Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կարեն Գրիգորյանն արդեն ազատության մեջ է։ Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում նրան դիմավորեցին ընկերները, հարազատները, քաղաքական-հասարակակն գործիչներ։
Հիշեցնենք, որ երեկ իրավապահ մարմինների աշխատակիցները խուզարկություններ էին իրականացրել Մ. Գրիգորյանի նախընտրական շտաբում, տանը, ձերբակալել էին Գրիգորյանի հորն ու որդուն։ Այսօր դատարանը քննում էր քննիչի միջնորդությունները նրանց նկատմամբ վարչական վերահսկողություն սահմանելու վերաբերյալ։ Գրիգորյանի որդու՝ Կարեն Գրիգորյանի նկատմամբ դատարանի որոշմամբ սահմանվել է վարչական վերահսկողություն։
Մարտուն Գրիգորյանի հոր՝ Կամո Գրիգորյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտարարեց, որ դատական նիստի ընթացքում քննիչը հրաժարվել է պատասխանել որևէ հարցի։
«Դրանով իսկ հաստատվեց, որ այս հետապնդումը քաղաքական բնույթ ունի, ինչի մասին ես հայտարարեցի դատարանում»,-ասաց Բաբայանը։
Նա նշեց, որ Կամո Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական վերահսկողություն սահմանելու մասին միջնորդության վերաբերյալ դատարանի որոշումը կհրապարակվի ժամը 15։00-ին։

Karen Grigoryan, the son of Gyumri mayoral candidate Martun Grigoryan from the opposition Our City bloc, was released from custody on Friday. He was welcomed by his friends, family and political and public figures outside Armenia’s Anti-Corruption Court.
Law enforcement officers raided Grigoryan’s campaign offices and house before arresting his father and son on Thursday. The Anti-Corruption Committee said the crackdown was part of a criminal investigation into allegations that some election contenders were trying to buy votes. Grigoryan denied the accusations as politically motivated.
Today, the Anti-Corruption Court was reviewing the investigator's motions to impose administrative supervision on them.
Arsen Babayan, the lawyer representing Martun Grigoryan’s father, Kamo Grigoryan, stated that the investigator refused to answer any questions during the court hearing.
"It further confirms that the prosecution is politically motivated, as I asserted in court," Babayan said.