15:15 03/08/2023Մահացել է ռուս հայտնի դերասանուհի Իրինա Միրոշնիչենկոն81 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստուհի Իրինա Միրոշնիչենկոն։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է Մոսկվայի Գեղարվեստական թատրոնի դպրոց-ստուդիայի ռեկտոր Իգոր Զոլոտովիցկին։ Այս շաբաթ...
10:44 03/08/2023ՀՕՊ-ը Կալուգայի շրջանում ուկրաինական 6 անօդաչու է խոցել. ՌԴ ՊՆՀՕՊ ուժերը Կալուգայի շրջանում ոչնչացրել են ուկրաինական վեց անօդաչու թռչող սարք: Այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը, փոխանցում է rbc.ru-ն։ «Այս գիշեր Կալուգայի շրջանում կանխվել է...
17:11 02/08/2023Հունաստանի վարչապետը Հռոդոսում հրդեհների պատճառով արձակուրդն ընդհատած զբոսաշրջիկներին անվճար հանգիստ է խոստացելՀունաստանի կառավարությունը հաջորդ գարնանը և հաջորդ աշնանը Հռոդոսում մեկշաբաթյա անվճար արձակուրդ կառաջարկի այն զբոսաշրջիկներին, որոնք հրդեհների պատճառով ընդհատել են իրենց արձակուրդները։ «Ռիա...
15:18 02/08/2023Ռուսաստանն աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև երկխոսությանը. ԶախարովաՄոսկվան աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև առանց նախապայմանների բանակցություններին: Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Նրա...
14:08 02/08/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորհակալություն, ՃապոնիաՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, իտալական «Ինտեր» ակումբի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհակալություն է հայտնել Ճապոնիային ջերմ հյուրընկալության համար։ Իտալիայի...
11:01 02/08/2023ՀԱՊԿ-ը պատրաստ է վերադառնալ Հայաստանի սահմանին առաքելություն ծավալելու հարցին․ ՌԴ ԱԳՆՀԱՊԿ-ը պատրաստ է վերադառնալ Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին դիտորդական առաքելություն տեղակայելու հարցի քննարկմանը, կազմակերպությունը սպասում է Երևանի պատասխանին։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում...
09:20 02/08/2023Ընտրություններին միջամտելու գործով Թրամփին ավելի քան 50 տարվա ազատազրկում է սպառնումԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին սպառնում է ավելի քան 50 տարվա ազատազրկում՝ 2020 թվականի ընտրություններին միջամտելու նոր մեղադրանքներով, բայց եթե նա հայտնվի բանտում գաղտնի ծառայությունը կշարունակի...
08:15 02/08/2023Հավատացած ենք, որ հնարավոր է հասնել խաղաղության համաձայնագրին. ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը, պետքարտուղարությունում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում հրաժարվել է որևէ մանրամասներ տրամադրել Կովկասի բանակցությունների հարցով պետքարտուղարության ավագ...
10:16 01/08/2023Հնդկաստանում վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով 17 մարդ է զոհվելՀնդկաստանի Մահարաշտրա նահանգում արագընթաց ավտոմայրուղու շինարարության ժամանակ վերամբարձ կռունկն ընկել է մի խումբ աշխատողների վրա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով...
08:39 01/08/2023ԱԹՍ-ների նոր հարձակում Մոսկվայի վրաՈւկրաինական երկու անօդաչու թռչող սարքեր խոցվել են ՀՕՊ համակարգի կողմից Մոսկվայի և Մոսկվայի մարզի վրա հարձակման փորձի ժամանակ: Եվս մեկն ընկել Է «Մոսկվա սիթի»-ի տարածքում։ Արդյունքում ոչ ոք չի տուժել,...
08:18 01/08/2023Խաղաղության համաձայնագրին հասնելու համար Բաքուն և Երևանը պետք է գնան բարդ փոխզիջումների. Մեթյու-ՄիլլերՎաշինգտոնը շարունակում է հանձնառու մնալ հայ-ադրբջենական խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցություններին և հավատացած է, որ հնարավոր է հասնել խաղաղության համաձայնագրին: Հայտարարել է ԱՄՆ...
15:53 31/07/2023Ալթայում «Մի-8» ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է հինգիԱլթայում ուղղաթիռի վթարից հետո հոսպիտալացված կանանցից մեկը մահացել է Բառնաուլի հիվանդանոցում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է տարածաշրջանի առողջապահության նախարարության հաղորդագրության մեջ։...
09:58 31/07/2023Բրյանսկի շրջանում ԱԹՍ-ն հարվածել է ոստիկանության շենքինԲրյանսկի մարզի Տրուբչևսկի շրջանի վրա ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով վնասվել է ոստիկանության շենքը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է նահանգապետ Ալեքսանդր Բոգոմազը...
09:00 31/07/2023ԵՄ-ն 12 նոր հրշեջ ինքնաթիռ կգնի՝ Եվրոպայում անտառային հրդեհների դեմ պայքարելու համարԵվրահանձնաժողովը հայտարարել է 12 նոր հրշեջ ինքնաթիռների գնման մասին, որոնք կօգտագործվեն Հարավային Եվրոպայի անտառներում հրդեհները մարելու համար։ Euronews․com-ի փոխանցմամբ, այսպիսով, ԵՄ-ն մեծացնում է...
08:15 31/07/2023Կիևը հայտարարել է, թե երբ կսկսվեն ԱՄՆ-ի հետ անվտանգության երաշխիքների շուրջ բանակցություններըԿիևը հաջորդ շաբաթ կսկսի Վաշինգտոնի հետ քննարկել անվտանգության երկկողմ երաշխիքները: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Վլադիմիր Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը: «Այդ...
19:35 30/07/2023ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ ԽաչատրյանինԵրեկ՝ հուլիսի 29-ին, ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են նույն օրը Լաչինի միջանցքում ձերբակալված բուժառուին` Արցախի Հանրապետության 68-ամյա քաղաքացի Վագիֆ Խաչատրյանին։ Այս մասին հայտնում են Կարմիր...
17:29 30/07/2023Բլինքենը Ալիևի հետ հեռախոսազրույցում մտահոգություն է հայտնել Արցախում վատթարացող հումանիտար պայմանների առնչությամբԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Նա մտահոգություն է հայտնել Արցախի Հանրապետությունում վատթարացող հումանիտար պայմանների կապակցությամբ։ «Երեկ...
12:02 30/07/2023ԿԽՄԿ. Հնարավորինս շուտ կայցելենք Վագիֆ ԽաչատրյանինԿարմիր խաչի միջազգայն կոմիտեն հայտարարում է՝ հնարավորինս շուտ կայցելեն Վագիֆ Խաչատրյանին։ «Լուրերի» հաղորդմամբ, այդ մասին ասված է միջազգային կազմակերպության հայտարարության մեջ։ «Բուժառուների...
19:45 29/07/2023Գլենդելի «Ժենգյալով հաց» ռեստորանը The Michelin guide-ի կողմից ճանաչվել է լավագույննԳլենդելում հայտնի «Ժենգյալով հաց» ռեստորանը լավագույնն է ճանաչվել The Michelin guide-ի կողմից։ «Ամերիկայի ձայն»-ի հաղորդմամբ, այն վարկանիշային ցանկում հայտնված միակ հայկական ռեստորանն է։ Աշխարհի...
19:15 29/07/2023Էդգար Սևիկյանն ասել է, որ ուրախ կլիներ խաղալ Հայաստանի հավաքականում21-ամյա հայ ֆուտբոլիստ Էդգար Սևիկյանը, ով հանդես է գալիս ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդում», խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու պատրաստակամության մասին։ Նրա խոսքերը հայտնում է...

12:43 22/11/2023Вейпы могут спровоцировать рак – онкологКурение вейпов может привести к тяжелым последствиям, в частности, спровоцировать рак и дыхательную недостаточность.
11:28 22/11/2023Британского принца Уильяма признали самым сексуальным лысым мужчинойПервое место в рейтинге самых сексуальных в мире мужчин с лысиной занял британский принц Уильям. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на издание Metro. В основу рейтинга, составленного маркетинговой...
11:09 22/11/2023Матч Хорватия – Армения в Загребе закончился со счетом 1:021 ноября в Загребе состоялся матч заключительного тура отборочного группового этапа чемпионата Европы УЕФА 2024 г.
20:14 21/11/2023Турецкие адвокаты обратились в МУС с запросом на арест высокопоставленных лиц Израиля, включая НетаньяхуОни требуют инициировать официальное разбирательство, собрать доказательства их преступлений и взять перечисленных лиц под арест на основании положений Римского статута.
18:26 21/11/2023В Европе за 2022 год зафиксировано свыше 70 000 случаев смерти из-за жарыЭто означает, что реальная смертность от жары в 2022 году на основе ежедневных данных составляет 70 066 смертей, а не 62 862 смерти, как предполагалось первоначально.
17:30 21/11/2023Премьер Ливана заявил, что Израиль пытается заставить СМИ замолчатьПо данным агентства Al Wataniya, помимо работников СМИ, погиб один ливанский гражданин.
16:04 21/11/2023Россиянам угрожает дефицит джинсовой одеждыВ общей сложности в секторе заняты более 4 миллионов человек, работает более 4500 швейных фабрик.
15:10 21/11/2023Последний дом композитора Моцарта в Австрии продадут на аукционеВ современности здание использовалось в том числе как площадка для проведения лекций и концертов.
14:43 21/11/2023ЮНИСЕФ: Дети живут в мире, который становится все более враждебным по отношению к их правамКаждый год 20 ноября мы отмечаем Всемирный день ребенка в ознаменование принятия в 1989 году Конвенции ООН о правах ребенка (КПР) – самого широко ратифицированного в истории договора по правам...
14:24 21/11/2023Блогер-дальнобойщик Николай Галенко – «Калян86» – умер в возрасте 37 летБлогер-дальнобойщик Николай Галенко (известный как "Калян86") умер в возрасте 37 лет. Об этом сообщается на его странице в социальной сети. "К большому сожалению, Николая больше нет", - говорится в...
14:20 21/11/2023Шакире тюремный срок заменили штрафом: певица договорилась с властями ИспанииКолумбийская певица Шакира признала вину по делу о неуплате налогов в Испании. Суд обязал ее выплатить штраф €7,3 млн, а также приговорил к трем годам лишения свободы, но тюремный срок заменили...
14:14 21/11/2023Госдеп США: Важно, чтобы Армения и Азербайджан напрямую обсуждали и решали вопросы – во благо регионаСоединенные Штаты Америки продолжают сотрудничать с руководством Армении и Азербайджана, предлагают внести свой вклад в создание достойного и прочного мира, в котором будут соблюдены права всех.
13:59 21/11/2023Работа над решением о направлении в Армению мониторинговой миссии ОДКБ продолжаетсяРабота над проектом решения о направлении в Армению мониторинговой миссии ОДКБ и по другим практическим мерам продолжается, говорится в комментарии Секретариата ОДКБ в связи с публикациями в ряде СМИ.
12:44 21/11/2023На «Детском Евровидении» определили порядок выступлений: какой номер достался Армении?«Детское Евровидение» уже стартовало. После церемонии открытия песенного конкурса был определен порядок выступлений. Армения получила номер 8. В понедельник, 20 ноября, в отеле La Negresco в Ницце...
11:43 21/11/2023Армения – в ТОП-3 направлений, куда планируют отправиться россияне в новогодние праздникиСлужба доставки Boxberry решила выяснить, планируют ли россияне отправиться в новогоднее путешествие, какие направления больше всего интересуют граждан РФ и сколько они готовы потратить на поездку,...
11:11 21/11/2023«Лаборатория Касперского»: Lazarus атакует организации по всему миру, используя легитимное ПО«Лаборатория Касперского» выявила новую кампанию преступной кибергруппы Lazarus — с использованием легитимного ПО, которая направлена на организации по всему миру.
10:35 21/11/2023Тренер сборной Армении Александр Петраков: Мы готовы показать свои лучшие качества в матче с ХорватиейВ преддверии матча заключительного тура отборочного группового этапа УЕФА Евро-2024 Хорватия - Армения 20 ноября главный тренер сборной Армении Александр Петраков и полузащитник команды Эдуард...
18:57 20/11/2023Албания: оппозиционные депутаты устроили пожар в парламенте в знак протестаАлбанские оппозиционные депутаты попытались сорвать заседание парламента в знак протеста против, с их точки зрения, все более авторитарного правления социалистов.
18:53 20/11/2023Футболисты сборной Армении прибыли в ЗагребНациональная сборная Армении прибыла в столицу Хорватии - Загреб. Команда остановится в отеле Le Premier. Напомним, что матч отборочного группового этапа УЕФА Евро-2024 Хорватия - Армения состоится...
17:18 20/11/2023«Ъ»: Для развития МТК «Север-Юг» не хватает инфраструктуры в ИранеРазвитие экспорта через Иран по МТК «Север-Юг» осложняют логистические проблемы. Об этом сообщает «Коммерсантъ». Потенциал российского экспорта зерновых в рамках международного транспортного коридора...