Բարով եք եկել Հայաստան՝ երկիր, որտեղ կա 50-ից ավելի քաղբանտարկյալ, որի զավակաները տանջվում են Բաքվի բանտերում. Մամիջանյանը՝ ԵՄ պաշտոնյաներին
«Հայաստանում ուրախ են ձեզ տեսնել, բայց ուրախ չեն տեսնել որպես Փաշինյանի նախընտրական շոուի մի մասը»,- նախագահական նստավայրի մոտ ակցիայի ժամանակ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ խոսքն ուղղելով ՀՀ-ում գտնվող ԵՄ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին։
Նա նշեց, որ Հայաստանում այսօր և երեկ հավաքվել են մարդիկ, որոնք իրենց համարում են մարդու իրավունքների, քրիստոնեա-դեմոկրատական արժեքների ջատագովներ և պահապաններ։
«Բարով եք եկել Հայաստան՝ մի երկիր, որտեղ կա 50-ից ավելի քաղբանտարկյալ, որտեղ իշխանություն կոչեցյալները հարձակվում են, պայքարում են Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցու դեմ։
Դուք եկել եք մի երկիր, որի, ըստ պաշտոնական տվյալների, ավելի քան 200 քկմ օկուպացված է Ադրբեջանի կողմից, որի զավակաները Բաքվի բանտերում տանջվում են։
Դուք եկել եք մի երկիր, որի իշխանություններ կոչեցյալ մինչ օրս չգիտեն, թե քանի անհետ կորած կա մեր երկրից։
Մենք բացարձակ հույս չունենք, որ կառավարիչները դրա մասին կխոսեն։ Կառավարիչները նույնիսկ չեն խոսում, երբ Ադրբեջանի նախագահը Բաքվից այստեղ տեսակապով հաթաթա է տալիս»,- ակցիայի ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց Մամիջանյանը։

Мамиджанян – представителям ЕС: Добро пожаловать в Армению – страну, где более 50 политзаключенных
«В Армении рады вас видеть, но не рады видеть вас как часть предвыборного шоу Пашиняна», – заявил в ходе акции у президентской резиденции 5 мая заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян, обращаясь к находящимся в Ереване высокопоставленным представителям ЕС, в том числе к президенту Франции Эммануэлю Макрону.
Он отметил, что в Армении сегодня и накануне собрались люди, которые считают себя защитниками и апологетами прав человека, христианско-демократических ценностей.
«Добро пожаловать в Армению – страну, где более 50 политзаключенных, где так называемая власть атакует и борется против Армянской Апостольской Святой церкви.
Вы приехали в страну, более 200 кв. км территории которой находится под оккупацией Азербайджана, а ее сыновья страдают в бакинских тюрьмах.
Вы приехали в страну, где так называемая власть до сих пор не знает, сколько у нас пропавших без вести.
Мы абсолютно не надеемся, что управленцы Армении будут об этом говорить. Они даже не говорят, когда президент Азербайджана из Баку по видеосвязи дает поучения», – заявил на митинге руководитель оппозиционной фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.