Մենք իրավունք չունենք նման ճոխություն թույլ տալ մեզ. Թաթոյան
«Մարդն անցնում է  թոշակի ու  պետությունը դրանից հետ նրան ասում է՝ վերջ, այսքանն է, գնա ու քո թոշակը ստացի, մեզ այլևս պետք չես։ Այս մոտեցումը սխալ է»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Նա նշում է, որ բազմաթիվ մասնագետներ՝ ուսուցիչներ, բժիշկներ, դատավորներ, դատախազներ, ոստիկաններ, ամբողջ կյանքը նվիրել են պետությանը, հասրակությանը և թոշակի անցնելուց հետո իրենց զգում են  անօգնական, ոչ պետքական։
«Մենք իրավունք չունենք նման ճոխություն թույլ տալ մեզ։ Նրանցից շատերն ուզում են շարունակել իերնց առաքելությունը։ Պետք է պետական ծրագրերով նրանց ներգրավվել մեր պետությն զարգացման գործին. մի դեպքում, օրինակ, վաստակաշատ ուսուցիչը կարող է կրթական հաստատություններում ներգրավվել։ Ինչքան գիտելք, փորձ կարող է փոխանցել։  Սա հնարավորություն կտա սերունդների միջև կապն ապահովի, ավագ սերունդն իր փորձը փոխանցի կրտեսեր սերունդին։
Այսպես դառնում ենք ներառական հասարակություն։ Իրար օգնելով՝ շենանցնենք մեր պետությունը»,- ասում է Թաթոյանը։

Арман Татоян: Специалисты после выхода на пенсию в Армении не должны оставаться невостребованными
Бывший омбудсмен Армении Арман Татоян, выдвинутый кандидатом в премьер-министры от партии «Крылья единства» на предстоящих 7 июня выборах в Национальное Собрание РА, заявил, что государство не должно «списывать» людей после выхода на пенсию.
«Человек выходит на пенсию, и государство фактически говорит ему: все, этого достаточно, получай пенсию – ты нам больше не нужен. Такой подход – неверный», – сказал Татоян в прямом эфире в Facebook.
По его словам, многочисленные специалисты – учителя, врачи, судьи, прокуроры, служащие полиции – посвятили всю жизнь государству и обществу, однако после выхода на пенсию чувствуют себя ненужными и беспомощными.
Татоян считает, что власти должны разрабатывать государственные программы по вовлечению пенсионеров в развитие страны.
«Мы не имеем права позволять себе такую роскошь. Многие из пенсионеров хотят продолжать свою миссию. Нужно посредством государственных программ вовлечь их в развитие нашей страны. Заслуженный учитель, например, может продолжать работать в образовательной сфере и передавать свой опыт и знания. Это позволит укрепить связь поколений, чтобы старшее поколение делилось опытом с молодежью», – отметил он.