ՀՀ մի խումբ քաղաքացիներ մոմավառություն են կազմակերպել Հայաստանում Իրանի դեսպանության դիմաց՝ զորակցություն հայտնել հարևան ու բարեկամ Իրանի ժողովրդին։
ՀՀ-ում Իրանի փոխդեսպան Բահրամ Թահիրին շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ քաղաքացիներին ակցիայի մասին. «Ձեր զորակացությունը շատ կարևոր է մեր ժողովրդի համար։ Ձեր ներկայության մասին մենք կփոխանեցենք Իրանին»։
Մոմավառության մասնակից Էլեն Մանանդյանն ասաց. «Այս ակցիան մեզ համար ոչ միայն մեր զորակացությունն է մեր բարեկամ Իրանին, մեր նպատակն է նաև ինչ-որ ձևով լսելի դարձնել հայ հասարակությանը, որ չարիքը քնած չէ, ցանկացած պահի Հայաստանը ես կարող է հարձակման ենթարկվել, իսկ աշխարհը կշարունակի պահպանել իր հացավոր լռությունը, ոչ մի ձևով չի պաշտպանի մեզ»։

A group of Armenians held a candlelight vigil outside the Iranian Embassy in Yerevan on Tuesday, expressing solidarity with the Iranian people during a time of hardship.
Iran’s Deputy Ambassador to Armenia Bahram Taheri expressed gratitude to the participants, stating: “Your support means a great deal to the Iranian people. We will convey your message of solidarity to Iran.”
“This vigil is not only a gesture of support for Iran, but also a wake-up call for our own society. Evil never sleeps. Armenia could come under attack at any moment, while the world would continue its deafening silence, offering no real protection,” one of the participants, Ellen Manandyan, emphasized.