3-ամյա Տիգրանի անհետ կորելու դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օգանեսովի անհետ կորելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Panorama.am-ն այս մասին տեղեկացավ քննչական կոմիտեից։  Վարույթը նախաձեռնվել է Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (սպանությունը)։
Որոնողական աշխատանքներին ներգրավված են ՆԳՆ Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, Գեղարքունիքի մարզային վարչության և մարզի Համայնքային ոստիկանության հինգ բաժիններից՝ շուրջ 150, և Փրկարար ծառայությունից՝ 150 ծառայող, ինչպես նաև՝ կինոլոգներ։ Օգտագործվում են անօդաչու թռչող սարքեր և տեխնիկական այլ միջոցներ։
Որոնումներին մասնակցում են նաև Ծափաթաղ գյուղի, մերձակա բնակավայրերի բնակիչներ և մարզի տարբեր բնակավայրերից շուրջ 200 կամավոր։

СК Армении: Уголовное производство инициировано по факту исчезновения 3-летнего Тиграна
Уголовное производство инициировано по факту исчезновения 3-летнего ребенка в селе Цапатах Гегаркуникской области Армении. Как сообщили Panorama.am в Следственном комитете Армении, уголовное производство инициировано по признакам части 2 статьи 155 (убийство) УК РА.
Напомним, 27 октября около 18:00 в центр оперативного управления полиции министерства внутренних дел Армении поступило сообщение о том, что житель села Цапатах Гегаркуникской области – Тигран Ованесов (2022 года рождения) – около 16:30 пропал без вести.
В поисковых работах задействованы около 150 сотрудников Главного управления уголовной полиции МВД, Гегаркуникского областного управления и пяти подразделений общинной полиции области, а также 150 спасателей и кинологи. Используются беспилотные летательные аппараты и другое техническое оборудование.
К поискам присоединились также жители села Цапатах, соседних населенных пунктов и около 200 добровольцев из разных общин области.