Ես մեղադրnւմ եմ Նիկոլ Փաշինյանին, որ նա սովորական քաղաքական խшբեբш է. Լևոն Զուրաբյան
«Նիկոլ Փաշինյանն այսօր պնդում է, որ Հայաստանին բերել է խաղաղություն, բայց մենք չենք կարող հավատալ մի մարդու, որը մեզ միշտ խոստացել է խաղաղություն, բայց միշտ բերել է պատերազմ, պարտություն, ավեր»,-ասում է ՀԱԿ փոխնախագահ, ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու Լևոն Զուրաբյանը։
Նա կետ առ կետ ներկայացնում է, թե ինչում է մեղադրում Նիկոլ Փաշինյանին.
«Մեղադրում եմ Նիկոլ Փաշինյանին, որ նա 2018 թ. իր նախընտրական ծրագրում խոստանում էր ամրապնդել զինադադարն ու շարունակել բանակցությունները, բայց 2019 թվականին մերժեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կողմից իրեն ներկայացված հարցի կարգավորման բարենպաստ լուծումն ու մեր երկիրը տարավ դեպի անհավասար պատերազմ, որում չպարտվելու որևէ շանս չունեինք։
Ես մեղադրում եմ Նիկոլ Փաշինյանին, որ 2021 թվականի իր նախընտրական ծրագրում խոստանում էր իրագործել իր իսկ կողմից ստորագրված պլանը, որով մենք մուտք էինք գործում խաղաղության դարաշրջան, ապահովում էր Արցախի դեօկուպացիան և անջատումը Ադրբեջանից, բայց իր իսկ որոշումով ճանաչեց Արցախն Ադրբեջանի կազմում, ինչի հետևանքով տեղի ունեցավ հայկական պատմական բնօրրանի ոչնչացումը։
Մեղադրում եմ Փաշինյանին, որ այս ընտրություններում նա երրորդ անգամ խոստանում է մեզ խաղաղություն՝ կատարելով նույն խաբեությունը, ինչ նախորդ երկու ընտրություններում։
Ես մեղադրում եմ Նիկոլ Փաշինյանին, որ նա սովորական քաղաքական խաբեբա է, փորձում է նույն սուտն արդեն երրորդ անգամ ծախել ժողովորիդ վրա՝ ներկայանելով որպես խաղաղության կուսակցություն, մինչդեռ նա մեզ միշտ առաջնորդել է մեզ դեպի պատերազմ, պարտություն, նվաստացում»։

Levon Zurabyan, deputy chairman of the Armenian National Congress (ANC) and the party’s candidate for prime minister, has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of deceiving the public with repeated promises of peace that, he argues, have instead led to war, defeat and national humiliation.
In a video posted on social media on Thursday, Zurabyan charged that Pashinyan reneged on his 2018 campaign pledge to strengthen the ceasefire and pursue negotiations, claiming that in 2019 he rejected a settlement proposal from the OSCE Minsk Group that could have averted conflict. He further started that Pashinyan’s recognition of Artsakh (Nagorno-Karabakh) as part of Azerbaijan undermined Armenia’s historic claims and precipitated the destruction of its ancestral homeland.
“I accuse Nikol Pashinyan of being nothing more than a political fraudster, who has promised peace but delivered only war, loss and humiliation,” Zurabyan said, adding that Pashinyan’s current campaign represents “the same deception for the third time.”