15:26 02/08/2021«ԱԺ-ում սահմանափակումներն աննորմալ են, աբսուրդ, ստորացուցիչ, նաև՝ հակասահմանադրական»«Ազգային ժողովի դահլիճում էլ առնվազն 71 մարդ պատանդ է, մեկ մարդու պատանդ»,-ԱԺ ընդմիջման ավարտից հետո հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը՝ մանրամասնելով, որ խոսքը ՔՊ...
12:45 02/08/2021Գորբաչով․ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության արմատները վաղուց են, այն պարզ լուծում չուներ այն ժամանակ և չունի այժմՍտալինը և նրա համախոհները կամայականորեն կտրեցին սահմանները, կարծես այն ակնկալիքով, որ ոչ ոք իրեն նույնիսկ չէր կարող պատկերացնել Միությունից դուրս:
11:41 01/08/2021Արթուր Ղազինյան. Ոնց հասկանում եմ, շատ շուտով Մեղրին պայթելու է Երևանի կենտրոնում«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքից ԱԺ պատգամավոր ընտրված Արթուր Ղազինյանը, անդրադառնալով երկու օր առաջ ԱԺ կողմից հայհոյանքը քրեականացնելուն, գրում է.
09:42 31/07/2021ՄԻՊ. Վերին Շորժայում մարդիկ ադրբեջանական ուղիղ նշանառության տակ ենԵրեկ մենք հենց այս կոնկրետ հատվածում էինք, երբ արձակվեցին ադրբեջանական կրակոցները:
09:26 31/07/2021Իրավաբան. Հայհոյանքը քրեականացնող օրենքն ակնհայտ հակաԻրավական է, և օր առաջ պետք է չեղարկվիԻրավաբան, «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Ռոբերտ Հայրապետյանը, անդրադառնալով հայհոյանքի քրեականացմանը, գրում է.
18:27 30/07/2021Օրախնդիր է համահայկական խորհրդաժողովի հրավիրումը․ ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միությունՍտորագրվելիք խաղաղության պայմանագրի տեսքով անխուսափելիորեն մոտենում է Արցախյան երրորդ պատերազմի հանգուցալուծումը։ Այս մասին նշված է ԱԱԾ պահեստազորի սպանների միություն ՀԿ ֆեյսբուքյան էջում։ «Օգտվելով...
13:51 30/07/2021ՀՀ դեսպանը ԵԱՀԿ-ում․ Ադրբեջանի զինված սադրանքները այդ երկրի ղեկավարության ագրեսիվ և ռազմատենչ հռետորաբանության տրամաբանական շարունակությունն ենՀուլիսի 29-ին ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի նիստի օրակարգի «Ընթացիկ խնդիրներ» կետի ներքո Հայաստանի պատվիրակության նախաձեռնությամբ ներառված «Ադրբեջանի՝ Թուրքիայի և օտարերկրյա ահաբեկչական մարտիկների ներգրավմամբ...
13:41 30/07/2021Զոհրաբյան. Հրավիրեք արտահերթ նիստ, իսկ վիրավորանքը քրեականացնել դեռ կհասցնեք«Երբ ծանոթացա այս արտահերթ նստաշրջանի օրակարգին, հասկացա էքշընը, իզյումինկան Քրեական օրսնեգրքում փոփոխություններն են, որը ենթադրում է վիրավորանքի քրեականցում»,-ԱԺ-ում հայտարարեց պատգամավոր Նաիրա...
12:19 30/07/2021«Թուրքիան ու Ադրբեջանը ուզում են Հայաստանի վրա ճնշումներ գործադրելով հասնել զիջումների․ Ռուբեն Սաֆրաստյան«Թուրքիան ու Ադրբեջանը ուզում են Հայաստանի վրա ճնշումներ գործադրելով հասնել նրան, որ Հայաստանը գնա զիջումների մի քանի կարևոր խնդիրներում․մասնավորապես Արցախի կարգավիճակի հարցում, մեր սահմանների...
16:50 29/07/2021Աննա Դանիբեկյանի քթի վիրահատության գործով դատական նիստը՝ օգոստոսի 5-ին«Այլընտրանք» ՀԿ ղեկավար Նարեկ Մանթաշյանը որպես մեղադրյալ օգոստոսի 5-ին հրավիրվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ մասնակցելու իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատական քննությանը։...
15:30 29/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ելքը փակուղուցԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:05 29/07/2021Ամեն քայլ ձեռնարկել՝ նավթադոլարներից հղփացած ադրբեջանաթուրքական բռնապետական տանդեմին կանգնեցնելու համար․ ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակ2021 թվականի հուլիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը Ադրբեջանը մեկ անգամ ևս ծավալուն ռազմական գործողություններ է սկսել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ: Նախիջևանի...
20:31 28/07/2021Հրաձգությունները հրահրում են ադրբեջանական զինված ուժերը․ՄԻՊ-ը՝ ռազմական կցորդներինՀուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում կայացել է Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների հանդիպումը ՊՆ ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին...
15:45 28/07/2021Զոհրաբյանը՝ Ջհանգիրյանին. Ի՞նչ հիմքերով են առգրավվել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի համակարգիչներըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը դիմել է ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին վերաքննիչ քրեական դատարանի շենքից համակարգիչների առգրավման հարցով:...
09:44 28/07/2021«Բանակցությունների սեղանին կա դրված փաստաթուղթ և իր ցանկալի արդյունքին հասնելու համար Ադրբեջանը դիմել է իր հայտնի գործիքակազմին»Անվտանգային հարցերի փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ» ունեմ» դաշինքի պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
18:03 27/07/2021Զոհված փոխգնդապետի հայրը՝ Մարությանին. «Կտրականապես բառը ՀԱԿԱՌԱԿԻ մասին կվկայե»Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այսօր հայտարարեց՝ կտրականապես դեմ է քաղաքապետարանի աշխատակիցների աշխատավարձերի ավելացմանը։ Լրատվամիջոցներից մեկում հրապարակված այս լուրի ներքո պատերազմում զոհված...
16:18 27/07/2021Ալիևը փորձում է հայերից առավելագույնը քամել. Իսկանդարյան«Լայնամասշտաբ պատերազմն ավարտվել է նոյեմբերի 10-ին ստորագրված համաձայնագրով, բայց հակամարտությունը ցածր ինտենսիվությամբ շարունակվում է»,- ասուլիսում ասաց Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ...
16:14 27/07/2021Թագուհի Թովմասյան. Լրագրողների նկատմամբ այս տարբերակված մոտեցումը քաղաքական ի՞նչ նպատակ է հետապնդում«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական ցուցակով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Թագուհի Թովմասյանը, որ մինչ քաղաքական գործունեությունը աշխատել է որպես լրագրող, խորհրդարանում լրագրողների տեղաշարժի մասին հարցեր է ուղղել...
12:25 27/07/2021Բաքվից հնչող հայտարարություններն անուղղակի ձևով ցույց են տալիս, որ սահմանային լարվածությամբ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ-ի վրա. Աբրահամյան«Հայաստանի իշխանությունները սահմանների դեմարկացիայի մասին խոսել են, բայց Ադրբեջանի առաջարկի՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին ոչինչ չեն ասում»:
14:06 26/07/2021Հայաստանի ատոմային ոլորտի ավանդույթները նպաստում են միջուկային բժշկության ակտիվ զարգացմանը. Շենգելիա դե Լանգե2021 թվականին Հայաստանը նշում է ատոմային ոլորտի 55-ամյակը

13:20 17/09/2015Armenian government approves decision on alienation of 100% of Electric Networks of Armenia sharesINTER RAO Holding B.V. owning 100% of the shares of EN applied to Armenian government
17:07 16/09/2015More millionaires in Asia-Pacific than North America, says studyThe region also outranked North America in 2011
19:22 15/09/2015Armenian president: Collective Rapid Response Forces able to push back aggression against separate CSTO member state.President of Armenia Serzh Sargsyan, who has arrived in the Republic of Tajikistan on a working visit, took part today in the session of the Collective Security Council of the Collective Security...
19:23 14/09/2015Why ‘No’ front won’t be able to foil constitutional reform in Armenia – L. Martirosyan explainsL. Martirosyan explains
14:42 12/09/2015OSCE cancels deployment of ODIHR’s observation mission for parliamentary elections in AzerbaijanDirector of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) Michael Georg Link announced that, due to restrictions imposed by the Azerbaijani authorities, ODIHR has no choice but...
10:55 11/09/2015ANCA: Everyone knows it is Aliyev who initiates attacks on Armenia, KarabakhArmenian National Committee of America (ANCA) Executive Director Aram Hamparian condemned, Friday, Azerbaijan’s latest attacks on Armenia and the Nagorno Karabakh Republic (Artsakh), which have...
16:31 10/09/2015How Facebook can make middle-aged women unhappyFor women Facebook-users, body satisfaction levels begin to fall at around 30 years but did start rising again as they got older - at around 50
15:55 09/09/2015Agriculture minister: Installation of anti-hail stations continues in Armenia80 more anti-hail stations were installed in Armenia in 2014, the process continues this year, S. Karapetyan
19:07 07/09/2015World Press Freedom Index 2015: Azerbaijan isn’t only behind from Armenia, but also biggest prisoner of journalists in EuropeAzerbaijan isn’t only behind from Armenia, but also biggest prisoner of journalists in Europe
17:48 04/09/2015Shant-2015 drills: Armenian president calls mock session of government and gives new instructionsArmenian president calls mock session of government and gives new instructions
15:12 04/09/2015Defense Ministry spokesman: No provocation of Azerbaijani troops will go without responseThere was heavy gunfire from positions of Azerbaijani troops Thursday evening, September 3. The Azerbaijani side used small arms of various calibers and mortars at the border with Armenia and on the...
09:17 04/09/2015OCCRP: Aliyevs use two yachts worth $59 mln, whose costs exceed President’s annual salary by 50 timesТhe clan of Azerbaijan’s President Ilham Aliyev makes free use of two luxury yachts worth US$ 59 million that are owned by the State Oil Company of Azerbaijan (SOCAR), the organization charged with...
13:16 03/09/2015Situation at Armenian-Azerbaijani border relatively calm now – Defense ministry spokesmanAlthough the situation was quite tense last night in several villages of Armenia’s Tavush province at the border with Azerbaijan, it is relatively calm at the moment, Armenian Defense Ministry’s...
12:53 03/09/2015Israel Philharmonic with legendary conductor Zubin Mehta to perform in Yerevan today“It is a great honor for me to visit Armenia for the first time. It is an honor not only for me, but also for the orchestra,”
19:11 02/09/2015Fragment of aurochs bone found at bottom of Lake Sevan in ArmeniaArtak Almasakyan said other fragments of the skeleton could be discovered at the bottom of Sevan
12:30 02/09/2015Int’l response: Verdict against Khadija Ismayilova is Azerbaijan authorities’ revenge against criticsInternational watchdog Reporters Without Borders issued a statement saying it is appalled by the sentence of seven and a half years in prison that a Baku court passed on leading investigative...
13:25 01/09/2015Seyran Ohanyan visits Tchaikovsky musical school on Knowledge DayArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited today, on Knowledge Day, the Yerevan secondary musical school after P.
11:58 01/09/2015IWPR: ECHR rulings in favor of Karabakh refugees can set precedent and contribute to conflict resolutionLarisa Alaverdyan told IWPR that the real issue to be decided is the form the compensation should take, whether it’s money, a property exchange, or return to the former places of residence
12:48 29/08/2015Scientific publication of Russian Empire: Tatars in Zangezur uyezd looted, roamed and caviled ArmeniansSome Armenian villages, whose inhabitants’ occupation was farming exceptionally, kept significant number of horned cattle, and there was no enough forage for them inside the village.
15:28 24/08/2015Aghvan Vardanyan: Draft Constitution meets 95% of ARFD’s expectationsThe draft new Constitution of Armenia approved on August 20 by the Commission on Constitutional Reforms under Armenian President meets 90-95% of our expectations, the secretary of ARF-Dashnaktsutyun...