19:45 26/08/2023Կոնստանտին Մելաձեն չի կարողանա վերադառնալ ՌԴ․ նա փորձում է վաճառել Ռուբլյովկայի իր շքեղ առանձնատունըԿոմպոզիտոր Կոնստանտին Մելաձեն ևս մեկ անգամ վաճառքի է հանել Ռուբլյովկայի քոթեջային ավանում գտնվող իր տունը, գրում է «Գազետա․ռու»-ն։ Նշվում է, որ առանձնատունը կվաճառի նրա մայրը։ Առաջին անգամ տունը...
18:45 26/08/2023G7-ը և ՆԱՏՕ-ն պատրաստ են Ուկրաինայում ձգձգվող հակամարտությանը․ Ջասթին ԹրյուդոG7-ի և ՆԱՏՕ-ի առաջնորդները պատրաստ են շարունակել աջակցել Ուկրաինային, նույնիսկ եթե հակամարտությունը երկարաձգվի «Ռիա Նովոստի»-ի փոանցմամբ, այս մասին Bloomberg-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է...
18:15 26/08/2023Պրիգոժինի հեղինակած մանկական հեքիաթի գիրքը վաճառվում է 3,6 մլն ռուբլիովՎաճառքի օնլայն հարթակներից մեկում՝ Avito-ում հայտնվել է մանկական գիրք, որի հեղինակը Եվգենի Պրիգոժինն է իր երեխաների հետ։ Գրքի գինը սահմանել է 3.6 միլիոն ռուբլի։ Այս մասին գրում է Life.ru-ն։ Հեքիաթը...
15:11 26/08/2023Մարդկության դեմ հանցագործություն է․ Ամերիկացի սենատորը՝ Ադրբեջանի կողմից ԼՂ շրջափակման մասինԱմերիկացի սենատոր Բիլ Քեսիդին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակումը մարդկության դեմ հանցագործություն է որակել: Նա X սոցցանցում (նախկին՝ Թվիթեր) գրել է․ «Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար...
13:53 26/08/2023Դանիիլ Մեդվեդևն առաջին անգամ ընդգրկվել է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների հնգյակումՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևը Forbes-ի վարկածով 2023 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների վարկանիշում զբաղեցրել է չորրորդ տեղը: Աղբյուրի տվյալներով ՝ 2022 թվականի սեպտեմբերից մինչև 2023 թվականի...
13:08 26/08/2023Իսպանիայում առգրավվել են երկրի պատմության մեջ կոկաինի խոշորագույն խմբաքանակըԻսպանիայի ազգային ոստիկանությունը հայտնել է, որ հարկային և մաքսային մարմինների հետ համագործակցությամբ իրականացված գործողության ընթացքում առգրավվել է մոտ 9,5 տոննա կոկաին: Սա երկրի պատմության մեջ...
12:00 26/08/2023Նորվեգիայում սպանել են Ռուսաստանի սահմանը հատած եղջերուներինՆորվեգիայի իշխանությունները սպանել են Ռուսաստանից Նորվեգիայի տարածք վերադարձած եղջերուներին, որտեղ նրանք տեղափոխվել էին արոտավայրեր փնտրելու համար: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Associated...
11:11 26/08/2023Իտալիայում ուկրաինացի զբոսաշրջիկներին տեղափոխող ավտոբուս է վթարի ենթարկվել․ կան բազմաթիվ տուժածներԻտալիայի հյուսիս-արևելքում՝ Տրիեստ քաղաքի մոտակայքում, ուկրաինացիներ տեղափոխող ավտոբուսի մասնակցությամբ վթար է տեղի ունեցել, որի հետևանքով տուժել է 15 մարդ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
10:02 26/08/2023ԱՄՆ պատմության ընթացքում առաջին անգամ հրապարկվել է երկրի նախկին նախագահի ձերբակալության լուսանկարըԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին 41-կետանոց մեղադրանք է ներկայացվել, թե իր 18 համախոհների հետ փորձել է ապօրինաբար չեղարկել 2020 թվականի նախագահական ընտրությունների արդյունքները: Զուգահեռաբար՝ Թրամփը...
08:51 26/08/2023Ցավում եմ և դատապարտում շրջափակումը․ Մակրոնը՝ ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակի մասինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆրանսիական Le Point ամսագրին տված հարցազրույցում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակման մասին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Լեռնային Ղարաբաղի...
22:34 25/08/2023Լուկաշենկոն գիտեր Պրիգոժինի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասինԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտնել է, որ տարեսկզբին տեղեկություն է ստացել «Վագների»-ի հիմնադիր ր Եվգենի Պրիգոժինի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասին։ Այս մասին հայտնում է BelTA պետական...
17:55 25/08/2023Պրիգոժինն անվտանգության երաշխիքներ չի խնդրել. Լուկաշենկո«Wagner PMC»-ի հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինը երբեք Բելառուսի ղեկավարից անվտանգության երաշխիքներ չի խնդրել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բելառուսի նախագահ...
16:44 25/08/2023Աշխարհում ավելացել է COVID-19-ի դեպքերի թիվը.ԱՀԿԱմբողջ աշխարհում 2023 թվականի հուլիսի 24-ից օգոստոսի 20-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է COVID-19-ի մոտ 1,5 միլիոն նոր դեպք։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է ԱՀԿ կայքում։ «Վերջին 28...
16:35 25/08/2023Արևմուտքը շահարկում է Պրիգոժինի մահը. ՊեսկովԱրևմտյան երկրները շահարկում են գործարար Եվգենի Պրիգոժինի մահվան թեման, միջադեպին Կրեմլի մասնակցության մասին պնդումները սուտ են։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի...
15:55 25/08/2023Կիպրոսի թուրքերը մերժել են ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի և Կիպրոսի նախագահի հետ համատեղ հանդիպումըԿիպրոսի թուրքերի առաջնորդ Էրսին Թաթարը իմաստ չի տեսնում Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսի և ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ եռակողմ հանդիպման անցկացման մեջ: Այս մասին...
15:26 25/08/2023Մբապեն հրաժարվել է երկարաձգել պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԿիլիան Մբապեն չի երկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ. Հարձակվողը կխաղա նախորդ պայմանագրով նախատեսված ժամկետը և հաջորդ ամառ կդառնա ազատ գործակալ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Փարիզի Սեն Ժերմենի և Կիլիան Մբապեի...
14:19 25/08/2023Կինն իր արգանդը նվիրել է քրոջը՝ նրան մայրանալու բերկրանք պարգևելու համարՀուզիչ պատմութուն է։
14:10 25/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ․ Արսեն Զախարյանը մեծ ներուժ ունի, նա զարմացրեց ինձԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ Իմանոլ Ալգուասիլը «Լաս Պալմասի» հետ խաղից առաջ պատմել է թիմի նորեկ, Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին։ «Նա ինձ զարմացրեց, բայց ոչ թե իր...
13:40 25/08/2023Չինաստանի ԱԳՆ-ն «Ֆուկուսիմա»-ից ջրի բացթողումն անպատասխանատու պահվածք է անվանելՃապոնիայի կողմից «Ֆուկուսիմա-1» վթարային ԱԷԿ-ից Խաղաղ օվկիանոս ջուր լցնելը եսասիրական և անպատասխանատու պահվածք է: Այդ մասին, ինչպես գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին, ճեպազրույցում հայտարարել է Չինաստանի ԱԳՆ...
13:03 25/08/2023Գաբրիելյանովը Փաշինյանին. Ես կոռեկտ չեմ լինի, ինչպես իմ ընկեր ԶատուլինըՌուսաստանցի մեդիամագնատ՝ News media հոլդինգի հիմնադիր, ազգությամբ հայ, արմատներով արցախցի Արամ Գարբրիելյանովն անդրադարձել է մի քանի ռուս գործիչների՝ Հայաստան մուտքի արգելքին.

13:40 13/12/2023Турецкий депутат упал с сердечным приступом сразу после слов о божьем наказании для ИзраиляУ турецкого депутата Хасана Битмеза произошел сердечный приступ во время речи в парламенте, где он выступал с критикой Израиля.
12:03 13/12/2023Институт Лемкина: Этой осенью армянство уже потеряло важную историческую землю – АрцахИнститут Лемкина по предотвращению геноцида 12 декабря призвал США и других союзников Израиля взять на себя обязательство гарантировать армянской общине надлежащую правовую помощь в споре за участок...
11:40 13/12/2023Байден усмехнулся в ответ на вопрос, хочет ли он победы Украины над РоссиейПрезидент Соединенных Штатов Америки Джо Байден по результатам встречи с президентом Украины Владимиром Зеленским одобрил выделение Киеву очередного пакета военной помощи в размере $200 млн.
17:24 12/12/2023Армения – самый крупный экспортер столовых яиц в РоссиюСамым крупным экспортером столовых яиц в Россию оказалась Армения - она поставила 20 тонн на 21,2 тысячи долларов, следует из анализа РИА Новости данных платформы ООН Comtrade.
16:37 12/12/2023Более 150 мировых деятелей потребовали от Алиева освободить Рубена Варданяна и других удерживаемых Баку армянских пленныхБолее 150 международных гуманитарных деятелей, политиков и бизнесменов выступили с требованием освободить удерживаемых Азербайджаном армянских пленных.
16:32 12/12/2023Ваагн Хачатурян встретился с президентом Украины Владимиром ЗеленскимВ рамках церемонии инаугурации новоизбранного президента Аргентинской Республики Хавьера Милея в президентском дворце «Каса Росада» в Буэнос-Айресе Ваагн Хачатурян встретился с королем Испании...
15:00 12/12/2023Врач рассказала, как не заболеть перед Новым годомТерапевт Виктория Иванова посоветовала укреплять иммунитет, чтобы не заболеть ОРВИ в канун новогодних праздников.
13:18 12/12/2023Представитель Захаряна: Зачем Арсену в Россию? Он выходит на поле со всеми звездамиГеннадий Голубин, советник полузащитника «Реала Сосьедад» Арсена Захаряна, ответил на вопрос о возможном возвращении своего клиента в Российскую Премьер-Лигу.
11:54 12/12/2023В Украине предложили узаконить ежедневную молитву за победу в войне с РоссиейДепутат Верховной Рады Украины от «Слуги народа» Георгий Мазурашу предлагает узаконить ежедневную молитву за победу в войне с Россией.
11:41 12/12/2023Байрамов на встрече глав МИД «Восточного партнерства» пожаловался на риторику и шаги ряда стран ЕСМинистр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял участие во встрече министров иностранных дел стран «Восточного партнерства» (ВП) в рамках рабочего визита в Брюссель.
11:34 12/12/2023Что чаще всего гуглили интернет-пользователи в 2023 годуЧто в вашей истории поиска Google? Американский технологический гигант опубликовал отчет «Год в поиске-2023» – ежегодный обзор того, что люди чаще всего ищут в главной поисковой системе Интернета,...
17:43 11/12/2023Сейсмолог: Вероятность возникновения мощного землетрясения в районе Стамбула в любой момент составляет 47%Вероятность возникновения мощного землетрясения в районе Стамбула в любой момент составляет 47%. Это чрезвычайно высокий показатель риска, сообщил ведущий турецкий сейсмолог Наджи Гёрюр. Его слова...
15:31 11/12/2023Туристы увлеклись селфи и опрокинули гондолу во время экскурсии по венецианскому каналуТуристы из Китая перевернулись на гондоле во время экскурсии по венецианскому каналу, пишет МИР 24. Группа людей ослушалась гондольера, когда он попросил их присесть и перестать делать селфи. Все...
14:44 11/12/2023Нематериальное культурное наследие ЮНЕСКО: 55 новых элементов, включая традиции кузнечного ремесла в ГюмриМежправительственный комитет ЮНЕСКО по охране нематериального культурного наследия, заседание которого проходило в Касане, Ботсвана, с 5 по 8 декабря, включил 55 новых элементов в списки...
14:23 11/12/2023Безработных в Евразийском экономическом союзе за год стало меньше на 11,9%Численность безработных, зарегистрированных в службах занятости населения государств Евразийского экономического союза, по состоянию на конец октября 2023 года составила 827,2 тысячи человек,...
13:54 11/12/2023Массовый «яичный психоз» в России: в чем причина и спасут ли «яйца Эрдогана»?В России цена на куриные яйца за последний месяц выросла на 15%, а если сравнить с декабрем прошлого года, то на все 36,5%.
13:21 11/12/2023Главную новогоднюю елку России спилили в подмосковном ЩелковоЛесничий, которая ее обнаружила, получила в подарок автомобиль.
13:09 11/12/2023Save the Children: Некоторым детям в секторе Газа делают ампутацию без анестезииНекоторым детям в секторе Газа из-за нехватки средств делают ампутации без анестезии, другие находятся на грани голода, заявила представитель НПО Save the Children на спецсессии Исполнительного...
12:59 11/12/2023Арарат Мирзоян в БрюсселеЗанимающий должность министра иностранных дел Армении Арарат Мирзоян находится в Брюсселе. Подробности на своей странице в соцсети X (ранее Twitter) представила пресс-секретарь МИД Армении Ани...
12:24 11/12/2023Папа Римский Франциск: Рад освобождению армянских и азербайджанских военныхПапа Римский Франциск в воскресенье, 10 декабря, после чтения молитвы Angelus, выразил радость по поводу освобождения «значительного числа армянских и азербайджанских пленных и заключенных».