14:13 19/08/2021«Արարատ Միրզոյանին ուղարկեիք, մի երեք ամիս դիրքերում մնար, որ գոնե դիվանագիտության գինը հասկանար»«Հետք»-ի գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը, անդրադառնալով վերջին նշանակումներին, գրում է. «Օրենք պետք է ընդունեն, որ նախարարները, փոխնախարարները, զանազան տեսչությունների, ծառայությունների,...
13:30 19/08/2021Տեղի բնակչի վարկով գնած 120 եղջերավոր կենդանիներին ադրբեջանական զինծառայողները հափշտակել ու չեն վերադարձրել. ՄԻՊԱդրբեջանական զինված ուժերի հանցավոր արարքների պատճառով բազմաթիվ մարդիկ են ընկել այսպիսի պատմությունների մեջ:
17:42 18/08/2021ԱՆ. Կորոնավիրուսի նոր շտամների հայտնաբերումն իրավիճակն առավել մտահոգիչ է դարձնումՀայաստանի Հանրապետությունում COVID-19-ով հիվանդացության ցուցանիշն աճման միտում ունի: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ նոր շտամների հայտնաբերումն ու...
10:53 18/08/2021Բանաձև՝ Սյունիքի և Կալիֆորնիայի միջև քույր հարաբերությունների հաստատման մասինԿալիֆորնիայի վեհաժողովի անդամ Քրիս Հոլդենը բանաձև է ներկայացրել Հայաստանի Սյունիքի մարզի և Կալիֆորնիա նահանգի միջև քույր հարաբերությունների հաստատման մասին։ Բանաձևը հայտարարում է Կալիֆորնիայի...
10:00 18/08/2021Թուրքիան արգելել է հայկական թռիչքները. ինչո՞ւ Հայաստանը չի փոխադարձել. ՍասունյանԵս նոր տեղեկացա, որ Թուրքիայի կառավարությունը մեկ տարուց ի վեր արգելել է հայկական ինքնաթիռների մուտքն իր օդային տարածք: Այդ մասին օգոստոսի սկզբին բացահայտել է Hetq.am կայքի հետաքննող լրագրող Վահե...
16:39 17/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Հայաստանը պետք է անի առավելագույնը ՊԲ-ն լավագույնս զինելու համար«Հայաստանի սահմանների շուրջ ստեղծված իրավիճակը ճգնաժամային է, որի պատճառը նոյեմբերի 9-ին ստորագրված փաստաթուղթն է»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
15:07 17/08/2021Դատարանը վերացրեց Սեդրակ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, վերացրեց Սեդրակ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքը։ Նշենք, որ կալանքը վերացնելու միջնորդությունը ներկայացրեց պաշտպան...
10:38 17/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իրավիճակին համահունչ գործողություններ պետք է իրականացնել«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը, վերլուծելով երեկվա ընթացքում պաշտպանության նախարարության հաղորդած տեղեկությունները, գրում է.
09:51 17/08/2021Տարածաշրջանը, իսկ ավելի մանրամասն՝ Ադրբեջանը ՀենակետիցՀենակետ վերլուծական կենտրոնը համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ժամանակամիջոցում Ադրբեջանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին։ Ադրբեջանի հետ կապված պաշտոնական հայտարարություներ «CNN Turk»...
16:52 16/08/2021Մի բան է միայն ընտանիքով ներկայանալ դատաստանին, այլ բան է՝ մեծ խմբով. Բանաստեղծը՝ Նիկոլ Փաշինյանին«Թրքաքայլականները չեն թաքցնում իրենց ծրագիրը և իրենց նշանաբանը պարզ հայտնել են, այն է՝ իրենց ուժն իրենց թուլության մեջ է»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց բանաստեղծ-հրապարակախոս Խաչիկ...
10:33 16/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Պահեստազորայինների վարժանքները մի քանի կարևոր նպատակ ունեն«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարարությանը մտադրությունը պահեստազորայինների վարժանքներ կազմակերպելու վերաբերյալ...
10:25 16/08/2021Ադրբեջանական ԶՈւ-ն այս գիշեր կրակոցներ են արձակել Սյունիքի Արավուս գյուղի ուղղությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր պաշտոնական էջում հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է.
11:43 13/08/2021ՌԴ ՆԳՆ-ն 50 տարով արգելել է ռուսներին «խոզեր» անվանած Վահաբզադեի մուտքը ՌուսաստանՌուսաստանի Դաշնության ներքին գործերի նախարարությունը ռուսների մասին վատ արտահայտվելուց հետո որոշում է կայացրել արգելել Բելառուսում, Մոլդովայում և Պակիստանում Ադրբեջանի նախկին դեսպան Իսֆանդիար...
11:29 13/08/2021Էդգար Ղազարյան. Հայաստանը փաստացի ղեկավարում են սովորական խեղկատակներՍահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Հուսով եմ Հայաստանի պաշտպանական լրատվությունը չի թարգմանվում այլ լեզուներով և օտարները չեն կարդում պաշտոնական...
10:22 13/08/2021Ռուս խաղաղապահները մոտ 40 լիտր արյուն են հանձնել Արցախի հիվանդների համարՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները մոտ 40 լիտր արյուն են հանձնել այն քաղաքացիների համար, որոնք բուժվում են Արցախի հիվանդանոցներում և ապրում հեռավոր շրջաններում՝ սահմանազատման գծի մոտ: Այդ...
17:43 12/08/2021Քամու ուժգնացում է սպասվումՀանրապետության հովտային և նախալեռնային շրջաններում և Երևանում առկա է և սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ: Այս մասին զգուշացնում են ԱԻ նախարարությունից։ Հանրապետության տարածքում օգոստոսի...
16:44 12/08/2021Մեսրոպ Առաքելյան. Եկամտային հարկի վերադարձի սահմանափակումներ կիրառելը լուրջ խնդիրներ է առաջացնելուՏնտեսագետ, Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության կազմում աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Մեսրոպ Առաքելյանը, անդրադառնալով այսօր կառավարության որոշմանը, գրում է.
09:00 12/08/2021Վարդան Ոսկանյան. Իրանական կողմի գործողություններն անզուգաչափ էինՇատերն են ֆեյսբուքյան սոցիալական էջում հետևում իրանագետ Վարդան Ոսկանյանի գրառումներին։ Նրա՝ #մերբարեկամԻրանը գրառումների շարքը առավել քան հետաքրքիր են տարածաշրջանային իրավիճակի սրացման...
12:53 11/08/2021Ալեն Սիմոնյանը ըմբոշխնում է իրեն հասած իշխանությունըԵրբ Աննա Մկրտչյանին Ալեն Սիմոնյանը «նիկոլ կապիտուլյանտ» բառերի համար հեռացրեց ԱԺ դահլիճից՝ խախտելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգը», այս մասին նրան փորձեցին բացատրել «Հայաստան» դաշինքից։ Կանոնակարգ...
11:57 11/08/2021Փախչանյան. Բազմաթիվ ցինիկ մարդիկ այսօր գործում են գիտնականների հեղինակության դեմ«Հիմա աշխարհում բազմաթիվ մարդիկ գործում են գիտնականների հեղինակության դեմ, որովհետև նրանց դուր է գալիս կառավարել ամբոխներին՝ անկապ գաղափարներ կիրառելով, լայքեր հավաքելով, դրանից միլիոներ վաստակելով։...

12:19 08/08/2019Никол Пашинян: Число прибывших в Армению туристов показало впечатляющий ростСогласно подсчетам Центрального банка, в этом году, по сравнению с 2018 годом, туристы в Армении потратили примерно на 120 млн долларов больше.
14:43 07/08/2019Арам Вардеванян: Сложилось очередное беспрецедентное явление«До сих пор нет сформированного суда. Как только суд сформируется, судья, в первую очередь, обязан обратиться к мере пресечения», – отметил адвокат.
11:20 07/08/2019Артур Ванецян: Большая часть исчезнувших из СНБ Армении документов касалась дела «1 марта»Большая часть исчезнувших из СНБ Армении материалов уже восстановлена, передана в Специальную следственную службу и прикреплена к делу «1 марта».
15:23 06/08/2019Процесс уничтожения «без потрясений» министерства диаспоры Армении вступил в новую фазуКадровые сокращения в государственной системе вступает в новую фазу. Очередная волна сокращений началась в офисе главного комиссара по делам диаспоры.
13:46 06/08/2019Аналитик Карен Бекарян: Премьер Армении в одиночку взял на себя эту ответственностьГосударство, народ и общенациональные цели не могут быть полигоном для экспериментов, написал Бекарян.
13:25 05/08/2019Мэрия Еревана-«Санитек» – не нужны вы намСерьезно. Еще и пресс-конференции созывают, объясняют обществу, в чем виновна противоположная сторона. Нам-то что.
10:59 01/08/2019В Армении атакам мобильных вредоносных программ подверглись 2,16% пользователейЭксперты считают, что первым средством защиты от мобильных зловредных программ является скачивание приложений только из доверенных источников.
11:09 31/07/2019Сурен Саркисян: Правительство США планирует сократить предоставляемое Арцаху финансовое содействиеВновь повторяюсь, это может привести к серьезнейшим политическим последствиям. Это станет политическим и правовым прецедентом, последствия которого мы все осознаем.
17:53 30/07/2019Министерство окружающей среды Армении всего лишь подписывает бумаги…Уже больше недели, как поступило сообщение о том, что в селе Овташен Араратской области Армении перья аистов испачканы какой-то маслянистой жидкостью, из-за чего аисты не могут летать, добывать...
13:04 29/07/2019Ночью сторонников Роберта Кочаряна подвергли приводуСторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна проводят акцию протеста перед зданием правительства РА. Участники акции требуют освободить Кочаряна.
10:00 29/07/2019Ованнес Худоян: За этот год по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна мы увидели все возможные нарушенияГод назад, 26 июля 2018 года, обвинение было предъявлено второму президенту Армении Роберту Кочаряну.
14:07 27/07/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 150 разВоинские части Армии обороны Арцаха на передовой продолжают выступать с позиций диктующего ситуацию.
15:55 26/07/2019Общественная организация «Правовой путь» запустила инициативу #я_посол_праваОбращаясь ко всем силам и лицам, которые придают важность правовому характеру нашего государства.
12:57 25/07/2019Кровавая статистика: за 3 месяца в Грузии в ДТП погибли 108 человекПо данным МВД Грузии, в авариях пострадали более 1,9 тысячи человек.
10:36 25/07/2019Объявлены имена претендентов на Букеровскую премию, среди них – написавшая о Геноциде армян Элиф ШафакВ этом году за одну из самых престижных в мире литературных наград поборются 13 писателей и писательниц из Великобритании, Канады, Ирландии, США, Мексики, Нигерии.
11:10 24/07/2019Политолог Степан Даниелян: Можно выразить вотум недоверия правительству, но…Политолог Степан Даниелян считает, что ожидать от действующих властей Армении большего не стоит.
14:02 23/07/2019Число мигрантов из Армении в Россию в 2019 году резко возрослоМиграционный приток населения в Россию в январе-апреле обновил максимум за десять лет и составил 98 тысяч человек, такая динамика является аномальной.
16:19 22/07/2019Адвокат Роберта Кочаряна: То, что произошло в Армении месяц назад, было историческимС европейской точки зрения, уголовное судопроизводство в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна уже завершено, заявил прибывший из Франции адвокат Роберта Кочаряна – Севак Торосян.
13:30 11/07/2019Пашинян: В Армении злостные нарушители ПДД не должны иметь возможности управлять транспортными средствамиКонтроль за соблюдением правил дорожного движения в Армении должен быть ужесточен вдвое и втрое, заявил на заседании правительства в четверг премьер-министр РА Никол Пашинян.
12:18 04/07/2019Немецкий юрист Отто Лухтерхандт: Если текст Конституции полон противоречий, ее трактовка превращается в русскую рулетку«Путь, пройденный Конституцией Республики Армения с 1995 года по сей день, является очень впечатляющим», – заявил он.