Դեպի Հալեպ, Շարմ էլ Շեյխ չվերթները չեղարկվել են
Հայաստանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում չվերթներ են չեղարկվել։ Տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց «Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի խոսնակ Լուսինե Մողրովյանը։
Ըստ «Զվարթնոց» օդանավակայանի կայքի՝ չեղարկվել են Շարմ էլ Շեյխ-Երևան, Հալեպ-Երևան և հակառակ ուղղություններով չվերթները։ Բացի այդ՝ մի քանի ուղղություններով կան ուշացումներ։
«Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի խոսնակ Լուսինե Մողրովյանը Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան տեղեկացրեց, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանում որևէ խնդիր չկա, եղանակային պայմանների բացասական ազդեցություն ևս չի դիտվում։
Հիշեցնենք, որ Հալեպում Սիրիայի կառավարական ուժերի և քրդերի գլխավորած Սիրիայի դեմոկրատական ուժերի միջև բախումները են ընթանում: Խաղաղ բնակիչների շրջանում զոհերի թիվը 9 է, վիրավորներինը՝ 55։ Հալեպի օդանավակայանը փակ է հունվարի 6-ից, վերջին տվյալներով՝ այն չի գործի մինչև հունվարի 9-ի երեկո։

Flights between Armenia’s Zvartnots International Airport and the cities of Aleppo and Sharm el-Sheikh have been cancelled, an airport spokesperson reports.
Zvartnots spokesperson Lusine Moghrovyan confirmed the cancellations to Panorama.am on Friday, saying that flights on the Sharm el-Sheikh–Yerevan and Aleppo–Yerevan routes, as well as return services, had been called off. Several other flights are operating with delays, according to the airport’s website.
Moghrovyan said there were no operational problems at Zvartnots Airport and that weather conditions were not affecting flights.
Aleppo International Airport has been closed since January 6 amid clashes between Syrian government forces and the Kurdish-led Syrian Democratic Forces. The airport is expected to remain closed until the evening of January 9.