12:25 08/06/2023Կախովկայի ՀԷԿ-ի վթարից հետո Դնեպրի հոսանքի արագությունն աճել է 10 անգամԽերսոնի մարզում 29 մարդ հոսպիտալացվել է Կախովկայի ՀԷԿ-ի ավերածությունից հետո առաջացած հեղեղումների պատճառով։ Այս մասին հայտարարել է մարզի աշխատանքի և սոցիալական քաղաքականության նախարար Ալլա...
12:18 08/06/2023Պատել. ԱՄՆ-ը հավատում է, որ Երևանի և Բաքվի միջև ուղիղ երկխոսությունը կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հասնելու բանալին էԱՄՆ-ը շարունակում է հավատալ, որ Երևանի և Բաքվի միջև ուղիղ երկխոսությունը կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հասնելու բանալին է։ Այս մասին հունիսի 7-ին կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ...
12:04 08/06/2023Թուրքիայի ԱԳ նախարարն ու ԱՄՆ պետքարտուղարը քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև երկխոսությունըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը վկայակոչելով Թուրքիայի ԱԳՆ-ին։ «Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել...
10:34 08/06/2023Ռուսական թատրոնի «Գարդենիա» ներկայացումը կմասնակցի Չեխովի անվան միջազգային փառատոնինԿ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը կմասնակցի Չեխովի անվան թատերական միջազգային հեղինակավոր փառատոնին։ Հունիսի 8-ին «Դրամատիկական արվեստի դպրոց» Թատրոնի բեմում (Մեյերհոլդի Մեծ...
09:35 08/06/2023Լիոնել Մեսսին տեղափոխվում է «Ինտեր Մայամի»MLS-ի «Ինտեր Մայամի» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տեղափոխության մասին։
08:20 08/06/2023Մայք Փենսը պաշտոնապես սկսել է իր նախընտրական քարոզարշավը՝ ամերիկացիներին խոստանալով «նոր ղեկավարությունԴոնալդ Թրամփի իշխանության տարիներին ԱՄՆ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Մայք Փենսը պաշտոնապես սկսել է իր նախընտրական քարոզարշավը՝ ամերիկացիներին խոստանալով «նոր ղեկավարություն», գրում է «Ամերիկայի...
18:49 07/06/2023Եռակողմ պայմանավորվածությունների փաթեթը համարում ենք այլընտրանք չունեցող ճանապարհային քարտեզ․ Զախարովա«Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ աշխատում ենք Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման վրա եռակողմ ձևաչափով Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան՝ հիմնվելով մեր երկրների ղեկավարների...
18:10 07/06/2023Բրյուսելն Ադրբեջանին կոչ է արել մշակել օրակարգ, որը կերաշխավորի ԼՂ հայ բնակչության իրավունքներն ու անվտանգությունըԵԱՀԿ-ում և ՄԱԿ-ի Վիեննայի կառույցներում ԵՄ ներկայացուցչությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի այցի կապակցությամբ։ 1lurer.am-ի հաղորդմամբ, հայտարարության մեջ հատուկ...
17:46 07/06/2023Մինսկում կայացել է ՀԱՊԿ Պաշտպանության նախարարների խորհրդին կից աշխատանքային խմբի նիստըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ՀԱՊ) աշխատանքային խումբը չորեքշաբթի Մինսկում քննարկել է էլեկտրոնային պատերազմի հարցերը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
17:05 07/06/2023ՀԱՊԿ-ը համաձայնեցրել է առաջիկա 5 զորավարժության ծրագիրըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) զորավարժությունների նախապատրաստման և անցկացման շուրջ Բրեստում կայացած շտաբային բանակցությունների մասնակիցները համաձայնեցրել են իրենց ծրագրերը...
16:30 07/06/2023ԶԼՄ-ներ. Մեսսին իր պատրաստակամությունն է հայտնել անվճար խաղալ «Բարսելոնայում»Լիոնել Մեսսին պատրաստ է ամեն ինչի՝ «Բարսելոնա» վերադառնալու համար։ Խորխեն՝ Մեսսիի հայրը, և ինքը՝ Լեոն, խնդրել են «Ալ-Հիլալին» և «Ինտեր Մայամիին» օգնել «Բարսելոնա» տեղափոխվելու համար։ Sports.ru-ի...
15:34 07/06/2023Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելությունը ծրագրում է նոր կենտրոններ բացելՀայաստանում Եվրոպական Միության քաղաքացիական առաքելությունը (EUMA) ծրագրում է առաջիկա ամիսներին երեք հավելյալ օպերատիվ կենտրոններ հիմնել Կապանում, Իջևանում և Եղեգնաձորում՝ աստիճանաբար հասնելով մոտ...
15:17 07/06/2023«Ես Հայաստանից դրա համար չեմ եկել». Լոս Անջելեսում դպրոցականների ծնողները կռվել են ԼԳԲՏ ակտիվիստների հետԼոս Անջելեսում Հյուսիսային Հոլիվուդի Saticoy տարրական դպրոցի աշակերտների ծնողների և ԼԳԲՏ ակտիվիստների միջև ծեծկռտուք է եղել։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Նշվում է, որ ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել...
13:07 07/06/2023Ադրբեջանի ԱԳ նախարար. Բաքուն և Երևանը խաղաղության շեմին են«Ադրբեջանն ու Հայաստանը խաղաղության շեմին են»,- հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ելույթ ունենալով Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) մշտական...
12:48 07/06/2023Կանադայի վարչապետը պատմել է, թե ինչ է քննարկել Արամ Ա կաթողիկոսի հետԿանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ։ «Կանադայի հայ համայնքը ուժեղ է և եռանդուն, և Արամ Առաջին կաթողիկոսի հետ հանդիպմանը մենք խոսեցինք...
12:21 07/06/2023ՀԲ. Հայաստանում տնտեսական աճը 2023-ի համար գնահատվում է 4.4 %Հրապարակվել է ՀԲ-ի Գլոբալ տնտեսական հեռանկարներ զեկույցը (հունիս, 2023): ՀԲ երևանյան գրասենյակի հաղորդմամբ, Համաշխարհային բանկի Գլոբալ տնտեսական հեռանկարների հունիսյան զեկույցը կանխատեսում է, որ...
11:58 07/06/2023Ռուսաստանում ալկոհոլից թունավորվածների թիվն ավելանում էՌուսաստանում սիդրով (մրգահատապտղային թույլ՝ ալկոհոլային գինի) թունավորվածների թիվը հասել է 90-ի։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են ՌԴ առողջապահության նախարարությունից։ Հունիսի 6-ի ժամը 20:00-ի...
11:27 07/06/2023Խաչանով. Գիտակցում եմ, որ լավ եմ ելույթ ունեցել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կաՌոլան Գարոս. Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը պարտվել է սերբ Նովակ Ջոկովիչին
10:08 07/06/2023Նովայա Կախովկայի ՀԷԿ-ի փլուզումից հետո 7 մարդ համարվում է անհետ կորածՆախնական տվյալներով, յոթ մարդ համարվում է անհետ կորած Նովայա Կախովկայի շրջանում ՀԷԿ-ի ավերումից և առափնյա գոտու հեղեղումից հետո։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին ասել է Նովայա...

16:45 17/10/2023Пашинян отправился в Страсбург с тремя дочкамиПашиняна у входа в здание встретила сама Роберта Метсола. После приветствия, Пашинян сказал, что прибыл туда вместе с тремя дочками.
16:36 17/10/2023Wildberries компенсирует стоимость товара, если его подменятСотрудники Wildberries сами соберут информацию на всех этапах движения товара.
15:44 17/10/2023Названы основные сигнализирующие о серьезных болезнях симптомыЧасто пациенты игнорируют первые симптомы серьезных болезней и не обращаются вовремя к врачам, констатировала стоматолог Татьяна Сумцова.
15:30 17/10/2023Председатель Европарламента Роберта Метсола: Армения является для нас важнейшим партнером«Европарламент – политический орган и будет проявлять последовательность в обеспечении реализации трех принципов.
14:54 17/10/2023СМИ: В Европе разгорелся скандал из-за фон дер ЛяйенПолитики стран Евросоюза обвинили главу Европейской комиссии Урсулу фон дер Ляйен в превышении полномочий, пишет издание Politico.
14:50 17/10/2023Фильм «Рассвет Авроры» удостоился приза на международном кинофестивале в БуффалоДокументальный анимационный фильм «Рассвет Авроры» удостоился приза в номинации «Лучший документальный фильм» на международном кинофестивале в Буффало - Buffalo International Film Festival.
13:36 17/10/2023Давид Пипоян сообщает подробности из Брюсселя, где произошел терактЭксперт по продовольственному праву, доктор пищеведения Давид Пипоян в эти дни со своими коллегами находится в столице Бельгии Брюсселе для участия в заседании комитета управления программой...
12:58 17/10/2023Международный день борьбы за ликвидацию нищеты отмечается 17 октябряМеждународный день борьбы за ликвидацию нищеты, ежегодно отмечаемый 17 октября, призван способствовать взаимопониманию и диалогу между неимущими людьми и обществом в целом.
11:43 17/10/2023Москва: в отношении матери 15 детей возбуждено уголовное дело о торговле людьмиВ отношении матери 15 детей, которая пыталась всех запутать, какие из них родные, а какие - нет, возбуждено уголовное дело о торговле людьми, сообщает прокуратура Москвы в своем Telegram-канале.
11:38 17/10/2023В Газе из-за израильских ударов и бомбардировок повреждены 24 объекта ООНПо меньшей мере, 24 объекта Агентства ООН по делам помощи палестинским беженцам и организации работ (БАПОР) были повреждены в результате израильских ударов и бомбардировок по всему сектору Газа с 7...
11:00 17/10/2023Александр Петраков: Уверен, ребята понимают важность матча с командой Северной МакедонииСегодня, 17 октября, в 17:00 по ереванскому времени состоится товарищеский матч Северная Македония – Армения.
10:52 17/10/2023В Бельгии нейтрализовали возможного убийцу болельщиков – СМИПолиция в бельгийской коммуне Схарбек нейтрализовала человека, который, возможно, причастен к вооруженному нападению в понедельник в Брюсселе, сообщает телеканал RTBF.
10:28 17/10/2023Kaspersky ICS CERT: в 2023 году значительно выросло число инцидентов в результате кибератак на промышленные организацииПо данным Kaspersky ICS CERT, в первом полугодии 2023 года продолжился рост количества официально подтверждённых киберинцидентов на промышленных предприятиях по всему миру.
10:27 17/10/2023Блинкен: Байден посетит Израиль 18 октябряПрезидент США Джо Байден 18 октября посетит Израиль, заявил госсекретарь Энтони Блинкен. Информацию передает РИА Новости. По итогам посещения Израиля Блинкен заявил журналистам о разработанном США и...
10:25 17/10/2023В России предлагают полностью запретить продажу вейповПравительство получило законопроект о полном запрете продажи вейпов в России для подготовки заключения, после чего документ будет снова направлен в Госдуму.
20:15 16/10/2023Правозащитники заявили о гибели 12 журналистов в зоне палестино-израильского конфликтаНе менее 12 журналистов погибли и восемь получили ранения за первые девять дней палестино-израильского конфликта, сообщила базирующаяся в Нью-Йорке международная неправительственная организация...
20:05 16/10/2023Роман Костомаров рассказал о планах вновь встать на конькиОлимпийский чемпион в танцах на льду Роман Костомаров рассказал о планах вновь встать на коньки. «Я хотел бы выйти на лед. Просто много проблем, которые связаны с этим», – сказал фигурист. По словам...
19:35 16/10/2023Премьер Израиля: Сейчас мы сосредоточены на одной целиПремьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху, выступая на открытии зимней сессии Кнессета (парламент), признал, что были допущены ошибки, приведшие к атаке на страну ХАМАС, и обещал провести...
19:23 16/10/2023Ливанские военные обнаружили у границы с Израилем 20 ракетных установокЛиванские военные на границе с Израилем нашли 20 ракетных установок, пишет The Times of Israel со ссылкой на заявление армии Ливана.
18:14 16/10/2023СМИ: Президент Украины Зеленский хотел совершить визит в Израиль, ему отказалиПрезидент Украины Владимир Зеленский хотел совершить визит в Израиль в знак солидарности в связи с нападением ХАМАС.