Խաչիկ Մանուկյանը հանդիպել է Ոսկեհատի բնակիչներին
Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում «Հայրենիք» կուսակցության համայնքապետի թեկնածու, Էջմիածնի պատվավոր քաղաքացի Խաչիկ Մանուկյանը հանդիպել է Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի Ոսկեհատ գյուղի բնակիչների հետ՝ ունենալով անմիջական շփումներ նրանց հետ։
Հանդիպմանը բավական մեծ թվով մարդիկ էին մասնակցում, ինչը վկայում է թեկնածուի անձի նկատմամբ առկա հետաքրքրության մասին։
Իր ելույթում Մանուկյանը նշել է, որ իր նախընտրական ծրագրում ներառված են բոլոր այն խնդիրները, որոնք առկա են գյուղում և ընդգծել, որ դրանք կլրացնի նաև այն հարցերով, որոնց մասին բարձրաձայնել են գյուղացիները։
«Փոխադարձ վստահություն ունենալու դեպքում մենք կարող ենք լուծել խնդիրները։ Ես երբեք չեմ ասում, թե միայնակ եմ կարողանալու ամեն ինչ անել։ Մենք պետք է միասնական լինենք և համատեղ ուժերով առաջ շարժվենք», — ընդգծել է Մանուկյանը։
Նա նաև կոչ է արել բնակիչներին միշտ լինել անկեղծ, համախմբվել ազգի ու ազգային արժեքների շուրջ՝ շեշտելով, որ հասարակությունը պետք է ոչ թե պառակտել ու թունավորել, այլ՝ համախմբել և միավորել։

Кандидат от партии «Отечество» Хачик Манукян встретился с жителями села Воскеат
В ходе агиткампании к предстоящим 16 ноября выборам в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении возглавляющий избирательный список партии «Айреник» («Отечество»), почетный гражданин Эчмиадзина Хачик Манукян встретился с жителями села Воскеат укрупненной общины Вагаршапат, пообщался с ними.
Во встрече участвовали множество людей, что свидетельствует о высокой заинтересованности к личности кандидата.
Манукян отметил, что в его предвыборную программу включены все проблемы, существующие в селе, и подчеркнул, что он пополнит этот список вопросами, о которых заявляли сами жители Воскеата.
«При взаимном доверии мы сумеем решить проблемы. Я никогда не говорю, что смогу сделать все в одиночку. Мы должны быть едиными и двигаться вперед совместными силами», – подчеркнул Манукян.
Он также призвал жителей всегда быть искренними, объединиться вокруг нации и национальных ценностей, подчеркнув, что общество нужно не разделять и травить друг против друга, а консолидировать и объединять.