15:15 03/08/2023Մահացել է ռուս հայտնի դերասանուհի Իրինա Միրոշնիչենկոն81 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստուհի Իրինա Միրոշնիչենկոն։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է Մոսկվայի Գեղարվեստական թատրոնի դպրոց-ստուդիայի ռեկտոր Իգոր Զոլոտովիցկին։ Այս շաբաթ...
10:44 03/08/2023ՀՕՊ-ը Կալուգայի շրջանում ուկրաինական 6 անօդաչու է խոցել. ՌԴ ՊՆՀՕՊ ուժերը Կալուգայի շրջանում ոչնչացրել են ուկրաինական վեց անօդաչու թռչող սարք: Այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը, փոխանցում է rbc.ru-ն։ «Այս գիշեր Կալուգայի շրջանում կանխվել է...
17:11 02/08/2023Հունաստանի վարչապետը Հռոդոսում հրդեհների պատճառով արձակուրդն ընդհատած զբոսաշրջիկներին անվճար հանգիստ է խոստացելՀունաստանի կառավարությունը հաջորդ գարնանը և հաջորդ աշնանը Հռոդոսում մեկշաբաթյա անվճար արձակուրդ կառաջարկի այն զբոսաշրջիկներին, որոնք հրդեհների պատճառով ընդհատել են իրենց արձակուրդները։ «Ռիա...
15:18 02/08/2023Ռուսաստանն աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև երկխոսությանը. ԶախարովաՄոսկվան աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև առանց նախապայմանների բանակցություններին: Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Նրա...
14:08 02/08/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորհակալություն, ՃապոնիաՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, իտալական «Ինտեր» ակումբի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհակալություն է հայտնել Ճապոնիային ջերմ հյուրընկալության համար։ Իտալիայի...
11:01 02/08/2023ՀԱՊԿ-ը պատրաստ է վերադառնալ Հայաստանի սահմանին առաքելություն ծավալելու հարցին․ ՌԴ ԱԳՆՀԱՊԿ-ը պատրաստ է վերադառնալ Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին դիտորդական առաքելություն տեղակայելու հարցի քննարկմանը, կազմակերպությունը սպասում է Երևանի պատասխանին։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում...
09:20 02/08/2023Ընտրություններին միջամտելու գործով Թրամփին ավելի քան 50 տարվա ազատազրկում է սպառնումԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին սպառնում է ավելի քան 50 տարվա ազատազրկում՝ 2020 թվականի ընտրություններին միջամտելու նոր մեղադրանքներով, բայց եթե նա հայտնվի բանտում գաղտնի ծառայությունը կշարունակի...
08:15 02/08/2023Հավատացած ենք, որ հնարավոր է հասնել խաղաղության համաձայնագրին. ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը, պետքարտուղարությունում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում հրաժարվել է որևէ մանրամասներ տրամադրել Կովկասի բանակցությունների հարցով պետքարտուղարության ավագ...
10:16 01/08/2023Հնդկաստանում վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով 17 մարդ է զոհվելՀնդկաստանի Մահարաշտրա նահանգում արագընթաց ավտոմայրուղու շինարարության ժամանակ վերամբարձ կռունկն ընկել է մի խումբ աշխատողների վրա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով...
08:39 01/08/2023ԱԹՍ-ների նոր հարձակում Մոսկվայի վրաՈւկրաինական երկու անօդաչու թռչող սարքեր խոցվել են ՀՕՊ համակարգի կողմից Մոսկվայի և Մոսկվայի մարզի վրա հարձակման փորձի ժամանակ: Եվս մեկն ընկել Է «Մոսկվա սիթի»-ի տարածքում։ Արդյունքում ոչ ոք չի տուժել,...
08:18 01/08/2023Խաղաղության համաձայնագրին հասնելու համար Բաքուն և Երևանը պետք է գնան բարդ փոխզիջումների. Մեթյու-ՄիլլերՎաշինգտոնը շարունակում է հանձնառու մնալ հայ-ադրբջենական խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցություններին և հավատացած է, որ հնարավոր է հասնել խաղաղության համաձայնագրին: Հայտարարել է ԱՄՆ...
15:53 31/07/2023Ալթայում «Մի-8» ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգիԱլթայում ուղղաթիռի վթարից հետո հոսպիտալացված կանանցից մեկը մահացել է Բառնաուլի հիվանդանոցում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է տարածաշրջանի առողջապահության նախարարության հաղորդագրության մեջ։...
09:58 31/07/2023Բրյանսկի շրջանում ԱԹՍ-ն հարվածել է ոստիկանության շենքինԲրյանսկի մարզի Տրուբչևսկի շրջանի վրա ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով վնասվել է ոստիկանության շենքը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է նահանգապետ Ալեքսանդր Բոգոմազը...
09:00 31/07/2023ԵՄ-ն 12 նոր հրշեջ ինքնաթիռ կգնի՝ Եվրոպայում անտառային հրդեհների դեմ պայքարելու համարԵվրահանձնաժողովը հայտարարել է 12 նոր հրշեջ ինքնաթիռների գնման մասին, որոնք կօգտագործվեն Հարավային Եվրոպայի անտառներում հրդեհները մարելու համար։ Euronews․com-ի փոխանցմամբ, այսպիսով, ԵՄ-ն մեծացնում է...
08:15 31/07/2023Կիևը հայտարարել է, թե երբ կսկսվեն ԱՄՆ-ի հետ անվտանգության երաշխիքների շուրջ բանակցություններըԿիևը հաջորդ շաբաթ կսկսի Վաշինգտոնի հետ քննարկել անվտանգության երկկողմ երաշխիքները: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Վլադիմիր Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը: «Այդ...
19:35 30/07/2023ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ ԽաչատրյանինԵրեկ՝ հուլիսի 29-ին, ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են նույն օրը Լաչինի միջանցքում ձերբակալված բուժառուին` Արցախի Հանրապետության 68-ամյա քաղաքացի Վագիֆ Խաչատրյանին։ Այս մասին հայտնում են Կարմիր...
17:29 30/07/2023Բլինքենը Ալիևի հետ հեռախոսազրույցում մտահոգություն է հայտնել Արցախում վատթարացող հումանիտար պայմանների առնչությամբԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Նա մտահոգություն է հայտնել Արցախի Հանրապետությունում վատթարացող հումանիտար պայմանների կապակցությամբ։ «Երեկ...
12:02 30/07/2023ԿԽՄԿ. Հնարավորինս շուտ կայցելենք Վագիֆ ԽաչատրյանինԿարմիր խաչի միջազգայն կոմիտեն հայտարարում է՝ հնարավորինս շուտ կայցելեն Վագիֆ Խաչատրյանին։ «Լուրերի» հաղորդմամբ, այդ մասին ասված է միջազգային կազմակերպության հայտարարության մեջ։ «Բուժառուների...
19:45 29/07/2023Գլենդելի «Ժենգյալով հաց» ռեստորանը The Michelin guide-ի կողմից ճանաչվել է լավագույննԳլենդելում հայտնի «Ժենգյալով հաց» ռեստորանը լավագույնն է ճանաչվել The Michelin guide-ի կողմից։ «Ամերիկայի ձայն»-ի հաղորդմամբ, այն վարկանիշային ցանկում հայտնված միակ հայկական ռեստորանն է։ Աշխարհի...
19:15 29/07/2023Էդգար Սևիկյանն ասել է, որ ուրախ կլիներ խաղալ Հայաստանի հավաքականում21-ամյա հայ ֆուտբոլիստ Էդգար Սևիկյանը, ով հանդես է գալիս ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդում», խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու պատրաստակամության մասին։ Նրա խոսքերը հայտնում է...

10:12 25/06/2021EU to explore possible sanctions in response to ‘further malign activity of Russia’The EU leaders at the summit in Brussels have instructed the EU foreign policy agency headed by top diplomat Josep Borrell to explore possible options for dialogue with Russia on certain topics of...
18:40 24/06/2021British man tests positive for coronavirus for almost 10 monthsLike thousands of people, Dave Smith became infected with coronavirus at the start of the first wave in the UK in 2020.
17:46 24/06/2021Delta to account for 90 percent of EU coronavirus cases in August, ECDC saysBy the end of August, the highly contagious Delta variant of the new coronavirus is expected to account for 90 percent of the new COVID-19 cases in the European Union, Al Jazeera reported, citing the...
16:32 24/06/2021Boris Johnson 'not ruling out' a foreign vacation this summerBritish Prime Minister Boris Johnson said on Thursday he was not ruling out going abroad for his summer vacation this year as the government mulls easing restrictions on travel for those who have had...
15:10 24/06/2021Pope Francis meets Spider-Man at weekly audiencePope Francis had an unusual encounter at his Wednesday audience meeting a Spider-Man impersonator who usually dons the outfit to entertain sick children, AFP reported.
15:05 24/06/2021Composer Seven Gharibyan awarded Best Student Diploma by the Queen of SpainArmenian composer Sevan Gharibyan was awarded Best Student Diploma by Queen Sofía of Spain, the Armenian Embassy in Spain reported.
14:45 24/06/2021UNESCO report warns Stonehenge, Venice could soon be ‘Endangered’ sitesUNESCO released a report this week that indicated some of the world’s most iconic historic locations could soon be designated as “endangered” on the organization’s World Heritage in Danger list.
14:12 24/06/2021EU considers 3.5 bln euro migrant funding for Turkey - ReutersThe European Union is considering 3.5 billion euros ($4.18 billion) for Turkey to continue hosting Syrian refugees until 2024, two diplomats said on Wednesday, part of a bigger regional refugee...
20:24 23/06/2021Russia says Black Sea incident was 'blatant provocation' by BritainThe Russian Foreign Ministry has called the passage of a British warship in the Black Sea that was within earshot of fire from Russian guns “blatant provocation”.
19:31 23/06/2021Putin, Aliyev discussed Nagorno-Karabakh situation - KremlinRussian and Azerbaijani Presidents Vladimir Putin and Ilham Aliyev had a phone call on Wednesday to particularly discuss the situation in Nagorno-Karabakh and the topic of restoring economic ties and...
17:04 23/06/2021Uk Government comments on Azerbaijan’s decision to create a “trophy park” celebrating their actions in Nagorno-Karabakh.The UK Minister of State for South Asia and the Commonwealth, Prime Minister’s Special Representative on Preventing Sexual Violence in Conflict Tariq Ahmad has responded to the request by the Lord...
15:58 23/06/2021Russian, Azerbaijani FMs discussed regional issues during the phone conversationForeign Ministers of Azerbaijan and Russia Jeyhun Bayramov and Sergei Lavrov held phone talks, the local sources reported.
12:16 23/06/2021Russian Embassy urges US, allies to refrain from military training in Black SeaMoscow urges the United States and its allies to refrain from practicing military operations in the Black Sea, the Russian Embassy to the United States said on Wednesday, TASS reported.
11:07 23/06/2021France hopes elections will enable Armenia to meet many challenges it is facingFrance welcomes the holding of snap parliamentary elections in Armenia on June 20, the French Foreign Ministry said in a statement.
10:06 23/06/2021England beat Czech Republic to top Euro 2020 Group DRaheem Sterling's second goal of Euro 2020 saw England beat the Czech Republic to win Group D and set up a last-16 tie against France, Germany, Portugal or Hungary at Wembley, BBC Sport reported.
20:28 22/06/2021Mona Lisa replica sells for €2.9 million at Christie'sA fake of Da Vinci's masterpiece known as the Hekking Mona Lisa was sold at Christie's Auction House in Paris on Friday.
19:30 22/06/2021Turkmenistan's capital tops list of most expensive cities for expatsThe capital of Turkmenistan in Central Asia has been named as the world's most expensive city for foreign workers, BBC News reports.
17:55 22/06/2021Spanish government pardons jailed Catalan separatist leadersSpain's Prime Minister Pedro Sanchez on Tuesday pardoned all nine Catalan separatist leaders jailed for their role in a failed independence bid in the region in 2017, one of whom reacted with...