Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանը վիրահատվում է. Կինը խնդրել է աղոթել նրա համար
Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանը վիրահատվում է։ Այս մասին հայտնել է նրա կինը՝ Լինդան։
«Ես իսկապես հույս ունեմ, որ Վիգենի վիրահատությունը բարեհաջող կանցնի։ Ուզում եմ, որ բոլորը կարողանան աղոթել նրա համար։ Նա արժանի է մեր բոլորի աջակցությանն ու աղոթքներին»,-նշել է կինը։
Հիշեցնենք, որ գերությունից վերադառնալուց հետո Վիգեն Էուլջեքչյանն անմիջապես տեղափոխվեց հիվանդանոց։ Երկար ժամանակ նրա վզին ֆիքսատոր էր ամրացված։
Panorama.am-ին ավելի վաղ նրա կինը հայտնել էր, որ Վիգենն առողջական խնդիրներ ունի։
«Վիգենի  բանտային փորձությունը երկար էր, և նրան ժամանակ է պետք ապաքինվելու համար։ Նա ազատ է արձակվել լսողության խնդիրներով և մեջքի ցավերով. չի կարողանում շատ քայլել։ Բայց ես աղոթում եմ Աստծուն, որ նա լավ լինի։ Հիմա նա բժիշկների հսկողության ներքո է»,-ասել էր տիկին Լինդան։
Նրա խոսքով, ամուսնու հետ խոսել է գերության ընթացքում կրած տառապանքների մասին։
«Մենք շատ ենք խոսել, և շատ դժվար էր լսել դրանք։ Բայց մղձավանջն ավարտվեց, հիմա նրան աջակցություն է պետք՝ իր կյանքը շարունակելու և տեղի ունեցածը մոռանալու համար։ Կան բաներ, որոնք մնում են հիշողության մեջ և երբեք չեն ջնջվի»,-ասել էր նա։

Ливанского армянина Вигена Эулджекчяна, возвращенного в январе из азербайджанского плена, оперируют. Об этом сообщила на своей странице в соцсети Facebook его супруга Линда Эулджекчян.
«Я очень надеюсь, что операция Вигена пройдет успешно. Пусть все молятся за него. Он заслуживает нашей поддержки и молитв», – написала она.
Напомним, сразу после возвращения из азербайджанского плена Виген Эулджекчян быд доставлен в больницу. Долгое время шея у него была в фиксаторе.
Ранее его супруга Линда рассказала Panorama.am, что у Вигена – проблемы со здоровьем.
«Виген прошел через длительные тюремные испытания, и ему нужно время на восстановление. Он был освобожден из плена с проблемами слуха и болями в спине, не может долго ходить. Но я молюсь Богу, чтобы ему стало лучше. Сейчас он находится под наблюдением врачей», – сказала Линда.
По ее словам, она разговаривала с мужем о мучениях, которые он пережил в бакинском плену.
«Мы много говорили, и было очень трудно это слышать. Но этот кошмар закончился, сейчас ему нужна поддержка, чтобы продолжать жить и постепенно забывать произошедшее. Есть вещи, которые остаются в памяти и никогда не исчезнут», – рассказала в беседе с корреспондентом Panorama.am Линда, выразив надежду, что со временем некоторые вещи будут забыты.