Իոաննիսյանը ներկայացրեց Փարաքարում ու Գյումրում արձանագրած խախտումները
«Գյումրիում և Փարաքարում  ընդհանուր արձանագրել ենք 61 խախտում 41 ընտրատեղամասերից, ընթացակարգային խախտումները 16-ն էին՝ 10-ը Գյումրի, 6-ը՝ Փարաքար»,- «Մեդիա կենտրոնում» հրավիրված ասուլիսում ասաց Գյումրիում և Փարաքարում ավագանու արտահերթ ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացրած  «Անկախ դիտորդ»-ի ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանը։
Նա ներկայացրեց մի քանի խախտում. «Արձանագրել ենք ընտրողների կազմակերպված տեղաշարժի 1 դեպք  Փարաքարում։
Ընտրողների ուղղորդման  5 դեպք ենք գրանցել Գյումրիում, 2 դեպք՝ Փարաքարում։ Վիճաբանության 4 դեպք է գրանցվել՝ 2-ը Փարաքարում, 2-ը՝ Գյումրիում։
Բաց քվեարության 3 դեպք ենք արձանագրել Գյումրիում, 2 դեպք՝ Փարաքարում։
Դիտորդի իրավունքի խախտման 3 դեպք ենք նկատել»։
Քվեաթերթիկների հաշվարկի ժամանակ, նրա ներկայացմամբ, ամենախնդրահարույցը 31/77 տեղամասն էր, որտեղ քվեարկության մի քանի ծրարներից դուրս են բերվել քվեաթերթիկների վրա փակցված տեղամասային կտորնի համար չպարունակող դրոշմանիշեր. «Սա բավականա էական խնդիր է։
31/70 –ում արձանագրել ենք, որ դրոշմանիշերի քանակն ավելի է եղել փաստաթղթավորված քանակից տպագրական խնդիրների հետևանքով։
Այս երկու դեպքերը թեև չենք դիտարեկել մեթոդական առումով, բայց գալիս են վկայելու, որ դրոշմանիշների արտադրության որակը, վստահելիությունը մտահոգիչ են։
Ծրարների որակի հետ կապված խնդիր ենք տեսել։ Բաց քվեարկության դեպքերի էական մասը պայմանավորված էր նրանով, որ ծրարները ներսից սոսնձված  են եղել արտադրության ցածր որակի հետևանքով»։

Daniel Ioannisyan, a representative of the Independent Observer monitoring mission, reported 61 violations across 41 polling stations during Sunday's snap municipal elections in Gyumri and Parakar.
At a press conference on Monday, he said the violations included organized voter transportation (1 case in Parakar), voter guidance (5 cases in Gyumri, 2 in Parakar), altercations (2 cases in Gyumri, 2 in Parakar), open voting (3 cases in Gyumri, 2 in Parakar), observer rights violations (3 cases) and issues with ballot stamps.
Regarding ballot counting, Ioannisyan highlighted concerns at the polling station 31/77, where envelopes contained ballots missing the required precinct stamps. At 31/70, the number of stamps exceeded the documented count due to printing issues. He highlighted concerns about the quality and reliability of the stamp production.
Additionally, faulty envelopes caused some open voting incidents, as they were glued shut from the inside due to poor manufacturing quality.