15:20 30/08/2021«62 շիրակցիների գերեվարման գործով»՝ ով էր հրահանգել հայկական կապի օպերատորներին անջատել կապը«Այստեղ է թաքնված շան գլուխը, այստեղ պետք է վարույթ իրականացնող մարմինը կատարի որոշակի գործողություններ»:
13:32 30/08/2021«Չգիտեմ՝ տղաս որտեղ է, չգիտեմ՝ ո՞ղջ է․․․ ոչինչ չգիտեմ». Անհայտ կորած անձանց միջազգային օրն էՀայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակությանը հայտնել է զորակցությունն անհայտ կորածների ընտանիքներին
11:41 30/08/2021Ադրբեջանցի փորձագետ. Ղարաբաղյան երրորդ պատերազմն ամենայն հավանականությամբ տեղի կունենա 2024 կամ 2025թթ․-ներինԱմերիկաբնակ ադրբեջանցի քաղաքագետ Արեֆ Յունեսն ասում է, որ չնայած Իլհամ Ալիևը հայտարարում է, որ Հայաստանի պարտության արդյունքում ղարաբաղյան պատերազմն ավարտվեց, մեծ է հավանականությունը, որ 2024...
09:31 30/08/2021Ադրբեջանցի զինծառայողները դիտավորյալ հրդեհներ են գցել Սոթք և Կութ գյուղերի հարևանությամբ՝ իրենց վրանների մոտից. ՄԻՊ«Ադրբեջանական ԶՈւ հեռանալը ՀՀ գյուղերից և համայնքների միջև ճանապարհներից այլընտրանք չունի՝ երաշխավորելու համար ՀՀ սահմանային բնակիչների իրավունքները, մարդկանց խաղաղ ու անվտանգ կյանքը»:
13:03 28/08/202128.08.2021. «Հենակետ». Արդեն տևական ժամանակ է` Ադրբեջանը սադրանքների է դիմում հայկական դիրքերի և ճանապարհների ուղղությամբԱնվտանգություն․ Համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ժամանակամիջոցում մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող լուրերի մասին
12:03 27/08/2021Classic Piano մրցույթի մասնակիցները Դուբայում հանդես են գալիս Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետԴուբայում անցկացվող InClassica 10-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունենում երիտասարդ դաշնակահարների Classic Piano 2-րդ միջազգային մրցույթը։ Մրցույթի երրորդ և չորրորդ փուլերում...
09:54 27/08/2021Ալիևն ընդունում է՝ հենց Ադրբեջանն է սկսել պատերազմը սեպտեմբերին՝ փորձելով իր օգտին լուծել ԼՂ հակամարտությունը. Մհեր ՄարգարյանՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը նամակ է հղել ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղարին
16:58 26/08/2021Կառավարության, այսպես կոչված, ծրագիրը պարունակում է լուրջ ռիսկեր. «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքներ« ... հնարավոր աղետների ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է այս իշխանությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ»:
09:25 26/08/2021Ադրբեջանում «հայկական ապաշրջափակումը» նշանակում է «Հայաստանի լիարժեք շրջափակում». Վարուժան Գեղամյան«Հենց այս պարզ ու միաժամանակ իրատեսական ծրագիրն է իրականացնում Ադրբեջանը (Թուրքիայի գործուն մասնակցությամբ) և այս պահին նվաճում ճանապարհը՝ մեզ ստիպելով գնալու զիջումների»։
09:55 25/08/2021Պետք է պարտության մատնել Վիրջինիայի նահանգապետի թեկնածուին՝ թուրքական լոբբիստին. Հարութ Սասունյան2021 թվականի օգոստոսի 20-ին Washington Free Beacon առցանց թերթը հրապարակել է Չակ Ռոսի հոդվածը՝ «Թուրքիան վճարել է Մքոլիֆի ընկերությանը՝ լոբբինգ անելու ընդդեմ Հայոց ցեղասպանության ամերիկյան ճանաչման»...
17:37 24/08/2021Հոկտեմբերի 1-ից ուսուցիչներն ու դասախոսները երկու շաբաթը մեկ ՊՇՌ թեստի պատասխան կներկայացնեն«Այս պահին դասապրոցեսն առկա լինելու մասին որոշում ունենք»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ Նա նշեց, որ քովիդը ձգվեց շատ ավելի երկար, քան ի սկզբանե...
16:02 24/08/2021Եթե տեսնեք այն մարմնական վնասվածքը, որ ստացել է Արծվիկ Մինասյանը, դա խուլիգանական վարքագիծ է. Վարդևանյան«Երբ մենք խոսում էինք բռնապետության մասին, շատերը դա ընկալում էին միգուցե շատ խիստ գնահատական: Երևի թե նախկին շատ տարբեր բռնապետերի՝ Սադամ Հուսեյնի, Պինոչետի ժամանակ նման վարքագիծ պառլամենտական...
11:33 24/08/2021Վերափոխումն և վստահությունը կարևոր նշանակություն ունեն ժամանակակից բանկային ոլորտում հաջողության հասնելու համար . Արտակ ՀանեսյանՀեղինակավոր GlobalMarkets ամսագրի հետ հարցազրույցում Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը խոսում է բանկի ռազմավարության, հայկական շուկայում բանկի ունեցած դիրքի, հաջողությունների և անելիքների...
12:49 23/08/2021Սա արդեն վեր է բոլոր տեսակի երևակայական թռիչքներից. Թագուհի Թովմասյանը՝ Չարչյանի կալանավորման մասինԹագուհի Թովմասյանը հանդիպում է նախկին ՄԻՊ-երին և ԱԺ համանուն հանձնաժողովի նախկին նախագահներին։
12:36 21/08/2021Միջոցառումների շարք՝ նվիրված Մուսա լեռան հերոսամարտինՀայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան, Մուսա լեռան հերոսամարտի տոնախմբությունների շրջանակներում, «Մուսա լեռ» հայրենակցական միության հետ համատեղ նախատեսել է միջոցառումների շարք։ Հայաստանի պետական...
11:40 21/08/2021ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի նորանշանակ դեսպանն արդեն մեկ տասնյակ հանդիպումներ է ունեցել, Մակունցը՝ դեռևս մեկ. Սուրեն Սարգսյան«Բառացի նույն օրերին Հայաստանն ու Ադրբեջանը նոր դեսպաններ ուղարկեցին ԱՄՆ»։
09:20 21/08/2021Չեմ մոռանալու հանուն քեզ, Հայաստա՛ն, չեմ ներելու հանուն քեզ, Արցա՛խ. Բագրատ Սրբազան«Մենք ապրում ենք այստեղ։ Կամ պետք է գնանք այստեղից, կամ ձգտենք հաղթանակած պատերազմի»։
17:28 20/08/2021Անահիտ Ավանեսյան. Հիվանդանոցային օղակում իրավիճակը դեռևս վերահսկելի էԿորոնավիրուսային հիվանդության ցուցանիշների աճով պայմանավորված` մասնագետները քննարկել են COVID-19-ի նոր շտամների առանձնահատկությունները, վիրուսի տարածումը հնարավորինս կանխելու, բժշկական կենտրոններում...
09:25 20/08/2021Մեկ միլիարդ երեխայի կյանքը «խիստ վտանգված է»Կլիմայական ճգնաժամի ազդեցությունների հետևանքով
15:07 19/08/20213 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելուց հետո ՄԻՊ-ը սկսել է սեփական վարույթԱյսօր մահացու հրազենային վիրավորումներով 3 զինծառայողների մարմիններ հայտնաբերելու մասին տեղեկության հրապարակումից հետո ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անմիջապես խոսել է ՀՀ պաշտպանության...

11:35 07/09/2019В Армении за последний год зафиксировано 10 случаев материнской смертности2 сентября в больнице Маргарян в Ереване находящаяся на 36 неделе беременности женщина скончалась. Её не удалось спасти после общей анестезии при операции кесарева сечения. Родные 24-летней родившей...
15:22 06/09/2019З. Мнацаканян: В направлении армяно-турецких отношений сложились не очень приятные реалии«В направлении армяно-турецких отношений сложились не очень приятные реалии», – заявил на сегодняшней пресс-конференции глава МИД Армении Зограб Мнацаканян.
14:36 06/09/2019Аналитик: Сейчас уже многое будет зависеть от Артура Ванецяна, Давида Тонояна и Зограба МнацаканянаВчерашней встрече с представителями партии «Сасна Црер» Никол Пашинян начал очень большую опасную игру.
14:40 03/09/2019Адвокат Айк Алумян назвал условие, при котором Роберт Кочарян будет незамедлительно освобожден«Конституционный суд Армении удалился в совещательную комнату», – заявил в беседе с журналистами адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Айк Алумян.
11:27 31/08/2019В результате раскопок в Тигранакерте археологи обнаружили уникальные находкиРаскопки в Тигранакерте (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) в этом году проводились на протяжении 40 дней, завершились 26 августа.
16:15 24/08/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 130 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 1500 выстрелов.
10:35 23/08/2019Ереван – среди городов, куда путешественники возвращаются несколько раз в годЗарубежный рейтинг посещений городов возглавляют Львов, Кишинев и Лондон.
16:29 21/08/2019Каро Пайлан: Происходящее сейчас в Турции – это государственный террорОн осудил насилие, примененное полицией по отношению к депутатам HDP в Диярбакыре.
20:01 20/08/2019За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 14 ДТП: 1 человек погиб17 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.
11:51 19/08/2019Армения второе лето подряд становится самым популярным зарубежным направлением среди россиянВ среднем 8,5% всех купленных авиабилетов приходится именно на Армению.
12:27 17/08/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 120 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 2300 выстрелов.
12:22 16/08/2019Никол Пашинян: В Армении сделки с недвижимостью выросли на 17,1%, объем ипотечных кредитов – на 174%,Еще больше радует, что рост сделок зафиксирован за счет областей, а не столицы Еревана, отметил он.
19:45 15/08/2019За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погиб13 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.
11:41 14/08/2019Мировые цены на нефть вновь перешли к снижениюНегативом для рынка стали данные о росте запасов нефти в США: отчет Американского института нефти (API) указал на повышение запасов на прошлой неделе на 3,7 млн баррелей.
20:01 13/08/2019За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 17 ДТП21 человек получил телесные повреждения разных степеней тяжести.
15:12 12/08/2019Куда россияне чаще всего летают этим летом? В зарубежном топе вперед вырвался ЕреванСледом за Ереваном в десятку лидеров выездного спроса вошли Кишинёв, Тиват, Ташкент, Баку, Минск, Тбилиси, Бургас, Бишкек и Алма-Ата.
14:17 10/08/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 65 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 500 выстрелов.
14:07 10/08/2019Никол Пашинян: Выплаты крупных налогоплательщиков Армении за первое полугодие 2019 года выросли на 14%Комитет государственных доходов Армении ранее опубликовал сводную информацию касательно 1000 крупных налогоплательщиков республики.
18:34 09/08/2019Сона Агекян: Власти Еревана проводят «страусиную политику»По ее словам, «в мэрии Еревана коррупция обрела беспрецедентные масштабы, мэр – в коррупционных сделках».
12:52 08/08/2019Кем себя возомнило Би-би-си?Сайт Panorama.am не стал тиражировать BBC, но перепечатавшие были. К сожалению. Пока новость была «горячей», читающие нашлись бы.