10:45 24/11/2020Ինչ դիրքորոշումներ ունի ԱՄՆ պետքարտուղարի հավանական թեկնածու Էնթոնի Բլինքենը․ ՌԴ, Իրան, Թուրքիա․․ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում ընտրված Ջո Բայդենը, լրատվական աղբյուրների համաձայն, երեքշաբթի օրը կհայտնի իր ապագա վարչակազմի անդամների անունները մի շարք պաշտոններում: Հաղորդվում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի...
10:42 24/11/2020Սա աղետ է, պետության չգոյության մասին աղետ. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է: «Ոչ մի պատմություն, ոչ մի բարոյական նորմ, ոչ մի քաղաքական տրամաբանություն, ոչ մի սիլլոգիզմ չկա այն մասին, որ.
10:32 24/11/2020Ռուբեն Ռուբինյանն ասաց մեղավոր է, միևնույն ժամանակ չընդունեց մեղադրանքները«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը գրում է. «Հանրային հեռուստաընկերության եթերում նոյեմբերի 23-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ «Իմ քայլը»...
00:48 24/11/2020Ավելորդ հրապարակայնացումը երբեմն վնասում է գործընթացին ու գերիների ճակատագրին. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. Քանի որ գերիների մասով հարցումները շատ են, կուզեի մի քանի կետ պարզաբանել. 1. Միանշանակ, նրանց վերադարձը...
12:05 23/11/2020Կոնգրեսական Նունեսը նամակով դիմել է պետքարտուղարությանը՝ արգելափակելու զենքի վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության մշտական հանձնաժողովի կոմիտեի հանրապետական անդամ Դևին Նունեսը կոչ է արել Թրամփի վարչակազմին՝ արգելափակել ամերիկյան զենքի վաճառքը Թուրքիային և դադարեցնել ԱՄՆ...
09:49 23/11/2020Մոսկվայի նպատակն է պահպանել ազդեցությունը ՀՀ և Ադրբեջանի վրա. Լորենս ԲրոերսԱՄՆ ընդգծում է Մինսկի խմբի կարևորությունը ԼՂ հիմնախնդրում, իսկ Մոսկվան շեշտում է մարդասիրական ճգնաժամի վերացման հարցը: Ինչպիսի՞ դիրքորոշում կորդեգրի ԼՂ հարցում Բայդենի վարչակազմը։ Այս մասին գրում է...
12:13 22/11/2020Համեմատական՝ COVID-19-ով պայմանավորված և արտահիվանդանոցային բակտերիալ թոքաբորբերի միջևԹերապևտ, սրտաբան Լամարա Մանուկյանը համեմատական կլինիկական և լաբորատոր վերլուծություն է ներկայացրել COVID- 19-ով պայմանավորված և արտահիվանդանոցային բակտերիալ թոքաբորբերի (ԱՀԲԹ) միջև.
11:13 22/11/2020Առանց կռվի հանձնում ենք 4564 քառակուսի կիլոմետր, երբ 44 օրվա պատերազմի արդյունքում թշնամին գրավել է 3716. Բալյան«Պատմության մեջ բացառիկ արդյունք է, չգտա երկրորդը, ուղղակի չկա, գոյություն չունի»։
10:20 20/11/2020Այս հրադադարը չափազանց անհրաժեշտ էր, բայց այն խաղաղության պայմանագիր չէ. վերլուծաբան Թոմ դե ՎալՄիջազգային հանրությունը մեծ հաշվով համակարծիք է՝ ԼՂ հակամարտության շուրջ վերջին հրադադարը ուղղված է պատերազմի դադարեցմանը, սակայն դա վերջնական կարգավորման համաձայնություն չէ, որի համար անհրաժեշտ է...
15:39 19/11/2020ԵՄ-ն անհրաժեշտ է համարում վերսկսել բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջԵվրամիությունը գտնում է, որ անհրաժեշտ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում վերսկսել քաղաքական բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այդ մասին ասվում է հինգշաբթի օրը...
14:15 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Զորացրման վերջնական որոշումս կայացրել եմ վարչապետի գիշերվա գրառումից հետո«Իմ ազատման վերաբերյալ հրապարակված հրամանը չի համապատասխանում իմ զեկուցագրի էությանը։ Սա առանձին թեմա է»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմնաը հայտարարեց ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետի...
13:27 18/11/2020Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և ՀԲԸՄ Ֆրանսիան հայտարարում են հանձնախմբի ստեղծման մասինՖրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և ՀԲԸՄ Ֆրանսիան հայտարարում են արտակարգ մարդասիրական օգնության տրամադրման գործընթացը համակարգող հանձնախմբի ստեղծման մասին։ Նոյեմբերի 12-ին նախագահ...
09:00 18/11/2020Սասունյան. Արցախյան պատերազմի վերաբերյալ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի «Հայտարարությունը» պետք է մերժվի2020 թ․ նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարները համաձայնագիր ստորագրեցին, այն անվանելով «Հայտարարություն»՝ դադարեցնելու 45-օրյա պատերազմն Արցախում և Ադրբեջանին վերադարձնելու...
12:42 16/11/2020Հետո՞ ինչ, որ խաղաղապահ զորք կա. նա չի հսկում ամեն ընտանիքի անվտանգությունը. արցախցի կինՀադրութցիները բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ նախագահական նստավայրի մոտ։ Նրանք իրենց բողոքի ձայնն են հնչեցնում և պահանջում Հադրութի դեօկուպացիա։ «Վերադարձրե՛ք Հադրութը»,- պահանջում են նրանք։ Ակցիայի...
11:37 16/11/2020Կոստանյանը՝ դատախազներին ու քննիչներին. Կարողանալո՞ւ եք նայել ծնողի ու զավակի գերեզմանը քանդողի աչքերինՀայաստանի նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը հանդես է եկել կոչով։ NEWS.am-ի փոխանցմամբ, կոչում, մասնավորապես, նշել է.
11:22 16/11/2020Թաներ Աքչամ․ «Գորշ գայլերը» Գերմանիայում սպառնում են հայերին ու այն պետք է արգելվիԹուրք պատմաբան, ցեղասպանագետ Թաներ Աքչամը Գերմանիային կոչ է անում արգելել «Գորշ գայլեր» կազմակերպությանը։ Աքչամն իր ֆեյսբուքում գրել է, որ թուրք ազգայնականները հայերի մեյլերին ուղարկում են սպառնալից...
09:28 16/11/2020Բաքվի ու Մոսկվայի միջև երկարաժամկետում հնարավոր է լարվածություն խաղաղապահների պատճառով. վերլուծաբանՌուսական խաղաղապահների տեղակայումը խաղաղություն հաստատեց ԼՂ-ում, սակայն բազմաթիվ հարցեր մնում են անպատասխան։ Ռուսական խաղաղապահ ուժերը մուտք են գործել Լեռնային Ղարաբաղ՝ զորքեր տեղակայելով ԼՂ տարբեր...

20:11 13/12/2013Forum 18: Azerbaijani Government doesn’t protect the Rights of Religious Minorities in Country“Seven Jehovah’s Witnesses in one of the northern towns of Azerbaijan were each fined an amount equal to the yearly salary of a teacher simply for exercising their freedom of religion,” it is stated...
09:48 13/12/2013Washington’s fear of Beijing is to Iran’s benefit"The US has maintained the security arrangements and the balance of power after WWII and this would naturally be disrupted by China’s measures."
09:45 12/12/2013Bad idea for Congress to tie President’s hands in international negotiations"The Russians have unfortunately blocked the progress of the Security Council on a number of key points. Some of that has now shifted and it’s important therefore that the US work to bring Russia in.”
17:10 11/12/2013Armenian Prosecutor General ready to open criminal case based on Ombudsman’s reportIn a letter to the Ombudsman, he proposed to present at least one fact, on the basis of which a criminal case should be opened.
09:34 11/12/2013‘EU double standards in Ukraine absolutely outrageous’“And scenes we’ve seen in Ukraine, those protesters using bulldozers trying to smash into the government buildings? In western Europe, those people would be denounced as rioters.”
16:45 10/12/2013Hurriyet Daily News: Davutoglu’s Yerevan visit may be prelude for normalization talksOfficials in Ankara have cautioned against high expectations for Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu’s upcoming visit to estranged neighbor Armenia, but indicated that there was a chance for...
09:37 10/12/2013How critical is current situation in Central African Republic?This is one of the challenges with the loss of a great leader like Nelson Mandela - will South Africa remain the power house of the African continent, or was he a stabilizing factor when he was alive?
09:38 09/12/2013'Not real James Bonds': Assange explains why 'small publisher' WikiLeaks beat the PentagonWikiLeaks’ major achievement is in weakening the authority of US intelligence, according to the whistleblowing website founder, Julian Assange.
09:34 07/12/2013Destruction of Syrian chemical weapons on US ship a 'compact, self-contained operation' - expert“The first risk you have is actually get the material on to the boat and that simply is the normal risk that comes from loading and unloading the container with materials.”
09:33 06/12/2013Western countries trying to fabricate regime change in Ukraine - German gov't consultant“I think if the Ukrainian government is wise and strong, then the demonstrations will fail.”
19:22 05/12/2013Vladislav Sved on pogroms in Sumgait: Rumors that Armenia expels Azerbaijanis was distributed by provocateurs"On 27-29 February, 1988 mass riots took place in the city of Sumgait of the Azerbaijani SSR (25km from Baku) on ethnic grounds.
09:19 05/12/2013Syria: UN report on Assad's war crimes 'doesn't prove anything' – expert“We checked also videos, so-called evidences of some events and we found that these videos don’t prove anything.”
09:27 04/12/2013Détente in Iran-UAE relations“When Iran was under the pressure of oppressive sanctions, the Emiratis attempted to stand by Iran despite all the problems they were faced with."
09:11 03/12/2013‘Information vampires’ hoping to charge press outlets for publishing Snowden leaks"Rather than working to correct the growing surveillance state lawmakers on both sides of the Atlantic are dragging their feet and exploring methods to crack down on the press."
09:28 02/12/2013Need for direct Iran-US talks on Syria“Some third countries like Russia, European countries and the Arabs have always been mediators of talks between Iran and the US which always made issues more complicated."
09:27 30/11/2013Saudis worried about being abandoned by US“The US relationship with Saudi Arabia is too lucrative and profitable for the US to let it be easily abandoned.”
09:19 29/11/2013Without Berlusconi Italian Conservative Party is lost – expert“Now people are very tired, they are worried about the economy, so his support isn’t as strong as it used to be. But I would not underestimate that.”
09:22 28/11/2013Fukushima nuclear disaster causes cancer and birth defects in US newborns – epidemiologistAfter the disaster at the Fukushima nuclear plant in Japan, little attention was paid to how the radiation leaks can affect the health of children who live in the US.
20:18 27/11/2013Who involves Kavpolit.com into anti-Armenian provocation?Russian portal “Kavpolit.com” renowned for its articles covering Caucasus issues was involved in anti-Armenian provocation: on the site, while translating the travel notes of the British traveler...
09:26 27/11/2013Bandar’s unachievable objectives"Bandar bin Sultan’s attempts to spread and intensify religious differences are not only limited to Syria, Lebanon and Iraq, but he also tries to spread it in Pakistan, Afghanistan, and even Iran."