Երեկ ԱԺ-ում Փաշինյանը հասավ մանիպուլյացիայի գագաթնակետին. Մամիջանյան
«Ինչքա՞ն են ֆոկուսնիկություն անելու։ Սա ուղղակի քաղաքական  ֆոկուսնիկություն է, իսկ երեկ կառավարություն-ԱԺ հարցուպատասխանին Փաշինյանը հասավ մանիպուլյացիայի գագաթնակետին»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով կենսաթոշակների բարձրացման վերաբերյալ իշխանության կողմից հնչող հայտարարություններին։
Նա նշեց, որ պատգամավորներից մեկի հարցին ի պատասխան Փաշինյանն ասել է, որ իրենք կենսաթոշակները բարձրացրել են մի քանի անգամ. «10 վայրկյան  պաուզա բռնեց, որ իր smm անող տղան  հասցնի նկարել ու տարածել փերֆեքթ  թիվիներով, հետո ասաց՝ տարբեր որոշումներով։ Այսինքն, այստեղ անգամը ոչ թե 2 անգամ բարձրացնելն է, օրինակ՝ 10 հազարը սարքել 20 հազար դրամ, այլ մի անգամ 10 հազարը սարքել են 11 հազար դրամ, մի անգամ՝ 11 հազարը 12 հազար, մի անգամ՝ 12 հազարը 13 հազար, բայց ներկայացնում է մի քանի անգամ են բարձրացրել։ Սա արդեն մանկապարտեզի մակարդակի մանիպուլյացիաներ են»։

Айк Мамиджанян: Вчера в парламенте Пашинян достиг пика манипуляций
«Сколько можно заниматься фокусничеством? Это просто политическое фокусничество, а вчера во время правительственного часа в Национальном Собрании Пашинян достиг пика манипуляций», – заявил в ходе парламентского брифинга руководитель оппозиционной фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян, комментируя заявления властей о повышении пенсий.
Он напомнил, что, отвечая на вопрос одного из депутатов, Пашинян заявил, что пенсии были повышены «несколько раз».
«Он сделал паузу секунд на десять, чтобы его SMM-щик успел снять и распространить ролик по всяким их ресурсам, после чего сказал – “разными решениями”. То есть речь идет не о том, что, например, пенсию в 10 тысяч драмов увеличили до 20 тысяч, а о том, что один раз подняли с 10 до 11 тысяч, потом с 11 до 12, затем с 12 до 13 тысяч, и все это преподносится как “повышение в несколько раз”. Это уже манипуляции детсадовского уровня», – подчеркнул Мамиджанян.