10:45 24/11/2020Ինչ դիրքորոշումներ ունի ԱՄՆ պետքարտուղարի հավանական թեկնածու Էնթոնի Բլինքենը․ ՌԴ, Իրան, Թուրքիա․․ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում ընտրված Ջո Բայդենը, լրատվական աղբյուրների համաձայն, երեքշաբթի օրը կհայտնի իր ապագա վարչակազմի անդամների անունները մի շարք պաշտոններում: Հաղորդվում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի...
10:42 24/11/2020Սա աղետ է, պետության չգոյության մասին աղետ. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է: «Ոչ մի պատմություն, ոչ մի բարոյական նորմ, ոչ մի քաղաքական տրամաբանություն, ոչ մի սիլլոգիզմ չկա այն մասին, որ.
10:32 24/11/2020Ռուբեն Ռուբինյանն ասաց մեղավոր է, միևնույն ժամանակ չընդունեց մեղադրանքները«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը գրում է. «Հանրային հեռուստաընկերության եթերում նոյեմբերի 23-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ «Իմ քայլը»...
00:48 24/11/2020Ավելորդ հրապարակայնացումը երբեմն վնասում է գործընթացին ու գերիների ճակատագրին. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. Քանի որ գերիների մասով հարցումները շատ են, կուզեի մի քանի կետ պարզաբանել. 1. Միանշանակ, նրանց վերադարձը...
12:05 23/11/2020Կոնգրեսական Նունեսը նամակով դիմել է պետքարտուղարությանը՝ արգելափակելու զենքի վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության մշտական հանձնաժողովի կոմիտեի հանրապետական անդամ Դևին Նունեսը կոչ է արել Թրամփի վարչակազմին՝ արգելափակել ամերիկյան զենքի վաճառքը Թուրքիային և դադարեցնել ԱՄՆ...
09:49 23/11/2020Մոսկվայի նպատակն է պահպանել ազդեցությունը ՀՀ և Ադրբեջանի վրա. Լորենս ԲրոերսԱՄՆ ընդգծում է Մինսկի խմբի կարևորությունը ԼՂ հիմնախնդրում, իսկ Մոսկվան շեշտում է մարդասիրական ճգնաժամի վերացման հարցը: Ինչպիսի՞ դիրքորոշում կորդեգրի ԼՂ հարցում Բայդենի վարչակազմը։ Այս մասին գրում է...
12:13 22/11/2020Համեմատական՝ COVID-19-ով պայմանավորված և արտահիվանդանոցային բակտերիալ թոքաբորբերի միջևԹերապևտ, սրտաբան Լամարա Մանուկյանը համեմատական կլինիկական և լաբորատոր վերլուծություն է ներկայացրել COVID- 19-ով պայմանավորված և արտահիվանդանոցային բակտերիալ թոքաբորբերի (ԱՀԲԹ) միջև.
11:13 22/11/2020Առանց կռվի հանձնում ենք 4564 քառակուսի կիլոմետր, երբ 44 օրվա պատերազմի արդյունքում թշնամին գրավել է 3716. Բալյան«Պատմության մեջ բացառիկ արդյունք է, չգտա երկրորդը, ուղղակի չկա, գոյություն չունի»։
10:20 20/11/2020Այս հրադադարը չափազանց անհրաժեշտ էր, բայց այն խաղաղության պայմանագիր չէ. վերլուծաբան Թոմ դե ՎալՄիջազգային հանրությունը մեծ հաշվով համակարծիք է՝ ԼՂ հակամարտության շուրջ վերջին հրադադարը ուղղված է պատերազմի դադարեցմանը, սակայն դա վերջնական կարգավորման համաձայնություն չէ, որի համար անհրաժեշտ է...
15:39 19/11/2020ԵՄ-ն անհրաժեշտ է համարում վերսկսել բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջԵվրամիությունը գտնում է, որ անհրաժեշտ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում վերսկսել քաղաքական բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այդ մասին ասվում է հինգշաբթի օրը...
14:15 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Զորացրման վերջնական որոշումս կայացրել եմ վարչապետի գիշերվա գրառումից հետո«Իմ ազատման վերաբերյալ հրապարակված հրամանը չի համապատասխանում իմ զեկուցագրի էությանը։ Սա առանձին թեմա է»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմնաը հայտարարեց ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետի...
13:27 18/11/2020Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և ՀԲԸՄ Ֆրանսիան հայտարարում են հանձնախմբի ստեղծման մասինՖրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և ՀԲԸՄ Ֆրանսիան հայտարարում են արտակարգ մարդասիրական օգնության տրամադրման գործընթացը համակարգող հանձնախմբի ստեղծման մասին։ Նոյեմբերի 12-ին նախագահ...
09:00 18/11/2020Սասունյան. Արցախյան պատերազմի վերաբերյալ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի «Հայտարարությունը» պետք է մերժվի2020 թ․ նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարները համաձայնագիր ստորագրեցին, այն անվանելով «Հայտարարություն»՝ դադարեցնելու 45-օրյա պատերազմն Արցախում և Ադրբեջանին վերադարձնելու...
12:42 16/11/2020Հետո՞ ինչ, որ խաղաղապահ զորք կա. նա չի հսկում ամեն ընտանիքի անվտանգությունը. արցախցի կինՀադրութցիները բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ նախագահական նստավայրի մոտ։ Նրանք իրենց բողոքի ձայնն են հնչեցնում և պահանջում Հադրութի դեօկուպացիա։ «Վերադարձրե՛ք Հադրութը»,- պահանջում են նրանք։ Ակցիայի...
11:37 16/11/2020Կոստանյանը՝ դատախազներին ու քննիչներին. Կարողանալո՞ւ եք նայել ծնողի ու զավակի գերեզմանը քանդողի աչքերինՀայաստանի նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը հանդես է եկել կոչով։ NEWS.am-ի փոխանցմամբ, կոչում, մասնավորապես, նշել է.
11:22 16/11/2020Թաներ Աքչամ․ «Գորշ գայլերը» Գերմանիայում սպառնում են հայերին ու այն պետք է արգելվիԹուրք պատմաբան, ցեղասպանագետ Թաներ Աքչամը Գերմանիային կոչ է անում արգելել «Գորշ գայլեր» կազմակերպությանը։ Աքչամն իր ֆեյսբուքում գրել է, որ թուրք ազգայնականները հայերի մեյլերին ուղարկում են սպառնալից...
09:28 16/11/2020Բաքվի ու Մոսկվայի միջև երկարաժամկետում հնարավոր է լարվածություն խաղաղապահների պատճառով. վերլուծաբանՌուսական խաղաղապահների տեղակայումը խաղաղություն հաստատեց ԼՂ-ում, սակայն բազմաթիվ հարցեր մնում են անպատասխան։ Ռուսական խաղաղապահ ուժերը մուտք են գործել Լեռնային Ղարաբաղ՝ զորքեր տեղակայելով ԼՂ տարբեր...

13:45 29/03/2016Освобожденный из азербайджанской тюрьмы правозащитник: Обменял бы свою свободу на освобождение друзей-политзэковВ день своего освобождения Интигам Алиев заявил журналистам, что он рад быть на свободе, однако расстроен тем, что многие из его друзей все еще находятся в заключении.
14:09 28/03/2016Произведение описавшего погромы армян в Азербайджане писателя Акрама Айлисли будет опубликовано в журнале «Индекс цензуры»«Индекс цензуры» выпустит номер из произведений писателей, которые, чтобы проскользнуть мимо установленной властями цензуры, в своих произведениях делали отсылки к пьесам Шекспира.
14:45 26/03/2016Приток нелегальных мигрантов в Германию сокращается – газета BildНынешнее снижение притока нелегалов в ФРГ эксперты объясняют закрытием «балканского маршрута».
13:14 26/03/2016СМИ: Вслед за экс-главой МНБ Нахичевана может быть арестован и бывший министр нацбезопасности Азербайджана Эльдар МахмудовАрест экс-министра национальной безопасности Нахичеванской Автономной Республики Азербайджана Вели Алескерова еще больше сгущает тучи над бывшим шефом МНБ Эльдаром Махмудовым.
11:39 26/03/2016Эксперт: Вопрос политзаключенных в Азербайджане стали чаще использовать в качестве козыря в отношениях Запада с Алиевым«Президент Алиев должен показать, что он действительно решительно настроен пересмотреть возмутительную политику Азербайджана в области прав человека», - заявил Денис Кривошеев.
16:14 25/03/2016The Washington Free Beacon: Президент США Б. Обама устроил «торги» с Ираном и заплатил «выкуп» в $1,7 млрд.Тегеран обвиняет Вашингтон в нарушении более 1000 исков, включая разорванный контракт на подставку ИРИ оружия, из чего следует, что выплаты 1,7 млрд. долларов Обамой – только начало.
11:31 25/03/2016Дэвид Крамер: Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву нельзя позволять входить в Белый дом для встречи с ОбамойОн напомнил, что с большей части освобожденных лиц в Азербайджане даже не были сняты обвинения.
11:38 24/03/2016СМИ: Из-за финансового кризиса в Азербайджане Ильхам Алиев ищет замену «икорной дипломатии»Многие аналитики считают, что помилование в Азербайджане – это своего рода уступка в преддверии визита президента Ильхама Алиева в США.
12:24 23/03/2016Армянская община пресекла попытку азербайджанских властей провести в Париже антиармянское пропагандистское мероприятие«Нефтедоллары азербайджанского государства никогда не сравнятся со стремлением к истине и справедливости армянской общины», - отмечает армянская молодежная организация.
12:57 22/03/2016Международные организации призвали правительство Италии не закрывать глаза на репрессии в Азербайджане из-за экономических интересовВ статье отмечается, что, в дополнение к репрессиям внутри страны, азербайджанские власти составили «черный список» лиц, которые под разным предлогом не имеют права посещать Азербайджан.
13:25 21/03/2016СМИ: Отказ властей Азербайджана от перехода на летнее время создал проблемы для проведения в Баку гонок «Formula-1»Кроме того, что возникает часовой перерыв между окончанием знаменитой «24-часовой гонки» в Ле-Мане и стартом Гран-при Европы в Баку, образовалась еще более крупная проблема.
12:05 21/03/2016Более 20 международных правозащитных организаций призвали власти Азербайджана освободить всех политзаключенных в стране«Этому порочному кругу политически мотивированных арестов должен быть положен конец», – отметила в заявлении координатор кампании «Спорт во имя прав» Ребекка Винсент.
13:10 19/03/2016СМИ: Жестокость азербайджанских террористов из группировки «Исламское государство» стала притчей во языцехПосле убийства известного командира террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) Омара аль-Шишани (Тархана Батирашвили) основным кандидатом на его место является азербайджанец.
13:44 18/03/2016Реакция правозащитников на помилование политзаключенных в Азербайджане: освобождают одних, но появляются новыеТак, глава общественного альянса «Азербайджан без политзаключенных» Огтай Гюлалыев также заявил, что это «очень маленький шаг на фоне больших ожиданий».
15:09 17/03/2016Левон Йолян: Надеемся, что тариф на поставляемый Армении российский газ снизится«Обсуждения проходят в здоровой рабочей обстановке», – добавил министр энергетики и природных ресурсов.
14:21 17/03/2016Арис Казинян: Русские и европейские авторы XVII в. были едины, называя страну Арменией, а Ереван – ее столицейОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
16:37 16/03/2016Редактор California Courier раскритиковал посла США в Армении Ричарда Миллза за скандальную игру слов вокруг темы Геноцида армян«Я хотел бы публично заявить, что для армянской общины довольно оскорбительно, что, находясь здесь, Вы не используете слово “Геноцид”».
12:55 16/03/2016Амаль Клуни опровергла обвинение властей Азербайджана о наличии армянских корней: «Я буду биться за Хадиджу Исмайлову»«Правительство Греции я тоже консультировала, но гречанкой от этого не стала», – добавила она.
15:44 15/03/2016«Долгожданный проект»: В парламенте Армении одобряют инициативу отменить НДС на автомобили, импортируемые из стран ЕАЭСДепутат также сообщил, что импорт автомобилей с территории ЕАЭС, в частности, из России вырос в 10-11 раз: только из РФ было ввезено 6 тысяч машин.
13:03 15/03/2016СМИ: В Азербайджане среди детей в возрасте 14-15 лет распространены венерические заболевания и наркоманияВ настоящее время в стране на профилактическом учете находится один наркоман в возрасте 14 лет, и еще шесть наркоманов в возрасте 15-17 лет.