Միայն 2025 թվականին կառավարությունը 3 միլիարդից ավելի պարգևավճար է ստացել. Աննա Գրիգորյան
«Պարզվում է, որ իշխանությունն այդքան ասում է՝ թալանածը վերադարձնում ենք, թալանածը վերադարձնում ենք, 2025 թվականին պետությանը վերադարձվել է 1 միլիարդ 600 միլիոն դրամ»,- ԱԺ-ում նիստի ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
Նա շարունակեց. «Առավոտից երեկո խոսում են թալանի վերադարձի մասին, միայն 2025 թվականին կառավարությունը 3 միլիարդից ավելի պարգևավճար է ստացել, իսկ այսպես կոչված թալանից վերադարձվել է 1 միլիարդ 600 միլիոն։ Այսինքն, երկու անգամ ավելի պարգևավճար է ստացել կառավարությունը։ Էլ չեմ ասում օրենսդիր մարմնին ու մնացած հաստատություններում տրված պարգևավճարները»։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին նիստի ընթացքում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանը ներկայացրել է «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի 2025 թվականի գործունեության մասին» հաղորդումը:

Анна Григорян: Только в 2025 году правительство Армении получило премий на сумму более 3 миллиардов
Депутат Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Анна Григорян на обсуждении сообщения «О деятельности Антикоррупционного комитета РА в 2025 г.» в парламенте 5 марта обратила внимание на данные о так называемом «возврате награбленного».
Согласно отчету, в 2025 году государству было возвращено около 1,6 млрд драмов, тогда как только премии, выплаченные правительству, превысили 3 млрд драмов.
«С утра до вечера говорят о ʺвозврате разграбленногоʺ, но только в 2025 году правительство получило премий на сумму более 3 миллиардов, тогда как из так называемого ʺразграбленногоʺ возвращено всего 1 миллиард 600 миллионов. То есть правительство получило вдвое больше премий. Не говоря уже о премиях, выданных законодательному органу и другим учреждениям», – сказала она.
Отметим, 4 марта председатель Антикоррупционного комитета Артур Нагапетян представил к обсуждению в рамках очередного заседания НС сообщение «О деятельности Антикоррупционного комитета РА в 2025 г.».