14:26 16/09/2023Թուրքիան առաջարկել է քառակողմ հանդիպում անցկացնել Արցախի հարցովԹուրքիան առաջարկել է Արցախի հարցով քառակողմ հանդիպում անցկացնել Թուրքիայի, Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մակարդակով: «Մենք առաջարկել ենք եռակողմ հանդիպում անցկացնել,...
14:17 16/09/2023Զախարյանը հաջողություններ է գրանցում իսպաներեն սովորելու հարցումՄոսկվայի «Դինամոյի» տնօրենների խորհրդի անդամ Դմիտրի Գաֆինը խոսել է Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադում» հարմարվելու մասին։ Գաֆինի խոսքերը փոխանցում է «Չեմպիոնշիփ»-ը։ «Վերջերս խոսեցի Արսենի հետ։ Նա...
13:45 16/09/2023Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով«Ալ-Նասրի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով: Այս մասին հայտնում է La Gazzetta dello Sport-ը։ Ռոնալդուն գաղտնի համաձայնագիր...
13:22 16/09/2023Սանկտ Պետերբուրգում բարձր կարգի վտանգավորության հրդեհ է բռնկվելՍանկտ Պետերբուրգի Բուխարեստի փողոցում գտնվող առևտրի կենտրոնում բռնկված խոշոր հրդեհի պատճառը կարճ միացումն է եղել։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ Shot-ին հղումով։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հրդեհը տեղի է...
12:57 16/09/2023Գրիչ ծամելու սովորության վտանգավոր հետևանքներըԳրիչներ ծամելու սովորությունը հղի է ատամների վնասվածքներով, աղեստամոքսային տրակտի և վարակների ձևավորմամբ, բերանի խոռոչի ախտահարումներով: News.ru-ին ասել է թերապևտ Անաստասիա Տիմոշչենկոն։ Նրա խոսքով,...
12:44 16/09/2023Թուրքիայի ԱԳՆ-ն խստորեն դատապարտել է Պետդեպարտամենտի զեկույցը, որով Անկարյին մեղադրում են երեխաներ հավաքագրելու մեջԹուրքիայի ԱԳՆ-ն խստորեն դատապարտել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի զեկույցը, որում երկիրը մեղադրվում է երեխաների հավաքագրման մեջ: Անկարան անհրաժեշտ պատասխան կտա «դաշինքի ոգուն անհամատեղելի զրպարտությանը»։...
12:12 16/09/2023Զելենսկու Ղրիմի բնակարանը կվաճառվիՂրիմի խորհրդարանի ղեկավար Վլադիմիր Կոնստանտինովը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ մոտ 100 ազգայնացված գույք, որոնք նախկինում պատկանել են Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն և ուկրաինացի...
11:50 16/09/2023Ղազախստանում ռադիկալ բջիջ է վնասազերծվելՂազախստանի Ազգային անվտանգության կոմիտեի աշխատակիցները ահաբեկչություն քարոզելու կասկածանքով բերման են ենթարկել հանրապետության երկու քաղաքացու։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է...
11:38 16/09/2023Մահացել է կոլումբացի հայտնի քանդակագործ և նկարիչ Ֆերնանդո ԲոտերոնՆրա քանդակները տեղադրված են Երևանի Կասկադում
10:42 16/09/2023Մոսկվայի երեք օդանավակայաններում առնվազն 30 չվերթ է հետաձգվելՄոսկվայի «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո» և «Շերեմետևո» օդանավակայաններում առնվազն 30 չվերթ հետաձգվել է, ևս չորսը չեղարկվել է։ Այս մասին են վկայում «Yandex Ժամանակացույցի» տվյալները։ Շաբաթ օրը Մոսկվայի...
21:24 15/09/2023ԱՀԿ.Բնական աղետներից մահացածների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանըԲնական աղետների կամ զինված հակամարտությունների հետևանքով զոհված մարդկանց և կենդանիների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանը: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային...
17:58 15/09/2023ԵՄ-ն TikTok-ին տուգանել է 368 մլն դոլարովTikTok-ը ԵՄ-ի կողմից տուգանվել է 368 միլիոն դոլարով՝ եվրոպական կանոններով երեխաների անձնական տվյալների գաղտնիությունը չպաշտպանելու համար
17:33 15/09/2023Նոբելյան մրցանակի գումարն ավելացվել է 1 միլիոն կրոնովՆոբելյան հիմնադրամը որոշել է իր մրցանակների չափն ավելացնել 1 մլն շվեդական կրոնով (մոտ 90 հազար դոլար)։ Այս մասին հաղորդվում է կազմակերպության կայքը։ Նշվում է, որ փոփոխությունները կազդեն Նոբելյան...
15:35 15/09/2023Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ. ՌԴ ԱԳՆՄոսկվան պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Մենք միշտ պատրաստ ենք երկխոսության...
14:24 15/09/2023ԱՄՆ սենատում լսումները լույս սփռեցին Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա. Ֆրանկ Փալոն«ԱՄՆ Սենատում լսումների անցկացումն օգնեց լույս սփռել Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա, որը շարունակվում է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակմամբ»,-գրել է ԱՄՆ...
13:00 15/09/2023ԱՄՆ-ում պայթել է քլորաթթու տեղափոխող գնացքի վագոնը․ տարածքի բնակիչներին տարհանել ենՆեբրասկա նահանգում պայթել է քլորաթթու տեղափոխող գնացքի վագոնը, իշխանությունները տարհանում են տարածքի բնակչությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Նորթ Պլատ քաղաքի հրշեջ ծառայությունը։...
12:20 15/09/2023Թուրքիան Ռուսաստանին առաջարկել է նվազեցնել գազի գինըԹուրքիան ակնկալում է Ռուսաստանից գազի «ավելի խելամիտ գներ» ստանալ և «Գազպրոմի» հետ փոխըմբռնման հույս ունի։ Այս առաջարկը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց հանրապետության էներգետիկայի և բնական...
11:53 15/09/2023ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցել Ալեքսանդր Պետրակովի և ՀՖՖ դեմՖուտբոլի եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, մի շարք կետերով Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 6-րդ տուրի Խորվաթիայի հավաքականի հետ խաղից հետո (0:1) կարգապահական գործ է բացել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
11:14 15/09/2023Մենք ուզում ենք, որ Լաչինի միջանցքն անհապաղ բացվի. Պետդեպի խոսնակ«Մենք ուզում ենք, որ Լաչինի միջանցքն անմիջապես բացվի»,- ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի խոսնակ Մեթյու Միլլերը՝ պատասխանելով հարցին, թե «ո՞րն է Պետդեպարտամենտի ուղերձը տառապող հայ...

13:14 04/01/2024Нейросеть научилась определять примерный год смерти человекаПредставьте себе компьютерную программу, способную довольно точно угадать характер любого человека (например, интроверт он или экстраверт) и даже рассчитать примерный год его смерти — исключительно...
13:09 04/01/2024Представитель Госдепа США – о ситуации вокруг Армянского квартала Старого города в ИерусалимеОфициальный представитель Госдепартамента США Мэтью Миллер на брифинге 3 января прокомментировал обеспокоенность лидеров Армянского квартала Иерусалима относительно того, что правительство Израиля...
12:30 04/01/2024В Японии после землетрясений подтвердили гибель 78 человек, пострадали 260Премьер-министр Японии Фумио Кисида в ходе первой в наступившем году пресс-конференции заявил, что после серии мощных землетрясений в префектуре Исикава подтверждена гибель 78 человек, 29 человек...
12:05 04/01/2024В Москве как на крайнем севере: ночь на 4 января в столице России стала самой холодной с начала зимыНочь с 3 на 4 января в Москве была самой холодной с начала зимы, температура опустилась до минус 27,1 градуса, сообщил в своем Telegram-канале ведущий специалист центра погоды "Фобос" Евгений...
11:38 04/01/2024На Солнце произошла сильнейшая вспышкаСильнейшая вспышка действующего солнечного цикла произошла на Солнце, на Земле она не должна вызвать каких-либо явлений, сообщили учёные Лаборатории солнечной астрономии Института космических...
17:00 03/01/2024На севере Франции 1,5 тысячи жителей остались без света из-за наводненийОколо 1,5 тысячи человек остались без электричества во французском департаменте Па-де-Кале на севере страны в результате очередных сильных наводнений, сообщила в среду префектура департамента.
16:45 03/01/2024Как в Армении сохраняют древние традиции новогоднего застолья?Новый год – время, когда радуют родных и друзей любимыми блюдами. А вот в древние времена праздничный стол отличался от нынешнего. Так, в Армении практически вся еда была постная. Подробности - в...
16:30 03/01/2024«Реал Сосьедад» Арсена Захаряна в меньшинстве вырвал ничью у «Алавеса»«Реал Сосьедад» на своем поле сыграл вничью с «Алавесом» в матче 19-го тура чемпионата Испании по футболу, передает РИА Новости.
16:14 03/01/2024Число жертв серии землетрясений в Японии превысило 70Число жертв серии сильных землетрясений, которые произошли в Японии, выросло до 73 человек, передает МИР 24.
15:00 03/01/2024Сасунян: Зять Алиева ради своего бизнеса изгнал из своих домов жителей целого села в Азербайджане«В Азербайджане постоянно происходят скандалы, связанные с кланом Алиевых. Президент Ильхам Алиев, который железным кулаком правит этой страной с 2003 года, унаследовал пост от своего отца – Гейдара...
13:15 03/01/2024Эрдоган и Раиси обсудят события на Южном КавказеПрезидент Ирана Эбрахим Раиси по приглашению своего турецкого коллеги и с целью совершения официального визита утром в четверг во главе высокопоставленной политической и экономической делегации...
13:00 03/01/2024Илон Маск дал зловещий прогноз на 2024 годПредприниматель Илон Маск предупредил, что перед человечеством стоит угроза большого демографического кризиса.
12:37 03/01/2024В японской Исикаве за два дня зафиксировали больше подземных толчков, чем за 3 годаПо последним данным, в результате землетрясений погибли не менее 65 человек, свыше 100 человек пострадали.
12:25 03/01/2024На 101-м году жизни скончался Георгий Арташесович Тер-Газарянц31 декабря на 101-м году жизни скончался первый вице-президент САР, известный советский политический деятель, Чрезвыйчайный и полномочный посол СССР и РФ Георгий Арташесович Тер-Газарянц.
12:15 03/01/2024Малышку-панду из Московского зоопарка назвали КатюшейМэр Москвы Сергей Собянин сообщил в своем личном блоге, что малышку-панду из Московского зоопарка назвали Катюшей, в голосовании приняли участие более 380 тысяч человек.
11:45 03/01/2024Токаев – о событиях в январе 2022 года: Армянский миротворческий контингент охранял горводоканал и хлебокомбинат в Алма-АтеМиротворческий контингент Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) сыграл роль сдерживающего фактора в вакханалии, разыгравшейся в Казахстане в январе 2022 года, заявил президент...
11:21 03/01/2024Снуп Догг назначен спецкором летней Олимпиады в ПарижеАмериканский рэп-исполнитель Снуп Догг на Олимпийских играх в Париже в 2024 году будет представлен в качестве специального корреспондента телеканала NBC.
11:16 03/01/2024Как быстро восстановить режим сна после новогодних праздников? Рассказал врачВо время новогодних праздников большинство людей ложится спать глубокой ночью или совсем под утро. Однако такая перестройка сбивает у человека режим сна. Как его наладить перед рабочими буднями,...
16:48 02/01/2024Почти половина населения Земли пойдет на выборы в 2024 годуНаступивший 2024 год станет годом выборов: президентов и парламенты будут выбирать в более чем 50 странах, которые производят 54% мирового ВВП и в которых проживает почти каждый второй житель Земли,...
16:15 02/01/2024Диетолог дала необычный совет в период новогодних праздниковВспоминать о правилах здорового питания следует уже с 1 января, в период новогодних праздников рекомендуется разгрузочный день, когда можно употреблять, например, только рыбу и зеленые овощи, заявила...