15:26 02/08/2021«ԱԺ-ում սահմանափակումներն աննորմալ են, աբսուրդ, ստորացուցիչ, նաև՝ հակասահմանադրական»«Ազգային ժողովի դահլիճում էլ առնվազն 71 մարդ պատանդ է, մեկ մարդու պատանդ»,-ԱԺ ընդմիջման ավարտից հետո հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը՝ մանրամասնելով, որ խոսքը ՔՊ...
12:45 02/08/2021Գորբաչով․ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության արմատները վաղուց են, այն պարզ լուծում չուներ այն ժամանակ և չունի այժմՍտալինը և նրա համախոհները կամայականորեն կտրեցին սահմանները, կարծես այն ակնկալիքով, որ ոչ ոք իրեն նույնիսկ չէր կարող պատկերացնել Միությունից դուրս:
11:41 01/08/2021Արթուր Ղազինյան. Ոնց հասկանում եմ, շատ շուտով Մեղրին պայթելու է Երևանի կենտրոնում«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքից ԱԺ պատգամավոր ընտրված Արթուր Ղազինյանը, անդրադառնալով երկու օր առաջ ԱԺ կողմից հայհոյանքը քրեականացնելուն, գրում է.
09:42 31/07/2021ՄԻՊ. Վերին Շորժայում մարդիկ ադրբեջանական ուղիղ նշանառության տակ ենԵրեկ մենք հենց այս կոնկրետ հատվածում էինք, երբ արձակվեցին ադրբեջանական կրակոցները:
09:26 31/07/2021Իրավաբան. Հայհոյանքը քրեականացնող օրենքն ակնհայտ հակաԻրավական է, և օր առաջ պետք է չեղարկվիԻրավաբան, «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Ռոբերտ Հայրապետյանը, անդրադառնալով հայհոյանքի քրեականացմանը, գրում է.
18:27 30/07/2021Օրախնդիր է համահայկական խորհրդաժողովի հրավիրումը․ ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միությունՍտորագրվելիք խաղաղության պայմանագրի տեսքով անխուսափելիորեն մոտենում է Արցախյան երրորդ պատերազմի հանգուցալուծումը։ Այս մասին նշված է ԱԱԾ պահեստազորի սպանների միություն ՀԿ ֆեյսբուքյան էջում։ «Օգտվելով...
13:51 30/07/2021ՀՀ դեսպանը ԵԱՀԿ-ում․ Ադրբեջանի զինված սադրանքները այդ երկրի ղեկավարության ագրեսիվ և ռազմատենչ հռետորաբանության տրամաբանական շարունակությունն ենՀուլիսի 29-ին ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի նիստի օրակարգի «Ընթացիկ խնդիրներ» կետի ներքո Հայաստանի պատվիրակության նախաձեռնությամբ ներառված «Ադրբեջանի՝ Թուրքիայի և օտարերկրյա ահաբեկչական մարտիկների ներգրավմամբ...
13:41 30/07/2021Զոհրաբյան. Հրավիրեք արտահերթ նիստ, իսկ վիրավորանքը քրեականացնել դեռ կհասցնեք«Երբ ծանոթացա այս արտահերթ նստաշրջանի օրակարգին, հասկացա էքշընը, իզյումինկան Քրեական օրսնեգրքում փոփոխություններն են, որը ենթադրում է վիրավորանքի քրեականցում»,-ԱԺ-ում հայտարարեց պատգամավոր Նաիրա...
12:19 30/07/2021«Թուրքիան ու Ադրբեջանը ուզում են Հայաստանի վրա ճնշումներ գործադրելով հասնել զիջումների․ Ռուբեն Սաֆրաստյան«Թուրքիան ու Ադրբեջանը ուզում են Հայաստանի վրա ճնշումներ գործադրելով հասնել նրան, որ Հայաստանը գնա զիջումների մի քանի կարևոր խնդիրներում․մասնավորապես Արցախի կարգավիճակի հարցում, մեր սահմանների...
16:50 29/07/2021Աննա Դանիբեկյանի քթի վիրահատության գործով դատական նիստը՝ օգոստոսի 5-ին«Այլընտրանք» ՀԿ ղեկավար Նարեկ Մանթաշյանը որպես մեղադրյալ օգոստոսի 5-ին հրավիրվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ մասնակցելու իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատական քննությանը։...
15:30 29/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ելքը փակուղուցԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:05 29/07/2021Ամեն քայլ ձեռնարկել՝ նավթադոլարներից հղփացած ադրբեջանաթուրքական բռնապետական տանդեմին կանգնեցնելու համար․ ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակ2021 թվականի հուլիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը Ադրբեջանը մեկ անգամ ևս ծավալուն ռազմական գործողություններ է սկսել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ: Նախիջևանի...
20:31 28/07/2021Հրաձգությունները հրահրում են ադրբեջանական զինված ուժերը․ՄԻՊ-ը՝ ռազմական կցորդներինՀուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում կայացել է Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների հանդիպումը ՊՆ ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին...
15:45 28/07/2021Զոհրաբյանը՝ Ջհանգիրյանին. Ի՞նչ հիմքերով են առգրավվել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի համակարգիչներըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը դիմել է ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին վերաքննիչ քրեական դատարանի շենքից համակարգիչների առգրավման հարցով:...
09:44 28/07/2021«Բանակցությունների սեղանին կա դրված փաստաթուղթ և իր ցանկալի արդյունքին հասնելու համար Ադրբեջանը դիմել է իր հայտնի գործիքակազմին»Անվտանգային հարցերի փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ» ունեմ» դաշինքի պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
18:03 27/07/2021Զոհված փոխգնդապետի հայրը՝ Մարությանին. «Կտրականապես բառը ՀԱԿԱՌԱԿԻ մասին կվկայե»Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այսօր հայտարարեց՝ կտրականապես դեմ է քաղաքապետարանի աշխատակիցների աշխատավարձերի ավելացմանը։ Լրատվամիջոցներից մեկում հրապարակված այս լուրի ներքո պատերազմում զոհված...
16:18 27/07/2021Ալիևը փորձում է հայերից առավելագույնը քամել. Իսկանդարյան«Լայնամասշտաբ պատերազմն ավարտվել է նոյեմբերի 10-ին ստորագրված համաձայնագրով, բայց հակամարտությունը ցածր ինտենսիվությամբ շարունակվում է»,- ասուլիսում ասաց Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ...
16:14 27/07/2021Թագուհի Թովմասյան. Լրագրողների նկատմամբ այս տարբերակված մոտեցումը քաղաքական ի՞նչ նպատակ է հետապնդում«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական ցուցակով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Թագուհի Թովմասյանը, որ մինչ քաղաքական գործունեությունը աշխատել է որպես լրագրող, խորհրդարանում լրագրողների տեղաշարժի մասին հարցեր է ուղղել...
12:25 27/07/2021Բաքվից հնչող հայտարարություններն անուղղակի ձևով ցույց են տալիս, որ սահմանային լարվածությամբ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ-ի վրա. Աբրահամյան«Հայաստանի իշխանությունները սահմանների դեմարկացիայի մասին խոսել են, բայց Ադրբեջանի առաջարկի՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին ոչինչ չեն ասում»:
14:06 26/07/2021Հայաստանի ատոմային ոլորտի ավանդույթները նպաստում են միջուկային բժշկության ակտիվ զարգացմանը. Շենգելիա դե Լանգե2021 թվականին Հայաստանը նշում է ատոմային ոլորտի 55-ամյակը

10:43 23/05/2019«Арсенал» и «Челси» вернут более 6000 билетов на финал Лиги Европы в БакуРанее сообщалось, что финал Лиги Европы в Баку рискует получиться самым скандальным в истории турнира.
11:18 21/05/2019В Армении 8,2% пользователей подверглись фишингу – Лаборатория КасперскогоТакие данные приводит представительство «Лаборатории Касперского» в Армении.
10:40 20/05/2019Член Высшего судебного совета Армении: Пришло время для глубокого «хирургического» вмешательстваПроведенные до этого момента “терапевтические” средства не зафиксировали необходимых результатов.
10:35 16/05/2019Цены на нефть растут из-за напряженности на Ближнем ВостокеНефтяной рынок продолжает расти на фоне усиления напряженности на Ближнем Востоке, несмотря на данные об увеличении запасов нефти в США и прогнозы ослабления глобального спроса.
11:33 15/05/2019Цены на нефть эталонных марок демонстрируют умеренное снижениеИюльские фьючерсы на Brent на лондонской бирже ICE Futures утром подешевели на $0,25 (0,35%) - до $70,99 за баррель.
20:30 14/05/2019За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погибЗа данный период найдены 2 человекa, находящихся в розыске.
14:19 11/05/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 180 разПередовые воинские части Армии обороны Арцаха в основном воздерживались от ответов на провокационные действия противника, говорится в сообщении.
12:53 11/05/2019Гегаркуник обладает всеми предпосылками для превращения в эко-область – губернаторНа инвестиционном бизнес-форуме «Мой шаг во имя Гегаркуникской области» присутствуют премьер-министр Армении Никол Пашинян, представители исполнительной власти...
17:34 10/05/2019«Нет, мы не шутим»: премьер Армении поручил действовать оперативно в исследованиях на рынках газа и бензинаКотолян сообщил, что он обратился в Комитет госдоходов Армении, откуда пояснили, что ранее предприниматели имели возможность путем злоупотреблений сохранять низкие цены.
16:52 10/05/2019Артур Давтян: В Армении уголовное преследование за незаконное обогащение осуществляется в отношении 5 лицКроме того, по словам А.Давтяна, в течение 2018 года отмечена активизация расследования дел, связанных с отмыванием денег.
10:34 09/05/2019США вводят новые санкции против ИранаИменно экспорт железа, стали, алюминия и меди приносит Ирану основные доходы после нефти.
10:35 08/05/2019Иран приостановил выполнение части обязательств по ядерной сделкеТегеран направил пять писем странам — членам соглашения по иранской ядерной программе о приостановке выполнения части обязательств.
15:52 07/05/2019Национальные меньшинства в Армении не испытывают каких-либо проблем в сфере обеспечения прав человека. ДокладПримечательно, что тот же МИД РФ не раз за последние годы выступал с заявлениями по вопросу о недопуске на территорию Азербайджана российских граждан с армянскими корнями.
16:39 06/05/2019Не занимаю какой-либо должности в основанных мной коммерческих организациях: ответ Царукяна спикеру НС АрменииРуководитель фракции «Процветающая Армения» Национального Собрания РА Гагик Царукян выступил с ответным заявлением после записи спикера НС РА Арарата Мирзояна в Facebook.
13:39 06/05/2019Опрос Gallup International: Армения стала самой сердитой страной мираВ частности, по вопросу «относились ли к вам вчера с уважением», 93% ответили «да», что выше среднего как в мире, так и в регионе.
15:58 03/05/2019«Арсенал» рвется в финал Лиги Европы. Поедет ли Мхитаряна в Баку?Лондонский «Арсенал» накануне на своем поле переиграл «Валенсию» в первом полуфинальном матче Лиги Европы.
13:17 02/05/2019После заседания Межправсовета ЕАЭС пропагандистская команда Пашиняна вышла из-под контроляАдресованный председателем правительства РФ Дмитрием Медведевым в ходе заседания вопрос премьер-министру Армении Николу Пашиняну ряд пользователей посчитали комичным эпизодом.
12:20 02/05/2019Артур Давтян: Количество квартирных краж в Армении возросло на 60%Обсуждается сообщение «О деятельности прокуратуры Республики Армения за 2018 год».
11:55 01/05/2019Цены на нефть снижаютсяПо состоянию на 10:10 по ереванскому времени, стоимость фьючерсов с поставкой в июле на нефть марки Brent уменьшалась на 0,65% – до $71,59 за баррель.
16:46 30/04/2019Тигран Саркисян: Армения может реализовать функцию «моста» между Ираном и Евразийским союзомТигран Саркисян отметил также, что переговоры о создании зоны свободной торговли ведутся с Сербией.