Քթի կոտրվածք ունի, ստացել է հարվածներ գլխին, ցուցում կա մեկ օր մնալ հիվանդանոցում. Ռուբեն Մելիքյանը՝ Միհրան Հակոբյանի առողջական վիճակի մասին
«Միհրան Հակոբյանին բժիշկները ցուցում տվեցին մնալ հիվանդանոցում՝ ստացիոնար, գոնե մեկ օր։ Հույս ունեմ՝ Միհրան Հակոբյանը կհետևի բժիշկների խորհրդին»,- «Իզմիրլյան» ԲԿ մոտ լրագրողներին ասաց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Նա ասաց, որ հարձակման հետևանքով Միհրան Հակոբյանը ստացել է քթի կոտրվածք, վիրահատական միջամտություն է եղել, ինչպես նաև հարվածներ գլխին, հետևանքները դեռ այս պահին չգիտեն։
«Մենք ակնկալում ենք, որ տաք հետքերով կունենանք բացահայտում, որովհետև օրը ցերեկով է եղել դեպքը, որևէ պատճառ չկա, որ բացահայտում տեղի չունենա»,- ասաց փաստաբանը։
Նա նշեց, որ ոստիկանությունն այստեղ է, դեռ քննիչները չեն ժամանակել։ Հանցագործության մասին հաղորդում են ընդունել, անհրաժեշտ հարցեր տվել, ստացել պատասխաններ։
«Դեռ գործ հարուցված չէ, բայց խնդրահարույց չէ դա։ Ոստիկանները, իսկապես, այն գործողություններն են անում, որոնք պետք է անեն ցանկացած այլ դեպքում, երբ մարդու վրա հարձակվում են»,- ասաց Ռ.Մելիքյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր «Դալմա մոլ»-ի ավտոկայանատեղիում տեղի է ունեցել հարձակում հանրային գործիչ Միհրան Հակոբյանի վրա։ Փաստաբան Ռ.Մելիքյանն ավելի վաղ լրագրողներին ասել էր. «Մարդը հրապարակային ընդդիմադիր գործունեություն է իրականացնում։ Միակ բանը, որ այստեղ հստակ է, Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու որևէ այլ պատճառ, քան նրա հրապարակային, հանրային գործունեությունը, գոյություն չունի»։

У него перелом носа, он получил удары по голове, врачи рекомендовали на день остаться в больнице: Меликян – о состоянии Миграна Акопяна
«Врачи рекомендовали общественному и политическому деятелю, бывшему депутату парламента РА Миграну Акопяну, который сегодня подвергся нападению, остаться в больнице на стационаре хотя бы на один день. Надеюсь, что Мигран Акопян последует совету врачей», – заявил адвокат Рубен Меликян журналистам у медицинского центра «Измирлян».
По его словам, в результате нападения Мигран Акопян получил перелом носа, ему потребовалось хирургическое вмешательство. Он также получил удары по голове, последствия которых пока неизвестны.
«Мы ожидаем, что по горячим следам будет произведено раскрытие, поскольку инцидент произошел средь бела дня, и нет никаких причин, чтобы преступление не было раскрыто», – отметил адвокат.
Он сообщил, что полиция находится на месте, следователи пока не прибыли. Заявление о преступлении принято, заданы необходимые вопросы, получены ответы.
«Уголовное дело пока не возбуждено, но это не является проблемой. Полиция действительно предпринимает те действия, которые должна предпринимать в любом случае, когда происходит нападение на человека», – сказал Р. Меликян.
Напомним, сегодня ранее адвокат Рубен Меликян сообщил, что на парковке ТЦ Dalma Garden Mall совершено нападение на экс-депутата парламента, общественного деятеля Миграна Акопяна. Позднее Р. Меликян заявил журналистам: «Человек осуществляет публичную оппозиционную деятельность. Единственное, что здесь очевидно – не существует никакой другой причины для применения насилия в отношении Миграна Акопяна, кроме его публичной, общественной деятельности».