16:15 11/08/2023Աշխարհում COVID-19-ով հիվանդացությունը մեկ ամսում աճել է 80 տոկոսով․ ԱՀԿԱշխարհում COVID-19 հիվանդացությունը մեկ ամսում աճել է 80 տոկոսով: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ամենշաբաթյա համաճարակաբանական ամփոփագրում, փոխանցում է «Ռիա...
10:39 11/08/2023Լատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրներն ուզում են առևտրի արտոնյալ ռեժիմ ունենալ ԵԱՏՄ-ումԼատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրները հետաքրքրված են Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) հետ առևտրի արտոնյալ ռեժիմով: «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ տնտեսական համագործակցության դեպարտամենտի...
09:32 11/08/2023Հավայան կղզիներում անտառային հրդեհների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 53-իԱՄՆ Հավայի նահանգում բնական հրդեհների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 53-ի։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են Մաուի շրջանի իշխանությունները: Նշենք, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր 36 զոհի...
08:54 11/08/2023Թրամփը հայտարարել է, որ իրեն պետք է դատել միայն նախագահական ընտրություններից հետոԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իր դեմ դատավարությունները պետք է անցկացվեն միայն 2024 թվականին նախագահական ընտրությունից հետո, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Այս դատավարությունը, որը...
17:08 10/08/2023ԱՀԿ-ն հայտարարել է COVID-19-ի նոր տարբերակի ակտիվ տարածման մասինԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամի նոր ենթատեսակը՝ «Էրիս»-ը (EG.5.1), ակտիվորեն տարածվում է ամբողջ աշխարհում։ Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը, փոխանցում է «Ռիա...
16:22 10/08/2023Լիբանանում Շվեդիայի դեսպանատան մուտքի մոտ պայթուցիկ են նետելԼիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութում անհայտ անձինք «Մոլոտովի կոկտեյլի տեսքով» ռումբ են նետել Շվեդիայի դեսպանատան շենքի մուտքի մոտ» «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, ոչ ոք չի տուժել, քանի որ այն չի պայթել։ «Դա...
14:47 10/08/2023Ֆրանսիայում Հաշմանդամների տանը բռնկված հրդեհի հետևանքով 11 մարդ Է զոհվելՓրկարարները հայտնաբերել են ֆրանսիական Վինցենհայմ քաղաքի տներից մեկումը, որտեղ ապրում էին հաշմանդամություն ունեցող անձինք, բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհված բոլոր 11 մարդկանց մարմիններ։ Այս մասին գրում...
13:31 10/08/2023Հավայան կղզիներում հրդեհները ոչնչացրել են զբոսաշրջիկների շրջանում սիրված առողջարանային քաղաքըՀավայան կղզիներում մոլեգնող անտառային հրդեհների զոհ է դարձել ավելի քան 30 մարդ, այրվել են բազմաթիվ բնակավայրեր, այդ թվում՝ զբոսաշրջիկների շրջանում սիրված Լահայնա քաղաքը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...
10:32 10/08/2023Էկվադորում նախագահի թեկնածուին սպանել են նախընտրական հանրահավաքից հետոԷկվադորում սպանվել է նախագահի թեկնածու Ֆերնանդո Վիլյավիսենսիոն։ Դեպքը տեղի է ունեցել մայրաքաղաք Կիտոյում նախընտրական հանրահավաքից հետո, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Քաղաքական գործչի մահը հաստատել է նրա...
09:49 10/08/2023Մոսկվայի և Սևաստոպոլի մերձակայքում ոչնչացրել են 13 ԱԹՍՌԴ հակաօդային պաշտպանության ուժերն այս գիշեր կանխել են անօդաչու թռչող սարքերով Ռուսաստանի օբյեկտների վրա հարձակվելու Կիևի փորձը: Մասնվորապես, ոչնչացվել և ճնշվել է 13 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ), որոնք...
08:34 10/08/2023«Pegasus» լրտեսող ծրագիրը՝ ԱՄՆ «դաշնային սև ցուցակում»Միացյալ Նահանգներն իր դաշնային՝ «սև ցուցակում» է ընդգրկել իսրայելական «NSO Group»-ի և «Intellexa» ընկերությունների, համապատասխանաբար, «Pegasus» ու «Predator» լրտեսող ծրագրերը, որոնք վերջերս...
15:00 09/08/2023Ա.Զայցև. Ռուսական կողմն ակտիվորեն աջակցում է Բաքվին և Երևանին խաղաղության համաձայնագրի նախապատրաստման հարցում«Հարցազրույցում Դ.Գոնչարն ասել է, որ պետք չէ շտապեցնել գործընթացը, որպեսզի ի վերջո ձեռք բերվեն որակյալ, վստահելի պայմանավորվածություններ։ Հնարավոր է, որ ինչ-որ մեկին ձեռնտու է լարագացնել...
14:29 09/08/2023Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսի նոր ենթատեսակն արագորեն տարածվում էԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամի նոր ենթատեսակը՝ «Էրիս»-ը (EG.5.1), արագորեն տարածվում է Մեծ Բրիտանիայում, գրում է «Գազետա․ռու»-ն։ «Eris»-ն առաջին անգամ երկրում հայտնաբերվել է հուլիսի 31-ին և ներկայում...
12:47 09/08/2023Լոս Անջելեսի հայերը փողոց են փակել՝ ի աջակցություն ԱրցախիԼոս Անջելեսի շրջանում հայերի խաղաղ ակցիաները շարունակվում են։ Նրանք այս անգամ փողոց են փակել և շարժվել դեպի կոնգրեսական Ադամ Շիֆի բնակության վայրը։ Ակցիայի մասնակիցների պահանջը մեկն է՝ բացել Լաչինի...
11:53 09/08/2023Արքայազն Հարիին զրկել են «Նորին թագավորական մեծություն» տիտղոսիցՄեծ Բրիտանիայի թագավորական ընտանիքի պաշտոնական կայքում հեռացրել են արքայազն Հարիի «Նորին թագավորական մեծություն» տիտղոսը։ Այս մասին գրում է «Page Six»-ը։ «The Royal Family» բաժնում, որը պատմում է...
09:48 09/08/2023Մոսկվայի մարզում կանխվել է ԱԹՍ-ների հարձակման փորձը․ ՌԴ ՊՆՄերձմոսկվայում ռուս զինվորականները կանխել են Կիևի կողմից անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ ահաբեկչություն կազմակերպելու փորձը։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը,...
09:04 09/08/2023ԱՄՆ-ն Ուկրաինային 200 միլիոն դոլարի ռազմական օգնության նոր փաթեթ է պատրաստումՄիացյալ Նահանգները շուտով կհայտարարի Ուկրաինային 200 միլիոն դոլարի ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին։ Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը։ Նոր փաթեթը կներառի ականազերծման սարքավորումներ, Patriot...
08:19 09/08/2023Ռոսսելխոզնադզորն արգելել է Ադրբեջանից 36 տոննա ազնվամորու ներմուծումը ՌուսաստանԴաղստանում «Ռոսսելխոզնադզորի» աշխատակիցները ռուս-ադրբեջանական սահմանի մոտ կանխել են 36 տոննա բուսական ծագման արտադրանքի ներմուծումը՝ խախտելով ՌԴ կարանտինային բուսասանիտարական պահանջները:...
17:06 08/08/2023Վաշինգտոնը հավատացած է՝ Անկարան կարող է հայ-ադրբեջանական կարգավորման հարցում «արդյունավետ» դեր ունենալ․ Մեթյու ՄիլլերԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը լրագրողների հետ ճեպազրուցում մեկնաբանել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնյայի մեկնաբանություններն այն մասին, որ երկու երկրների միջև հապճեպ պատրաստված խաղաղության...
16:15 08/08/2023Ուզբեկստանում աղբահանությունը սկսել են իրականացնել դասական երաժշտության ներքոՏաշքենդում և Ուզբեկստանի երկու շրջաններում սկսել են բնակելի թաղամասերից աղբահանություն իրականացնել դասական երաժշտության ներքո։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի էկոլոգիայի, շրջակա...

11:00 25/11/2023Открылось онлайн-голосование за участников «Детского Евровидения»Начался первый этап голосования за участников конкурса «Детское Евровидение», сообщают организаторы.
10:38 25/11/2023СМИ: соцсеть X может потерять до 75 миллионов долларов из-за слов Маска о евреяхСоциальная сеть Х миллиардера Илона Маска к концу года может потерять до 75 миллионов долларов из-за отказа некоторых рекламодателей от сотрудничества после высказывания бизнесмена о евреях, сообщает...
19:56 24/11/2023ХАМАС передал первую группу израильских заложников Красному Кресту, это одно из условий перемирияХАМАС передал первую группу израильских заложников, подлежащих обмену, представителям Международного комитета Красного Креста, и их везут в машинах скорой помощи из Хан-Юниса на юге сектора Газа к...
19:02 24/11/2023Глава МИД Беларуси Алейник по телефону рассказал армянскому коллеге Мирзояну о прошедшем саммите ОДКБГлава МИД Беларуси Алейник по телефону рассказал армянскому коллеге Арарату Мирзояну о прошедшем саммите ОДКБ, сообщили в белорусском министерстве.
16:20 24/11/2023Билл Гейтс: ИИ позволит перейти на трехдневную рабочую неделюВ будущем искусственный интеллект позволит людям работать три дня в неделю, уверен Билл Гейтс. Он отметил, что будущее искусственного интеллекта не такое радужное, как думают некоторые, но и не такое...
16:03 24/11/2023За нападением на школу в Дублине последовали беспорядки и грабежиВооруженный ножом мужчина ранил пятерых человек, в том числе троих детей, рядом со школой. Протестующие утверждают, что преступник — мигрант. СМИ сообщают, что он прожил в стране более 20 лет и...
15:32 24/11/2023Певица Алла Пугачева возглавила рейтинг артистов, которых стыдятся россиянеНародная артистка СССР Алла Пугачева возглавила антирейтинг певцов, вызывающих чувство стыда у россиян, передает news.ru.
15:29 24/11/2023Полиция завершила проверку на складе WildberriesВ компании Wildberries сообщили о завершении полицейской проверки в логистическом центре маркетплейса в подмосковной Электростали.
15:07 24/11/2023Армия Израиля заявила, что возобновит боевые действия после перемирияВ пятницу утром в 07.00 по местному времени (08.00 мск) началось четырехдневное перемирие между израильской армией и правящим в секторе Газа палестинским движением ХАМАС.
13:29 24/11/2023В Wildberries допустили миллиардные убытки предпринимателей из-за проверки ОМОНВ компании подчеркнули, что руководство Wildberries находится на постоянной связи с представителями правоохранительных органов, проверка продолжается.
12:50 24/11/2023Во Внуково, Домодедово и Шереметьево отменили или задержали более 50 рейсовПо информации на 8.37 мск, во "Внуково" задержаны восемь рейсов и пять отменены, в "Домодедово" задержаны 16 рейсов и пять отменены.
11:48 24/11/2023Сегодня стартует знаменитая Чёрная пятницаА сам термин «Чёрная пятница» появился в 1966 году в Филадельфии.
10:52 24/11/2023Дэвид Бекхэм назвал Лионеля Месси самой скромной суперзвездойИ это то, что любят американские зрители — чтобы их развлекали», — отметил Бекхэм.
09:51 24/11/2023Четырехдневное перемирие между Израилем и ХАМАС вступило в силу утром 24 ноябряВ его рамках ежедневно в сектор Газа будут въезжать 200 грузовиков с гуманитарной помощью и четыре — с топливом и бытовым газом.
20:43 23/11/2023Путин и Лукашенко после саммита ОДКБ пообщались один на один: беседа продолжилась в автомобилеВ подписи к фото обращено внимание на то, что они держат «папки с документами».
19:42 23/11/2023Генсек: Речь о выходе Армении из ОДКБ не идетЕе многосторонние контакты в рамках ОДКБ проходят в рабочем режиме.
16:47 23/11/2023Лукашенко не стал скрывать, что лидеры ОДКБ обсуждали отсутствие АрменииГлава государства обратил внимание, что в соответствии с порядком организации председательство в ОДКБ с 1 января 2024 года переходит к Казахстану.
15:53 23/11/2023Лукашенко: ОДКБ остается неотъемлемым элементом обеспечения безопасности ее государств-членов и Евразийского региона«Другими словами, наша организация остается неотъемлемым элементом обеспечения безопасности ее государств-членов и Евразийского региона в целом», – заявил Президент.
15:40 23/11/2023Москвичка девять лет зарабатывала деньги на несуществующей дочериОсенью 2023 года женщину задержали полицейские.
15:30 23/11/2023Как быстро и безопасно похудеть? Секреты от фитнес-тренеровМногие начинают худеть перед отпуском или каким-то важным мероприятием, мечтая увидеть результат как можно скорее.