15:20 30/08/2021«62 շիրակցիների գերեվարման գործով»՝ ով էր հրահանգել հայկական կապի օպերատորներին անջատել կապը«Այստեղ է թաքնված շան գլուխը, այստեղ պետք է վարույթ իրականացնող մարմինը կատարի որոշակի գործողություններ»:
13:32 30/08/2021«Չգիտեմ՝ տղաս որտեղ է, չգիտեմ՝ ո՞ղջ է․․․ ոչինչ չգիտեմ». Անհայտ կորած անձանց միջազգային օրն էՀայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակությանը հայտնել է զորակցությունն անհայտ կորածների ընտանիքներին
11:41 30/08/2021Ադրբեջանցի փորձագետ. Ղարաբաղյան երրորդ պատերազմն ամենայն հավանականությամբ տեղի կունենա 2024 կամ 2025թթ․-ներինԱմերիկաբնակ ադրբեջանցի քաղաքագետ Արեֆ Յունեսն ասում է, որ չնայած Իլհամ Ալիևը հայտարարում է, որ Հայաստանի պարտության արդյունքում ղարաբաղյան պատերազմն ավարտվեց, մեծ է հավանականությունը, որ 2024...
09:31 30/08/2021Ադրբեջանցի զինծառայողները դիտավորյալ հրդեհներ են գցել Սոթք և Կութ գյուղերի հարևանությամբ՝ իրենց վրանների մոտից. ՄԻՊ«Ադրբեջանական ԶՈւ հեռանալը ՀՀ գյուղերից և համայնքների միջև ճանապարհներից այլընտրանք չունի՝ երաշխավորելու համար ՀՀ սահմանային բնակիչների իրավունքները, մարդկանց խաղաղ ու անվտանգ կյանքը»:
13:03 28/08/202128.08.2021. «Հենակետ». Արդեն տևական ժամանակ է` Ադրբեջանը սադրանքների է դիմում հայկական դիրքերի և ճանապարհների ուղղությամբԱնվտանգություն․ Համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ժամանակամիջոցում մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող լուրերի մասին
12:03 27/08/2021Classic Piano մրցույթի մասնակիցները Դուբայում հանդես են գալիս Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետԴուբայում անցկացվող InClassica 10-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունենում երիտասարդ դաշնակահարների Classic Piano 2-րդ միջազգային մրցույթը։ Մրցույթի երրորդ և չորրորդ փուլերում...
09:54 27/08/2021Ալիևն ընդունում է՝ հենց Ադրբեջանն է սկսել պատերազմը սեպտեմբերին՝ փորձելով իր օգտին լուծել ԼՂ հակամարտությունը. Մհեր ՄարգարյանՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը նամակ է հղել ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղարին
16:58 26/08/2021Կառավարության, այսպես կոչված, ծրագիրը պարունակում է լուրջ ռիսկեր. «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքներ« ... հնարավոր աղետների ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է այս իշխանությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ»:
09:25 26/08/2021Ադրբեջանում «հայկական ապաշրջափակումը» նշանակում է «Հայաստանի լիարժեք շրջափակում». Վարուժան Գեղամյան«Հենց այս պարզ ու միաժամանակ իրատեսական ծրագիրն է իրականացնում Ադրբեջանը (Թուրքիայի գործուն մասնակցությամբ) և այս պահին նվաճում ճանապարհը՝ մեզ ստիպելով գնալու զիջումների»։
09:55 25/08/2021Պետք է պարտության մատնել Վիրջինիայի նահանգապետի թեկնածուին՝ թուրքական լոբբիստին. Հարութ Սասունյան2021 թվականի օգոստոսի 20-ին Washington Free Beacon առցանց թերթը հրապարակել է Չակ Ռոսի հոդվածը՝ «Թուրքիան վճարել է Մքոլիֆի ընկերությանը՝ լոբբինգ անելու ընդդեմ Հայոց ցեղասպանության ամերիկյան ճանաչման»...
17:37 24/08/2021Հոկտեմբերի 1-ից ուսուցիչներն ու դասախոսները երկու շաբաթը մեկ ՊՇՌ թեստի պատասխան կներկայացնեն«Այս պահին դասապրոցեսն առկա լինելու մասին որոշում ունենք»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ Նա նշեց, որ քովիդը ձգվեց շատ ավելի երկար, քան ի սկզբանե...
16:02 24/08/2021Եթե տեսնեք այն մարմնական վնասվածքը, որ ստացել է Արծվիկ Մինասյանը, դա խուլիգանական վարքագիծ է. Վարդևանյան«Երբ մենք խոսում էինք բռնապետության մասին, շատերը դա ընկալում էին միգուցե շատ խիստ գնահատական: Երևի թե նախկին շատ տարբեր բռնապետերի՝ Սադամ Հուսեյնի, Պինոչետի ժամանակ նման վարքագիծ պառլամենտական...
11:33 24/08/2021Վերափոխումն և վստահությունը կարևոր նշանակություն ունեն ժամանակակից բանկային ոլորտում հաջողության հասնելու համար . Արտակ ՀանեսյանՀեղինակավոր GlobalMarkets ամսագրի հետ հարցազրույցում Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը խոսում է բանկի ռազմավարության, հայկական շուկայում բանկի ունեցած դիրքի, հաջողությունների և անելիքների...
12:49 23/08/2021Սա արդեն վեր է բոլոր տեսակի երևակայական թռիչքներից. Թագուհի Թովմասյանը՝ Չարչյանի կալանավորման մասինԹագուհի Թովմասյանը հանդիպում է նախկին ՄԻՊ-երին և ԱԺ համանուն հանձնաժողովի նախկին նախագահներին։
12:36 21/08/2021Միջոցառումների շարք՝ նվիրված Մուսա լեռան հերոսամարտինՀայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան, Մուսա լեռան հերոսամարտի տոնախմբությունների շրջանակներում, «Մուսա լեռ» հայրենակցական միության հետ համատեղ նախատեսել է միջոցառումների շարք։ Հայաստանի պետական...
11:40 21/08/2021ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի նորանշանակ դեսպանն արդեն մեկ տասնյակ հանդիպումներ է ունեցել, Մակունցը՝ դեռևս մեկ. Սուրեն Սարգսյան«Բառացի նույն օրերին Հայաստանն ու Ադրբեջանը նոր դեսպաններ ուղարկեցին ԱՄՆ»։
09:20 21/08/2021Չեմ մոռանալու հանուն քեզ, Հայաստա՛ն, չեմ ներելու հանուն քեզ, Արցա՛խ. Բագրատ Սրբազան«Մենք ապրում ենք այստեղ։ Կամ պետք է գնանք այստեղից, կամ ձգտենք հաղթանակած պատերազմի»։
17:28 20/08/2021Անահիտ Ավանեսյան. Հիվանդանոցային օղակում իրավիճակը դեռևս վերահսկելի էԿորոնավիրուսային հիվանդության ցուցանիշների աճով պայմանավորված` մասնագետները քննարկել են COVID-19-ի նոր շտամների առանձնահատկությունները, վիրուսի տարածումը հնարավորինս կանխելու, բժշկական կենտրոններում...
09:25 20/08/2021Մեկ միլիարդ երեխայի կյանքը «խիստ վտանգված է»Կլիմայական ճգնաժամի ազդեցությունների հետևանքով
15:07 19/08/20213 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելուց հետո ՄԻՊ-ը սկսել է սեփական վարույթԱյսօր մահացու հրազենային վիրավորումներով 3 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելու մասին տեղեկության հրապարակումից հետո ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անմիջապես խոսել է ՀՀ պաշտպանության...

13:38 23/12/2015In 2015 rights groups rated Azerbaijan ‘not free’ with up to 100 political prisonersBilasuvar district court in Azerbaijan sentenced Vekil Imanov, journalist Gunel Movlud’s brother, to a year in prison on charges of illicit drug trafficking, local Turan agency reports.
17:47 21/12/2015Azerbaijani manat collapses, devaluates by 97 percent over 2015The Central Bank of Azerbaijan switched to floating rate of the national currency from December 21, 2015.
15:31 21/12/2015Rouben Galichian exposes Azerbaijani scholars’ falsifications of their own sources about Armenia and ArmeniansSuffice it to consult texts by the Azerbaijani historians Mirza Jamal Javanshir Qarabaghi, Abbas Qoli Aqa Bakikhanov and others to make sure that the Armenians have lived in the Caucasus region well...
18:00 17/12/2015US Congress urges to deny visas to senior Azerbaijani officials, Secretary General of CoE launches inquiry of Azerbaijan authorities’ activitiesFollowing years of systematic efforts by the Government of Azerbaijan to eliminate the voices of independent journalists, opposition politicians, and civil society groups, Helsinki Commission Chair...
17:57 15/12/2015Rouben Galichian exposes myth of ‘divided Azerbaijan’ and Azerbaijani scientists’ falsifications of sourcesOne of the propagandistic aims of the Azerbaijani scholars and authorities is to prove the reality of the terms ‘Southern Azerbaijan’ and ‘Northern Azerbaijan,’ and their centuries long history.
18:02 10/12/2015Rouben Galichian: Azari is Iranian dialect, Turkic language was introduced in region of in C11 with nomad OghuzesUp to the middle ages, the spoken language and its dialects in Iranian Azerbaijan (Atropatene) had a common name, Azari or Azerbaijani, but not Turkic, according to Persian and Atropatene historians...
16:08 09/12/2015Rouben Galichian: For Azerbaijani historians, issues of their people’s origin are flexible and alterable theoriesBefore the October revolution, rural or nomad Muslims, whether they were Turkmen, Uzbek, Kyrgyz, Kazakh or Karakalpak, had no notion of belonging to some nation, something that can also be said about...
19:51 04/12/2015Rouben Galichian: Falsification of Azerbaijan’s history begins from school textbooks and youth believes in that lieAzerbaijani historiography, represented by Ziya Buniatov, Davud Akhundov and other scientists, began issuing numerous publications, which helped disseminate falsifications, in order to carry out the...
19:08 01/12/2015Azerbaijan: Under Ilham Aliyev’s personal control new special op starts against residents of settlement NardaranSituation remains tense in the Azerbaijani settlement Nardaran, where armed clashes between the police and local believers took place on 26 November, Azerbaijani website Haqqin.az reports.
19:01 30/11/2015Number of killed in Nardaran clashes rises to 7 as Azerbaijani settlement remains in blockade without light and communicationAnother person died as a result of the injuries received during an armed incident between the law enforcement and believers in Nardaran settlement, Azerbaijan, APA news agency reports.
18:22 13/11/2015Department of State and OSCE call on Azerbaijan for gravely ill Leyla Yunus’ release following her husbandAzerbaijani political analyst, historian and Institute for Peace and Democracy member Arif Yunus was released from jail after being required to sign a document that bars him from leaving Baku.
13:29 12/11/2015Endangered future of European Court of Human RightsThe European Court of Human Rights is the “jewel in the crown” of the Conventional system of the Council of Europe It is there to ensure the observance of the engagements undertaken by the High Contractin
13:22 11/11/2015Met with Israel’s President, and spoke at Armenian Genocide ConferenceNo political, economic or military interest should override the recognition of any genocide!
14:00 10/11/2015ICRC conducts talks to organize meeting with Armenian woman who crossed into Azerbaijan‘As far as I know, she had no health problems,” F. Melikyan noted.
21:57 09/11/2015E. Nalbandyan: Azerbaijan trying to take Karabakh conflict discussion to other levelsThe foreign minister of Armenia declined to comment on the contents of the PACE report, saying that it does not deserve that
15:55 09/11/2015Where people drink the most around the worldMen of low socioeconomic status are more likely to drink heavily
15:00 09/11/2015Three victims injured in bus crash near Tula remain in ICU: Health Ministry of Armenia5 people injured in the crash of a bus en route from Moscow to Yerevan remain in Tula regional hospital.
15:45 06/11/2015People under 30 are the most envious of their friends but this resentment fades once they hit 50Overwhelmingly, people envied others of their own gender
18:59 05/11/2015Israel’s President Rivlin Acknowledges the Armenian Genocide AgainThe President of Israel Reuven Rivlin said that his previously voiced position on that the events of 1915 were Genocide of the Armenians remains unchanged.
16:17 05/11/2015Facebook averaged over 1 billion daily users in September80 million photos a day are shared on Instagram and 9.5 billion pics are sent a month on Messenger