Սամվել Կարապետյանը բացատրեց, թե ինչու է որոշել մտնել քաղաքականություն
«Ինձ հարցնում են՝ այս վիճակում ինչո՞ւ որոշեցի մտնել քաղաքականություն»,- Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պաշտոնական շնորհանդեսին ներկայացած տեսանյութում ասում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը (տեսանյութը ստեղծված է արհեստական բանականության միջոցով):
Նա պատասխանում է իր իսկ հարցին. «Ես ծնվել եմ Հայաստանում, ես գիտեմ մեր քաղաքում և գյուղում ապրելու դժվարություններն ու քաղցրությունը։ Ես չեմ կարող անտարբեր նստել ու հանգիստ նայել, թե ինչպես են իմ Հայրենիքը տանում աղետի ու կործանման։ Ես ստեղծող մարդ եմ։ Իմ կյանքի ընթացքում տասնյակ երկրներում հազարավոր բարիքներ եմ ստեղծել՝ շենքեր, գործարաններ, աշխատատեղեր, հիվանդանոցներ, դպրոցներ։ Բարի համբավս թույլ է տվել բազմաթիվ գործարար կապեր ստեղծել աշխարհով մեկ:
Ու իմ ստեղծելու այդ ներուժն այսուհետ պետք է ամբողջ ուժով ծառայեցնեմ Հայաստանին ու մեր ժողովրդին»։
Ս. Կարապետյանը իր խոսքում նշում է. «Մնացել է ընդամենը 115 օր` մինչև այն օրը, երբ Հայաստանը կունենա նոր սկիզբ, կբացվի նոր դարաշրջան, և մեր՝ Ուժեղ Հայաստանը, կլինի բոլորիս իրականությունը։ Հայաստան, որտեղ մեր Սփյուռքը, դրսում ապրող մեր քույրերն ու եղբայները կրկին կզգան իրենց Հայաստանում, ինչպես իրենց ամենալավ ու ամենապահով տանը։ Մեզ համար առաջնահերթություն է լինելու ոչ թե Սփյուռքից նվիրատվությունները, այլ Հայաստանի հետ իրական էմոցիոնալ կապը:
Հայաստան, որը կունենա պրոֆեսիոնալ, անկախ ու խելացի դիվանագիտություն։ Պետություն, որը կխոսի բոլոր հարևանների ու կաշխատի բոլոր գերտերությունների հետ, բոլորի հետ։
Մեր դիվանագիտական հարաբերությունների հենքը պետք է լինի մեր երկրի առջև առկա մարտահրավերները խաղաղ ու պրոֆեսիոնալ կերպով լուծելը, այլ ոչ թե աշխարհաքաղաքական խարդավանքների մեջ մտնելը:
Ընդամենը 115 օրից բոլորը կտեսնեն, որ ուժեղ Հայաստանը ոչ միայն կուսակցության անուն է։ Սա խոստում է, որն այսօր տալիս ենք Հայաստանի ողջ ժողովրդին ու ողջ հայությանը, իսկ վաղը դարձնելու ենք իրականություն։
Ընտրությունը բոլորիս առջև հստակ է. թույլ առաջնորդությու՞ն, թե՞ ուժեղ առաջնորդություն, բաժանո՞ւմ, թե՞ համախմբում, ինքնիշխանության շարունակական զիջում, թե ինքնիշխանության ամրապնդում, նվաստացում, թե արժանապատվություն, հուսահատությու՞ն, թե՞ ՀՈՒՅՍ․․․
Ուժեղ Հայաստանի կառուցումը հենց նաև ՀՈՒՅՍԻ մասին է։
Լավ իմացեք՝ Հայաստանի նոր, խաղաղ, ապահով ու բարեկեցիկ կյանքի կառուցումը սկսելու ենք ընտրությունների հենց հաջորդ օրվանից` հունիսի 8-ից։
Մեր վճռական, համառ ու չհանձնվող մեծ թիմի հետ միասին չենք կորցնելու ոչ մի օր ուժեղ Հայաստան կառուցելու ճանապարհին։ Ու վստահ եղեք՝ անպայման հաջողելու ենք։

Самвел Карапетян объяснил, почему решил заняться политикой
«Меня спрашивают: почему в сложившейся ситуации я решил пойти в политику?» – заявил в видеообращении (создано с помощью ИИ) участникам презентации возглавляемой им партии «Сильная Армения» в Спортивно-концертном комплексе (СКК) имени Карена Демирчяна 12 февраля благотворитель и бизнесмен Самвел Карапетян.
Карапетян ответил на этот вопрос: «Я родился в Армении, мне известны трудности и радости жизни в городе и в селе. Я не могу равнодушно сидеть и спокойно смотреть, как мою Родину ведут к бедствию и краху. Я созидающий человек. За свою жизнь в десятках стран я создал тысячи благ – здания, заводы, рабочие места, больницы, школы. Моя добрая репутация позволила мне выстроить многочисленные деловые связи по всему миру. И этот мой созидательный потенциал отныне должен в полной мере служить Армении и нашему народу».
С. Карапетян отметил, что осталось всего 115 дней до того дня, когда Армения вступит в новую стадию, для страны откроется новая эпоха, реальностью для всех нас станет сильная Армения:
«Армения, где наша диаспора вновь почувствует себя как в своем самом лучшем и самом безопасном доме. Для нас приоритетом будут не пожертвования из Диаспоры, а ее реальная, эмоциональная связь с Арменией. Армения с профессиональной, независимой и умной дипломатией, государство, которое будет вести диалог со всеми соседями и работать со всеми сверхдержавами.
Всего через 115 дней все увидят, что “Сильная Армения” – это не просто название партии. Это обещание, которое мы сегодня даем всему народу Армении и всему армянству, а завтра воплотим в жизнь.
Построение сильной Армении – это также о надежде. Знайте: построение новой, мирной, безопасной и благополучной жизни в Армении мы начнем уже на следующий день после выборов – с 8 июня.
Вместе с нашей решительной, настойчивой и не сдающейся большой командой мы не потеряем ни одного дня на пути к построению сильной Армении.
Будьте уверены – мы обязательно добьемся успеха. По-нашему – к сильной Армении», – подчеркнул Самвел Карапетян.
Отметим, кандидатом в премьер-министры Армении от основанной бизнесменом и благотворителем Самвелом Карапетяном партии «Сильная Армения» на запланированных на 7 июня парламентских выборах будет сам предприниматель, сообщил на презентации партии 12 февраля координатор движения «По-нашему» Нарек Карапетян. По его словам, для избрания Карапетяна премьером проблема, связанная с его двойным гражданством, будет решена после выборов путем законодательных изменений.