15:55 15/08/2023Ռուսներն առավել հաճախ են այցելում Հայաստան տարանցիկ շրջագայությունների կամ լեզվից քննություն հանձնելու համարՏուրօպերատորների հետազոտությունների համաձայն, դեպի Հայաստան աշնանային ուղևորությունների պահանջարկը նախորդ տարվա մակարդակին է։ Հավասարապես պահանջված են շրջագայությունները քաղաքային և տեսարժան վայրեր:...
15:31 15/08/2023Շոյգու. Ռուսաստանն ահաբեկչության դեմ պայքարում կօգնի ՀԱՊԿ դաշնակիցներին զենքի մատակարարմամբՌուսաստանը, ինչպես նախկինում, ՀԱՊԿ-ի իր դաշնակիցներին կօգնի ահաբեկչության դեմ պայքարում՝ զենք մատակարարելով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն...
12:05 15/08/2023Մախաչկալայում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 35-իՄախաչկալայի բենզալցակայաններից մեկում գրանցված պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 35-ի։ «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է ԱԻՆ ներկայացուցիչը: «Փլատակներից դուրս է բերվել ևս մարմին»,- ասել է...
10:50 15/08/2023Զախարյանն իր խաղով կարող է փոխել Իսպանիայում ռուսների նկատմամբ վերաբերմունքը.ԳործակալՖուտբոլային գործակալ Դմիտրի Սելյուկը դրական է գնահատել ՌԴ ազգային հավաքականի և «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ»։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Բացառիկ...
10:23 15/08/2023Ջորջիա նահանգում պատրաստվում են Թրամփին ներկայացվելիք չորրորդ մեղադրանքինԸստ ամենյանի, Ջորջիա նահանգի դատախազը պատրաստվում է մեղադրանք ներկայացնել նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Չնայած անվտանգության խստացված միջոցառումներին, հնչում են մտահոգություններ, որ Թրամփին...
09:29 15/08/2023Արցախի հարցով ՄԱԿ-ի ԱԽ հրատապ նիստը կկայանա օգոստոսի 16-ինԱրարատ Միրզոյանը մասնակցելու է նիստին։
09:14 15/08/2023Մախաչկալայի բենզալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 27 մարդՄախաչկալայի բենզալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժել է ավելի քան 100 մարդ: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին օպերատիվ շտաբի նիստում հայտնել է Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովը։...
18:03 14/08/2023Նորվեգիան Ուկրաինային 70,5 մլն դոլարով հակաօդային պաշտպանության համակարգ կմատակարարիՆորվեգական Kongsberg Defense & Aerospace ընկերությունը Ուկրաինային կմատակարարի Cortex Typhon C-UAS ԱԹՍներից պաշտպանող սարք, որի արժեքը կազմում է 740 մլն նոկ (70,5 մլն դոլար): ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ...
16:45 14/08/2023Ֆուտբոլային գործակալը Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանելՖուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում Մոսկվայի «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արմեն Զախարյանի տեղափոխությունը իսպանական »Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել: Ավելի վաղ...
11:38 14/08/2023Նոր ռեկորդ․ Instagram-ում Ռոնալդուի հետևորդների թիվը հասել է 600 միլիոնիՍաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետևորդների թիվն «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցում գերազանցել է 600 միլիոնը։ Ֆուտբոլիստը պատմության մեջ առաջին...
11:18 14/08/2023Մարոկկոյում օդի ջերմաստիճանը պատմության մեջ առաջին անգամ գերազանցել է 50 աստիճանըՄարոկկոյի օդերեւութաբանական ծառայությունները կիրակի օրը հաստատել են, որ երկրում այս շաբաթ ջերմաստիճանի նոր ռեկորդ է սահմանվել, գրում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Մասնավորապես, երկրում գրանցվել է ռեկորդային...
09:17 14/08/2023Ցուկերբերգը վերջնագիր է ներկայացրել ՄասկինMeta ընկերության համահիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը կասկածի տակ է դրել ամերիկացի միլիարդատեր և գործարար Իլոն Մասկի՝ օկտագոնում մենամարտ անցկացնելու մտադրության լրջությունը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Ավելի...
08:35 14/08/2023ԱՄՆ-ում ավիաշոուի ժամանակ կործանվել է «ՄիԳ-23» կործանիչԱՄՆ Միչիգան նահանգում ավիաշոուի ժամանակ կործանվել է ՄիԳ-23 կործանիչը, օդաչուն և ուղևորը հասցրել են կատապուլտվել։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նոսվստի»-ին։ «Thunder Over Michigan» շոուի ժամանակ ելույթ...
19:30 12/08/2023Ամերիկուհին 20 տարի վիճակախաղ է խաղացել նույն թվերով և վերջապես շահել է ջեքփոթըԱՄՆ-ի Հյուսիսային Կարոլինա նահանգի բնակչուհին 20 տարի վիճակախաղ է խաղացել նույն թվերով՝ հիմնականում նշելով հարազատների ծննդյան ամսաթվեր, և ջեքփոթ շահել, գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Թամարա Լյուֆինգհաուսը...
19:00 12/08/2023Ռումբի սպառնալիքի պատճառով Էյֆելյան աշտարակից մարդկանց տարհանել ենՈստիկանության աշխատակիցները դուրս են բերել Էյֆելյան աշտարակում գտնվող մարդկանց ՝ Ֆրանսիայի գլխավոր տեսարժան վայրի հնարավոր ականապատման մասին տեղեկատվության պատճառով, հայտնում է aif.ru-ն՝ հղում...
13:02 12/08/2023Հավայան կղզիներում որոշել են սառեցնել ապրանքների գները` Մաուիի ավերիչ հրդեհներից հետոԱՄՆ Հավայան կղզիների Սպառողների պաշտպանության գրասենյակը կարգադրել է Մաուի կղզում սառեցնել ապրանքների գների` ավերիչ հրդեհների ֆոնին, որոնց հետևանքով զոհվել է առնվազն 55 մարդ: Պաշտոնյաները չեն...
10:41 12/08/2023Երևանն ու Սոչին դարձել են ռուսների համար աշնան հանգստի ամենապահանջված քաղաքաներըТуту ընկերության աշխատակիցները վերլուծել են ռուսների՝ աշնան հանգստի համար գնված ավիատոմսերի ուղղությունները։ Պարզվել է, որ ամրագրում կատարածների 85 տոկոսը նախատեսում է հանգիստն անցկացնել Ռուսաստանի...
10:12 12/08/2023«Microsoft»-ը կարող է դադարեցնել ռուսական ընկերությունների լիցենզիաների երկարաձգումըՊատժամիջոցների պատճառով «Microsoft»-ը չի կարող վճարումներ ընդունել Ռուսաստանում ծառայությունների դիմաց Ծրագրային ապահովման ամերիկյան մշակող «Microsoft»-ը սեպտեմբերի 30-ից հետո կդադարեցնի ռուսական...
09:00 12/08/2023Ղրիմում կանխվել է 20 ԱԹՍ-ի կիրառմամբ Ուկրաինայի ԶՈւ-ի հարձակման փորձը․ ՌԴ ՊՆՌուս զինվորականները կանխել են Ղրիմի վրա 20 անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվելու Ուկրաինայի փորձը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը: «Այսօր գիշերը...
16:50 11/08/2023«Կոմերսանտ»-ը Վագիֆ Խաչատրյանի առևանգմանը նախորդած իրադարձություններն է ներկայացրել«Արցախն ընդդեմ Ղարաբաղի» խորագրի ներքո «Կոմերսանտ»-ը ծավալուն հոդված է հրապարակել՝ անդրադառնալով Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակ պահելու խնդրին, դրա ընթացքում հնչած հայտարարություններին ու...

13:47 05/07/2021Australian Senator Rachel Siewert pledges to recognize Armenian, Greek and Assyrian GenocidesSenator for Western Australia, Rachel Siewert has joined the Joint Justice Initiative and pledged to recognise the Armenian, Assyrian and Greek Genocides, reported the Armenian National Committee of...
11:41 05/07/2021Taliban captures more territory in Afghanistan as NATO withdrawal continuesThe Taliban has captured more territory in Afghanistan in recent days from fleeing Afghan forces, as NATO troops continue to pull out of the country, Euronews reports.
10:52 05/07/2021Queen Elizabeth honours Britain's health service for pandemic workQueen Elizabeth has awarded Britain's National Health Service (NHS) the George Cross - the highest civilian gallantry award - in recognition of 73 years of dedicated service, including during the...
20:00 03/07/2021US halts federal executions amid review of death penalty policyUS Attorney General Merrick Garland on Thursday issued a moratorium on federal executions while a review of policy and procedures is pending to address "serious concerns" about the practice.The move...
14:30 03/07/2021B.C. coroner says 719 deaths reported in a week during heat waveBritish Columbia's chief coroner says 719 sudden and unexpected deaths have been reported in the province during the historic heat wave, and that number over a seven-day period is unprecedented.
13:30 03/07/2021Lukashenko orders closure of Belarus border with UkraineBelarus' leader Alexander Lukashenko on Friday ordered the closure of the border with Ukraine, seeking to block what he called an inflow of weapons to coup-plotters detected by his security services,...
10:27 03/07/2021WHO says world in a ‘very dangerous period’ with delta COVID-19 variantThe head of the World Health Organization says the world is in “a very dangerous period” of the COVID-19 pandemic, noting the more contagious delta variant is identified in nearly 100 countries, The...
19:55 02/07/2021Slovaks to start lottery to boost COVID-19 vaccination ratesSlovakia will launch a lottery with weekly prizes of up to 2 million euros for vaccinated people and offer bonuses to those who convince others to get COVID-19 shots to boost interest under a plan...
17:49 02/07/2021Lukashenko says Belarus wrapped up major counterterrorism operationBelarusian President Alexander Lukashenko announced on Friday that a major counterterrorism operation has concluded in Belarus, TASS reports, citing the BelTA news agency.
20:35 01/07/2021Russia posts record coronavirus deaths for third day in a rowRussia on Thursday reported 672 coronavirus deaths over the past 24 hours, according to a government tally, setting a pandemic high of fatalities for the third day in a row, AFP reported.
20:20 01/07/2021Serzh Sargsyan congratulates China's Xi Jinping on centenary of Communist PartyOn behalf of the Republican Party of Armenia (RPA) and himself, Armenia’s third President Serzh Sargsyan congratulated President Xi Jinping of China on the centenary of China's ruling Communist Party...
19:58 01/07/2021Facebook testing drastic changes to Instagram to make it more like TikTokFacebook’s head of Instagram on Wednesday announced the social network plans to start showing users full-screen, recommended videos in their feeds, CNBC reported.
18:57 01/07/2021Pope, Lebanon Christian heads begin summit on country's crisisPope Francis and Lebanon's Christian leaders began a summit on Thursday to discuss how religion can help the country overcome its worst crisis since its civil war ended in 1990, Reuters reported.
17:48 01/07/2021Fragonard painting 'forgotten' by its owners sells for $9 million at auctionA "forgotten" painting kept in the same family for generations has sold for 7.68 million euros ($9.1 million) at auction after experts discovered it was the work of French painter Jean-Honoré...
14:02 01/07/2021Digital COVID Certificate: EU-wide travel pass officially comes into forceThe new EU-wide travel pass, designed to facilitate movement across the bloc amid the coronavirus pandemic, officially comes into force on Thursday (July 1), Euronews reported.
10:35 01/07/2021Armenian wrestler beats Azerbaijani rival to win the gold of the European ChampionshipArmenian freestyle wrestler Lyova Gevorgyan, competing in the 125 kg weight category, defeated his Azerbaijani opponent on Wednesday in the European Junior Wrestling Championship.
20:33 30/06/2021Armenia added to EU’s list of epidemiologically safe countriesResidents of 11 more third-countries, Armenia, among them will benefit from restriction-free entry to the European Union and Schengen Area Member States.
18:47 30/06/2021Venice festival to honour Jamie Lee Curtis with lifetime achievement awardHollywood star Jamie Lee Curtis will receive a lifetime achievement award at the Venice International Film Festival in September, where the latest instalment of her “Halloween” movies will screen out...