ՔՊ-ն ներկայացրեց իր հակապետական հայեցակարգն ու ռազմավարությունը, դուք ի՞նչով եք զբաղված. Մելոյանը՝ ընդդիմադիրներին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ՀՀ անկախության օրվան ընդառաջ հռչակեց Հայաստանի 4-րդ Հանրապետության հաստատումը՝ որպես առաջիկա ռազմավարության անելիք։ «Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ համահիմնադիր, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանն ընդգծում է՝ սա հակապետական, հակահայկական, հակաիրավական գործընթաց է։
«Ես՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիս, չեմ տվել ու չեմ տալիս ձեզ քվե ու հուսամ մեր հայրենակիցները մոտ ապագայում կզրկեն ձեզ ձեր հակահայ դավադրությունները կյանքի կոչելու հնարավորությունից, որովհետև դուք ընդամենը ժողովրդի կողմից ժամանակավոր նշանակված պաշտոնակատարն եք, ովքեր իրավունք չունեին անելու այն ինչ անում եք»,- գրել է Գոհար Մելոյանը։
Նա նաև դիմել է ընդդիմադիր ուժերին.
«Ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին.
ՔՊ-ն ներկայացրեց իր հակապետական հայեցակարգն ու ռազմավարությունը։
Իրենք գործով ապացուցել են, որ իրենց խոսքը գործ ՉԷ ու արդեն վաղուց պատրաստվում են ընտրություններին։ Այսօր՝ մեկնարկեցին մարդկանց մոլորեցնելու նոր փուլը։

On the eve of Armenia's Independence Day, the ruling Civil Contract party announced the establishment of the Fourth Republic of Armenia as a strategic goal. Constitutional law expert Gohar Meloyan, co-founder of the International Center on Development of Parliamentarism, strongly criticized the move as “anti-state, anti-Armenian and unlawful".
“As a citizen of the Republic of Armenia, I have not and do not give you my mandate,” she wrote on Facebook, expressing hope that citizens will soon strip the authorities of the chance to “implement their anti-Armenian conspiracies”.
Meloyan urged the opposition to take concrete action. “Civil Contract has outlined its anti-state vision and strategy and is already preparing for elections, launching a new phase of misleading the public. What are you doing? What are you offering the people?” she said.
The expert outlined what she expects from opposition forces: a program, proposals, solutions, a team, a leader and organized participation in electoral processes.