Մեր ընտրություններին ադրբեջանական միջամտության նոր դեպք` հօգուտ նրա, որ վերընտրվեն Փաշինյանն ու ՔՊ-ն. Թաթոյան
«Մեր ընտրություններին ադրբեջանական միջամտության նոր դեպք` հօգուտ նրա, որ վերընտրվեն Նիկոլ Փաշինյանն ու ՔՊ-ն»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Նա հիշեցնում է, որ օրեր առաջ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել էր՝ հայերին պետք են հոգեբույժներ, հոգեբաններ, բժիշկներ, իսկ Հայաստանից չեղավ որևէ պատասխան։
«Դրանից հետո Ադրբեջանում սկսեցին հրապարակումներ, նրանց պատգամավորներից մեկը սպառնալից հայտարարություններ է արել, որ հայերը պետք է վերջապես խելքի գան, Ադրբեջանի նախագահը ճիշտ է ասել, մեզ անմիտ հասարակություն է անվանել, հետո էլ ասել է՝ ընտրություններից առաջ հայ հասարակությանը պետք է ցույց տալ, որ ուժը, երկաթե բռունցքը տեղում է։ Սա ակնհայտ միջամտություն է»,- նշում է Ա. Թաթոյանը։
Նա այդ փաստերը կուղարկի Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակությանը:
«Եթե իշխանության հայտարարության հիմքով ԵՄ-ն պայքարում է Ռուսաստանի միջամտության դեմ, ինչը լավ է, ուրեմն հավասար պետք է կանխվի նաև ադրբեջանական միջամտությունը:
Պետք է պաշտպանենք հայ ժողովրդին, որ ընտրություն անենք ոչ թե վախերով, այլ հանուն մեր երկրի ու ժողովրդի շահերի»,- ասում է Ա. Թաթոյանը։

Арман Татоян: Новый случай азербайджанского вмешательства в наши выборы – в пользу переизбрания Никола Пашиняна и его партии
«Новый случай азербайджанского вмешательства в наши выборы – в пользу переизбрания Никола Пашиняна и его партии “Гражданский договор”», – заявил в прямом эфире в соцсети Facebook кандидат в премьер-министры РА от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
Он напомнил, что несколько дней назад президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил о том, что «причины ненависти армян к азербайджанцам, вероятно, должны изучать психиатры, психологи, врачи». Со стороны Армении на официальном уровне не последовало какой бы то ни было реакции.
«После этого в Азербайджане стали широко тиражироваться публикации, один из их депутатов – Муса Уруд – выступил с угрозами, заявив, что армяне должны наконец “взяться за ум”, что президент Азербайджана был прав, назвав нас “неразумным обществом”, а затем добавил, что перед выборами армянскому обществу нужно показать, что “сила” и “железный кулак” остаются на месте. Это явное вмешательство», – отметил Татоян.
По его словам, он намерен направить эти материалы в представительство Европейского союза в Армении.
«Если на основании заявлений властей РА ЕС борется с российским вмешательством, что хорошо, то на равных условиях должно пресекаться и азербайджанское вмешательство.
Мы должны защитить армянский народ, чтобы делать выбор не под влиянием страха, а исходя из интересов нашей страны и народа», – заявил Татоян.