13:40 30/11/2020Լևոն Տեր-Պետրոսյանն անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին. ՄուսինյանՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը գրում է. «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կողմից Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան հրապարակումները մեկնաբանելու` լրագրողների հարցումներին ի պատասխան, հայտնում եմ. Նախագահ Տեր-Պետրոսյանը...
12:37 30/11/2020Ղարաբաղը վարձկաններով բնակեցնելը ժամանակային ռումբ կլինի Հարավային Կովկասի համար․ National Interest«Թուրքիայի դեմոգրաֆիական խաղերը հասել են Կովկաս»
10:52 30/11/2020Տ․ Զաքարիա վարդապետ Բաղումյան. Ինձ սարսափեցնում է հատկապես մարդկանց արտագաղթելու ցանկությունըՄայր Աթոռի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը գրում է.
10:18 29/11/2020«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Խաբողի և խաբվողի հասարակության ողջ պաթոլոգիզմը«Խաբողի և խաբվողի հրեշավոր համակարգը»
19:39 28/11/2020Այս մարդիկ որևէ խնդիր լուծելու կարողություն և ռեսուրս չունեն. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ինչ խնդիր էլ որպես առաջնահերթություն առանձնացնում ես, ձևակերպում լուծման ճանապարհները, մեկ է՝ ի վերջո գալիս...
17:01 28/11/2020ՄԻԵԴ-ը 13 հայ գերիների ու ձերբակալվածների հարցով բավարարել է հայ փաստաբանների դիմումները՝ կիրառելով հրատապ միջոցՀայ գերիների հարցերով ՄԻԵԴ դիմումներ ներկայացրեծ փաստաբաններ Արտակ Զեյնալյան ու Սիրանուշ Սահակյանը տարածել են հաղորդագրություն Եվրոպական դատարանում հայ գերիների իրավունքների պաշտպանության մասին...
13:43 28/11/2020Կիմ Բալայան. Փաշինյանը ոչ միայն մեր ազգաբնակչության վրա թքած ունի, նաև զոհերիԽմբագիրներն այսօր այցելել են կառավարության շենքի դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անժամկետ հացադուլ հայտարարած ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանին, ՍԴ նախկին անդամ Կիմ Բալայանին և մյուս...
11:40 28/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ակնկալիքս է, որ պաշտպանության նախարարը հրապարակային խոսք կասի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարարը շատ է լուռ։ Եթե իր նշանակումը լիներ 5-6 ամիս առաջ, կմտածեի, որ նոր է նշանակվել՝ դեռ կխոսի, բայց այս փուլում,...
10:00 28/11/2020Արման Սաղաթելյան. Գլխավոր գործադիր սուտասանն ու մանիպուլյատորն ինձ խիստ անհրաժեշտ է գիտական աշխատությունն ամփոփելու համարՆախկին պատգամավոր, քաղաքական, հասարակական գործիչ, «Քառյակ մեդիա»-ի համահիմնադիր Արման Սաղաթելյանը գրում է.
12:01 27/11/2020Համատարած անտերությունՆոյեմբերի 10-ի կապիտուլյացիոն փաստաթղթի հանրայնացումից հետո ջարդված ենք ու դավաճանված։ Ուշքի չենք գալիս Եռաբլուրը մեծացրած նահատակների շիրիմների պատկերներից։ Անզոր չարությունից տեղ չենք գտնում՝...
11:36 27/11/2020Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն ահազանգում է միջազգային հանրությանը, որ Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը։ «Հայաստանի մարդու իրավունքների...
10:47 27/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳՆ․ Ֆրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի ՀանրապետությունըՖրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ խոսնակը, գրում է Ria-ն։ Չորեքշաբթի երեկոյան Ֆրանսիայի Սենատը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ...
15:39 26/11/2020Դատախազություն. Պատերազմի ընթացքում և հրադադարից հետո Ադրբեջանի ԶՈւ-ն բազմաթիվ հուշակոթողներ է ոչնչացրել, վնասել կամ պղծելՀայաստանի գլխավոր դատախազությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, խախտելով 1994 թվականի մայիսի 12-ին ուժի մեջ մտած եռակողմ...
10:14 26/11/2020Թուրքերին անհանգստացրել է պաշտպանական ոլորտում Հունաստանի ու ԱՄԷ-ի ստորագրած համաձայնագիրըՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսն Արաբական Միացյալ Էմիրություններում հանդիպել է թագաժառանգ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում Հունաստանն ու Արաբական Միացյալ Էմիրությունները...
14:00 25/11/2020Վիրավոր զինծառայողները վստահ են՝ պատերազմի վերջն իրենք են դնելու Շահումյանն ու Գետաշենը վերցնելով«Մեր զինվորները չէին մտածում հետագայի մասին, հնարավոր ու անհնարին ամեն ինչ անում էին, խնդիր դնում էինք, կատարում էին»։
09:00 25/11/2020Պուտին՝ Արցախի չճանաչելը Հայաստանի կողմից «էական գործոն» էր. Սասունյան2020 թ. նոյեմբերի 17-ին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը լրագրողներին տված իր պատասխաններում մի քանի կարևոր մեկնաբանություններ արեց Արցախյան պատերազմի վերջին զինադադարի վերաբերյալ, որը նա...
19:45 24/11/2020Հայ զինծառայողների խոշտանգումների ուղիղ պատասխանատուն Ադրբեջանի իշխանություններն են․ ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Այսօր Ադրբեջանի գյխավոր դատախազությունը հայտարարել է, թե բա հայկական կողմի զինծառայողների դիերի անարգանքի և գերեվարված անձանց նկատմամբ խոշտանգումների ու անմարդկային...
15:57 24/11/2020Պուտինը կրկին խոսել է Ղարաբաղի հարցը լուծելու Ռուսաստանի ջանքերի մասինՌուսաստանը զգալի ջանքեր է գործադրում՝ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորման գործընթացում միջնորդելու համար։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: «Մենք բուռն...

09:41 09/01/2014Germany: The next sick man of Europe?From the brink of incredible success, the new German coalition is on the verge of driving Germany back towards an almost inevitable economic abyss…
09:29 08/01/2014Western economies: A tale of thieves and tapers2013 was dominated by what amounts to tawdry theft.
18:28 07/01/2014Financial Times: Azerbaijan will supply Europe only with 2% of the total gas usage“For a decade, the EU has nurtured an almost absurdly ambitious plan – to pump natural gas from the Caspian Sea thousands of miles into the heart of Europe, and so reduce its heavy reliance on gas...
10:27 07/01/2014‘Egypt needs its Mandela – but not one in sight’"Only a man like the late South African leader Nelson Mandela could bring about reconciliation of the Muslim Brotherhood and the government of Egypt."
11:06 04/01/2014Snowden and bitcoin: The 2 trends that really matter in 2013Summarizing 2013, Edward Snowden and the NSA don't show up in the top 10 Google search results, which instead look suspiciously like a tabloid year-in-summary with "Harlem Shake" and "Royal Baby."
09:30 28/12/2013Christianity as life ring for EuropeAnalysts are blowing the whistle over the looming decline of European traditions and values and the rise of Islamic alternative.
19:18 27/12/2013Azerbaijan: Next hotspot after SyriaOn 11th of December 2013 in Azerbaijani town of Sumgait skirmishes took place between two religious groupings “Khawarij and Salafis”
09:26 27/12/2013As time goes by: Turkey’s role in Syria’s unfolding crisis"One cannot but state that Turkey’s Syria policy has not led to any happy conclusions and that, in contrast, Turkey’s standing at home as well as abroad has suffered tremendously."
09:20 26/12/2013Democracy vs. elections in Bangladesh and ThailandDespite their distinct and unique domestic political trajectories, Bangladesh and Thailand are today facing eerily identical threats to democracy.
09:27 25/12/2013Switzerland must appeal European Court’s verdict on the Armenian GenocideThe European Court of Human Rights issued last week a critical Armenian Genocide-related ruling in the case of Dogu Perincek vs. Switzerland.
09:48 24/12/2013US’ political nervousness in facing Iran"If the US and Europe decide to be difficult, Iran could also begin new nuclear measures which are not included in the Geneva agreement. Therefore, this issue is a dangerous game for them."
09:24 23/12/2013Who really holds the key to Britain's 'invisible handcuffs'?A total of 700,000 people were “sanctioned” by Britain's welfare system last year, leaving them with nothing to pay the bills or feed themselves.
09:40 21/12/2013US checkmate in Syrian chess game"Assad’s opposition and the regional and extra-regional governments which oppose him have all entered the scene in Syria with this mentality that the ruling system would collapse within a few months."
09:38 20/12/2013‘Time to wake up’: US will have to deal with rising powers on equal terms“The US would do well to realize it can no longer dictate its relationship with South American countries, especially with rising power Brazil.”
17:00 19/12/2013French expert: Recognition of Nagorno-Karabakh Republic is the only solution that can ensure stability in regionInterview with Adrien Gévaudan, expert in geopolitics and geo-economics, founder of analytical website IntStrat
09:58 19/12/2013Russian-Ukrainian action plan 'provides President Yanukovych and his government with breathing space' – expert"Ukraine already has quite generous gas price subsidies, so really we are talking about government being less pressurized."
10:00 18/12/2013'It’s natural for Snowden to ask asylum in Brazil since his partners are here' – expertFormer US intelligence contractor Edward Snowden has pledged to help Brazil to investigate the NSA spying activities, the country’s biggest newspaper reports.
09:33 17/12/2013P5+1 to P5+2, neither desirable nor possible“Russia and China might somehow play a role in the beginning stages of negotiations when general positions are taken, but then the roles of these countries will become less highlighted.”
09:17 16/12/2013It’s Putin vs Bandar Bush on the Syrian chessboardNeither Damascus nor Moscow needs Saudi funds to rebuild Syria; Russia, Iran and China will do the job.
09:26 14/12/2013'For once the US is saying 'No' to the Saudis'"Saudis have always felt that the US is in their pocket, but by suspending aid to Syrian opposition Washington said 'No' to the Saudis."