08:50 24/08/2023Մեսսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում կարիերան ավարտելու մասին«Ինտեր Մայամի»-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Անկեղծ ասած, ես դեռ չեմ մտածում...
08:00 24/08/2023Պրիգոժին, Ուտկին, Մակարյան․ հրապարակվել է վթարի ենթարկված օդանանավի ուղևորների անունները«Ռոսավիացիա»-ն հրապարակել է Տվերի մարզում կործանված Embraer ինքնաթիռում գտնվող բոլոր ուղևորների և անձնակազմի անդամների անունները, որոնց թվում են Եվգենի Պրիգոժինը և Դմիտրի Ուտկինը։ Այս մասին գրում է...
23:22 23/08/2023Տվերում կործանված ինքնաթիռի վթարի վայրում հայտնաբերվել է ցուցակում առկա 10-ուղևորից 8-ի դիերըՕգոստոսի 23-ին Մոսկվայից Սանկտ Պետերբուրգ էր թռչող մասնավոր ինքնաթիռը կործանվել է Տվերի մարզի Կուժենկինո գյուղի մոտ։ Օդային տրանսպորտի դաշնային գործակալությունը հայտնել է, որ ուղևորների ցուցակում...
22:30 23/08/2023Թուրքական ԱԹՍ-ն Սիրիայի հյուսիս-արևելքում հարվածել է լրագրողների մեքենայինԹուրքական անօդաչու թռչող սարքը Սիրիայի հյուսիս-արևելքում հարձակվել է լրագրողների մեքենայի վրա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Sky News Arabia-ն։ Նրա խոսքով՝ դեպքը տեղի է ունեցել երեքշաբթի...
21:57 23/08/2023Համացանցում հայտնվել են Եվգենի Պրիգոժինի օդանավի կործանման կադրերըՀամացանցում հայտնվել են Եվգենի Պրիգոժինի օդանավի կործանման կադրեր: Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ հայտնի դարձավ որ ՌԴ Տվերի մարզում կործանվել է մասնավոր Օդանավ, որի մեջ եղել է Եվգենի Պրիգոժին անուն...
20:34 23/08/2023Լուսնի հարավային բևեռում Հնդկաստանը հաջողությամբ տիեզերանավ է վայրէջք կատարելRoscosmos-ը շնորհավորել է հնդիկ գործընկերներին Լուսնի հարավային բևեռում հաջող վայրէջքի կապակցությամբ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ պետական կորպորացիան ընդգծել է լուսնի հետախուզման համընդհանուր...
19:45 23/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանելՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ, վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Բուդապեշտում ընթացող աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանել՝ 1500 մետր վազքատարածությունը հաղթահարելով 3։39.35...
18:00 23/08/2023France 2 պետական հեռուստաընկերության եթերում կհեռարձակվի «Grand Echiquier» հաղորդաշարի՝ Հայաստանին նվիրված հատուկ թողարկումըԵրեկոն վարելու են նշանավոր հեռուստալրագրող Քլեր Շազալը և ֆրանսահայ հայտնի երաժիշտ, դաշնակահար Անդրե Մանուկյանը, կմասնակցեն Պատրիկ Ֆիորին, Հելեն Սեգարան, Սիմոն Աբգարյանը և ուրիշներ
16:52 23/08/2023Հունաստանում անտառային հրդեհների վայրում մոխրացած դիեր են հայտնաբերվելՀունաստանի հյուսիսում գտնվող հեռավոր գյուղերից մեկում, որտեղ օրեր շարունակ մոլեգնում են անտառային հրդեհները, մոխրացած 18 դի է հայտնաբերվել։ BBC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի հրշեջ...
15:40 23/08/2023Ադամ Շիֆ. Բայդենի վարչակազմը պետք է դադարեցնի Ադրբեջանին ռազմական օգնության տրամադրումըԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆն իր երկրի կառավարությանն ու Բայդենի վարչակազմին կոչ է անում Ադրբեջանին ռազմական օգնություն չտրամադրել։ Թվիթերի իր միկրոբլոգում հրապարակած տեսանյութում ամերիկացի կոնգրեսականը...
15:04 23/08/2023Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդինՕգոստոսի 24-25-ը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ հանդիպումը...
14:37 23/08/2023Ստալինի ամառանոցն աճուրդի է հանվելՄերձմոսկովյան Միտիշչիի շրջանում գտնվող «Լիպկի» կալվածքը, որտեղ 1930-ականներին Ստալինի ամառանոցն էր, հայտնվել է DOM.RF կայքի աճուրդի ցանկում, տեղեկացնում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Լոտի սկզբնական արժեքը կորոշվի...
14:24 23/08/2023Սանկտ Պետերբուրգում վթարի հետևանքով մահացել է ռոսգվարդիայի չորս զինծառայողՊետդումայի պատգամավոր Ալեքսանդր Խինշտեյնը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ Սանկտ Պետերբուրգում ռազմական բեռնատարի և երկու մեքենաների բախման հետևանքով մահացած ռոսգվարդիայի զինծառայողները ժամկետային...
12:57 23/08/2023Ուժեղ փոթորիկը հարվածել է Մեքքային80 կմ/ժ-ից ավելի արագությամբ քամին հարվածել է Սաուդյան Արաբիայի Մեքքային՝ տապալելով մարդկանց և շրջելով ծանր մետաղական կառույցները։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «Քամիների արագությունը, որոնք...
12:10 23/08/2023Հնդկաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով առնվազն 17 մարդ է զոհվելՀնդկաստանի Միզորամ նահանգում կառուցվող երկաթուղային կամրջի փլուզման հետևանքով առնվազն 17 մարդ է զոհվել: «ՌԻԱ նովոստի»ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է NDTV-ն՝ վկայակոչելով տեղի իշխանություններին։...
12:03 23/08/2023Թրամփը ծրագրում է հինգշաբթի ներկայանալ բանտԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ հինգշաբթի ծրագրում է ներկայանալ Ատլանտա, ուր իրեն ձերբակալելու են՝ ներկայացված մեղադրանքների պատճառով։ Ջորջիա նահանգում Թրամփին մեղադրում են 2020...
11:53 23/08/2023Բելգորոդի առողջարանի գնդակոծության հետևանքով երեք մարդ զոհվել էԵրեք մարդ Է զոհվել Ուկրաինայի կողմից Բելգորոդի մարզի Վալույսկի շրջանի Լավի գյուղի առողջարանի կրկնակի գնդակոծման: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է մարզպետ Վյաչեսլավ Գլադկովը։ «Երկու...
11:38 23/08/2023Զախարյանի տեղափոխման դիմաց նրա գործակալը ստացել է 2.5 մլն եվրոԼրագրող Իվան Կարպովը Telegram-ի իր ալիքում նշել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադ» տեղափոխության մեջ ներգրավված անձանց անունները։ Աղբյուրի համաձայն՝ այս տեղափոխմանը մասնակցել են...

11:49 08/12/2023Туризм и авиарейсы: Пашинян и Токаев поговорили по телефонуПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаев переговорил с премьер-министром Армении Николом Пашиняном по телефону, сообщили в Акорде.
15:20 07/12/2023Ереван вошел в список популярных у соло-путешественников направленийБольшинство россиян, предпочитающих путешествие в одиночестве, выбирая из числа зарубежных направлений, на новогодние каникулы забронировали отели в Европе и Таиланде, рассказали РИА Новости в...
15:03 07/12/2023Чувство меры – секрет долголетия жительницы Японии, прожившей более 119 летЖительница Японии Канэ Танаки умерла 19 апреля 2022 года, прожив 119 лет 107 дней. Секретом ее долголетия поделился Юми Ямамото, президент организации, верифицирующей возраст долгожителей. Информацию...
14:51 07/12/2023Посольство России в Армении: Скорбим вместе с армянским народомПрошло ровно 35 лет со дня трагического и самого разрушительного землетрясения в Армении, которое унесло более 25 тысяч человеческих жизней.
13:58 07/12/2023Президент Ирана: Реализация проекта «Север – Юг» станет одной из тем переговоров с Путиным в МосквеПрезидент Ирана Эбрахим Раиси заявил, что реализация проекта транспортного коридора "Север - Юг" станет одной из тем переговоров с президентом РФ Владимиром Путиным в Москве.
13:17 07/12/2023В Брянске допрашивают отца девочки, стрелявшей в гимназииОтца девочки, открывшей стрельбу в брянской школе, допрашивают в качестве свидетеля, сообщил РИА Новости источник в правоохранительных органах.
12:45 07/12/2023Блинкен надеется вскоре принять Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова в ВашингтонеГоссекретарь США Энтони Блинкен надеется вскоре принять министров иностранных дел Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова в Вашингтоне для проведения мирных переговоров.
12:19 07/12/2023Выборы президента России пройдут 17 марта 2024 годаСовет Федерации на заседании в четверг принял постановление о назначении выборов президента РФ - они пройдут 17 марта.
11:34 07/12/2023Два человека погибли и четверо пострадали при стрельбе в гимназии в БрянскеДва человека погибли и четыре пострадали при стрельбе в брянской гимназии, среди погибших, возможно, сама стрелявшая, сообщила городская администрация в четверг.
16:44 06/12/2023В Армении начались съемки драмы «Снег пригнул бамбук»В Армении стартовали съемки исторической драмы киностудии «Ленфильм» – «Снег пригнул бамбук» режиссера Дарьи Полторацкой, сообщили в пресс-службе киностудии.
16:03 06/12/2023Ливни на юго-востоке Индии привели к гибели 17 человек17 человек погибли на юго-востоке Индии из-за циклона «Мичаунг». Ливни непрерывно идут уже двое суток. 10-миллионный город Ченнай буквально смывает, передает «МИР 24». Движение на дорогах...
15:51 06/12/2023МИД РФ: Неявка Армении на ассамблею ОДКБ не повлияет на решение о ПВО организацииОтсутствие армянской делегации на заседании Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) не повлияет на принятие решения о создании единой системы...
15:38 06/12/2023«Стоит взглянуть в зеркало, прежде чем обвинять других»: Захарова – о политическом давлении в связи с пропуском армянских грузовВо-первых, это ряд представителей армянских властей посчитали эту ситуацию политическим давлением, а ряд представителей армянских властей так не посчитали, заявила официальный представитель МИД РФ...
15:04 06/12/2023Мария Захарова: Очень не хочется, чтобы народ Армении опять обманули западные как бы друзьяМы сегодня привели очень много примеров того как Запада умеет обманывать, вот очень не хочется, чтобы народ Армении опять обманули западные как бы друзья, заявила официальный представитель МИД РФ...
14:38 06/12/20232023 год станет самым теплым за всю историю наблюдений2023 год станет самым теплым за всю историю наблюдений. К такому выводу пришла Европейская служба по изменению климата Copernicus после того, как стало ясно, что ноябрь стал шестым подряд месяцем,...
14:20 06/12/2023Захарова: Один из уроков Спитака – осознание нерушимости дружбы российского и армянского народовВ России всегда будут помнить о землетрясении 1988 г. в Армении, воспринимая это как свою беду. Такое заявление в ходе брифинга 6 декабря сделала официальный представитель МИД РФ Мария Захарова. «7...
13:24 06/12/2023Эдгар Севикян: С первого момента в сборной Армении почувствовал любовь болельщиковПолузащитник «Пари НН» Эдгар Севикян в интервью «СЭ» ответил на вопрос об отличиях между Россией и Арменией.
13:02 06/12/2023Алиев представил подробности проекта «мирного договора с Арменией»Президент Азербайджана Ильхам Алиев, выступая на конференции в Баку, представил подробности проекта так называемого «мирного договора между Азербайджаном и Арменией».
12:41 06/12/2023Иран задержал в Персидском заливе 2 танкера с 4,5 млн литров контрабандной нефтиВоенно-морские силы Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитные части ВС Ирана) задержали в Персидском заливе два нефтяных танкера, на борту которых находилось около 4,5 млн литров...
12:17 06/12/2023Традиции кузнечного ремесла Гюмри – уже в списке нематериального наследия ЮНЕСКОВ ходе 18-й сессии Межправительственного комитета конвенции ЮНЕСКО об «Охране нематериального культурного наследия», проводимой в городе Касане (Ботсвана), принято решение включить традиции...