2023Ֆրանսիան 1 մլն եվրո է փոխանցել Արցախից բռնի տեղահանվածներին աջակցելու նպատակովՖրանսիան 1 մլն եվրո ներդրում է կատարում՝ Արցախի Հանրապետությունից ց բռնի տեղահանված անձանց կարիքները հոգալու համար: Այս մասին X-ի իր էջում հայտնել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին`...
12:39 14/10/2023Բորելը չի բացառել Իսրայելի վրա հարձակումներից հետո տարածաշրջանում հակամարտության ընդլայնումըԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը չի բացառում Իսրայելի և պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման բախումների պատճառով տարածաշրջանում հակամարտության ընդլայնումը։...
12:03 14/10/2023ԱՄՆ-ն ինքնաթիռներ է ուղարկել Մերձավոր Արևելք՝ Իրանին հակամարտության մեջ ներգրավվել թույլ չտալու համարԱՄՆ-ը ռազմական ինքնաթիռներ է ուղարկել Մերձավոր Արևելք՝ «զսպելու Իրանին» և տարածաշրջանային խմբերին պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությանը միջամտելուց։ Այս մասին հայտնում է Air Force Times-ը՝ հղում...
11:43 14/10/2023Իսրայելի պաշտպանության բանակն հայտնում է, որ ավելի քան 120 խաղաղ բնակիչ է գերեվարել ՀԱՄԱՍ-ըԳազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման զինյալների կողմից գերության մեջ է պահվում ավելի քան 120 խաղաղ բնակիչ։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտնել է X սոցիալական...
11:33 14/10/2023Իսրայելը հայտարարել է, որ վնասազերծել է Լիբանանից ներթափանցելու փորձ կատարած խմբավորումըԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է Լիբանանից երկիր ներխուժելու փորձ կատարած խմբի վնասազերծման մասին։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն «IDF զորքերը չեզոքացրել են ահաբեկչական բջիջը, որը...
10:36 14/10/2023Բաքվի և Երևանի ուղիղ երկխոսությունը կարևոր է․ Պետդեպի պարզաբանումը՝ Politico-ի հոդվածի մասինԱՄՆ պետքարտուղարությունը պատասխանել է «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցմանը
10:17 14/10/2023Ֆրանսիայում լիցեյի վրա հարձակումից հետո ահաբեկչական սպառնալիքի ռեժիմ է մտցվելՖրանսիայում ահաբեկչական սպառնալիքի ռեժիմ է մտցվել այն բանից հետո, երբ լիցեյում ուսուցիչ է սպանվել: Որոշման մասին հաղորդում է France-Presse-ը՝ վկայակոչելով վարչապետ Էլիզաբեթ Բորնի շրջապատին։...
10:09 14/10/2023Հանրապետականները Թրամփի հովանավորյալին ընտրել են Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակի պաշտոնումԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հանրապետականներն ընտրել են դատական հանձնաժողովի նախագահ և ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հովանավորյալ Ջիմ Ջորդանին որպես Ներկայացուցիչների պալատի նոր խոսնակի...

10:45 23/10/2021Alec Baldwin voices ‘shock and sadness’ over fatal film set shootingAlec Baldwin has expressed his deep “shock and sadness” after he accidentally shot and killed his director of photography with an apparent real bullet on the set of his latest movie, the Guardian...
19:49 22/10/2021Around 20 flights cancelled or postponed at Moscow’s airportsAround 20 flights have been cancelled or postponed at Moscow’s Sheremetyevo, Domodedovo and Vnukovo airports as of midday October 22, according to the airports' online flight information board, Ria...
13:45 22/10/2021Turkey placed on FATF 'grey list' for failing to combat money laundering and terrorism financingTurkey was placed on the Financial Action Task Force (FATF) “grey list” on Thursday for failing to combat money laundering and terrorism financing, reported the Armenian National Committee of America...
13:35 22/10/2021Putin: Solution of border issue between Armenia and Azerbaijan requires ‘mutual compromises’Armenia and Azerbaijan can resolve the border issue using maps of the Soviet era, but the process requires mutual compromises, Russian President Vladimir Putin told a meeting of the Valdai Discussion...
12:42 22/10/2021EU officially has a first ladyThe EU officially has a first lady: Amélie Derbaudrenghien Michel, Politico reports. For weeks, European Council President Charles Michel has declined to say if he and his longtime partner had...
11:12 22/10/2021Alec Baldwin fatally shoots crew member with prop gun on film setAlec Baldwin discharged a prop firearm on the set of a Western he was making in New Mexico on Thursday, killing the film’s director of photography and wounding the movie’s director, The New York...
10:16 22/10/2021Trump to launch new social media platform called TRUTH SocialFormer U.S. President Donald Trump will launch his own social media app, TRUTH Social, that he said would "stand up to Big Tech" companies such as Twitter and Facebook that have barred him from their...
20:21 21/10/2021Zakharova: Russia aware of US attempts to hinder 3+3 talks on TranscaucasiaRussia hopes for an early launch of the three-plus-three talks on Transcaucasia (by Azerbaijan, Armenia and Georgia in one group and Russia, Turkey and Iran in the other), but at the same time it is...
19:12 21/10/2021Felsner Artists: Eva Gevorgyan's voice will be heard on many of world's greatest stages for decades to comeFelsner Artists website telling about classical music artists has praised the performance of young Russian-Armenian pianist Eva Gevorgyan at the 18th Chopin Competition.
18:30 21/10/2021Armenia retains 89th spot in FIFA rankingsArmenia’s national football team retains the 89th position in the updated FIFA/Coca-Cola World rankings released on Thursday, the Football Federation of Armenia reported.
16:43 21/10/202110-year-old boy steals the scene at Pope's audienceA 10-year-old boy interrupted Pope Francis' weekly audience Wednesday after he took the stage to ask for the pontiff's white skullcap, Euronews reported.
15:06 21/10/2021FDA approves Moderna and J&J Covid booster shotsThe US Food and Drug Administration (FDA) has approved Moderna and Johnson & Johnson vaccines to be used as booster jabs, and said Americans can now receive doses of vaccines that are different from...
13:50 21/10/2021The meeting of NATO Defense Ministers kicks off in BrusselsNATO defense ministers are meeting in Belgium to chart the course for the alliance as it modernizes and adapts to a world dominated by strategic competition, NATO Secretary General Jens Stoltenberg...
11:37 21/10/2021The Embassy of Azerbaijan tried to disrupt the screening of a documentary about the Artsakh warThe Embassy of Azerbaijan has tried to disrupt the screening of a documentary about the 44-day war in Artsakh in the US.
11:17 21/10/2021Floods, landslides kill more than 150 in India and NepalMore than 150 people have died in several days of significant flooding and devastating landslides that have swept away roads and houses in India and Nepal, officials say, with dozens more missing, AL...
20:32 20/10/2021Alexei Navalny wins 2021 Sakharov PrizeThe European Parliament on Wednesday announced it awarded the European Union's top human rights prize to the imprisoned Russian opposition leader Alexei Navalny, Deutsche Welle reported.
17:17 20/10/2021Armenia return to Eurovision after two-year breakAfter two-year break Armenia will return to Eurovision song contest, 'Armenia in Eurovision' Instagram account reported.
15:46 20/10/2021US Senate committee backs Jeff Flake for ambassador to TurkeyThe nomination of former senator Jeff Flake as US ambassador to Turkey was approved by the Senate Foreign Relations Committee on Tuesday.
14:24 20/10/2021Former US ambassador: Demilitarized zone around Armenia’s borders fully justified at this pointFormer U.S. Ambassador to Armenia John M. Evans supports Armenian Ombudsman Arman Tatoyan’s call for the creation of a demilitarized zone around Armenia’s borders, as well as the immediate withdrawal...