11:08 11/08/2021Սասունյան. Հունաստանի արտգործնախարարը արդարացնում է դեսպանի քարոզչական շրջագայությունը ՇուշիումՀունաստանի Հայ դատի հանձնախումբը նամակ է հղել Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասին՝ բողոքելով Հունաստանի դեսպանի քարոզչական շրջագայության վերաբերյալ բռնազավթված Շուշիում, որը...
17:45 10/08/2021Ստանիսլավ Զասն այցելել է առաջնագիծԱշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասն այսօր այցելել է Հայաստանի հարավ-արևմտյան սահմանին, ծանոթացել իրադրությանը։ «Օգոստոսի 10-ին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ...
15:41 10/08/2021Փաստաբանը՝ ԲԴԽ-ին. Տղերք, դուք հա՞յ եք ընդհանրապեսՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն ահազանգում է՝ ԲԴԽ-ն կարգապահական պատասխանատվության է ենթարկել Վարդան Գրիգորյանին՝ պատերազմին մասնակցած Տիգրան Ավետյանին չկալանավորելու համար։ «Երևան քաղաքի ընդհանուր...
14:01 10/08/2021Կլիմայի փոփոխության դրամատիկ հետևանքներըԱշխարհի բոլոր ծայրերում կլիմայի փոփոխությունը դառնում է առավել նկատելի և երբեմն հանգեցնում դրամատիկ հետևանքների։ Այս մասին գրում է «dw.com»-ը,վկայակոչելով ՄԱԿ-ին առընթեր կլիմայի փոփոխության...
13:48 10/08/2021Արցախի ՄԻՊ. Մարտունու մի քանի համայնքներ գրեթե ամբողջությամբ ջրազրկված ենԱրցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը Մարտունու շրջանի Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ և Մյուրիշեն համայնքներ ղեկավարների ու բնակիչների հետ հանդիպումների ընթացքում ծանոթացել է...
20:03 09/08/2021Տավուշցիները «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորներին բարձրաձայնել են մտահոգություններըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները երեկ՝ օգոստոսի 8-ին, այցելել են Տավուշի մարզ, հանդիպել Ազատամուտ, Այգեհովիտ, Ոսկեպար, Կիրանց, Բաղանիս համայնքների բնակիչներին։ Այս մասին տեղեկանում ենք...
14:24 09/08/2021Թադևոս Ավետիսյան. 2021 թ-ի առաջին կիսամյակում ևս շարունակվել է սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամըՇարունակվող ճգնաժամի այս ֆոնին ձևավորվում է նաև արտագաղթի նոր ալիք
12:02 09/08/2021Դատավորներին գործերի մակագրումը տեղի է ունենում, մեղմ ասած, կասկածելի եղանակով. Հայկ Մամիջանյան«Արդեն տևական ժամանակ է, որ Վերաքննիչ դատարանի ավտոմատ համակարգը, որով պետք է գործերը մակագրվեն դատավորներին, առգրավված է ԱԱԾ-ի կողմից և մակագրումը տեղի է ունենում, մեղմ ասած, կասկածելի եղանակով»,-...
10:39 09/08/2021ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Տաթևի վանական համալիրԱՄՆ դեսպան Թրեյսին և ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն հիացել են Սյունիքի մարզի գեղատեսիլ տեսարաններով և այցելել են Տաթևի վանական համալիր։ USAID Armenia-ի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, նրանք...
20:00 07/08/2021Արտասահմանից 202 մլն դոլարով ավելի շատ գումար է փոխանցվել ՀայաստանԱրտասահմանից 202 մլն դոլարով ավելի շատ գումար է փոխանցվել Հայաստան Ընթացիկ տարվա մայիս ամսվա վերջի դրությամբ արտասահմանից ստացումների ծավալը 2020թ.
18:34 07/08/2021Այս տարվա առաջին կիսամյակում բանկային համակարգն ապահովել է 40.7 մլրդ դրամի շահույթՀաշվետու ժամանակահատվածում ընդհանուր ավանդներն ավելացել են շուրջ 61 մլրդ դրամով (1.6%-ով), առաջին եռամսյակի համեմատ աճելով շուրջ 68 մլրդ դրամով կամ 1.8 %-ով: ՀԲՄ հասարակայնության հետ կապերի...
15:09 07/08/2021Վաչկատուն ցեղերը 100-150 տարի առաջ հայտնվել են Հայաստանի տարածքում ու նստել հայկական յոթ մշակութային շերտ ունեցող հողի վրա.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․ «Ինչ-որ սոֆուլու կամ բարխուդարլու անվանումով վաչկատուն ցեղեր ամենաշատը երևի մի 100-150 տարի առաջ չգիտես՝ որտեղից հայտնվել են Հայաստանի տարածքում...
14:57 07/08/2021Չի կարելի պարտադրել քաղաքացիներին պատվաստվել. Արա ԶոհրաբյանՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Չեմ պատվաստվել covid-19-ի դեմ, և այդ առնչությամբ ուզում եմ կիսվել մտքերովս՝ 1. Պատվաստանյութի կազմում գտնվող յուրաքանչյուր...
11:49 07/08/2021ՄԱԿ-ը Հայաստանին ու Ադրբեջանին զսպվածության կոչ է անումՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Ֆարհան Հաքը Հայաստանին ու Ադրբեջանին զսպվածության, երկխոսության կոչ է արել։ «Մենք շարունակում ենք կողմերին կոչ անել ձեռնպահ մնալ գործողություններից, որոնք հանգեցնում են...
11:05 07/08/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանական զինծառայողները դիտավորյալ հրդեհում են Երասխի հողատարածքներըԱդրբեջանական զինծառայողները դիտավորյալ հանցավոր արարքներով հրդեհում են ՀՀ Արարատի մարզի Երասխ գյուղի անմիջական հարևանությամբ մարդկանց սեփականության իրավունքով պատկանող, ինչպես նաև դրանց անմիջական...
16:27 06/08/2021Զատուլին. «Նման պահի չաջակցել հայ ժողովրդին, նշանակում է՝ Ռուսաստանը դավաճանի իրեն»Ռուսաստանի Պետական Դումայի ԱՊՀ, եվրասիական ինտեգրացիայի ու հայրենակիցների հետ կապերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ, ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի ղեկավար Կոնստանտին Զատուլինը օգոստոսի 4-5-ն այցելել է...
18:33 05/08/2021Մենք պետք է զբաղվեինք անվտանգության կոմպոնենտի ուժեղացմամբ, բայց չգիտեմ ԱԺ-ում ինչով ենք զբաղված. Տիգրան Աբրահամյան«Մենք այս դահլիճի ներսում և դրսում ունենք լրիվ այլ իրականություն՝ հակադրվող իրականություն և Հայաստանի և Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունը մեզ թույլ չի տալիս գալ այստեղ և այս հարցերի...
17:01 05/08/2021Արման Թաթոյան. Panorama.am-ի լուսանկարչի մուտքը ԱԺ արգելելը խնդրահարույց էՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է իր դիրքորոշումներն Ազգային ժողովում լրագրողների աշխատանքի սահմանափակումների առնչությամբ.
17:21 04/08/2021Ղազինյանն իշխանությանը համեմատեց քանդող բրիգադի հետ«Շինարարության մեջ քանդող բրիգադները բավականին հեշտ են լուծում իրենց խնդիրը, կառուցողների խնդիրն է բարդ»,-ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը՝ անդրադառնալով...
15:53 03/08/2021Քաղաքագետ. Ընդդիմությունն ու իշխանությունն իրենց լեգիտիմությունը որոնում են միմյանց մեջՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Քաղաքականության հիմքում պետք է լինի գաղափարախոսություն, դա աքսիոմա է: Չկա գաղափարախոսություն, կամ աշխարհայացք, չի կարող լինել արդյունավետ կուսակցություն և որպես...

10:42 04/07/2019Назван продукт, препятствующий развитию рака и диабетаУченые провели мета-анализ 14 исследований, в которых проверяются профилактические свойства молока.
10:39 03/07/2019В Совбезе РФ предупредили о подготовке НАТО «революций» в странах ОДКБОб этом заявил заместитель секретаря Совбеза России Рашид Нургалиев.
17:41 02/07/2019В. Тумасян прокомментировал «содержащее угрозы» заявление главы Комитета по градостроительству АрменииТолько вследствие разрушительного землетрясения в 1988 году в Гюмри 1500 семей до сих пор не обеспечены жильем: 1100 семей остались в списках не обеспеченных жильем, с 1 ноября 2008 года – стоят на...
15:05 29/06/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 90 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 600 выстрелов.
12:08 28/06/2019Встретить рассвет с самыми любимыми на море и проклинать ХатшепсутВстречавший рассвет в горах смотрит свысока на наблюдавших восход солнца над морем. А встретившим рассвет на море более никогда не грозит раздражение: нирвана неизбежна.
13:58 25/06/2019Политолог: Рубен Рубинян должен заплатить за свою ошибкуПАСЕ в ночь на вторник приняла резолюцию, пригласив российскую делегацию участвовать в июньской сессии.
10:34 24/06/2019Армения оказалась на пятом месте по числу мигрантов в РоссиюПо количеству мигрантов по-прежнему лидирует Украина. Каждый четвертый приезжий (24 процента) – оттуда. При этом приток людей из этой страны снизился в прошлом году на 8,3 процента.
15:01 20/06/2019Карен Бекарян: После смены власти в Армении в контексте карабахского конфликта сложилась хаотичная ситуацияПосле смены власти в Армении в контексте карабахского конфликта сложилась какая-то хаотичная, непонятная ситуация, непонятная как внутри, так и для наших соотечественников в Арцахе...
12:15 19/06/2019В парламенте Армении обсуждается годовой отчет об исполнении государственного бюджета на 2018 годМинистр сообщил, что зафиксирован 5,2%-й экономический рост.
09:59 18/06/2019В МИД прокомментировали заявление конгрессмена США о необходимости снятия запрета на посещение Арцаха американскими официальными лицамиПресс-секретарь МИД НКР Ани Саркисян прокомментировала сделанное 13 июня в Конгрессе США заявление конгрессмена Фрэнка Паллоуна.
10:30 15/06/2019Микаел Минасян: Время покидать окопыРазделенная, поляризированная и враждебно настроенная общественность, с одной стороны, чрезвычайно предсказуема, а с другой – крайне уязвима.
11:06 13/06/2019Политолог: Криминализируется всё, чем всю жизнь занимался премьер Армении Никол Пашинян«Не случайно, что продвигается новый тезис о том, что пока существует угроза контрреволюции, то необходимо отложить в сторону игру в демократию и укрепить власть», – подчеркнул политолог.
14:19 08/06/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана применили в направлении армянских позиций миномет и гранатометДля пресечения провокации противника передовые части Армии обороны предприняли соответствующие действия, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.
14:42 06/06/2019Артур Газинян: Призрак контрреволюции в Армении получает облик – люди в черномНикол Пашинян – армянин, среднестатистический армянин, в восприятии которого причины его неудач, фиаско и провалов – это все и вся, но никак не он сам, отметил он.
15:58 04/06/2019Какой хлеб потреблять жителям Армении и в каком количестве? Ответил экспертПо данным Статистического комитета Республики Армения, житель Армении в месяц потребляет 10,5 кг. Если мы подсчитаем годовое потребление, то на одного жителя приходится 126 кг – больше, чем в Турции.
14:28 31/05/2019Нахиджеван как путь военного решения проблемы в азербайджано-турецком тандемеУкрепляя плацдарм Нахиджевана, Баку преследует целью рассеять силы РА по различным фронтам: карабахскому фронту, в тавушском направлении армяно-азербайджанской государственной границы.
14:03 30/05/2019Чем интересуются армянские дети в Интернете? Рассказали в «Лаборатории Касперского»Больше всего они интересовались ресурсами для общения.
13:40 27/05/2019Адвокаты оценили отставку Гагика Арутюняна с поста председателя Высшего судебного совета АрменииПо её словам, председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян должен подать в отставку.
16:23 25/05/2019Расистское отношение к армянам сделало невозможным поездку Генриха Мхитаряна с «Арсеналом» в Баку. Комментарий МИД АрменииАзербайджан безвозвратно потерял возможность продемонстрировать посредством финала Лиги Европы свое обязательство разделять спорт и политику, отметила Анна Нагдалян.
16:31 24/05/2019Арсен Венгер назвал финал Лиги Европы в Баку кошмаром для болельщиковКроме того, в матче не сможет принять участия армянский футболист «канониров» Генрих Мхитарян.