Էրդողան. Թուրքիան նպաստում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև կարգավորմանը
Թուրքիան ուշադիր հետևում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման գործընթացին և իր ներդրումն է ունենում այդ ընթացքի մեջ։ Այդ մասին իր մոտ հավատարմագրած լրագրողներին հայտնել է Թուրքիայի առաջնորդ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Մենք ուրախ ենք, որ հորիզոնում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղությունը: Մենք ուշադիր հետևում ենք այս գործընթացին: Մենք նաև դրանում անհրաժեշտ ներդրում ենք կատարում և պատրաստ ենք դա անել հետագայում: Խաղաղությունն արժեքավոր կլինի Ադրբեջանի և Հայաստանի և մեր երկրի համար»,- Էրդողանի խոսքերն է մեջբերում Anadolu գործակալությունը:
«Մենք հարաբերությունների կարգավորման գործընթաց ենք անցնում Հայաստանի հետ»,- հիշեցրեց էրդողանը և շարունակեց. «Երբ խաղաղություն և կարգավորում ձեռք բերվի, մենք կտեսնենք, որ մեր երկրները միայն կշահեն դրանից: Դրանում կասկած չունենք»։

Turkish President Recep Tayyip Erdogan has stated that Turkey is actively supporting efforts to finalize a peace agreement between Azerbaijan and Armenia.
“We are pleased to see that peace between Azerbaijan and Armenia is on the horizon,” Anadolu Agency quoted Erdogan as saying on Thursday. “We are closely following the process and making the necessary contributions. We are prepared to continue supporting this effort moving forward. Peace will not only benefit Azerbaijan and Armenia but also our country.”
The Turkish president also touched on Ankara’s relationship with Yerevan.
“We are also engaged in the normalization of relations with Armenia,” Erdogan noted. “Once peace and normalization are fully achieved, all our countries will stand to gain. We have no doubt about this.”