Թագուհի Թովմասյան. Գյումրիում ձերբակալությունների հրահանգն իջեցրել է Նիկոլ Փաշինյանը
Գյումրիում քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում խուզարկությունների, դրանց հետևած ձերբակալությունների հրահանգը, ըստ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի, իջեցրել է անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 26-ին ԱԺ-ում ունեցած հայտնի ելույթից հետո։
«Ամբիոնի մոտ ելույթից հետո հրահանգ իջեցվեց իրավապահ մարմիններին։ Անհնար է պատկերացնել, որ նման ելույթին չհետևեին նման ռեպրեսիաներ։ Այն, ինչ տեղի է ունենում Մարտուն Գրիգորյանի հետ, ակնհայտորեն ցույց է տալիս, որ իշխանություններն անհանգստացած են Գյումրու ընտրությունների արդյունքներով, և Մարտուն Գրիգորյանի դեմ իրականացված այս ընտանեկան այս արշավը ոչ այլ ինչ է, քան ուղիղ քաղաքական հրահանգ, որպեսզի ջլատեն նրա ուժերը հաղթանակին հասնելը խանգարելու համար»,-Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց լրագրողներին ասաց ԱԺ անկախ պատգամավորը։
Նշենք, որ այս պահին դատարանի տարբեր դատավորներ քննում են «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված, ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի հոր և որդու նկատմամբ վարչական վերահսկողություն սահմանելու վերաբերյալ քննչական մարմնի միջնորդությունները։
Ի աջակցություն Գրիգորյանի՝ դատարանի բակում են «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, պատգամավորներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ, իրավաբաններ, գյումրեցիներ։

MP claims arrests of Gyumri opposition activists ordered by Pashinyan
Independent MP Taguhi Tovmasyan claims that law enforcement officials raided the Gyumri offices of the opposition blocs and arrested their activists at Prime Minister Nikol Pashinyan's behest on Thursday.
Speaking to reporters outside the Anti-Corruption Court, where she joined other supporters of opposition candidate Martun Grigoryan, Tovmasyan stated that the arrests were ordered by Pashinyan following his speech in the parliament on March 26.
"What is happening to Martun Grigoryan clearly shows that the authorities are worried about the outcome of the Gyumri elections. This campaign against Martun Grigoryan and his family is nothing but a politically motivated move aimed at weakening him and preventing his victory," the MP asserted.
Meanwhile, judges are currently hearing motions to impose administrative supervision on Grigoryan’s father and son who were arrested after searches at his campaign offices and house on Thursday.
Homeland Party leader Artur Vanetsyan, MPs, lawyers, activists and Gyumri residents have gathered outside the court in support of the opposition candidate.