19:45 26/08/2023Կոնստանտին Մելաձեն չի կարողանա վերադառնալ ՌԴ․ նա փորձում է վաճառել Ռուբլյովկայի իր շքեղ առանձնատունըԿոմպոզիտոր Կոնստանտին Մելաձեն ևս մեկ անգամ վաճառքի է հանել Ռուբլյովկայի քոթեջային ավանում գտնվող իր տունը, գրում է «Գազետա․ռու»-ն։ Նշվում է, որ առանձնատունը կվաճառի նրա մայրը։ Առաջին անգամ տունը...
18:45 26/08/2023G7-ը և ՆԱՏՕ-ն պատրաստ են Ուկրաինայում ձգձգվող հակամարտությանը․ Ջասթին ԹրյուդոG7-ի և ՆԱՏՕ-ի առաջնորդները պատրաստ են շարունակել աջակցել Ուկրաինային, նույնիսկ եթե հակամարտությունը երկարաձգվի «Ռիա Նովոստի»-ի փոանցմամբ, այս մասին Bloomberg-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է...
18:15 26/08/2023Պրիգոժինի հեղինակած մանկական հեքիաթի գիրքը վաճառվում է 3,6 մլն ռուբլիովՎաճառքի օնլայն հարթակներից մեկում՝ Avito-ում հայտնվել է մանկական գիրք, որի հեղինակը Եվգենի Պրիգոժինն է իր երեխաների հետ։ Գրքի գինը սահմանել է 3.6 միլիոն ռուբլի։ Այս մասին գրում է Life.ru-ն։ Հեքիաթը...
15:11 26/08/2023Մարդկության դեմ հանցագործություն է․ Ամերիկացի սենատորը՝ Ադրբեջանի կողմից ԼՂ շրջափակման մասինԱմերիկացի սենատոր Բիլ Քեսիդին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակումը մարդկության դեմ հանցագործություն է որակել: Նա X սոցցանցում (նախկին՝ Թվիթեր) գրել է․ «Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար...
13:53 26/08/2023Դանիիլ Մեդվեդևն առաջին անգամ ընդգրկվել է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների հնգյակումՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևը Forbes-ի վարկածով 2023 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների վարկանիշում զբաղեցրել է չորրորդ տեղը: Աղբյուրի տվյալներով ՝ 2022 թվականի սեպտեմբերից մինչև 2023 թվականի...
13:08 26/08/2023Իսպանիայում առգրավվել են երկրի պատմության մեջ կոկաինի խոշորագույն խմբաքանակըԻսպանիայի ազգային ոստիկանությունը հայտնել է, որ հարկային և մաքսային մարմինների հետ համագործակցությամբ իրականացված գործողության ընթացքում առգրավվել է մոտ 9,5 տոննա կոկաին: Սա երկրի պատմության մեջ...
12:00 26/08/2023Նորվեգիայում սպանել են Ռուսաստանի սահմանը հատած եղջերուներինՆորվեգիայի իշխանությունները սպանել են Ռուսաստանից Նորվեգիայի տարածք վերադարձած եղջերուներին, որտեղ նրանք տեղափոխվել էին արոտավայրեր փնտրելու համար: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Associated...
11:11 26/08/2023Իտալիայում ուկրաինացի զբոսաշրջիկներին տեղափոխող ավտոբուս է վթարի ենթարկվել․ կան բազմաթիվ տուժածներԻտալիայի հյուսիս-արևելքում՝ Տրիեստ քաղաքի մոտակայքում, ուկրաինացիներ տեղափոխող ավտոբուսի մասնակցությամբ վթար է տեղի ունեցել, որի հետևանքով տուժել է 15 մարդ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
10:02 26/08/2023ԱՄՆ պատմության ընթացքում առաջին անգամ հրապարկվել է երկրի նախկին նախագահի ձերբակալության լուսանկարըԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին 41-կետանոց մեղադրանք է ներկայացվել, թե իր 18 համախոհների հետ փորձել է ապօրինաբար չեղարկել 2020 թվականի նախագահական ընտրությունների արդյունքները: Զուգահեռաբար՝ Թրամփը...
08:51 26/08/2023Ցավում եմ և դատապարտում շրջափակումը․ Մակրոնը՝ ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակի մասինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆրանսիական Le Point ամսագրին տված հարցազրույցում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակման մասին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Լեռնային Ղարաբաղի...
22:34 25/08/2023Լուկաշենկոն գիտեր Պրիգոժինի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասինԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտնել է, որ տարեսկզբին տեղեկություն է ստացել «Վագների»-ի հիմնադիր ր Եվգենի Պրիգոժինի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասին։ Այս մասին հայտնում է BelTA պետական...
17:55 25/08/2023Պրիգոժինն անվտանգության երաշխիքներ չի խնդրել. Լուկաշենկո«Wagner PMC»-ի հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինը երբեք Բելառուսի ղեկավարից անվտանգության երաշխիքներ չի խնդրել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բելառուսի նախագահ...
16:44 25/08/2023Աշխարհում ավելացել է COVID-19-ի դեպքերի թիվը.ԱՀԿԱմբողջ աշխարհում 2023 թվականի հուլիսի 24-ից օգոստոսի 20-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է COVID-19-ի մոտ 1,5 միլիոն նոր դեպք։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է ԱՀԿ կայքում։ «Վերջին 28...
16:35 25/08/2023Արևմուտքը շահարկում է Պրիգոժինի մահը. ՊեսկովԱրևմտյան երկրները շահարկում են գործարար Եվգենի Պրիգոժինի մահվան թեման, միջադեպին Կրեմլի մասնակցության մասին պնդումները սուտ են։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի...
15:55 25/08/2023Կիպրոսի թուրքերը մերժել են ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի և Կիպրոսի նախագահի հետ համատեղ հանդիպումըԿիպրոսի թուրքերի առաջնորդ Էրսին Թաթարը իմաստ չի տեսնում Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսի և ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ եռակողմ հանդիպման անցկացման մեջ: Այս մասին...
15:26 25/08/2023Մբապեն հրաժարվել է երկարաձգել պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԿիլիան Մբապեն չի երկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ. Հարձակվողը կխաղա նախորդ պայմանագրով նախատեսված ժամկետը և հաջորդ ամառ կդառնա ազատ գործակալ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Փարիզի Սեն Ժերմենի և Կիլիան Մբապեի...
14:19 25/08/2023Կինն իր արգանդը նվիրել է քրոջը՝ նրան մայրանալու բերկրանք պարգևելու համարՀուզիչ պատմութուն է։
14:10 25/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ․ Արսեն Զախարյանը մեծ ներուժ ունի, նա զարմացրեց ինձԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ Իմանոլ Ալգուասիլը «Լաս Պալմասի» հետ խաղից առաջ պատմել է թիմի նորեկ, Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին։ «Նա ինձ զարմացրեց, բայց ոչ թե իր...
13:40 25/08/2023Չինաստանի ԱԳՆ-ն «Ֆուկուսիմա»-ից ջրի բացթողումն անպատասխանատու պահվածք է անվանելՃապոնիայի կողմից «Ֆուկուսիմա-1» վթարային ԱԷԿ-ից Խաղաղ օվկիանոս ջուր լցնելը եսասիրական և անպատասխանատու պահվածք է: Այդ մասին, ինչպես գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին, ճեպազրույցում հայտարարել է Չինաստանի ԱԳՆ...
13:03 25/08/2023Գաբրիելյանովը Փաշինյանին. Ես կոռեկտ չեմ լինի, ինչպես իմ ընկեր ԶատուլինըՌուսաստանցի մեդիամագնատ՝ News media հոլդինգի հիմնադիր, ազգությամբ հայ, արմատներով արցախցի Արամ Գարբրիելյանովն անդրադարձել է մի քանի ռուս գործիչների՝ Հայաստան մուտքի արգելքին.

11:00 02/08/2021Pfizer and Moderna raise EU Covid vaccine pricesPfizer raised the price of its Covid-19 vaccine by more than a quarter and Moderna by more than a tenth in the latest EU supply contracts as Europe battled supply disruptions and concerns about side...
18:33 31/07/2021Israel to offer third coronavirus vaccine dose to people over 60Israel's Prime Minister has announced a program to roll out a third dose of the coronavirus vaccine to people over the age of 60, becoming one of the first countries in the world to make such a move,...
17:36 31/07/2021Alexander Lukashenko, Patriarch Kirill discuss situation in Belarus, RussiaBelarusian President Alexander Lukashenko and Patriarch Kirill of Moscow and All Russia have discussed the situation in Belarus and Russia and interfaith relations in a telephone conversation, TASS...
15:00 31/07/2021Russia will continue to help Turkey extinguish forest fires, Putin tells ErdoganRussian President Vladimir Putin has confirmed in a phone call with his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan that Moscow will continue provide assistance to Ankara in extinguishing forest fires,...
11:37 31/07/2021Biden says he is hopeful about US-Russian strategic stability talksUS President Joe Biden said he is hopeful about the Russian-American strategic stability talks, the first round of which took place earlier this week in Geneva.
17:19 30/07/2021OSCE chief: Reports of repeated incidents along Armenia-Azerbaijan border causes grave concernThe OSCE Chairperson-in-Office, Swedish Foreign Minister Ann Linde expressed grave concern over reports of repeated incidents along the Armenia-Azerbaijan border.
14:21 30/07/2021‘We need to avoid this continuing cycle of conflict’: PACE rapporteur concerned over situation on Armenian-Azeri borderPaul Gavan (Ireland, UEL), PACE rapporteur for the 'Humanitarian consequences of the conflict between Armenia and Azerbaijan', today called on the leadership of both countries to de-escalate and...
12:34 30/07/2021‘Broader peace settlement needed’: Toivo Klaar holds phone calls with Armenian, Azeri FMsToivo Klaar, EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, on Thursday held phone calls with Armenia’s acting Foreign Minister Armen Grigoryan and Azerbaijani Foreign...
11:25 30/07/2021Saudi Arabia to reopen to fully vaccinated tourists after 17-month Covid closureSaudi Arabia announced Friday it would reopen its borders to fully vaccinated foreign tourists after a 17-month closure due to the coronavirus pandemic, AFP reported, citing the state news agency.
19:30 29/07/2021Human Rights Watch condemns illegal prosecution of Armenian POWs in AzerbaijanGiorgi Gogia, Associate Director of the Europe and Central Asia Division at the Human Rights Watch, referred to the wrongful conviction of 13 Armenian prisoners of war (POWs) from Shirak by a Baku...
18:18 29/07/2021Kremlin spokesman on Pashinyan’s proposal to station Russian border guards along Armenian-Azeri borderKremlin spokesman Dmitry Peskov on Thursday refrained from commenting on acting Prime Minister Nikol Pashinyan’s proposal to deploy Russian border guards along the entire Armenian-Azerbaijani border,...
17:14 29/07/2021UN concerned over reports of tension on Armenia-Azerbaijan borderThe United Nations has been following “with growing concern” continuing reports of tension on the Armenia-Azerbaijan border, including the latest incident reported on Wednesday, UN spokesperson...
14:07 29/07/2021Facebook reports fastest revenue growth in five yearsFacebook saw its fastest growth this quarter since 2016, the company revealed in its earnings report on Wednesday, despite regulatory concerns and criticisms surrounding misinformation on the...
13:34 29/07/2021Congressman Schiff urges State Department to pressure Azerbaijan to abide by ceasefireCongressman Adam Schiff condemned Azerbaijan's latest attack against Armenia, killing 3 Armenian soldiers.
12:46 29/07/2021EAFJD: Ultimate goal of Azerbaijani-Turkish coalition is to wipe Armenia and Armenians off the mapThe European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) on Wednesday issued a statement on the Azerbaijani military aggression against Armenia.
14:28 28/07/2021Death toll from floods in China's Henan rises to 73The death toll from torrential rain in central China's Henan Province has risen to 73 as of Wednesday noon, Xinhua said, citing the provincial emergency management department.
13:11 28/07/202118 killed after truck rams into bus in IndiaA truck struck a group of laborers sleeping under a parked bus on the side of a highway in northern India, killing at least 18 people and injuring 24, The Associated Press reported on Wednesday,...
12:30 27/07/2021Tokyo reports record daily Covid cases amid OlympicsTokyo reported a record daily number of Covid cases on Tuesday as the virus spreads in the Olympic host city, according to The Independent.
11:11 27/07/2021Lockdown weight gain in England averaging half a stone, survey showsMore than 40% of adults in England have gained weight during the pandemic, a survey suggests, with the average gain being half a stone (just over 3kg).
18:46 26/07/2021Russia’s taekwondo fighter Khramtsov wins Olympic gold in men’s under-80kg eventRussia’s taekwondo fighter Maxim Khramtsov won gold on Monday of the 2020 Summer Olympic Games in Japan in the under-80 kilograms weight category, TASS reported.