09:45 15/09/2023Լիբիայում ջրհեղեղների հետևանքով զոհերի թիվը գերազանցել է 11 հազարըԼիբիայի արևելքում ջրհեղեղների հետևանքով զոհերի թիվը գերազանցել է 11 հազարը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ զոհերի թիվը հասել է յոթ հազարի: «Ջրհեղեղների հետևանքով զոհերի թիվը...
09:22 15/09/2023ԱՄՆ նախագահի որդուն՝ Հանթեր Բայդենին մեղադրանք է առաջադրել․ նրան սպառնում է 25 տարվա ազատազրկումԴելավերում երդվյալ ատենակալները հաստատել են ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի որդու՝ Հանթեր Բայդենի դեմ մեղադրանքները՝ զենքի հետ կապված երեք հանցագործությունների համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է...
19:52 14/09/2023Ալիևը նպատակ ունի Արցախի ժողովրդին ստիպել քաղաքականապես հպատակվել կամ սովամահ անել. ԱՄՆ սենատորԱՄՆ սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտումների քաղաքականության համար Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցների հարց քննարկելու անհրաժեշտություն է...
18:41 14/09/2023ԱՄՆ Սենատում մեկնարկել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի վերաբերյալ լսումներԱՄՆ Սենատում մեկնարկել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի վերաբերյալ լսումներ: Լսումների մեկնարկին հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը հիշեցրել է, որ արդեն ամիսներ շարունակ Ադրբեջանն արգելափակել է Լաչինի...
18:14 14/09/2023Փաշինյանն ազդարարում է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության վեկտորի փոփոխության մասին.Բենիամին ՄաթևոսյանՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերջերս արած հայտարարությունները ազդարարում են երկրի արտաքին քաղաքական վեկտորի փոփոխության մասին, կարծում է հայ քաղաքագետ Բենիամին Մաթևոսյանը։ Փորձագետի խոսքով,...
11:48 14/09/2023Ղրիմի երկնքում ՀՕՊ ուժերը ոչնչացրել են 11 անօդաչու թռչող սարք․ ՌԴ ՊՆԿիևը փորձել է անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվել ՌԴ տարածքում գտնվող օբյեկտների վրա. ՀՕՊ համակարգերը Ղրիմի երկնքում 11 անօդաչու թռչող սարք են ոչնչացրել։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել են ՌԴ...
11:00 14/09/2023«Յուվենտուսը» Պոգբային թողել է առանց աշխատավարձի«Յուվենտուսի» ղեկավարությունը որոշել է դադարեցնել ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Պոլ Պոգբային աշխատավարձ վճարել։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, դա պայմանավորված է խաղացողի դոպինգ թեստի դրական պատասխանով։ Football...
10:14 14/09/2023Կիմ Չեն Ընը Պուտինին հրավիրել է Հյուսիսային ԿորեաՀյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին հրավիրել է իր երկիր։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով Հյուսիսային Կորեայի կենտրոնական հեռագրային...
09:57 14/09/2023Սենատում Բայդենին կոչ են արել հրաժարվել ընտրություններին մասնակցելուցՀանրապետական սենատոր Միթ Ռոմնին ԱՄՆ 80-ամյա նախագահ Ջո Բայդենին կոչ է արել հրաժարվել 2024 թվականի նախագահական ընտրություններին մասնակցելուց, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Նախագահ Բայդենը, երբ առաջադրեց...
23:26 13/09/2023Եգիպտոսում շնաձուկն, ամենայն հավանականությամբ, պոկել է կնոջ ձեռքըԵգիպտոսում շնաձկան հարձակման ենթարկված կնոջ ձեռքը կարող է պոկված լինել: Այս մասին հայտնում է Mash-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝արն հատվածում, որտեղ կնոջ ձեռքը պետք է լիներ, արյունոտ մսի կտորներ են կախված...
18:25 13/09/2023Wildberries-ը վերջնական շտկել է Հայաստանում գների ոչ ճշգրիտ արտացոլման սխալըWildberries առցանց հարթակն ավարտին է հասցրել տեխնիկական աշխատանքները՝ վերացնելու Հայաստանում գնորդների համար ապրանքների արժեքի ոչ ճշգրիտ ցուցադրման հետ կապված սխալը՝ ինչպես պաշտոնական կայքում, այնպես...
13:56 13/09/2023Ջրհեղեղների հետևանքով Լիբիայում հազարավոր մարդիկ են զոհվելՀազարավոր մարդիկ են զոհվել Լիբիայի արևելքում «Դենիել»փոթորկի հետևանքով առաջացած ուժեղ ջրհեղեղների պատճառով։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, տեղական իշխանությունների տվյալներով ՝ տարերքի զոհ է դարձել...
12:47 13/09/2023Մոսկվան Երևանի գործողությունները համարում է ոչ բարեկամական.Զախարովան՝ Հռոմի ստատուտի մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան սեպտեմբերի 13-ի ճեպազրույցում պատասխանել է այն հարցին, թե արդյո՞ք կազդեն Հայաստանի «ոչ բարեկամական» գործողություններն ու հայտարարությունները ղարաբաղյան...
11:50 13/09/2023«Վագներ»-ի մարտիկների Հայաստան տեղափոխվելու մասին լուրերին Զախարովան արձագանքել է Կարասինին ցիտելով«Այն, ինչի մասին խոսում ենք, դիցաբանության ժանրից է»,-այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարարության ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ՝մեկնաբանելով շրջանառվող տեղեկությունները, թե «Վագներ»-ի 3 հազար...
11:41 13/09/2023Ճապոնիայի կառավարությունը հրաժարական է տվելապոնիայի կառավարությունն ամբողջ կազմով հրաժարական է տվել, վարչապետ Ֆումիո Կիսիդան ընդունել է իր նախարարների խնդրագրերը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով «Կիոդո» գործակալությանը։ Դրանից հետո...
11:27 13/09/2023Լեռնային Ղարաբաղում վերջին իրադարձություններից հետո ԵԽ-ն առաջիկա օրերին հստակ քայլեր է ակնկալումԼեռնային Ղարաբաղում իրավիճակն արագորեն վաթարանում է։ Այս մասին ահազանգել է ԵԽ նախագահ Շարլ Միշելի խոսնակը տարածած հաղորդագրության մեջ՝ ընդգծելով, որ պետք է Լեռնային Ղարաբաղում ապրող հայերին ապահովել...
10:25 13/09/2023Ռուսաստանը Հայաստանի թշնամին չէ և երբեք չի լինի. ԶախարովաՌուսաստանը Հայաստանի թշնամին չէ և երբեք էլ չի լինի: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան Արևելյան տնտեսական ֆորումի շրջանակներում «Ռիա Նովոստի»-ին տված...
10:04 13/09/2023Մեթյու Միլլեր. Կրկնում եմ իմ կոչը, պետք է կարճ ժամանակում ԼՂ տանող երկու միջանցքները բացվեն«Ես պարզապես կասեմ, որ մենք շարունակում ենք աշխատել, ես չեմ պատրաստվում արձագանքել այդ մեկնաբանությանը»,-ճեպազրույցում հայտարարել է Պետդեպի խոսնակ Մեթյու Միլլերը՝ արձագանքելով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
09:46 13/09/2023ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի նախարարը Վաշինգտոնին կոչ է արել պատրաստվել Չինաստանի հետ պատերազմինԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի նախարար Ֆրենկ Քենդալը կոչ է արել ամերիկյան իշխանություններին ուժեղացնել նախապատրաստությունը Չինաստանի հետ հնարավոր ռազմական բախման համար, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Մեր խնդիրն է զսպել...
08:50 13/09/2023Պուտինն ու Կիմ Չեն Ընը հանդիպել են «Վոստոչնի» տիեզերակայանումՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպել է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընին, ով ժամանել է «Վոստոչնի» տիեզերակայան, հաղորդում է «Ռիա Նովոստի» - ին: «Շնորհակալություն, որ չնայած զբաղված լինելուն,...

18:31 09/09/2021France says UK must stick to commitments on migrant crossingsFrench Interior Minister Gerald Darmanin said on Thursday that he had clearly told his British counterpart Priti Patel that the United Kingdom must stick to its commitments on migrants trying to...
17:04 09/09/2021Kremlin says no specific plans yet for possible autumn Putin-Biden summitThere are no specific plans at the moment for a possible October meeting between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Joe Biden, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told journalists on...
15:05 09/09/2021Schumacher’s wife provides update on former F1 world championMichael Schumacher’s wife Corinna has revealed the former seven-times world F1 champion is still battling to recover from brain injury caused by a skiing accident but remains “here but different”, in...
13:56 09/09/2021Putin awards Hero of Russia title to late emergencies ministerRussian President Vladimir Putin signed a decree posthumously conferring the Hero of Russia title on late Emergencies Minister Yevgeny Zinichev, who died on Wednesday, TASS reported on Thursday,...
13:08 09/09/2021Plane carrying German football team forced to make emergency landing in EdinburghA plane carrying the German football team was forced into an unscheduled landing in Edinburgh this morning after declaring a mid-air emergency, Daily Mirror reported.
12:34 09/09/2021OSCE parliamentarians discuss enhancing role of women in peace and securityThe OSCE Parliamentary Assembly on Wednesday held an event as part of its Call for Action – Helsinki +50 initiative to focus attention on how political leaders and parliamentarians across the OSCE...
10:15 09/09/2021Afghan women to be banned from playing sport, Taliban sayAfghan women, including the country’s women’s cricket team, will be banned from playing sport under the new Taliban government, according to an official in the hardline Islamist group.
19:55 08/09/2021Britain's Big Ben tower gets the blues as clock hands returnThe restoration of Britain’s iconic "Big Ben" tower at the Houses of Parliament has moved closer to completion with the return of the hands on its famous clock, now restored to their original...
17:35 08/09/2021White Gyrfalcon sets new world record after selling for £337,000 at Saudi auctionA new world record for the most expensive falcon ever sold has been set at a Saudi auction after a US white Gyrfalcon fetched nearly half a million dollars, Daily Mail reports.
15:26 08/09/2021Powerful 7.1 magnitude earthquake hits Mexico, killing at least oneA powerful, 7.1-magnitude earthquake struck southwest of Mexico, killing at least one man who was crushed by a falling post and leaving 1.6 million people without power, Daily Mail reported, citing...
14:51 08/09/2021Russian emergencies minister dies at drills in the ArcticRussian Emergencies Minister Yevgeny Zinichev died during the drills in the Arctic city of Norilsk as he was saving other person’s life, the ministry reported on Wednesday, according to TASS report.
14:20 08/09/2021Paris mayor hints at bid to be France's first woman presidentParis' mayor Anne Hidalgo has hinted she is planning to stand in 2022 presidential elections, saying that having a woman as president for the first time would change the relationship of the French...
11:41 08/09/2021Armenia to be removed from EU's safe travel list - ReutersThe European Union is likely to remove Armenia and five other countries from its list of safe travel destinations, meaning visitors or people returning from those countries could face tighter...
11:21 08/09/2021France mourns Belmondo, will pay national tribute on September 9Fans and stars paid tribute to Jean-Paul Belmondo on Tuesday, saying the charismatic French actor, who died on Monday aged 88, would live on forever in people's minds and on screen, Reuters reported.
19:47 07/09/2021Renewed efforts necessary to fulfil unconditional release of Armenian POWs – EPPThe European People’s Party (EPP) Political Assembly (PA) met in a hybrid format in Brussels on 6 and 7 September to update on political developments across member states, adopt a position paper on...
19:27 07/09/2021Bravo and bis: Armenian State Symphony Orchestra and famous violinist Sergey Khachatryan perform at Dubai OperaThe air was filled with high-quality Armenian music sounds at the Dubai Opera on 5 September. The Armenian State Symphony Orchestra (ASSO), led by its Artistic Director and Principal Conductor Sergey...
17:32 07/09/20211 killed, 7 others hurt in Kansas club shooting, police sayOne person died and seven others were injured early Tuesday in a shooting at a downtown nightclub in Wichita, Kansas, and police were searching for a shooting suspect hours later, The Associated...
16:02 07/09/2021Cuba becomes first country in the world to vaccinate toddlers against CovidCuba became the first country in the world to begin vaccinating children from the age of two against the coronavirus on Monday, The Independent reported.
15:20 07/09/2021Giant panda gives birth to twin cubs at Madrid zooA giant panda gave birth to twin cubs at Madrid zoo on Monday in what officials hailed was a "great contribution" to the conservation of the vulnerable species, AFP reported.
13:27 07/09/2021Situation in CSTO responsibility zone remains challenging, claims joint staff chiefChallenging political and military situation is developing in the Collective Security Treaty Organization (CSTO)’s area of responsibility, with the most unfavorable conditions manifested on the...