12:07 07/10/2023Իսրայել. «Համաս»-ը ճակատագրական սխալ է թույլ տվել«ՀԱՄԱՍ» խմբավորումը լուրջ սխալ է թույլ տվել՝ հանկարծակի հարձակավելով Իսրայելի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը։ «Այսօր «Համաս»-ը թույլ տվեց ճակատագրական սխալ ու...
11:30 07/10/2023Հարձակում Իսրայելի վրա. Երկրի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբՇաբաթ առավոտյան մի քանի հրթիռներ են արձակվել Գազայի հատվածից Իսրայելի ուղղությամբ։ Գրում է CNN-ը։ Իսրայելի կենտրոնական և հարավային շրջաններում մինչև Թել Ավիվ նախազգուշական ազդանշաններ են հնչել։ Al...
10:32 07/10/2023Բայրաքթարը էրդողանի թագաժառանգ. FPԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայփ Էրդողանի փեսան՝ Սելջուկ Բայրաքթարը կարող է լինել թագաժառանգը։ Այդ մասին գրում է Foreign Policy-ն ու ավելացնում, որ անօդաչու սարքերը Բայրաքթարին դարձրեցին հայտնի անուն։...
10:30 07/10/2023Զելենսկու և Ալիևի հեռախոսազրույցից հետո Ֆրանսիայի Վիենի քաղաքապետարանից հանվել է Ուկրաինայի դրոշըՖրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Վիեն քաղաքի քաղաքապետ Թիերի Կովաչը կոչ է արել վարչակազմի շենքի ճակատից հանել Ուկրաինայի դրոշը Վլադիմիր Զելենսկու՝ Ադրբեջանի հետ համագործակցության մասին...
20:15 06/10/2023ՌԴ ՊՆ-ն Բաքվում կամ Երևանում չի քննարկում խաղաղապահների դուրսբերումը Լեռնային ՂարաբաղիցՏեղեկությունն այն մասին, որ ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը Բաքվում կամ Երևանում քննարկում է Լեռնային Ղարաբաղից խաղաղապահների դուրսբերումը, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է...
18:50 06/10/2023Սանդու. Պրիգոժինն ու իր թիմն այս տարի հեղաշրջում էին նախապատրաստում ՄոլդովայումՄոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն մեղադրել է Վագներ խմբավորման հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինի թիմին՝ երկրում ենթադրյալ հեղաշրջման փորձ կազմակերպելու մեջ, սակայն նա ոչ մի ապացույց չի ներկայացրել։ Այս մասին...
18:04 06/10/2023Մեղրիում քննարկել են ՌԴ հյուպատոսության շուտափույթ բացման վերաբերյալ հարցերՍյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքում երեկ տեղի է ունեցել ՌԴ ԱԳՆ՝ Կապանում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսության բացման առաջնահերթ խմբի ղեկավարի և Մեղրիի քաղաքապետի հանդիպումը։ Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան փոխանցմամբ,...
17:42 06/10/2023Հայաստանի իշխանությունները Ռուսաստանից բենզին ու դիզվառելիք են խնդրելՌուսաստանի Դաշնությունը Երևանի խնդրանքով սկսել է Հայաստան մատակարարել 15 հազար տոննա բենզին և 20 հազար տոննա դիզելային վառելիք։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ԱԳ նախարարությունը։ «Մենք...
16:11 06/10/2023ԱՄՆ-ում մահացած են գտել բռնաբարության մեջ մեղադրվող գինեկոլոգին, որին սպառնում էր մինչև 64 տարվա ազատազրկումՀարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի նախկին գինեկոլոգ Ջորջ Թինդալին, որին սպառնում էր մինչև 64 տարվա ազատազրկում սեռական բռնության բազմաթիվ դեպքերի մեղադրանքով, մահացած են գտել նրա տանը՝ նոր...
14:17 06/10/2023ՄԱԿ-ի միջազգային դատարանը հոկտեմբերի 12-ին կքննի Հայաստանի հայցն ընդդեմ ԱդրբեջանիՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանը հոկտեմբերի 12-ին կքննի Հայաստանի հայցն ընդդեմ Ադրբեջանի։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանի պաշտոնական կայքից։ Հայաստանը...
13:41 06/10/2023Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է անազատության մեջ գտնվող իրանցի իրավապաշտպանինՆոբելյան կոմիտեն հայտարարել է 2023 թվականի Խաղաղության մրցանակը շնորհելու մասին։ Մրցանակի դափնեկիր է դարձել անազատության մեջ գտնվող իրանցի իրավապաշտպան Նարգես Մոհամադին։ Որոշվել է մրցանակը շնորհել...
12:22 06/10/2023Թուրքիան ձերբակալել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության հետ կապեր ունեցող մոտ 1000 մարդուԹուրքիայի անվտանգության ուժերը ուրբաթ օրը ձերբակալել են 75 մարդու, ովքեր կասկածվում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) հետ կապ ունենալու մեջ։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին...
11:38 06/10/2023Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները համաձայնել են հոկտեմբերի վերջին գալ Բրյուսել. ՄիշելՀայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները համաձայնել են մասնակցել հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում կայանալիք եռակողմ հանդիպմանը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը:...
11:05 06/10/2023Սիրիայում ռազմական ակադեմիայի վրա ԱԹՍ-ի հարձակման հետևանքով զոհվել է 80 մարդՍիրիայի արևմուտքում գտնվող Հոմս քաղաքի ռազմական քոլեջում ավարտական արարողության ժամանակ ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով զոհվել է 80 մարդ, ևս 240-ը՝ վիրավորվել։ Այս մասին հայտնել Է Սիրիայի...
09:55 06/10/2023Ճապոնիան 2 մլն դոլար կհատկացնի Արցախից բռնի տեղահանվածներին օգնելու համարՃապոնիայի կառավարությունը որոշել է 2 մլն դոլարի չափով դրամաշնորհ հատկացնել, որը կուղղվի Լեռնային Ղարաբաղից փախստականներին օգնություն ցուցաբերելուն: Այս մասին ասվում է Ճապոնիայի ԱԳՆ-ի տարածած...
08:40 06/10/2023Թրամփը պատրաստ է ժամանակավորապես դառնալ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է որոշ ժամանակով դառնալ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ, քանի դեռ հանրապետականները չեն գտել այլ թեկնածուի, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում...
19:00 05/10/2023ԵՄ-ն պատրաստ է անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին․ Ուրսուլա Ֆոն դեր ԼայենԳրանադայում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենի հետ:Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից։ «Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի...
17:42 05/10/2023Զելենսկին մանրամասնել է՝ ինչ է խոսել Փաշինյանի հետՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին X-ի իր էջում հրապարակել է Նիկոլ Փաշինյանի հետ լուսանկար։ Նա պատմել է, թե ինչ են խոսել իրենք այսօր Իսպանիայում։ «Նիկոլ Փաշինյանի հետ առաջին հանդիպման ընթացքում ես...
17:06 05/10/2023Հաջիևը մանրամասնել է, թե Իսպանիայում ում չի ցանկացել տեսնել Ալիևը«Ադրբեջանն աջակցում է եռակողմ բրյուսելյան գործընթացին և տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգին՝ ԵՄ, Ադրբեջանի և Հայաստանի ձևաչափով, որին սատարում է Եվրամիության խորհրդի նախագահ պարոն Շառլ Միշելը, և...
16:28 05/10/2023Համացանցում լուսանկարներ են տարածվում Փաշինյան-Զելենսկի զրույցիցՀամացանցում արագորեն տարածվում են լուսանկարներ Հայաստանի ու Ուկրաինայի առաջնորդներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի ու Վլադիմիր Զելենսկում զրույցի ընթացքից։ Ըստ տարածված տեղեկությունների նրանք հանդիպել ու կարճատև...

15:56 06/10/2021Nobel Prize in chemistry awarded for 'ingenious' tool to build moleculesThe Nobel Prize in chemistry has been awarded to Benjamin List and David W.C. MacMillan, two scientists honored for creating "an ingenious tool for building molecules" that has helped develop new...
15:12 06/10/2021‘Covid toe’ may be side-effect of immune response, study findsThe skin condition known as Covid toe may be a side-effect of the immune system’s response to fighting off the virus, the Guardian reports, citing a study.
15:09 06/10/2021Ombudsman raises the issue of Armenian prisoners and civilians at the meeting with Vatican State SecretaryArmenian Human Rights Defender Arman Tatoyan, who is paying visit to Vatican in the delegation of His Holiness Catholicos Karekin II, attended a meeting with the Secretary of State, Cardinal Pietro...
14:47 06/10/2021A cross-stone in memory of the victims of the Karabakh war placed in Los AngelesA cross-stone in memory of the victims of the Nagorno Karabakh war was placed on Tuesday in Los Angeles, the Armenian service of the Voice of America reported.
11:27 06/10/2021France and Spain call for EU to act on surging gas pricesFrance, Spain and three other European countries called on the bloc to take urgent action to cushion the blow of skyrocketing gas prices -- and investigate their cause, The Bloomberg news agency...
10:13 06/10/2021Ombudsman Arman Tatoyan to meet with Pope FrancisThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has departed for Italy as part of the delegation of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
19:32 05/10/2021Pfizer vaccine effectiveness drops after 6 months, study showsThe effectiveness of the Pfizer Inc/BioNTech SE vaccine in preventing infection by the coronavirus dropped to 47% from 88% six months after the second dose, according to data published on Monday that...
17:57 05/10/2021Putin to work on his birthday, celebrate with loved ones later, Kremlin spox saysRussian President Vladimir Putin will work on his birthday, October 7, but in the evening will definitely mark the occasion with his loved ones, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling...
16:54 05/10/2021Zuckerberg apologises for six-hour Facebook outageFacebook's founder Mark Zuckerberg has apologised for the "disruption" caused after its social media services went down for almost six hours - impacting more than 3.5bn users worldwide, BBC News...
15:15 05/10/2021Nobel Prize in physics awarded to 3 scientistsThe Nobel Prize in physics has been awarded to scientists Syukuro Manabe, Klaus Hasselmann and Giorgio Parisi, whose groundbreaking work over the past 60 years predicted climate change and decoded...
12:49 05/10/2021Catholicos of All Armenians to meet Pope FrancisHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, departed for Rome on Tuesday to participate in the “People as Brothers and the Future of the Country: Religions and...
12:34 05/10/2021World Teachers’ Day 2021 emphasizes teachers’ role as essential to effective COVID-19 pandemic recoveryFor the education system to recover from the COVID pandemic, it requires more investment in the well-being, training, professional development and working conditions of the world’s 71 million...
11:56 05/10/2021Champions Chess Tour: Aronian defeats MamedyarovArmenian grandmaster Levon Aronian took the third place at Meltwater Champions Chess Tour Finals, defeating Azerbaijani representative Shakhriyar Mamedyarov 2,5-0,5 on Monday.
10:58 05/10/2021Report: Zuckerberg loses $7bn as Facebook, WhatsApp, Instagram collapseThe net worth of Mark Zuckerberg, founder and chief executive officer (CEO) of Facebook, fell by nearly $7 billion in a few hours after the company’s flagship products collapsed.
17:34 04/10/2021Turkey sees price hikes amid near 20% inflationThe economic fallout of the COVID-19 pandemic has caused painful increases in prices of consumer goods for most Turks amid troublesome inflation that authorities are struggling to take under control,...
15:48 04/10/2021Armenian national team leaves for Frankfurt to prepare for the 2022 World Cup qualifiersThe Armenian national football team left for Frankfurt, Germany on Monday to prepare for the matches against Iceland and Romania as part of the 2022 World Cup qualifiers.
15:35 04/10/2021Nobel Prize in medicine awarded to David Julius and Ardem PatapoutianThe 2021 Nobel Prize in physiology and medicine has been awarded to David Julius and Ardem Patapoutian for their discoveries of receptors for temperature and touch, CNN reports.
14:42 04/10/20218 reported dead after private plane crashes into building in ItalyA small private plane carrying six passengers and a crew of two crashed Sunday into a vacant, two-story office building in a Milan suburb, and Italian news reports said all aboard perished, according...
11:06 04/10/2021Pandora Papers expose secret wealth, dealings of Aliyev and his family, other world leadersThe secret wealth and dealings of world leaders, politicians and billionaires has been exposed in one of the biggest leaks of financial documents.
10:15 04/10/2021Kim Kardashian and Kanye West grab dinner amid divorceKim Kardashian and Kanye West continue to prove they’re the friendliest of exes, Page Six reports. The estranged pair were spotted leaving Nobu Malibu after having dinner with Tracy and Ray Romulus,...