08:50 24/08/2023Մեսսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում կարիերան ավարտելու մասին«Ինտեր Մայամի»-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Անկեղծ ասած, ես դեռ չեմ մտածում...
08:00 24/08/2023Պրիգոժին, Ուտկին, Մակարյան․ հրապարակվել է վթարի ենթարկված օդանանավի ուղևորների անունները«Ռոսավիացիա»-ն հրապարակել է Տվերի մարզում կործանված Embraer ինքնաթիռում գտնվող բոլոր ուղևորների և անձնակազմի անդամների անունները, որոնց թվում են Եվգենի Պրիգոժինը և Դմիտրի Ուտկինը։ Այս մասին գրում է...
23:22 23/08/2023Տվերում կործանված ինքնաթիռի վթարի վայրում հայտնաբերվել է ցուցակում առկա 10-ուղևորից 8-ի դիերըՕգոստոսի 23-ին Մոսկվայից Սանկտ Պետերբուրգ էր թռչող մասնավոր ինքնաթիռը կործանվել է Տվերի մարզի Կուժենկինո գյուղի մոտ։ Օդային տրանսպորտի դաշնային գործակալությունը հայտնել է, որ ուղևորների ցուցակում...
22:30 23/08/2023Թուրքական ԱԹՍ-ն Սիրիայի հյուսիս-արևելքում հարվածել է լրագրողների մեքենայինԹուրքական անօդաչու թռչող սարքը Սիրիայի հյուսիս-արևելքում հարձակվել է լրագրողների մեքենայի վրա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Sky News Arabia-ն։ Նրա խոսքով՝ դեպքը տեղի է ունեցել երեքշաբթի...
21:57 23/08/2023Համացանցում հայտնվել են Եվգենի Պրիգոժինի օդանավի կործանման կադրերըՀամացանցում հայտնվել են Եվգենի Պրիգոժինի օդանավի կործանման կադրեր: Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ հայտնի դարձավ որ ՌԴ Տվերի մարզում կործանվել է մասնավոր Օդանավ, որի մեջ եղել է Եվգենի Պրիգոժին անուն...
20:34 23/08/2023Լուսնի հարավային բևեռում Հնդկաստանը հաջողությամբ տիեզերանավ է վայրէջք կատարելRoscosmos-ը շնորհավորել է հնդիկ գործընկերներին Լուսնի հարավային բևեռում հաջող վայրէջքի կապակցությամբ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ պետական կորպորացիան ընդգծել է լուսնի հետախուզման համընդհանուր...
19:45 23/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանելՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ, վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Բուդապեշտում ընթացող աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանել՝ 1500 մետր վազքատարածությունը հաղթահարելով 3։39.35...
18:00 23/08/2023France 2 պետական հեռուստաընկերության եթերում կհեռարձակվի «Grand Echiquier» հաղորդաշարի՝ Հայաստանին նվիրված հատուկ թողարկումըԵրեկոն վարելու են նշանավոր հեռուստալրագրող Քլեր Շազալը և ֆրանսահայ հայտնի երաժիշտ, դաշնակահար Անդրե Մանուկյանը, կմասնակցեն Պատրիկ Ֆիորին, Հելեն Սեգարան, Սիմոն Աբգարյանը և ուրիշներ
16:52 23/08/2023Հունաստանում անտառային հրդեհների վայրում մոխրացած դիեր են հայտնաբերվելՀունաստանի հյուսիսում գտնվող հեռավոր գյուղերից մեկում, որտեղ օրեր շարունակ մոլեգնում են անտառային հրդեհները, մոխրացած 18 դի է հայտնաբերվել։ BBC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի հրշեջ...
15:40 23/08/2023Ադամ Շիֆ. Բայդենի վարչակազմը պետք է դադարեցնի Ադրբեջանին ռազմական օգնության տրամադրումըԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆն իր երկրի կառավարությանն ու Բայդենի վարչակազմին կոչ է անում Ադրբեջանին ռազմական օգնություն չտրամադրել։ Թվիթերի իր միկրոբլոգում հրապարակած տեսանյութում ամերիկացի կոնգրեսականը...
15:04 23/08/2023Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդինՕգոստոսի 24-25-ը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ հանդիպումը...
14:37 23/08/2023Ստալինի ամառանոցն աճուրդի է հանվելՄերձմոսկովյան Միտիշչիի շրջանում գտնվող «Լիպկի» կալվածքը, որտեղ 1930-ականներին Ստալինի ամառանոցն էր, հայտնվել է DOM.RF կայքի աճուրդի ցանկում, տեղեկացնում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Լոտի սկզբնական արժեքը կորոշվի...
14:24 23/08/2023Սանկտ Պետերբուրգում վթարի հետևանքով մահացել է ռոսգվարդիայի չորս զինծառայողՊետդումայի պատգամավոր Ալեքսանդր Խինշտեյնը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ Սանկտ Պետերբուրգում ռազմական բեռնատարի և երկու մեքենաների բախման հետևանքով մահացած ռոսգվարդիայի զինծառայողները ժամկետային...
12:57 23/08/2023Ուժեղ փոթորիկը հարվածել է Մեքքային80 կմ/ժ-ից ավելի արագությամբ քամին հարվածել է Սաուդյան Արաբիայի Մեքքային՝ տապալելով մարդկանց և շրջելով ծանր մետաղական կառույցները։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «Քամիների արագությունը, որոնք...
12:10 23/08/2023Հնդկաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով առնվազն 17 մարդ է զոհվելՀնդկաստանի Միզորամ նահանգում կառուցվող երկաթուղային կամրջի փլուզման հետևանքով առնվազն 17 մարդ է զոհվել: «ՌԻԱ նովոստի»ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է NDTV-ն՝ վկայակոչելով տեղի իշխանություններին։...
12:03 23/08/2023Թրամփը ծրագրում է հինգշաբթի ներկայանալ բանտԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ հինգշաբթի ծրագրում է ներկայանալ Ատլանտա, ուր իրեն ձերբակալելու են՝ ներկայացված մեղադրանքների պատճառով։ Ջորջիա նահանգում Թրամփին մեղադրում են 2020...
11:53 23/08/2023Բելգորոդի առողջարանի գնդակոծության հետևանքով երեք մարդ զոհվել էԵրեք մարդ Է զոհվել Ուկրաինայի կողմից Բելգորոդի մարզի Վալույսկի շրջանի Լավի գյուղի առողջարանի կրկնակի գնդակոծման: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է մարզպետ Վյաչեսլավ Գլադկովը։ «Երկու...
11:38 23/08/2023Զախարյանի տեղափոխման դիմաց նրա գործակալը ստացել է 2.5 մլն եվրոԼրագրող Իվան Կարպովը Telegram-ի իր ալիքում նշել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադ» տեղափոխության մեջ ներգրավված անձանց անունները։ Աղբյուրի համաձայն՝ այս տեղափոխմանը մասնակցել են...

11:11 23/07/2021Daily contact testing in schools cuts absences, study findsDaily rapid testing of school pupils who are close contacts of a Covid case is a safe alternative to home isolation and doesn't lead to more virus spread, a study in schools has found.
18:54 22/07/2021COVID app tells nearly 620,000 to isolate in England, WalesAlmost 620,000 people in England and Wales were told to isolate by the health service COVID app after they came into contact with someone with the virus in the week up to July 14, official data shows.
17:09 22/07/2021Olympic opening ceremony director sacked for Holocaust jokeThe Tokyo Olympic organizing committee fired the director of the opening ceremony on Thursday because of a Holocaust joke he made during a comedy show in 1998, AP reported.
14:36 22/07/2021Free lottery ticket from COVID-19 vaccination earns Texas man $1 millionA Texas man who received a free scratch-off lottery ticket when he got his COVID-19 vaccine in Arkansas ended up claiming a $1 million jackpot, UPI reported.
14:25 22/07/2021Baku court sentences Russian citizen to 10 years in jail for taking part in Artsakh warA Baku court on Wednesday sentenced Russian citizen Eduard Dubakov to 10 years in prison for participating in last year’s war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Armenia’s side, RIA Novosti reported,...
13:46 22/07/20212 airplanes collide at Dubai International AirportTwo passenger jets from low-cost carrier FlyDubai and Bahrain-based Gulf Air collided with each other on the taxiway at Dubai International Airport early Thursday morning, though authorities reported...
12:51 22/07/2021China rejects WHO plan for COVID-19 origins studyChina rejected on Thursday a World Health Organization (WHO) plan for a second phase of an investigation into the origin of the coronavirus, which includes the hypothesis it could have escaped from a...
12:22 22/07/2021Senator Menendez raises Artsakh war during U.S. Policy on Turkey hearingSenator Bob Menendez (D-NJ), Chairman of the Senate Foreign Relations Committee, referred to the Artsakh war and Turkey's counterproductive role in the South Caucasus region during a full committee...
11:15 22/07/2021At least 17 migrants drown off Tunisia in shipwreckAt least 17 Bengali migrants drowned in a shipwreck off Tunisia as they tried to cross the Mediterranean to Italy from Libya, while more than 380 were rescued by the coastguard, Reuters reported on...
18:50 21/07/2021France rolls out Covid health pass as cases soarA new Covid health pass has come into effect in France amid a surge of new infections, BBC News reports.
17:06 21/07/2021Liverpool stripped of Unesco world heritage statusLiverpool has been stripped of its coveted world heritage status after Unesco blamed years of development for an “irreversible loss” to the historic value of its Victorian docks, the Guardian reports.
14:39 21/07/2021Russia ready to welcome EU’s mediation efforts in Karabakh talks, Kremlin saysMoscow is ready to welcome the European Union’s mediation in talks on the Nagorno-Karabakh issue, provided they help implement the existing agreements, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters...
13:36 21/07/2021Emmanuel Macron’s phone identified for Pegasus spyware targeting:A mobile phone number used by French President Emmanuel Macron was selected for possible targeting with Pegasus spyware by a Moroccan intelligence service, Politico reported on Tuesday, citing Le...
12:53 21/07/2021WHO chief warns about more dangerous coronavirus strainThe World Health Organization (WHO) Director General Tedros Adhanom Ghebreyesus warned about the possibility of a new novel coronavirus strain that would be more dangerous than the delta variant,...
11:52 21/07/2021Tokyo 2020 chief does not rule out cancelling Olympic GamesThe head of the Tokyo 2020 organising committee has not ruled out cancelling the Olympic Games, BBC News reports.
18:21 20/07/2021Norway women's beach handball team fined for not wearing bikini bottomsThe Norwegian women’s handball team have been fined for wearing shorts instead of bikini bottoms at the European Beach Handball Championships, The Independent reports.
14:29 20/07/2021UNICEF chief expresses concern over children deprived of parental care due to COVID-19UNICEF Executive Director Henrietta Fore issued a statement on children deprived of parental care due to COVID-19.
13:40 20/07/2021Russia says it successfully tested S-500 missile systemRussia’s S-500 next-generation missile system has struck a fast-moving ballistic target in a training exercise at the Kapustin Yar range.
12:33 20/07/2021Toivo Klaar: Deeply worrying developments continue on Armenian-Azerbaijani borderToivo Klaar, EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, has expressed concerns over the developments on the Armenian-Azerbaijani border.
11:30 20/07/2021Erdogan: Turkey ready to take control of Kabul airport if it gets support from USTurkey is ready to take over the management of the Kabul airport, if the United States provides the necessary support, Turkish President Recep Tayyip Erdogan said on Tuesday during his visit to the...