12:07 07/10/2023Իսրայել. «Համաս»-ը ճակատագրական սխալ է թույլ տվել«ՀԱՄԱՍ» խմբավորումը լուրջ սխալ է թույլ տվել՝ հանկարծակի հարձակավելով Իսրայելի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը։ «Այսօր «Համաս»-ը թույլ տվեց ճակատագրական սխալ ու...
11:30 07/10/2023Հարձակում Իսրայելի վրա. Երկրի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբՇաբաթ առավոտյան մի քանի հրթիռներ են արձակվել Գազայի հատվածից Իսրայելի ուղղությամբ։ Գրում է CNN-ը։ Իսրայելի կենտրոնական և հարավային շրջաններում մինչև Թել Ավիվ նախազգուշական ազդանշաններ են հնչել։ Al...
10:32 07/10/2023Բայրաքթարը էրդողանի թագաժառանգ. FPԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայփ Էրդողանի փեսան՝ Սելջուկ Բայրաքթարը կարող է լինել թագաժառանգը։ Այդ մասին գրում է Foreign Policy-ն ու ավելացնում, որ անօդաչու սարքերը Բայրաքթարին դարձրեցին հայտնի անուն։...
10:30 07/10/2023Զելենսկու և Ալիևի հեռախոսազրույցից հետո Ֆրանսիայի Վիենի քաղաքապետարանից հանվել է Ուկրաինայի դրոշըՖրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Վիեն քաղաքի քաղաքապետ Թիերի Կովաչը կոչ է արել վարչակազմի շենքի ճակատից հանել Ուկրաինայի դրոշը Վլադիմիր Զելենսկու՝ Ադրբեջանի հետ համագործակցության մասին...
20:15 06/10/2023ՌԴ ՊՆ-ն Բաքվում կամ Երևանում չի քննարկում խաղաղապահների դուրսբերումը Լեռնային ՂարաբաղիցՏեղեկությունն այն մասին, որ ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը Բաքվում կամ Երևանում քննարկում է Լեռնային Ղարաբաղից խաղաղապահների դուրսբերումը, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է...
18:50 06/10/2023Սանդու. Պրիգոժինն ու իր թիմն այս տարի հեղաշրջում էին նախապատրաստում ՄոլդովայումՄոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն մեղադրել է Վագներ խմբավորման հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինի թիմին՝ երկրում ենթադրյալ հեղաշրջման փորձ կազմակերպելու մեջ, սակայն նա ոչ մի ապացույց չի ներկայացրել։ Այս մասին...
18:04 06/10/2023Մեղրիում քննարկել են ՌԴ հյուպատոսության շուտափույթ բացման վերաբերյալ հարցերՍյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքում երեկ տեղի է ունեցել ՌԴ ԱԳՆ՝ Կապանում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսության բացման առաջնահերթ խմբի ղեկավարի և Մեղրիի քաղաքապետի հանդիպումը։ Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան փոխանցմամբ,...
17:42 06/10/2023Հայաստանի իշխանությունները Ռուսաստանից բենզին ու դիզվառելիք են խնդրելՌուսաստանի Դաշնությունը Երևանի խնդրանքով սկսել է Հայաստան մատակարարել 15 հազար տոննա բենզին և 20 հազար տոննա դիզելային վառելիք։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ԱԳ նախարարությունը։ «Մենք...
16:11 06/10/2023ԱՄՆ-ում մահացած են գտել բռնաբարության մեջ մեղադրվող գինեկոլոգին, որին սպառնում էր մինչև 64 տարվա ազատազրկումՀարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի նախկին գինեկոլոգ Ջորջ Թինդալին, որին սպառնում էր մինչև 64 տարվա ազատազրկում սեռական բռնության բազմաթիվ դեպքերի մեղադրանքով, մահացած են գտել նրա տանը՝ նոր...
14:17 06/10/2023ՄԱԿ-ի միջազգային դատարանը հոկտեմբերի 12-ին կքննի Հայաստանի հայցն ընդդեմ ԱդրբեջանիՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանը հոկտեմբերի 12-ին կքննի Հայաստանի հայցն ընդդեմ Ադրբեջանի։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանի պաշտոնական կայքից։ Հայաստանը...
13:41 06/10/2023Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է անազատության մեջ գտնվող իրանցի իրավապաշտպանինՆոբելյան կոմիտեն հայտարարել է 2023 թվականի Խաղաղության մրցանակը շնորհելու մասին։ Մրցանակի դափնեկիր է դարձել անազատության մեջ գտնվող իրանցի իրավապաշտպան Նարգես Մոհամադին։ Որոշվել է մրցանակը շնորհել...
12:22 06/10/2023Թուրքիան ձերբակալել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության հետ կապեր ունեցող մոտ 1000 մարդուԹուրքիայի անվտանգության ուժերը ուրբաթ օրը ձերբակալել են 75 մարդու, ովքեր կասկածվում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) հետ կապ ունենալու մեջ։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին...
11:38 06/10/2023Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները համաձայնել են հոկտեմբերի վերջին գալ Բրյուսել. ՄիշելՀայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները համաձայնել են մասնակցել հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում կայանալիք եռակողմ հանդիպմանը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը:...
11:05 06/10/2023Սիրիայում ռազմական ակադեմիայի վրա ԱԹՍ-ի հարձակման հետևանքով զոհվել է 80 մարդՍիրիայի արևմուտքում գտնվող Հոմս քաղաքի ռազմական քոլեջում ավարտական արարողության ժամանակ ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով զոհվել է 80 մարդ, ևս 240-ը՝ վիրավորվել։ Այս մասին հայտնել Է Սիրիայի...
09:55 06/10/2023Ճապոնիան 2 մլն դոլար կհատկացնի Արցախից բռնի տեղահանվածներին օգնելու համարՃապոնիայի կառավարությունը որոշել է 2 մլն դոլարի չափով դրամաշնորհ հատկացնել, որը կուղղվի Լեռնային Ղարաբաղից փախստականներին օգնություն ցուցաբերելուն: Այս մասին ասվում է Ճապոնիայի ԱԳՆ-ի տարածած...
08:40 06/10/2023Թրամփը պատրաստ է ժամանակավորապես դառնալ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է որոշ ժամանակով դառնալ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ, քանի դեռ հանրապետականները չեն գտել այլ թեկնածուի, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում...
19:00 05/10/2023ԵՄ-ն պատրաստ է անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին․ Ուրսուլա Ֆոն դեր ԼայենԳրանադայում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենի հետ:Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից։ «Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի...
17:42 05/10/2023Զելենսկին մանրամասնել է՝ ինչ է խոսել Փաշինյանի հետՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին X-ի իր էջում հրապարակել է Նիկոլ Փաշինյանի հետ լուսանկար։ Նա պատմել է, թե ինչ են խոսել իրենք այսօր Իսպանիայում։ «Նիկոլ Փաշինյանի հետ առաջին հանդիպման ընթացքում ես...
17:06 05/10/2023Հաջիևը մանրամասնել է, թե Իսպանիայում ում չի ցանկացել տեսնել Ալիևը«Ադրբեջանն աջակցում է եռակողմ բրյուսելյան գործընթացին և տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգին՝ ԵՄ, Ադրբեջանի և Հայաստանի ձևաչափով, որին սատարում է Եվրամիության խորհրդի նախագահ պարոն Շառլ Միշելը, և...
16:28 05/10/2023Համացանցում լուսանկարներ են տարածվում Փաշինյան-Զելենսկի զրույցիցՀամացանցում արագորեն տարածվում են լուսանկարներ Հայաստանի ու Ուկրաինայի առաջնորդներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի ու Վլադիմիր Զելենսկում զրույցի ընթացքից։ Ըստ տարածված տեղեկությունների նրանք հանդիպել ու կարճատև...

17:00 22/01/2024Пожар в Davidson Galleries в Сиэтле: повреждены работы Пикассо, Рембрандта и ГойиВ результате пожара в Davidson Galleries в Сиэтле повреждены работы таких художников, как Пабло Пикассо, Рембрандт Харменс ван Рейн и Франсиско Гойя.
15:26 22/01/2024Принц Гарри и Меган Маркл поддержали Карла III и Кейт МиддлтонГерцогиня Меган Маркл и принц Гарри обратились к членам королевской семьи спустя несколько дней после того, как появилась информация о проблемах со здоровьем короля Карла III и принцессы Кейт...
15:19 22/01/2024Куда сходить и что делать в Ереване зимой: репортаж российского изданияВ Армении по-прежнему радушны к гостям из России, а Ереван стал домом для сотен тысяч переехавших после марта 2022 года, пишет портал 74.ru.
14:53 22/01/2024Валерий Царукян вместо Эдгара Севикяна: «Пари НН» объявил о переходе полузащитникаПолузащитник Валерий Царукян стал игроком «Пари Нижний Новгород». Об этом сообщила пресс-служба клуба. Отмечается, что футболист подписал контракт с нижегородцами, рассчитанный на три с половиной...
14:30 22/01/2024Шторм «Иша» сеет хаос: в Ирландии без электроснабжения остались около 170 тыс. домов, ферм и предприятийБританская метеорологическая служба выпустила предупреждение об опасности в связи с сильными ветрами, вызванными штормом "Иша", которые уже привели к перебоям в работе транспорта и коммунальных служб...
13:18 22/01/2024Александр Лапшин: «Вы должны понимать, что Азербайджан сегодня ничем не отличается от Талибана или ИГИЛ»В минувшие выходные азербайджанские СМИ и телеграм-каналы распространили фотографии удерживаемых в плену бывших президентов Арцаха Аркадия Гукасяна, Бако Саакяна, Араика Арутюняна, бывшего министра...
12:25 22/01/2024Произведения Арама Хачатуряна прозвучат на концерте-реквиеме, посвященном 80-летию снятия блокады Ленинграда27 января на сцене «Газпром Арены» состоится концерт-реквием, посвященный 80-летию полного освобождения Ленинграда от Блокады.
12:14 22/01/2024Пожар в Национальной картинной галерее в Сухуме: сгорели порядка 4 тыс. картинПожар произошел в Сухуме в здании Центрального выставочного зала, где расположена Национальная картинная галерея.
12:10 22/01/2024Стали известны подробности о пассажирке разбившегося в Афганистане самолетаСын Анны и Анатолия Евсюковых, находившихся на борту разбившегося в Афганистане самолета Falcon 10, рассказал "Известиям", что его мать месяц лежала в клинике в Таиланде.
12:01 22/01/2024Мелони в гостях у ЭрдоганаПремьер-министр Италии Джорджа Мелони посетила Турцию. Это ее первая зарубежная поездка после того, как три недели назад Италия стала председателем G7. Двухчасовые переговоры с президентом Турции...
11:48 22/01/2024Министры стран ЕС обсудят процесс армяно-азербайджанского урегулированияМинистры иностранных дел стран ЕС сегодня, 22 января, на встрече в Брюсселе в числе прочих вопросов обсудят урегулирование отношений между Арменией и Азербайджаном.
16:35 20/01/2024Президент Беларуси Александр Лукашенко получил травму во время колки дровПрезидент Белоруссии Александр Лукашенко пропустит матч своей хоккейной команды в республиканской лиге 20 января.
15:30 20/01/2024Третье за неделю тело обнаружено на пляже в турецкой АнтальеТретье за неделю тело обнаружено на пляже в турецкой провинции Анталья, сообщило в субботу агентство IHA.
15:27 20/01/2024В Северной Корее подростков приговорили к 12 годам за k-popВ Северной Корее двух 16-летних мальчиков приговорили к 12 годам каторги за просмотр южнокорейских фильмов и музыкальных клипов, пишет корейская редакция Би-би-си со ссылкой на видео, предоставленное...
14:05 20/01/2024Армения – среди основных стран-экспортеров грузинских мандариновГрузия экспортировала 36,2 тысячи тонн мандаринов на сумму 23,4 миллиона долларов с 1 сентября 2023 года по 16 января 2024 года, сообщает Минсельхоз страны.
13:45 20/01/2024Вааг Маргарян – чемпион России по греко-римской борьбеВоспитанник южноуральской школы по греко-римской борьбе Вааг Маргарян стал чемпионом России. С 17 по 21 января в Наро-Фоминске (Московская область) проходит ЧР по спортивной (греко-римской) борьбе....
13:14 20/01/2024В резиденции премьера Греции – во Дворце Максима – вспыхнул пожарПожар произошел во Дворце Максима - резиденции премьер-министра Греции, огонь быстро ликвидировали, ущерб незначительный, сообщило греческое министерство климатических кризисов и гражданской защиты.
12:19 20/01/2024Армения – в тройке стран, где россияне открывали бизнес в 2023 годуГрузия с большим отрывом лидирует среди стран, где граждане России открывали бизнес в 2023 году: с января по декабрь они зарегистрировали там 13 000 юридических лиц.
11:15 20/01/2024Алеку Болдуину вновь предъявлены обвинения в убийстве на съемках фильмаАктеру Алеку Болдуину вновь предъявили обвинения в связи с гибелью оператора Галины Хатчинс во время подготовки к съемкам фильма "Раст" в 2021 году, свидетельствуют документы суда.
11:10 20/01/2024«ПСЖ» нашел способ отомстить «Реалу» в случае перехода Мбаппе«Пари Сен-Жермен» смирился с вероятным уходом нападающего Килиана Мбаппе в мадридский «Реал». Во французском клубе уже нашли вариант, как отомстить испанцам за потенциальный переход. Об этом сообщает...