09:56 07/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը բաց մարզում կանցկացնի երկրպագուների համարՀունիսի 9-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կկայանա Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումը, որին կարող են ներկա գտնվել ինչպես երկրպագուները, այնպես էլ մեդիայի...
09:48 07/06/2023Հարութ Սասունյան. Խորհուրդ Ալիևին. շարունակի՛ր վարկաբեկել Ադրբեջանի հեղինակությունըՉնայած որ Ադրբեջանը թուրքական և իսրայելական զենքի ու վարձու իսլամիստական ահաբեկիչների օգնությամբ հաղթեց 2020 թվականի Արցախյան պատերազմում, նախագահ Ալիևը կործանում է իր երկրի միջազգային...
08:24 07/06/2023Կախովկայի ՀԷԿ-ի պայթունից հետո հեղեղված քաղաքում ջրի մակարդակը սկսել է իջնելՆովայա Կախովկայա քաղաքի փողոցներում ջրի մակարդակը սկսել է նվազել։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են Նովայա Կախովկայի վարչակազմից։ Նշվում է, որ Կախովի (Կախովկայի) հիդրոէլեկտրակայանի...
20:03 06/06/2023Բլինկենը ծրագրում է առաջիկա շաբաթներին այցելել ՉինաստանԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը ծրագրում է առաջիկա շաբաթներին այցելել Չինաստան՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինինի հետ հնարավոր բանակցությունների համար։ Այս մասին տեղեկացնում է РИА Новости-ին՝ հղում...
18:07 06/06/2023Պենտագոնի ղեկավարը ֆաշիզմի դեմ տարած հաղթանական ապահովածների թվում չի հիշատակե ԽՍՀՄ-ինՄիացյալ Նահանգների պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը, 1944 թվականի հունիսի 6-ին Նորմանդիայում դաշնակիցների ափ իջնելու տարեդարձի կապակցությամբ ունեցած ելույթում, շնորհակալություն է հայտնել...
17:30 06/06/2023ՄԱԿ-ի դատարանը մինչև հունվար կքննարկի Դոնբասի և Ղրիմի մասով Ուկրաինայի հայցն ընդդեմ ՌուսաստանիԴոնբասի և Ղրիմի վերաբերյալ Ռուսաստանի դեմ Ուկրաինայի հայցի մասին ՄԱԿ-ի դատարանի որոշումը սպասվում է 2024 թվականի հունվարին: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է դատարանում ՌԴ ներկայացուցիչը: Ըստ...
15:56 06/06/2023Կրեմլը հերքել է Կախովկայի ՀԷԿ-ի պայթեցմանը Ռուսաստանի մասնակցության մասին մեղադրանքներըԿրեմլը կտրականապես հերքել է Ռուսաստանի մասնակցությունը Կախովկայի հիդրոէլեկտրակայանի պայթեցմանը և հայտարարել, որ դա Կիևի կողմից ծրագրված դիվերսիայի արդյունք է, գրում է «Ինտերֆաքս»-ը։ «Մենք կարող ենք...
15:28 06/06/2023132 տարի անց արքայական տան ներկայացուցիչը՝ Հարրին սկսում է ցուցմունք տալ Լոնդոնի Գերագույն դատարանումԱրքայազն Հարին երեքշաբթի օրը սկսեց ցուցմունք տալ Լոնդոնի Գերագույն դատարանում՝ դառնալով բրիտանական թագավորական ընտանիքի առաջին անդամը, որը համաձայնեց 132 տարվա ընթացքում առաջին անգամ անցնել այդ...
13:58 06/06/2023Անհամբերությամբ սպասում ենք Վաշինգտոնում Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների անցկացմանը. Վեդանտ Պատել«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք այս ամսվա վերջին Վաշինգտոնում բանակցությունների ևս մեկ փուլի անցկացմանը, քանի որ Երևանն ու Բաքուն շարունակում են հետամուտ լինել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում...
13:31 06/06/2023Կախովկայի ՀԷԿ-ի փլուզումից հետո հեղեղված տարածքներից մարդկանց տարհանում ենՆովայա Կախովկայի իշխանությունները բնակիչներին տարհանում են հեղեղված շրջաններից ՝ Կախով ՀԷԿ-ի ավերումից հետո: Այս մասին հայտնել է Նովայա Կախովկայի վարչակազմի ղեկավար Վլադիմիր Լեոնտևը, գրում է «Ռիա...
13:00 06/06/2023Ուլյանովսկում ալկոհոլային խմիչքի թունավորումից մահացածների թիվը հասել է 18-իՈւլյանովսկի մարզում տնայնագործական ալկոհոլային խմիչքի թունավորումից մահացածների թիվը հասել է 18-ի: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով մարզի առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությանը։...
10:46 06/06/2023Կախովի ՀԷԿ-ին հասցված հարվածներից հետո 80 բնակավայր գտնվում է ջրհեղեղի վտանգի տակԽերսոնի մարզում հարված է հասցվել Կախովի (Կախովկայի) հիդրոէլեկտրակայանին: «Իզվեստիա․ռու»-ի փոխանցմամբ, Նովայա Կախովկայի վարչակազմի ղեկավար Վլադիմիր Լեոնտևը հայտնել է, որ գիշերն իրականացված հարվածներից...
10:37 06/06/2023«Կասպերսկի»-ն հայտնաբերել է ընկերությունների աշխատակիցներին վնասաբեր նամակներ ուղարկելու գլոբալ արշավ«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները տեղեկացնում են կորպորատիվ օգտատերերի վրա հարձակումների ալիքի մասին: «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչության հաղորդմամբ, այս զանգվածային փոստային...
10:19 06/06/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Դեռ ժամանակ կա, և ես հույս ունեմ, որ կօգնեմ թիմին այս եզրափակչումՉեմպիոնների լիգայի եզրափակչում «Ինտերը» կմրցի «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ։ Հանդիպումը կկայանա հունիսի 10-ին Ստամբուլում:
08:44 06/06/2023Ղրղզստանում ձերբակալել են հեղաշրջում նախապատրաստելու մեջ կասկածվող ավելի քան 30 մարդուՂրղզստանի հատուկ ծառայությունները ձերբակալել են ավելի քան 30 մարդու, որոնք կասկածվում են պետական հեղաշրջում նախապատրաստելու մեջ։ «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են հանրապետության ազգային անվտանգության...
21:49 05/06/2023Տոյվո Կլաարը ժամանում է ՀայաստանՀարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ժամանում է Հայաստան։ Այս մասին նա հայտնել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։ «Ես Մեկնում եմ Երևան՝ կապված ԵՄ բարձր...
18:00 05/06/2023Լիդիա Ֆեդոսեևա-Շուկշինային շտապ հոսպիտալացրել են, ինսուլտի նախանշաններովԴերասանուհի Լիդիա Ֆեդոսեևա-Շուկշինային շտապ հոսպիտալացրել են Մոսկվայում։ Այս մասին հայտնում է 112 Telegram-ալիքը՝ հղում անելով սեփական աղբյուրին։ Ենթադրվում է, որ Ռուսաստանի 84-ամյա ժողովրդական...
17:43 05/06/2023Սիրիայի հարավում ավելի քան 1700 մարդ օգտվել է համաներումիցԱվելի քան 1700 սիրիացի՝ նախկին ընդդիմության կողմնակիցներ և պարտադիր զինվորական ծառայությունից խուսափող դասալիքներ, իրենց քաղաքացիական կարգավիճակը հաստատել են Սիրիայի հարավում գտնվող Դերաա նահանգում։...
17:34 05/06/2023Շակիրան վերադարձել է Իսպանիա՝ դիտելու Լյուիս Հեմիլթոնի մասնակցությամբ «Ֆորմուլա 1-ի» ավտոմրցարշավինԵրգչուհի Շակիրան մասնակցել է Իսպանիայի գրան պրիին։ Այս մասին հայտնում է «Daily Mail»-ը։ 46-ամյա Շակիրան սոցիալական ցանցերում լուսանկար է հրապարակել Ֆորմուլա 1-ի մրցավազքից, որը տեղի է ունեցել...
17:20 05/06/2023Իսպանիայի վարչապետը ֆեյք է համարում տարածված լուրը, թե նա առաջադրվում է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնինԻսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը երկուշաբթի օրը հերքել է մամուլում շրջանառվող տեղեկատվությունը, թե ինքը հավակնում է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնին։ Ինչպես հայտարարել է իսպանական թագավորության...

15:42 23/03/2021Putin to get coronavirus vaccine shot by end of day – KremlinRussian President Vladimir Putin is expected to get vaccinated by the end of the day, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters on Tuesday, TASS reported.
14:59 23/03/2021Human Rights Watch calls for international pressure on Azerbaijan over Armenian POWsAzerbaijan’s international partners should press the Aliyev government to hold the perpetrators of the torture and degrading treatment against Armenian servicemen and civilians accountable, Human...
13:49 23/03/2021Interparliamentary Assembly on Orthodoxy calls for protection of Christian monuments in Nagorno-KarabakhThe Secretary General of the Interparliamentary Assembly on Orthodoxy (I.A.O.) Maximos Charakopoulos, authorized by the I.A.O.
12:07 23/03/2021Petition to disqualify Azerbaijani participant from Eurovision 2021 hits around 5,000 signaturesA petition, demanding the European Broadcasting Union ("EBU") to cancel Azerbaijani artist Efendi from Eurovision 2021 was launched on Change.org platform.
11:23 23/03/2021Posters presenting Armenian cultural heritage as Azerbaijani removed from London UndergroundThe offensive posters at the London Underground, displaying Armenian historical and cultural heritage as Azerbaijani, have been removed from the TfL network, The Armenian Embassy in the Uk reported.
10:57 23/03/2021Gunman kills 10 at Colorado marketA gunman has killed 10 people, including a police officer, following an hours-long stand-off at a grocery market in the US state of Colorado, BBC reported.
20:01 22/03/2021China sanctions EU officials in response to Uyghur rowChina on Monday said it had decided to impose sanctions on 10 European Union citizens, including politicians, for "gross interference" in its internal affairs, and for "flagrantly violating...
19:31 22/03/2021Armenian National team arrived in SwitzerlandArmenian National team arrived in St. Gallen, Switzerland on Monday. Our team will start preparations ahead of the FIFA World Cup Qualifiers J group Match-day 1 match against Lichtenstein there,...
19:07 22/03/2021Armenian Ombudsman presented the Azerbaijani policy of ethnic cleansing during the UN Human Rights Council sessionDuring the 46th session of the UN Human Rights Council, on March 19, the video message of Armenia's Human Rights Defender Arman Tatoyan was published and broadcast in a special format on the issue of...
17:03 22/03/2021Tokyo Olympic organisers to bar most international volunteersTokyo Olympic organisers said on Monday that Japan would not allow in volunteers from overseas except for some who are deemed essential, after it decided to bar international spectators amid public...
15:44 22/03/2021Russia says US rebuffal of Putin-Biden talks after killer allegation is a missed opportunityRussia said on Monday that a US refusal to organise live online talks between Vladimir Putin and Joe Biden after the US president said he believed his Russian counterpart was a killer amounted to a...
15:01 22/03/2021European Council approves sanctions against 11 people, including from Russia and ChinaForeign ministers of the 27 European Union members have approved new sanctions against 11 natural persons, including from Russia and China, who the union believes to be complicit in human rights...
13:42 22/03/2021European trust in AstraZeneca coronavirus vaccine plunges, survey showsTrust in AstraZeneca's coronavirus vaccine is faltering in many European nations, a poll revealed on Monday.
12:24 22/03/2021Trump returning to social media with 'his own platform' in near future, adviser saysFormer U.S. President Donald Trump will be back on social media in the near future with his own service, Fox News reported, citing one of his senior advisers. Trump was banned from Twitter following...
19:56 20/03/2021Concordia University cancels an event on Artsakh with Turkish Ambassador to CanadaConcordia University’s Strategic and Diplomatic Society, and the International Relations Society, under the umbrella organization of the Political Science Student Association cancelled their event...
19:44 20/03/2021CoE Secretary General deplores Turkey's withdrawal from Istanbul ConventionTurkey‘s announced withdrawal from the Council of Europe‘s Istanbul Convention on violence against women is devastating news, the Secretary General at the Organization said in a released statement on...
18:34 20/03/2021Armenian FM talked over the phone with his Uruguay counterpartArmenian Foreign Minister Ara Aivazian held a phone conversation on Saturday with Foreign Minister of Uruguay Francisco Bustillo Bonasso.
16:20 20/03/2021Today is the start of astronomical springIn 2021, the spring equinox occurs on Saturday, March 20. This event marks the astronomical first day of spring in the Northern Hemisphere. The equinox is the precise moment the sun's rays shine...
13:04 20/03/202137 US senators join Bob Menendez calling on US President to officially recognize the Armenian GenocideChairman of the Senate Foreign Relations Committee Bob Menendez led 37 of his Senate colleagues on Friday in requesting the Biden administration join the U.S.
11:13 20/03/2021Erdogan quits European treaty on violence against womenTurkey's President Erdogan pulled the country out of an international accord designed to protect women, despite calls from campaigners who see the pact as key to combating rising domestic violence,...