15:55 15/08/2023Ռուսներն առավել հաճախ են այցելում Հայաստան տարանցիկ շրջագայությունների կամ լեզվից քննություն հանձնելու համարՏուրօպերատորների հետազոտությունների համաձայն, դեպի Հայաստան աշնանային ուղևորությունների պահանջարկը նախորդ տարվա մակարդակին է։ Հավասարապես պահանջված են շրջագայությունները քաղաքային և տեսարժան վայրեր:...
15:31 15/08/2023Շոյգու. Ռուսաստանն ահաբեկչության դեմ պայքարում կօգնի ՀԱՊԿ դաշնակիցներին զենքի մատակարարմամբՌուսաստանը, ինչպես նախկինում, ՀԱՊԿ-ի իր դաշնակիցներին կօգնի ահաբեկչության դեմ պայքարում՝ զենք մատակարարելով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն...
12:05 15/08/2023Մախաչկալայում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 35-իՄախաչկալայի բենզալցակայաններից մեկում գրանցված պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 35-ի։ «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է ԱԻՆ ներկայացուցիչը: «Փլատակներից դուրս է բերվել ևս մարմին»,- ասել է...
10:50 15/08/2023Զախարյանն իր խաղով կարող է փոխել Իսպանիայում ռուսների նկատմամբ վերաբերմունքը.ԳործակալՖուտբոլային գործակալ Դմիտրի Սելյուկը դրական է գնահատել ՌԴ ազգային հավաքականի և «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ»։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Բացառիկ...
10:23 15/08/2023Ջորջիա նահանգում պատրաստվում են Թրամփին ներկայացվելիք չորրորդ մեղադրանքինԸստ ամենյանի, Ջորջիա նահանգի դատախազը պատրաստվում է մեղադրանք ներկայացնել նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Չնայած անվտանգության խստացված միջոցառումներին, հնչում են մտահոգություններ, որ Թրամփին...
09:29 15/08/2023Արցախի հարցով ՄԱԿ-ի ԱԽ հրատապ նիստը կկայանա օգոստոսի 16-ինԱրարատ Միրզոյանը մասնակցելու է նիստին։
09:14 15/08/2023Մախաչկալայի բենզալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 27 մարդՄախաչկալայի բենզալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժել է ավելի քան 100 մարդ: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին օպերատիվ շտաբի նիստում հայտնել է Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովը։...
18:03 14/08/2023Նորվեգիան Ուկրաինային 70,5 մլն դոլարով հակաօդային պաշտպանության համակարգ կմատակարարիՆորվեգական Kongsberg Defense & Aerospace ընկերությունը Ուկրաինային կմատակարարի Cortex Typhon C-UAS ԱԹՍներից պաշտպանող սարք, որի արժեքը կազմում է 740 մլն նոկ (70,5 մլն դոլար): ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ...
16:45 14/08/2023Ֆուտբոլային գործակալը Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանելՖուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում Մոսկվայի «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արմեն Զախարյանի տեղափոխությունը իսպանական »Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել: Ավելի վաղ...
11:38 14/08/2023Նոր ռեկորդ․ Instagram-ում Ռոնալդուի հետևորդների թիվը հասել է 600 միլիոնիՍաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետևորդների թիվն «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցում գերազանցել է 600 միլիոնը։ Ֆուտբոլիստը պատմության մեջ առաջին...
11:18 14/08/2023Մարոկկոյում օդի ջերմաստիճանը պատմության մեջ առաջին անգամ գերազանցել է 50 աստիճանըՄարոկկոյի օդերեւութաբանական ծառայությունները կիրակի օրը հաստատել են, որ երկրում այս շաբաթ ջերմաստիճանի նոր ռեկորդ է սահմանվել, գրում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Մասնավորապես, երկրում գրանցվել է ռեկորդային...
09:17 14/08/2023Ցուկերբերգը վերջնագիր է ներկայացրել ՄասկինMeta ընկերության համահիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը կասկածի տակ է դրել ամերիկացի միլիարդատեր և գործարար Իլոն Մասկի՝ օկտագոնում մենամարտ անցկացնելու մտադրության լրջությունը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Ավելի...
08:35 14/08/2023ԱՄՆ-ում ավիաշոուի ժամանակ կործանվել է «ՄիԳ-23» կործանիչԱՄՆ Միչիգան նահանգում ավիաշոուի ժամանակ կործանվել է ՄիԳ-23 կործանիչը, օդաչուն և ուղևորը հասցրել են կատապուլտվել։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նոսվստի»-ին։ «Thunder Over Michigan» շոուի ժամանակ ելույթ...
19:30 12/08/2023Ամերիկուհին 20 տարի վիճակախաղ է խաղացել նույն թվերով և վերջապես շահել է ջեքփոթըԱՄՆ-ի Հյուսիսային Կարոլինա նահանգի բնակչուհին 20 տարի վիճակախաղ է խաղացել նույն թվերով՝ հիմնականում նշելով հարազատների ծննդյան ամսաթվեր, և ջեքփոթ շահել, գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Թամարա Լյուֆինգհաուսը...
19:00 12/08/2023Ռումբի սպառնալիքի պատճառով Էյֆելյան աշտարակից մարդկանց տարհանել ենՈստիկանության աշխատակիցները դուրս են բերել Էյֆելյան աշտարակում գտնվող մարդկանց ՝ Ֆրանսիայի գլխավոր տեսարժան վայրի հնարավոր ականապատման մասին տեղեկատվության պատճառով, հայտնում է aif.ru-ն՝ հղում...
13:02 12/08/2023Հավայան կղզիներում որոշել են սառեցնել ապրանքների գները` Մաուիի ավերիչ հրդեհներից հետոԱՄՆ Հավայան կղզիների Սպառողների պաշտպանության գրասենյակը կարգադրել է Մաուի կղզում սառեցնել ապրանքների գների` ավերիչ հրդեհների ֆոնին, որոնց հետևանքով զոհվել է առնվազն 55 մարդ: Պաշտոնյաները չեն...
10:41 12/08/2023Երևանն ու Սոչին դարձել են ռուսների համար աշնան հանգստի ամենապահանջված քաղաքաներըТуту ընկերության աշխատակիցները վերլուծել են ռուսների՝ աշնան հանգստի համար գնված ավիատոմսերի ուղղությունները։ Պարզվել է, որ ամրագրում կատարածների 85 տոկոսը նախատեսում է հանգիստն անցկացնել Ռուսաստանի...
10:12 12/08/2023«Microsoft»-ը կարող է դադարեցնել ռուսական ընկերությունների լիցենզիաների երկարաձգումըՊատժամիջոցների պատճառով «Microsoft»-ը չի կարող վճարումներ ընդունել Ռուսաստանում ծառայությունների դիմաց Ծրագրային ապահովման ամերիկյան մշակող «Microsoft»-ը սեպտեմբերի 30-ից հետո կդադարեցնի ռուսական...
09:00 12/08/2023Ղրիմում կանխվել է 20 ԱԹՍ-ի կիրառմամբ Ուկրաինայի ԶՈւ-ի հարձակման փորձը․ ՌԴ ՊՆՌուս զինվորականները կանխել են Ղրիմի վրա 20 անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվելու Ուկրաինայի փորձը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը: «Այսօր գիշերը...
16:50 11/08/2023«Կոմերսանտ»-ը Վագիֆ Խաչատրյանի առևանգմանը նախորդած իրադարձություններն է ներկայացրել«Արցախն ընդդեմ Ղարաբաղի» խորագրի ներքո «Կոմերսանտ»-ը ծավալուն հոդված է հրապարակել՝ անդրադառնալով Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակ պահելու խնդրին, դրա ընթացքում հնչած հայտարարություններին ու...

19:30 25/11/2023Журналу «Литературная Армения» – 65 летЖурналу «Литературная Армения» – 65 лет. Основан он был еще в Советском Союзе и до сих остается одним из самых авторитетных в республике. О прошлом, настоящем и будущем издания - в репортаже «МИР...
19:25 25/11/2023Макрон: 244 тысячи француженок стали жертвами домашнего насилия в 2022 годуПрезидент Франции Эммануэль Макрон по случаю Международного дня против насилия в отношении женщин заявил на видео, опубликованном в соцсети X, что борьба против жестокого обращения будет продолжена и...
19:15 25/11/2023Водителям напомнили о нюансах вождения в снегопадВо время сильного снегопада необходимо плавно вести автомобиль и искать места на дороге, где можно обеспечить хорошее сцепление.
19:11 25/11/2023Кубанский город из-за проливного дождя ушел под водуРежим чрезвычайной ситуации ввели в Горячем Ключе. Кубанский город из-за проливного дождя ушел под воду. Менее чем за сутки там выпала месячная норма осадков, передает «МИР 24». В результате дождей...
19:08 25/11/2023Новый президент Аргентины Хавьер Милей передумалНовый президент Аргентины Хавьер Милей отказался от планов заменить национальную валюту песо на доллар.
19:02 25/11/2023Папе Римскому Франциску провели компьютерную томографиюПапе Римскому Франциску в субботу провели компьютерную томографию, чтобы исключить риск легочных осложнений, сообщила служба печати Святого престола.
18:31 25/11/2023Ереван – в новогоднем топе авианаправлений из ПетербургаСпрос на полеты из Петербурга за границу в период новогодних каникул 2023-2024 гг. вырос на 63% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, сообщили РБК Петербург в пресс-службе сервиса One...
18:26 25/11/2023Во Франции открылась 18-я ежегодная армянская книжная выставка-ярмаркаВ культурном центре французского города Альфорвиль состоялась торжественная церемония открытия 18-й ежегодной выставки-ярмарки Армянской книги «Armen’ Livres».
18:14 25/11/2023Заминированный автомобиль взорвался на КПП на севере СирииЗаминированный автомобиль взорвался на КПП в городе Ар-Рай, находящемся под контролем турецких сил, на севере Сирии, в результате взрыва есть погибшие и раненые, сообщает РИА Новости со ссылкой на...
18:11 25/11/2023Премьер Финляндии отказался от переговоров с РФ о ситуации на границеВласти Финляндии не намерены вести политические дискуссии с Россией по поводу ситуации на восточной границе, заявил премьер-министр страны Петтери Орпо, чьи слова приводит РИА Новости со ссылкой на...
16:12 25/11/2023В России 4-летняя девочка погибла от ожогов из-за загоревшегося на ней платьяВ подмосковной больнице скончалась четырехлетняя девочка, получившая страшные ожоги из-за загоревшегося на ней платья, передает Росбалт.
15:43 25/11/2023Дублин: напавшего на людей мужчину обезоружил французский студентСтудент из Франции, проходивший стажировку в Дублине, обезоружил вооруженного ножом мужчину, совершившего нападение на детей и взрослых в ирландской столице в четверг днем, сообщает РИА Новости со...
14:43 25/11/2023Ким Чен Ын посмотрел спутниковые снимки городов Южной КореиЛидер КНДР Ким Чен Ын посетил Пхеньянский центр общего контроля и регулирования при Государственном главном управлении по аэрокосмической технике, где его познакомили с фотоснимками, сделанными...
14:21 25/11/2023Диетолог назвала самые вредные продукты для перекусовГлавная роль перекусов – снизить голод к следующему основному приему пищи. Их целесообразно делать, если промежутки между завтраком, обедом и ужином составляют больше 4–5 часов. Какой едой точно не...
14:04 25/11/2023«Нам неинтересно мнение таких политиков». Югоосетинский лидер – о словах ПашинянаПрезидент Южной Осетии Алан Гаглоев прокомментировал сделанное накануне в прямом эфире заявление Никола Пашиняна о том, что Армения поддерживает территориальную целостность Грузии.
13:56 25/11/2023Осужденный за убийство Джорджа Флойда полицейский тяжело ранен ножом в тюрьмеНа бывшего полицейского Дерека Шовина, осужденного за убийство темнокожего Джорджа Флойда, напали в американской тюрьме.
12:55 25/11/2023Индия: премьер Нарендра Моди совершил полет на истребителе TejasПремьер-министр Индии Нарендра Моди совершил полет на легком истребителе индийского производства Tejas.
12:29 25/11/2023Мужчина подбросил кобру в спальню жены и дочери ради получения страховкиЖитель Индии ради получения страховки подбросил ядовитую змею в спальню жены и дочери, помочь пострадавшим от укусов кобры медики не смогли.
11:45 25/11/2023Большая часть заложников, которых ХАМАС освободит в субботу – детиПятница стала, с одной стороны, самым счастливым, а с другой – самым напряженным днем за семь недель войны между Израилем и палестинским движением «Хамас».
11:20 25/11/2023В 2023 году россияне чаще всего получали гражданства Израиля, Турции и АрменииПорядка 68 тыс. россиян получили за девять месяцев гражданство или вид на жительство других государств, что в два раза больше, чем годом ранее. Как сообщили ТАСС в пресс-центре МВД России в ответ на...