12:25 08/06/2023Կախովկայի ՀԷԿ-ի վթարից հետո Դնեպրի հոսանքի արագությունն աճել է 10 անգամԽերսոնի մարզում 29 մարդ հոսպիտալացվել է Կախովկայի ՀԷԿ-ի ավերածությունից հետո առաջացած հեղեղումների պատճառով։ Այս մասին հայտարարել է մարզի աշխատանքի և սոցիալական քաղաքականության նախարար Ալլա...
12:18 08/06/2023Պատել. ԱՄՆ-ը հավատում է, որ Երևանի և Բաքվի միջև ուղիղ երկխոսությունը կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հասնելու բանալին էԱՄՆ-ը շարունակում է հավատալ, որ Երևանի և Բաքվի միջև ուղիղ երկխոսությունը կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հասնելու բանալին է։ Այս մասին հունիսի 7-ին կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ...
12:04 08/06/2023Թուրքիայի ԱԳ նախարարն ու ԱՄՆ պետքարտուղարը քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև երկխոսությունըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը վկայակոչելով Թուրքիայի ԱԳՆ-ին։ «Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել...
10:34 08/06/2023Ռուսական թատրոնի «Գարդենիա» ներկայացումը կմասնակցի Չեխովի անվան միջազգային փառատոնինԿ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը կմասնակցի Չեխովի անվան թատերական միջազգային հեղինակավոր փառատոնին։ Հունիսի 8-ին «Դրամատիկական արվեստի դպրոց» Թատրոնի բեմում (Մեյերհոլդի Մեծ...
09:35 08/06/2023Լիոնել Մեսսին տեղափոխվում է «Ինտեր Մայամի»MLS-ի «Ինտեր Մայամի» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տեղափոխության մասին։
08:20 08/06/2023Մայք Փենսը պաշտոնապես սկսել է իր նախընտրական քարոզարշավը՝ ամերիկացիներին խոստանալով «նոր ղեկավարությունԴոնալդ Թրամփի իշխանության տարիներին ԱՄՆ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Մայք Փենսը պաշտոնապես սկսել է իր նախընտրական քարոզարշավը՝ ամերիկացիներին խոստանալով «նոր ղեկավարություն», գրում է «Ամերիկայի...
18:49 07/06/2023Եռակողմ պայմանավորվածությունների փաթեթը համարում ենք այլընտրանք չունեցող ճանապարհային քարտեզ․ Զախարովա«Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ աշխատում ենք Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման վրա եռակողմ ձևաչափով Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան՝ հիմնվելով մեր երկրների ղեկավարների...
18:10 07/06/2023Բրյուսելն Ադրբեջանին կոչ է արել մշակել օրակարգ, որը կերաշխավորի ԼՂ հայ բնակչության իրավունքներն ու անվտանգությունըԵԱՀԿ-ում և ՄԱԿ-ի Վիեննայի կառույցներում ԵՄ ներկայացուցչությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի այցի կապակցությամբ։ 1lurer.am-ի հաղորդմամբ, հայտարարության մեջ հատուկ...
17:46 07/06/2023Մինսկում կայացել է ՀԱՊԿ Պաշտպանության նախարարների խորհրդին կից աշխատանքային խմբի նիստըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ՀԱՊ) աշխատանքային խումբը չորեքշաբթի Մինսկում քննարկել է էլեկտրոնային պատերազմի հարցերը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
17:05 07/06/2023ՀԱՊԿ-ը համաձայնեցրել է առաջիկա 5 զորավարժության ծրագիրըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) զորավարժությունների նախապատրաստման և անցկացման շուրջ Բրեստում կայացած շտաբային բանակցությունների մասնակիցները համաձայնեցրել են իրենց ծրագրերը...
16:30 07/06/2023ԶԼՄ-ներ. Մեսսին իր պատրաստակամությունն է հայտնել անվճար խաղալ «Բարսելոնայում»Լիոնել Մեսսին պատրաստ է ամեն ինչի՝ «Բարսելոնա» վերադառնալու համար։ Խորխեն՝ Մեսսիի հայրը, և ինքը՝ Լեոն, խնդրել են «Ալ-Հիլալին» և «Ինտեր Մայամիին» օգնել «Բարսելոնա» տեղափոխվելու համար։ Sports.ru-ի...
15:34 07/06/2023Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելությունը ծրագրում է նոր կենտրոններ բացելՀայաստանում Եվրոպական Միության քաղաքացիական առաքելությունը (EUMA) ծրագրում է առաջիկա ամիսներին երեք հավելյալ օպերատիվ կենտրոններ հիմնել Կապանում, Իջևանում և Եղեգնաձորում՝ աստիճանաբար հասնելով մոտ...
15:17 07/06/2023«Ես Հայաստանից դրա համար չեմ եկել». Լոս Անջելեսում դպրոցականների ծնողները կռվել են ԼԳԲՏ ակտիվիստների հետԼոս Անջելեսում Հյուսիսային Հոլիվուդի Saticoy տարրական դպրոցի աշակերտների ծնողների և ԼԳԲՏ ակտիվիստների միջև ծեծկռտուք է եղել։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Նշվում է, որ ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել...
13:07 07/06/2023Ադրբեջանի ԱԳ նախարար. Բաքուն և Երևանը խաղաղության շեմին են«Ադրբեջանն ու Հայաստանը խաղաղության շեմին են»,- հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ելույթ ունենալով Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) մշտական...
12:48 07/06/2023Կանադայի վարչապետը պատմել է, թե ինչ է քննարկել Արամ Ա կաթողիկոսի հետԿանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ։ «Կանադայի հայ համայնքը ուժեղ է և եռանդուն, և Արամ Առաջին կաթողիկոսի հետ հանդիպմանը մենք խոսեցինք...
12:21 07/06/2023ՀԲ. Հայաստանում տնտեսական աճը 2023-ի համար գնահատվում է 4.4 %Հրապարակվել է ՀԲ-ի Գլոբալ տնտեսական հեռանկարներ զեկույցը (հունիս, 2023): ՀԲ երևանյան գրասենյակի հաղորդմամբ, Համաշխարհային բանկի Գլոբալ տնտեսական հեռանկարների հունիսյան զեկույցը կանխատեսում է, որ...
11:58 07/06/2023Ռուսաստանում ալկոհոլից թունավորվածների թիվն ավելանում էՌուսաստանում սիդրով (մրգահատապտղային թույլ՝ ալկոհոլային գինի) թունավորվածների թիվը հասել է 90-ի։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են ՌԴ առողջապահության նախարարությունից։ Հունիսի 6-ի ժամը 20:00-ի...
11:27 07/06/2023Խաչանով. Գիտակցում եմ, որ լավ եմ ելույթ ունեցել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կաՌոլան Գարոս. Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը պարտվել է սերբ Նովակ Ջոկովիչին
10:08 07/06/2023Նովայա Կախովկայի ՀԷԿ-ի փլուզումից հետո 7 մարդ համարվում է անհետ կորածՆախնական տվյալներով, յոթ մարդ համարվում է անհետ կորած Նովայա Կախովկայի շրջանում ՀԷԿ-ի ավերումից և առափնյա գոտու հեղեղումից հետո։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին ասել է Նովայա...

17:48 26/03/2021Russian FM Lavrov to meet Armenian, Azrbaijani counterpartsRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will hold meetings with Armenian and Azerbaijani counterparts on the sidelines of the session of the CIS Council of Foreign Ministers slated for April 2.
17:37 26/03/2021Train collision kills 32 in Egypt after emergency brake triggeredAt least 30 people were killed and more than 60 others injured after two trains collided north of the Egyptian city of Sohag on Friday, Al Jazeera reported.
12:41 26/03/2021Rare Van Gogh painting sells for $15.4 million at Paris auctionA rare painting by Vincent Van Gogh was sold at auction Thursday by Sotheby’s Paris for 13.1 million euros ($15.4 million), AP News reported.
11:09 26/03/2021Photos show 'cheat sheets' used by Biden during his first formal press conferenceU.S. President Joe Biden referenced "cheat sheets" detailing key policy points and the identities of attending journalists when he conducted the first formal press conference of his presidency on...
18:45 25/03/2021Tokyo Olympic torch relay starts in FukushimaIwashimizu Azusa, a 2011 World Cup champion soccer player, led her teammates as the first torchbearer of the Japanese leg of the Tokyo Olympic torch relay.
15:55 25/03/2021Facebook testing app for prisoners re-entering societyFacebook Inc. is building a service for people who are transitioning from prison back into society, part of an apparent effort within the company to create more products for marginalized communities,...
14:07 25/03/2021Kardashians join social media challenge, urging Joe Biden to formally recognize the Armenian GenocideCelebrities Kim and Kourtney Kardashians and their mother Kris Jennerhas have joined the Facebook/Instagram challenge -- initiated by Amadeus D'Arnoq -- urging US President Joe Biden to fully and...
12:58 25/03/2021Putin not interested in what the Western world or what Canada thinks of him - Justin TrudeauCanadian Prime Minister Justin Trudeau said Wednesday Vladimir Putin is responsible for "terrible things," but wouldn't go so far as US President Joe Biden in calling the Russian leader a "killer,"...
11:17 25/03/2021China, Russia top NATO agenda as US seeks to rebuild transatlantic bondsUS Secretary of State Antony Blinken reaffirmed the United States' commitment to NATO as he sought to strengthen the transatlantic relationship in a two-day summit this week in Brussels, which...
19:15 24/03/2021Khachaturian sisters declared victims in case against their father, lawyer saysThe Russian investigative committee acknowledged the Khachaturian sisters as victims in the posthumous criminal case against their late father, Mikhail Khachaturian, who was killed by his daughters...
17:27 24/03/2021Liechtenstein-Armenia match referees are from AustriaFIFA WC 2022 qualifying round Group J Matchday 1 match between Lichtenstein and Armenia will take place at the Rheinpark stadium, Vaduz, on March 25, the Football Federation reported.
16:45 24/03/2021Deepen trade with Turkey but ready sanctions, EU report saysThe European Union should start negotiations on deeper trade ties with Turkey but be ready to impose economic sanctions if Ankara moves against the bloc’s interests, according to a report prepared...
15:38 24/03/2021Azerbaijani blogger: If Aliyev attempts to behead his own citizen in France, how can he guaranty the safety of Armenians in Karabakh?Azerbaijani blogger Mahammad Mirzali, who is living in exile in France and was attacked days ago, shared of photo from a hospital on Twitter with a message: "If Ilham Aliyev attempts to have his own...
14:37 24/03/2021Russia's State Duma passes bill allowing Putin to run for president againRussia’s State Duma (the lower house of parliament) has passed the third reading of a bill allowing Vladimir Putin to run for president again, TASS reported on Wednesday.
12:41 24/03/2021France offers Greece anti-aircraft, anti-submarine frigates free of charge in new dealFrance has offered to give the Greek navy two first-class frigates, the “Jean Bart” (anti-aircraft warfare) and the “Latouche-Tréville” (anti-submarine warfare) free of charge, Greek City Times...
12:03 24/03/2021World's largest art canvas sells for $62 million at Dubai auctionWork by British artist Sacha Jafri consisting of the world's largest painting on canvas has been sold for $62 million at an auction in Dubai, AFP reported on Tuesday, citing organisers.
10:55 24/03/2021City of Oxford, Ohio recognizes ArtsakhOxford, Ohio Mayor Mike Smith together with Councilmember Glenn Ellerbe recognized Artsakh with a resolution on February 2, 2021, at the request of Andrew Devedjian and Teresa Aniev – two determined...
10:37 24/03/2021Putin vaccinated against Covid-19, feels well – KremlinRussian President Vladimir Putin has been vaccinated against Covid-19 and feels well, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told TASS on Tuesday.
18:53 23/03/2021Prince Harry gets new job at mental health firm BetterUpPrince Harry has taken a new job at mental health company BetterUp, according to The Independent. The Duke of Sussex will become chief impact officer at the coaching and mental health firm, the San...
17:39 23/03/2021Archaeologists uncover 3,000-year-old gold mask in southwest ChinaThe remains of a gold mask are among a huge cache of 3,000-year-old artifacts found at an archaeological site in China's Sichuan province, CNN reports.