11:08 11/08/2021Սասունյան. Հունաստանի արտգործնախարարը արդարացնում է դեսպանի քարոզչական շրջագայությունը ՇուշիումՀունաստանի Հայ դատի հանձնախումբը նամակ է հղել Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասին՝ բողոքելով Հունաստանի դեսպանի քարոզչական շրջագայության վերաբերյալ բռնազավթված Շուշիում, որը...
17:45 10/08/2021Ստանիսլավ Զասն այցելել է առաջնագիծԱշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասն այսօր այցելել է Հայաստանի հարավ-արևմտյան սահմանին, ծանոթացել իրադրությանը։ «Օգոստոսի 10-ին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ...
15:41 10/08/2021Փաստաբանը՝ ԲԴԽ-ին. Տղերք, դուք հա՞յ եք ընդհանրապեսՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն ահազանգում է՝ ԲԴԽ-ն կարգապահական պատասխանատվության է ենթարկել Վարդան Գրիգորյանին՝ պատերազմին մասնակցած Տիգրան Ավետյանին չկալանավորելու համար։ «Երևան քաղաքի ընդհանուր...
14:01 10/08/2021Կլիմայի փոփոխության դրամատիկ հետևանքներըԱշխարհի բոլոր ծայրերում կլիմայի փոփոխությունը դառնում է առավել նկատելի և երբեմն հանգեցնում դրամատիկ հետևանքների։ Այս մասին գրում է «dw.com»-ը,վկայակոչելով ՄԱԿ-ին առընթեր կլիմայի փոփոխության...
13:48 10/08/2021Արցախի ՄԻՊ. Մարտունու մի քանի համայնքներ գրեթե ամբողջությամբ ջրազրկված ենԱրցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը Մարտունու շրջանի Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ և Մյուրիշեն համայնքներ ղեկավարների ու բնակիչների հետ հանդիպումների ընթացքում ծանոթացել է...
20:03 09/08/2021Տավուշցիները «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորներին բարձրաձայնել են մտահոգություններըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները երեկ՝ օգոստոսի 8-ին, այցելել են Տավուշի մարզ, հանդիպել Ազատամուտ, Այգեհովիտ, Ոսկեպար, Կիրանց, Բաղանիս համայնքների բնակիչներին։ Այս մասին տեղեկանում ենք...
14:24 09/08/2021Թադևոս Ավետիսյան. 2021 թ-ի առաջին կիսամյակում ևս շարունակվել է սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամըՇարունակվող ճգնաժամի այս ֆոնին ձևավորվում է նաև արտագաղթի նոր ալիք
12:02 09/08/2021Դատավորներին գործերի մակագրումը տեղի է ունենում, մեղմ ասած, կասկածելի եղանակով. Հայկ Մամիջանյան«Արդեն տևական ժամանակ է, որ Վերաքննիչ դատարանի ավտոմատ համակարգը, որով պետք է գործերը մակագրվեն դատավորներին, առգրավված է ԱԱԾ-ի կողմից և մակագրումը տեղի է ունենում, մեղմ ասած, կասկածելի եղանակով»,-...
10:39 09/08/2021ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Տաթևի վանական համալիրԱՄՆ դեսպան Թրեյսին և ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն հիացել են Սյունիքի մարզի գեղատեսիլ տեսարաններով և այցելել են Տաթևի վանական համալիր։ USAID Armenia-ի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, նրանք...
20:00 07/08/2021Արտասահմանից 202 մլն դոլարով ավելի շատ գումար է փոխանցվել ՀայաստանԱրտասահմանից 202 մլն դոլարով ավելի շատ գումար է փոխանցվել Հայաստան Ընթացիկ տարվա մայիս ամսվա վերջի դրությամբ արտասահմանից ստացումների ծավալը 2020թ.
18:34 07/08/2021Այս տարվա առաջին կիսամյակում բանկային համակարգն ապահովել է 40.7 մլրդ դրամի շահույթՀաշվետու ժամանակահատվածում ընդհանուր ավանդներն ավելացել են շուրջ 61 մլրդ դրամով (1.6%-ով), առաջին եռամսյակի համեմատ աճելով շուրջ 68 մլրդ դրամով կամ 1.8 %-ով: ՀԲՄ հասարակայնության հետ կապերի...
15:09 07/08/2021Վաչկատուն ցեղերը 100-150 տարի առաջ հայտնվել են Հայաստանի տարածքում ու նստել հայկական յոթ մշակութային շերտ ունեցող հողի վրա.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․ «Ինչ-որ սոֆուլու կամ բարխուդարլու անվանումով վաչկատուն ցեղեր ամենաշատը երևի մի 100-150 տարի առաջ չգիտես՝ որտեղից հայտնվել են Հայաստանի տարածքում...
14:57 07/08/2021Չի կարելի պարտադրել քաղաքացիներին պատվաստվել. Արա ԶոհրաբյանՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Չեմ պատվաստվել covid-19-ի դեմ, և այդ առնչությամբ ուզում եմ կիսվել մտքերովս՝ 1. Պատվաստանյութի կազմում գտնվող յուրաքանչյուր...
11:49 07/08/2021ՄԱԿ-ը Հայաստանին ու Ադրբեջանին զսպվածության կոչ է անումՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Ֆարհան Հաքը Հայաստանին ու Ադրբեջանին զսպվածության, երկխոսության կոչ է արել։ «Մենք շարունակում ենք կողմերին կոչ անել ձեռնպահ մնալ գործողություններից, որոնք հանգեցնում են...
11:05 07/08/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանական զինծառայողները դիտավորյալ հրդեհում են Երասխի հողատարածքներըԱդրբեջանական զինծառայողները դիտավորյալ հանցավոր արարքներով հրդեհում են ՀՀ Արարատի մարզի Երասխ գյուղի անմիջական հարևանությամբ մարդկանց սեփականության իրավունքով պատկանող, ինչպես նաև դրանց անմիջական...
16:27 06/08/2021Զատուլին. «Նման պահի չաջակցել հայ ժողովրդին, նշանակում է՝ Ռուսաստանը դավաճանի իրեն»Ռուսաստանի Պետական Դումայի ԱՊՀ, եվրասիական ինտեգրացիայի ու հայրենակիցների հետ կապերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ, ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի ղեկավար Կոնստանտին Զատուլինը օգոստոսի 4-5-ն այցելել է...
18:33 05/08/2021Մենք պետք է զբաղվեինք անվտանգության կոմպոնենտի ուժեղացմամբ, բայց չգիտեմ ԱԺ-ում ինչով ենք զբաղված. Տիգրան Աբրահամյան«Մենք այս դահլիճի ներսում և դրսում ունենք լրիվ այլ իրականություն՝ հակադրվող իրականություն և Հայաստանի և Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունը մեզ թույլ չի տալիս գալ այստեղ և այս հարցերի...
17:01 05/08/2021Արման Թաթոյան. Panorama.am-ի լուսանկարչի մուտքը ԱԺ արգելելը խնդրահարույց էՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է իր դիրքորոշումներն Ազգային ժողովում լրագրողների աշխատանքի սահմանափակումների առնչությամբ.
17:21 04/08/2021Ղազինյանն իշխանությանը համեմատեց քանդող բրիգադի հետ«Շինարարության մեջ քանդող բրիգադները բավականին հեշտ են լուծում իրենց խնդիրը, կառուցողների խնդիրն է բարդ»,-ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը՝ անդրադառնալով...
15:53 03/08/2021Քաղաքագետ. Ընդդիմությունն ու իշխանությունն իրենց լեգիտիմությունը որոնում են միմյանց մեջՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Քաղաքականության հիմքում պետք է լինի գաղափարախոսություն, դա աքսիոմա է: Չկա գաղափարախոսություն, կամ աշխարհայացք, չի կարող լինել արդյունավետ կուսակցություն և որպես...

10:16 14/10/2015Thomas de Waal: It is still premature to talk about a return to full-scale war in Nagorno KarabakhThe danger of the Caucasus is that no one is fully in charge.
19:03 13/10/2015Azerbaijani sociologist: Aliyev’s regime can exist only in hothouse conditions of high oil incomesSergey Rumyantsev, a researcher at the Institute of Philosophy, Social Sciences and Law of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, published a sociological essay titled “Azerbaijan’s...
18:54 13/10/2015MP: Farm produce is of strategic importance so even ambassadors should be engaged in agriculture organization work‘The problem will not be solved unless the whole chain functions, unless exports are organized by joint efforts’
19:18 10/10/2015Italian journalist calls on Azerbaijan-Italy commentators to keep in mind Henrikh Mkhitaryan incidentThe match is going to mean much more – the footballers will learn about the human rights situation in Azerbaijan
14:10 09/10/2015Expert: CEC of Azerbaijan sets too high broadcasting pricing to impede candidates showing on TVPolitical campaign for the parliamentary elections kicks off today in Azerbaijan. According to the Election Code of the Republic of Azerbaijan, the electoral campaign of the candidates starts 23 days...
19:04 06/10/2015ARFD: Time will show that ex-Armenian President Robert Kocharyan’s stance on constitutional reform was wrong‘We live in an era when a continuous political monopoly is ruled out’
14:27 05/10/2015Turkey says Russian warplane violated its airspace on way to SyriaThe Russian jet entered Turkish airspace south of the Hatay region on Saturday.
20:00 03/10/2015MP: Statements of Armenian constitutional reform opponents are idle talk‘Current opposition forces exhausted their possibilities, it is time for them to make way for constructive opposition’
19:39 01/10/2015Economy minister: No need to question Deloitte & Toiche conclusion on justified tariff hike'There is a social problem here, not to mention that it concerns small businesses as well'
18:12 01/10/2015Moderator.az: Azerbaijanis not trust in their Defense Ministry, Armenia wins information warCommenting on Azerbaijan Defense Ministry’s recent statements that it would not comment anything for the outlets, which circulate the publications of their Armenian colleagues, the well-known...
12:59 30/09/2015Everyone should support nomination of Pope Francis for Nobel Peace Prize"A peace prize for Francis would be historic: no Pope has ever won the honor."
01:11 30/09/2015Statement by the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan at the 70th Session of the UN General AssemblyOn September 29, President Serzh Sargsyan partook in the 70th session of the UN General Assembly in New York, where he made an address.
15:40 28/09/2015Turgut Er: Heydar Aliyev regime humiliated and racketeered Turkish investors in AzerbaijanThey were not able to stand the Aliyev regime’s humiliations, bribery and groundless checks
13:54 26/09/2015Meeting of Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan held in New YorkDuring his working visit to New York, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan held a second meeting on September 25 with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov of Russia, James Warlick of the...
13:37 25/09/2015Armenian FM draws attention of OSCE Minsk Group Co-chairs to flagrant ceasefire violations by AzerbaijanOn his arrival in New York for a working visit late Thursday, September24, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan met with the OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov of Russia, James Warlick of...
12:36 23/09/2015Turgut Er: It was Ramiz Mehdiyev who Azerbaijanis feared and despised more than Heydar AliyevAn awful censorship was conducted in Azerbaijan.
11:42 21/09/2015Reflections on the 24th anniversary of Armenia’s independenceThere has been, over the past 24 years, a gradual progress in the living conditions of Armenia's population.
19:17 18/09/2015500,000 more children uprooted by Boko Haram: UnicefTotal number of youngsters in Lake Chad region who have been forced to flee is 1.4 million
18:52 17/09/2015Vahan Martirosyan wanted by police, IC chairman’s advisor saysAzerbaijani mass media reported that V. Martirosyan sought asylum in Azerbaijan and he is going to give a press conference tomorrow