12:13 08/12/2020Սուրեն Սարգսյանը թվարկում է՝ ինչու պետք է հեռանա այս իշխանությունըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Եվ հիշենք: Այս իշխանությունները չունեն ռազմական գիտելիք, դիվանագիտական հմտություն, տնտեսության վերականգնման կարողություն, հանրային առողջապահության...
12:53 07/12/2020Աղետի գոտու 229 ընտանիքի բնակարանային խնդրի լուծմամբ՝ կավարտվի 2008-ին մեկնարկած ծրագիրը«Աղետի գոտում պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակապահովման ծրագիրը, որ մեկնարկել էր 2008 թվականին, պալանավորված էր, որ այս տարի հասցվի իր ավարտական փուլին»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ քաղաքաշինության...
12:11 07/12/2020Ստեփանակերտը հիշում է պատերազմը, բայց չի ուզում մտածել դրա մասին. Ria«Գրեթե մեկ ամիս է անցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կատաղի ռազմական գործողությունների ավարտից: Ստեփանակերտը՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաքը, վերականգնվում է վերջին պատերազմի...
09:36 07/12/2020Բժշկական համալսարան. Հետ կանչել «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» օրենքի նախագիծըԵրևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի գիտական խորհուրդը, պրոֆեսորադասախոսական և բժշկական անձնակազմը, գիտաշխատողները, ուսանողները հայտարարություն են տարածել «Բարձրագույն կրթության...
16:09 06/12/2020Նիկոլն ու «Նոր Հայաստանը» հայկական քաղաքականության ոչնչության գագաթնակետն են. Քաղաքագետ«Մեծ հաշվով այս պարտությունը հայկական քաղաքական մտքի, ու որպես դրա հետևանք, ազգային կամքի բացակայության արդյունքն էր»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը.
12:03 05/12/2020Թե՞ աթոռն այդքան քաղցր բան է, որ մեր պետականության գնով վայելում ես ու ուզում ես վայելել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Փաշինյանի առավոտյան լայվի կարճ ուղերձն այն էր, որ 2018-ին իրավիճակ եմ ժառանգել, որն այսպիսի ելք էլ պետք է ունենար։ Դեռ քննարկման...
11:35 05/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Անիշխան, տկար, տապալված և պարտված «իշխանությունը» պետք է շտապ հեռանաԴեռևս լուրջ մարտահրավերների առաջ ենք կանգնած
11:13 05/12/2020Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը. Արփինե ՀովհաննիսյանԱԺ նախկին պատգամավոր Արփինե Հովհաննիսյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ուղերձին։ «Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը Պետականություն ու պետություն...
10:12 05/12/2020ՌԴ-ն Արցախի վերականգնման հարցում լուրջ ծրագրեր է մշակում՝ ՀՀ իշխանությունների՝ ասպարեզում տոտալ բացակայության պայմաններում. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքին երբեք այսքան ուշադիր չէի հետևել, լրահոսը այսքան չէի թերթել։ Բայց ինչ արած,...
00:50 05/12/2020Ալեն Ղևոնդյան. Կան մարդիկ դեռ, ում համար պետությունն է արժեք, ոչ թե իշխանությունըՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Քաղաքականապես ի՞նչ աստիճան տգետ լինես, որ ասես Վ. Մանուկյանը աթոռակռիվ մասի է։ Հիմարնե՛ր, կիսափլված երկրում վարչապետի թեկնածու լինելու առաջարկին համաձայնվում է...
23:55 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Այո, մենք ի վիճակի ենք եղել այս պատերազմում չպարտվելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությանը
23:05 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մեր իշխանությունները լեգիտիմիզացրել են Ադրբեջանի ագրեսիան Ղարաբաղի նկատմամբ«Կապիտուլյացիայից հետո բոլորը շատ ակտիվ սկսեցին խոսել այն ամենի մասին, ինչի մասին շատ քչերը, ներառյալ ես, խոսում էինք երկուսուկես տարի։ Ուղղակի ես համարեցի, որ ժամանակ է պետք մի քիչ, որ հանրությունը...
12:09 04/12/2020Լավրովն ու Գուտերեշը քննարկել են Արցախում հումանիտար խնդիրների լուծման հնարավորություններըԴեկտեմբերի 3-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։ Նշվում է, որ...
10:10 04/12/2020Արտակ Թովմասյան. Սա՛ է ժամանակի հրամայականը«Թովմասյան» Բարեգործական Հիմնադրամի ղեկավար Արտակ Թովմասյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Հայաստանում ընթացող քաղաքական գործընթացները ցույց են տալիս, որ գոյություն ունի հանրային մի քանի ռադիկալ...
18:09 03/12/20202019-ին Հայաստանի բնակչությունը նվազել է, մահվան դեպքերն ավելացել, ծնունդները նվազել2018-ի համեմատ
13:14 02/12/2020Արփինե Հովհաննիսյանը՝ ԱԱԾ-ին. Դուք մինյոնների ցեղի վերարտադրության հովանավորն ե՞քԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը, արձագանքելով ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությանը, գրել է.
09:44 02/12/2020Գոհար Մելոյան. Ոստիկանության կողմից խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ կիրառվող ֆիզիկական ուժն ակնհայտ անհամաչափ և ապօրինի էՍահմանդրական իրավունքի մասնագետ, Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի գործադիր տնօրեն Գոհար Մելոյանն, անդրադառնալով երեկ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ...
09:00 02/12/2020Արցախյան համաձայնագիրը պետք է փոփոխության ենթարկվի. Հարութ ՍասունյանԶինադադա՞ր, թե՞ կապիտուլյացիա
17:22 01/12/2020Չկրակված հրթիռներ №6. ինչ թիրախներ ուներ «Իսկանդերը»Շարքը հրապարակում է «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքը։

09:22 25/01/2014Why can’t India, US see elephant in room of strained ties?The million-dollar question is: why can’t the top leadership of the US and India see the growing anti-Americanism in India and stem the rot? This is the elephant in the room.
09:28 24/01/2014Phantom of Egypt’s democracy: What the new Constitution is all about?It’s a big question whether the adopted Constitution will be able to resolve all the political and socio-economic problems, as well as to unite Egyptian society and further its prosperity.
15:32 23/01/2014ICRC representatives meet with Armenian POWRepresentatives of the Baku Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have met with Armenian POW Hakob Injighulyan and the Armenian family, Zara Amatuni, head of communication...
09:33 23/01/2014Let’s disappoint those hungry for military interventions in 2014 too2013 was not a good year for the pro-war lobby in the West, but in America, those in favor of military interventions are looking to make it easier for the president to formally declare war.
09:32 22/01/201490 years after his death, Russians care more about Lenin’s corpse than his visionAnother Vladimir Lenin anniversary approaches, but the figure responsible for one of history’s prime turning point has lost his resonance with most of those inside the country.
17:42 21/01/2014Seyran Ohanyan: Nine Armenian servicemen threw back two Azeri subversion groupsDuring his visit to John Kirakosyan school in Yerevan on Tuesday, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan gave some details about the subversion act carried out by Azerbaijan on the night of January...
09:29 21/01/2014Turkey & Iran: More than meets the eyeAs Turkey works for harmonization with Iran and Russia, an internal struggle has developed between the PM and the Gulenists that may threaten the process.
09:35 20/01/2014Aghjayan delivers talk on ‘hidden Armenians’ in AnkaraThe Islamized Armenians must be welcomed back to their Armenian heritage. Not as second-class citizens, and definitely not to experience a new kind of discrimination.
16:06 18/01/2014U.S. interests in Azerbaijan, still vital?The importance of not just Azerbaijan but the Central Caucasus in general for the US is in decline.
15:12 18/01/2014UN expert: Azerbaijan supplies Zambia with counterfeited medicineAzerbaijan delivered to Zambia counterfeit medicine in the framework of the fight against deadly diseases, writes, UN expert, Director of the Laboratory for Molecular and Cellular Dynamics at Boston...
09:51 18/01/2014Why ‘lone wolf’ attacks are becoming a major feature in modern terrorismStrengthening of counterterrorism measures by Western states forced terrorists to abandon their normal tactics and switch to a new, destructive strategy – individual jihad, or “lone wolf” terrorism.
09:37 17/01/2014Does God work for the CIA?The arrest and imprisonment in North Korea of US citizen Kenneth Bae raises once again the issue of the use of religion and humanitarianism as covert vehicles for furthering US hegemony.
09:41 16/01/2014World leaders shouldn’t let Rodman monopolize N. Korea engagementThe bizarre friendship between former the NBA star and North Korean leader Kim Jong-un has been the subject of intense ridicule and debate following Rodman’s latest visit to Pyongyang.
18:04 15/01/2014Armenia has again become leader among CIS countries according to Index of Economic Freedom 2014 and is far ahead of AzerbaijanAccording to the article published in Index of Economic Freedom 2014 Armenia’s economic freedom score is 68.9, making its economy the 41st freest in the 2014 Index among 178 countries.
09:40 15/01/2014Ariel Sharon: Beyond the eulogiesSome lionized Sharon as a great leader while others, aware of Sharon’s blood-stained history, were more cautious with their words.
09:35 14/01/2014Syria attraction: Russia moving into Eastern Mediterranean oil bonanzaThe wars for control of Syria, and actually there is more than one going on simultaneously, have a strong background in an undeclared war over who will control the region’s oil and gas reserves.
20:21 13/01/2014The Washington Post: Azerbaijani government uses media to stay in powerDespite the rapid rise of the Internet and social media, governments in China, Azerbaijan, Vietnam, Iran, Zimbabwe and elsewhere are finding ways to use state-controlled media to help themselves stay...
09:38 13/01/2014Mark Duggan's execution - an opportunity to lance Britain's biggest boilIt's difficult to paint police corruption and judicial cover-up as a surprise here in Britain since it colors some aspect of the national news almost every day.
09:41 11/01/2014Unholy row: Malaysia’s ‘moderate’ religious agenda in ‘Allah’ use wrangleMalaysia has garnered much international attention in recent years for being the only country in the world to regulate the use of the word ‘Allah.’
09:41 10/01/2014Thailand's political crisis: The inside storyWhatever happens in Bangkok, Thailand's workers and farmers are highly unlikely to surrender their hard-won rights to free elections, medical care, land, and a better life.