Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կարեն Գրիգորյանն արդեն ազատության մեջ է։ Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում նրան դիմավորեցին ընկերները, հարազատները, քաղաքական-հասարակակն գործիչներ։
Հիշեցնենք, որ երեկ իրավապահ մարմինների աշխատակիցները խուզարկություններ էին իրականացրել Մ. Գրիգորյանի նախընտրական շտաբում, տանը, ձերբակալել էին Գրիգորյանի հորն ու որդուն։ Այսօր դատարանը քննում էր քննիչի միջնորդությունները նրանց նկատմամբ վարչական վերահսկողություն սահմանելու վերաբերյալ։ Գրիգորյանի որդու՝ Կարեն Գրիգորյանի նկատմամբ դատարանի որոշմամբ սահմանվել է վարչական վերահսկողություն։
Մարտուն Գրիգորյանի հոր՝ Կամո Գրիգորյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտարարեց, որ դատական նիստի ընթացքում քննիչը հրաժարվել է պատասխանել որևէ հարցի։
«Դրանով իսկ հաստատվեց, որ այս հետապնդումը քաղաքական բնույթ ունի, ինչի մասին ես հայտարարեցի դատարանում»,-ասաց Բաբայանը։
Նա նշեց, որ Կամո Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական վերահսկողություն սահմանելու մասին միջնորդության վերաբերյալ դատարանի որոշումը կհրապարակվի ժամը 15։00-ին։

Задержанный 27 марта сын кандидата в мэры города Гюмри Ширакской области от блока «Наш город» Мартуна Григоряна – Карен Григорян – уже на свободе. Во дворе Антикоррупционного суда Карена Григоряна встретили друзья, родные, общественно-политические деятели.
Согласно информации ведомства, трое из задержанных дали признательные показания по указанным эпизодам, в отношении двоих задержанных избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. По остальным шести фигурантам представлены ходатайства в Антикоррупционный суд о применении административного надзора. Среди задержанных – отец и сын кандидата в мэры города Гюмри Ширакской области Армении от блока «Наш город» Мартуна Григоряна.
Адвокат отца Мартуна Григоряна – Камо Григоряна – Арсен Бабаян заявил, что в ходе судебного заседания следователь отказался отвечать на вопросы.
«Тем самым подтвердилось, что преследование носит политический характер, о чем я и заявил в суде», – сказал Бабаян.
Он отметил, что решение Антикоррупционного суда по ходатайству об избрании в отношении Камо Григоряна меры пресечения в виде административного надзора будет оглашено в 15:00.