14:26 16/09/2023Թուրքիան առաջարկել է քառակողմ հանդիպում անցկացնել Արցախի հարցովԹուրքիան առաջարկել է Արցախի հարցով քառակողմ հանդիպում անցկացնել Թուրքիայի, Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մակարդակով: «Մենք առաջարկել ենք եռակողմ հանդիպում անցկացնել,...
14:17 16/09/2023Զախարյանը հաջողություններ է գրանցում իսպաներեն սովորելու հարցումՄոսկվայի «Դինամոյի» տնօրենների խորհրդի անդամ Դմիտրի Գաֆինը խոսել է Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադում» հարմարվելու մասին։ Գաֆինի խոսքերը փոխանցում է «Չեմպիոնշիփ»-ը։ «Վերջերս խոսեցի Արսենի հետ։ Նա...
13:45 16/09/2023Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով«Ալ-Նասրի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով: Այս մասին հայտնում է La Gazzetta dello Sport-ը։ Ռոնալդուն գաղտնի համաձայնագիր...
13:22 16/09/2023Սանկտ Պետերբուրգում բարձր կարգի վտանգավորության հրդեհ է բռնկվելՍանկտ Պետերբուրգի Բուխարեստի փողոցում գտնվող առևտրի կենտրոնում բռնկված խոշոր հրդեհի պատճառը կարճ միացումն է եղել։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ Shot-ին հղումով։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հրդեհը տեղի է...
12:57 16/09/2023Գրիչ ծամելու սովորության վտանգավոր հետևանքներըԳրիչներ ծամելու սովորությունը հղի է ատամների վնասվածքներով, աղեստամոքսային տրակտի և վարակների ձևավորմամբ, բերանի խոռոչի ախտահարումներով: News.ru-ին ասել է թերապևտ Անաստասիա Տիմոշչենկոն։ Նրա խոսքով,...
12:44 16/09/2023Թուրքիայի ԱԳՆ-ն խստորեն դատապարտել է Պետդեպարտամենտի զեկույցը, որով Անկարյին մեղադրում են երեխաներ հավաքագրելու մեջԹուրքիայի ԱԳՆ-ն խստորեն դատապարտել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի զեկույցը, որում երկիրը մեղադրվում է երեխաների հավաքագրման մեջ: Անկարան անհրաժեշտ պատասխան կտա «դաշինքի ոգուն անհամատեղելի զրպարտությանը»։...
12:12 16/09/2023Զելենսկու Ղրիմի բնակարանը կվաճառվիՂրիմի խորհրդարանի ղեկավար Վլադիմիր Կոնստանտինովը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ մոտ 100 ազգայնացված գույք, որոնք նախկինում պատկանել են Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն և ուկրաինացի...
11:50 16/09/2023Ղազախստանում ռադիկալ բջիջ է վնասազերծվելՂազախստանի Ազգային անվտանգության կոմիտեի աշխատակիցները ահաբեկչություն քարոզելու կասկածանքով բերման են ենթարկել հանրապետության երկու քաղաքացու։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է...
11:38 16/09/2023Մահացել է կոլումբացի հայտնի քանդակագործ և նկարիչ Ֆերնանդո ԲոտերոնՆրա քանդակները տեղադրված են Երևանի Կասկադում
10:42 16/09/2023Մոսկվայի երեք օդանավակայաններում առնվազն 30 չվերթ է հետաձգվելՄոսկվայի «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո» և «Շերեմետևո» օդանավակայաններում առնվազն 30 չվերթ հետաձգվել է, ևս չորսը չեղարկվել է։ Այս մասին են վկայում «Yandex Ժամանակացույցի» տվյալները։ Շաբաթ օրը Մոսկվայի...
21:24 15/09/2023ԱՀԿ.Բնական աղետներից մահացածների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանըԲնական աղետների կամ զինված հակամարտությունների հետևանքով զոհված մարդկանց և կենդանիների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանը: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային...
17:58 15/09/2023ԵՄ-ն TikTok-ին տուգանել է 368 մլն դոլարովTikTok-ը ԵՄ-ի կողմից տուգանվել է 368 միլիոն դոլարով՝ եվրոպական կանոններով երեխաների անձնական տվյալների գաղտնիությունը չպաշտպանելու համար
17:33 15/09/2023Նոբելյան մրցանակի գումարն ավելացվել է 1 միլիոն կրոնովՆոբելյան հիմնադրամը որոշել է իր մրցանակների չափն ավելացնել 1 մլն շվեդական կրոնով (մոտ 90 հազար դոլար)։ Այս մասին հաղորդվում է կազմակերպության կայքը։ Նշվում է, որ փոփոխությունները կազդեն Նոբելյան...
15:35 15/09/2023Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ. ՌԴ ԱԳՆՄոսկվան պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Մենք միշտ պատրաստ ենք երկխոսության...
14:24 15/09/2023ԱՄՆ սենատում լսումները լույս սփռեցին Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա. Ֆրանկ Փալոն«ԱՄՆ Սենատում լսումների անցկացումն օգնեց լույս սփռել Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա, որը շարունակվում է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակմամբ»,-գրել է ԱՄՆ...
13:00 15/09/2023ԱՄՆ-ում պայթել է քլորաթթու տեղափոխող գնացքի վագոնը․ տարածքի բնակիչներին տարհանել ենՆեբրասկա նահանգում պայթել է քլորաթթու տեղափոխող գնացքի վագոնը, իշխանությունները տարհանում են տարածքի բնակչությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Նորթ Պլատ քաղաքի հրշեջ ծառայությունը։...
12:20 15/09/2023Թուրքիան Ռուսաստանին առաջարկել է նվազեցնել գազի գինըԹուրքիան ակնկալում է Ռուսաստանից գազի «ավելի խելամիտ գներ» ստանալ և «Գազպրոմի» հետ փոխըմբռնման հույս ունի։ Այս առաջարկը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց հանրապետության էներգետիկայի և բնական...
11:53 15/09/2023ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցել Ալեքսանդր Պետրակովի և ՀՖՖ դեմՖուտբոլի եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, մի շարք կետերով Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 6-րդ տուրի Խորվաթիայի հավաքականի հետ խաղից հետո (0:1) կարգապահական գործ է բացել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
11:14 15/09/2023Մենք ուզում ենք, որ Լաչինի միջանցքն անհապաղ բացվի. Պետդեպի խոսնակ«Մենք ուզում ենք, որ Լաչինի միջանցքն անմիջապես բացվի»,- ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի խոսնակ Մեթյու Միլլերը՝ պատասխանելով հարցին, թե «ո՞րն է Պետդեպարտամենտի ուղերձը տառապող հայ...

19:03 11/09/2021Unvaccinated 11 times more likely to die from Covid-19, new study revealsThe Centers for Disease Control and Prevention (CDC) announced results from a study Friday that found unvaccinated individuals were 11 times more likely to die from COVID-19 than fully vaccinated...
18:26 11/09/20219/11 through the eyes of Armenian painterNew York-based Armenian painter Mher Khachatryan tells about his artwork devoted to the 9/11 terrorist attacks.
17:07 11/09/2021Russia sends armored vehicles, military equipment to TajikistanRussia sent Tajikistan 12 armored vehicles and an array of military equipment, its defense ministry said on Saturday, as Moscow looks to shore up its Central Asian ally that neighbors Afghanistan,...
16:52 11/09/2021Lebanese-Armenian George Bojkian appointed minister in the new Lebanese governmentLebanese factions formed a new government on Friday, breaking a 13-month deadlock that saw the country slide deeper into financial chaos and poverty.
16:16 11/09/2021Russia records 18,891 new daily COVID-19 casesRussia has registered 18,891 new confirmed COVID-19 infections over the past 24 hours. The total number of infections has reached 7,121,516 cases, the anti-coronavirus crisis center told journalists...
13:57 11/09/2021Boris Johnson reportedly wants to stay in power as UK PM for longer than ThatcherBoris Johnson wants to remain as UK prime minister for longer than Margaret Thatcher as he seeks a decade in power, his colleagues have said.
12:55 11/09/2021Biden to call for global summit on Covid-19 responseThe Biden administration is expected to propose an international summit focused on the Covid-19 pandemic response and global vaccination effort, POLITICO reported, citing two people familiar with the...
11:58 11/09/2021Biden calls for national unity as US marks 20th anniversary of 9/11U.S. President Joe Biden on Friday called for national unity as the United States prepared to mark the 20th anniversary of the Sept. 11, 2001, attacks that killed 2,977 people, calling it America's...
10:59 11/09/2021Pele remains in ICU, feeling 'a little better with each passing day’Brazilian football legend Pele remains in intensive care but is making a satisfactory recovery after undergoing surgery for a suspected colon tumor, his doctors said Friday, according to AFP.
10:21 11/09/2021Disney to debut rest of 2021 films exclusively in theatersWalt Disney Co said on Friday it will release "Eternals," "West Side Story" and the rest of its 2021 films exclusively in theaters before sending them to streaming, a show of confidence that...
19:37 10/09/2021Tashkent to host IWF World ChampionshipsUzbek capital Tashkent has been selected to host the International Weightlifting Federation (IWF) World Championships.
18:20 10/09/2021Moscow, Minsk respond to Western sanctions with integration agreements - LavrovThe integration plans of Russia and Belarus are the best answer to the policy of sanctions pursued by Western countries, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said on Friday, according to TASS news...
17:12 10/09/2021EU Council prolongs personal sanctions against Russian citizens till March 2022The EU Council has for the 15th time prolonged the personal EU sanctions against Russian and Ukrainian citizens for what is described as a violation of Ukraine's territorial integrity, as follows...
14:46 10/09/2021Neighboring countries of Afghanistan stress no foothold of terrorist organizations in Afghanistan's territoryNeighboring countries of Afghanistan expressed support for the sovereignty, independence and territorial integrity of Afghanistan and non-interference in its international affairs, and emphasized...
14:11 10/09/2021Denmark becomes first country in EU to lift all coronavirus restrictionsDenmark is set to become the first nation in the European Union to drop all COVID-19 restrictions with vaccine passports being abolished on Friday, Sky News reports.
12:58 10/09/2021Facebook launches Ray-Ban Stories smart glassesFacebook lives in your pocket, on the web, and, if you’ve bought the company’s Portal video-calling device, even in your kitchen.
11:23 10/09/2021Putin: Union parliament of Russia and Belarus likely to be created in the futureRussian President Vladimir Putin has not ruled out the creation of a union parliament of Russia and Belarus in the future, but this issue was not discussed yet.
10:01 10/09/2021Biden requires vaccines for millions of US workersUS President Joe Biden has announced sweeping new Covid-19 measures that require workers at large companies to be vaccinated or face weekly testing, BBC News reports.
19:41 09/09/2021Armenia claims three medals at CIS GamesThe representatives of Armenia have claimed one silver and two bronze medals in the Games of the CIS (the Commonwealth of Independent States) Countries underway in Russia’s Kazan, Armsport reported.
19:05 09/09/2021Water shortage in Artsakh arose when some of the reserves were left under Azerbaijani occupation - Gegham Stepanyan"The water shortage in Artsakh is critical. Around 20 percent of capital Stepanakert has an issue with access to water, while 80 percent of the communities face the problem," the Human Rights...