13:40 30/11/2020Լևոն Տեր-Պետրոսյանն անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին. ՄուսինյանՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը գրում է. «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կողմից Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան հրապարակումները մեկնաբանելու` լրագրողների հարցումներին ի պատասխան, հայտնում եմ. Նախագահ Տեր-Պետրոսյանը...
12:37 30/11/2020Ղարաբաղը վարձկաններով բնակեցնելը ժամանակային ռումբ կլինի Հարավային Կովկասի համար․ National Interest«Թուրքիայի դեմոգրաֆիական խաղերը հասել են Կովկաս»
10:52 30/11/2020Տ․ Զաքարիա վարդապետ Բաղումյան. Ինձ սարսափեցնում է հատկապես մարդկանց արտագաղթելու ցանկությունըՄայր Աթոռի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը գրում է.
10:18 29/11/2020«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Խաբողի և խաբվողի հասարակության ողջ պաթոլոգիզմը«Խաբողի և խաբվողի հրեշավոր համակարգը»
19:39 28/11/2020Այս մարդիկ որևէ խնդիր լուծելու կարողություն և ռեսուրս չունեն. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ինչ խնդիր էլ որպես առաջնահերթություն առանձնացնում ես, ձևակերպում լուծման ճանապարհները, մեկ է՝ ի վերջո գալիս...
17:01 28/11/2020ՄԻԵԴ-ը 13 հայ գերիների ու ձերբակալվածների հարցով բավարարել է հայ փաստաբանների դիմումները՝ կիրառելով հրատապ միջոցՀայ գերիների հարցերով ՄԻԵԴ դիմումներ ներկայացրեծ փաստաբաններ Արտակ Զեյնալյան ու Սիրանուշ Սահակյանը տարածել են հաղորդագրություն Եվրոպական դատարանում հայ գերիների իրավունքների պաշտպանության մասին...
13:43 28/11/2020Կիմ Բալայան. Փաշինյանը ոչ միայն մեր ազգաբնակչության վրա թքած ունի, նաև զոհերիԽմբագիրներն այսօր այցելել են կառավարության շենքի դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անժամկետ հացադուլ հայտարարած ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանին, ՍԴ նախկին անդամ Կիմ Բալայանին և մյուս...
11:40 28/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ակնկալիքս է, որ պաշտպանության նախարարը հրապարակային խոսք կասի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարարը շատ է լուռ։ Եթե իր նշանակումը լիներ 5-6 ամիս առաջ, կմտածեի, որ նոր է նշանակվել՝ դեռ կխոսի, բայց այս փուլում,...
10:00 28/11/2020Արման Սաղաթելյան. Գլխավոր գործադիր սուտասանն ու մանիպուլյատորն ինձ խիստ անհրաժեշտ է գիտական աշխատությունն ամփոփելու համարՆախկին պատգամավոր, քաղաքական, հասարակական գործիչ, «Քառյակ մեդիա»-ի համահիմնադիր Արման Սաղաթելյանը գրում է.
12:01 27/11/2020Համատարած անտերությունՆոյեմբերի 10-ի կապիտուլյացիոն փաստաթղթի հանրայնացումից հետո ջարդված ենք ու դավաճանված։ Ուշքի չենք գալիս Եռաբլուրը մեծացրած նահատակների շիրիմների պատկերներից։ Անզոր չարությունից տեղ չենք գտնում՝...
11:36 27/11/2020Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն ահազանգում է միջազգային հանրությանը, որ Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը։ «Հայաստանի մարդու իրավունքների...
10:47 27/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳՆ․ Ֆրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի ՀանրապետությունըՖրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ խոսնակը, գրում է Ria-ն։ Չորեքշաբթի երեկոյան Ֆրանսիայի Սենատը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ...
15:39 26/11/2020Դատախազություն. Պատերազմի ընթացքում և հրադադարից հետո Ադրբեջանի ԶՈւ-ն բազմաթիվ հուշակոթողներ է ոչնչացրել, վնասել կամ պղծելՀայաստանի գլխավոր դատախազությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, խախտելով 1994 թվականի մայիսի 12-ին ուժի մեջ մտած եռակողմ...
10:14 26/11/2020Թուրքերին անհանգստացրել է պաշտպանական ոլորտում Հունաստանի ու ԱՄԷ-ի ստորագրած համաձայնագիրըՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսն Արաբական Միացյալ Էմիրություններում հանդիպել է թագաժառանգ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում Հունաստանն ու Արաբական Միացյալ Էմիրությունները...
14:00 25/11/2020Վիրավոր զինծառայողները վստահ են՝ պատերազմի վերջն իրենք են դնելու Շահումյանն ու Գետաշենը վերցնելով«Մեր զինվորները չէին մտածում հետագայի մասին, հնարավոր ու անհնարին ամեն ինչ անում էին, խնդիր դնում էինք, կատարում էին»։
09:00 25/11/2020Պուտին՝ Արցախի չճանաչելը Հայաստանի կողմից «էական գործոն» էր. Սասունյան2020 թ. նոյեմբերի 17-ին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը լրագրողներին տված իր պատասխաններում մի քանի կարևոր մեկնաբանություններ արեց Արցախյան պատերազմի վերջին զինադադարի վերաբերյալ, որը նա...
19:45 24/11/2020Հայ զինծառայողների խոշտանգումների ուղիղ պատասխանատուն Ադրբեջանի իշխանություններն են․ ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Այսօր Ադրբեջանի գյխավոր դատախազությունը հայտարարել է, թե բա հայկական կողմի զինծառայողների դիերի անարգանքի և գերեվարված անձանց նկատմամբ խոշտանգումների ու անմարդկային...
15:57 24/11/2020Պուտինը կրկին խոսել է Ղարաբաղի հարցը լուծելու Ռուսաստանի ջանքերի մասինՌուսաստանը զգալի ջանքեր է գործադրում՝ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորման գործընթացում միջնորդելու համար։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: «Մենք բուռն...

13:37 08/04/2016Военный эксперт: Если армянские войска выйдут на левобережье Куры и перережут газопровод, Ильхаму Алиеву придется в срочном порядке капитулироватьАзербайджанская армия применила огнеметы ТОС-1, но это не дало результатов, потому что даже самое эффективное оружие требует умелого обращения и слаженных действий всех родов войск, пишет он.
14:29 07/04/2016Эксперт назвал цели распространения Азербайджаном дезинформации о стрельбе на госгранице с Арменией – «нахичеванском фронте»По словам Т. Абрамяна, распространяя ложную информацию, Азербайджан также готовит почву, чтобы в случае необходимости прибегнуть к активности и в данном направлении.
12:39 07/04/2016Российский исламовед: Несмотря на техническое и численное превосходство азербайджанцев, в качестве солдат выигрывают армянеА по словам Арешева, «особую тревогу» вызывают сведения об участии на первом этапе азербайджанского наступления иностранных наёмников.
17:50 06/04/2016Азербайджанский политик: Баку вновь проиграл войну – уничтоженных военных хоронят полутайно, власти боятся скопления массО времени и месте похорон заранее не объявляется. По его словам, они проходят под контролем спецслужб.
11:00 06/04/2016Читатели российских СМИ возложили ответственность за эскалацию конфликта в Нагорном Карабахе на Азербайджан и ТурциюСМИ предложили своим читателям принять участие в опросе не тему «на ком лежит ответственность за начало вспышки насилия».
12:57 05/04/2016SIPRI: За 10 лет расходы на вооружения в Азербайджане выросли на 160%, но в 2016 году их придется сокращать из-за экономического кризисаПодчеркивается, что Азербайджан сильно зависит от продажи углеводородов и, поэтому расходы на оборону в 2016 год сократятся.
12:29 05/04/2016Эксперт назвал цели активизации ВС Азербайджана в тавушском направлении армяно-азербайджанской границыАктивизация Вооруженных сил Азербайджана в направлении приграничной Тавушской области Армении может преследовать, по меньшей мере, 4 цели.
18:40 04/04/2016Парламент Армении: Террористическая политика Азербайджана – серьезная угроза для всей региональной безопасностиАзербайджанский тоталитарный режим, одержимый стремлением любой ценой сохранить свою власть, пытается отвлечь от внутренних проблем внимание своей и международной общественности...
13:52 04/04/2016Российский эксперт: Посол Азербайджана в России признался, что инициатором эскалации в Карабахе является БакуЭггерт подчеркивает, что в Баку решились на военную агрессию из-за того, что случилось с Крымом: если такое могло произойти между Россией и Украиной, то уж Азербайджану, «сам бог велел».
13:19 04/04/2016Эксперт: Полученные армянскими ВС позиционные преимущества позволили нанести удары по узлам снабжения ВС АзербайджанаПресс-секретарь министра обороны РА уже сообщил, что ликвидированы целые азербайджанские подразделения, перебрасываемые на передовую.
11:23 04/04/2016Российский эксперт: Хоть армия Азербайджана оснащена современным вооружением и техникой, национальное самосознание и спайка у армян сильнееУ Азербайджана, ввиду сложной экономической ситуации из-за падающей цены на нефть, на войну просто нет денег, заявил в свою очередь Анатолий Цыганок.
15:55 02/04/2016STRATFOR 2016: Азербайджан пойдет на военную эскалацию с целью скрыть экономические трудностиТем не менее, согласно STRATFOR, широкомасштабные военные действия вряд ли начнутся.
11:58 02/04/2016Азербайджанские СМИ сообщают о тяжелой ситуации в Тертерском районеМежду тем, на азербайджаноязычных интернет-форумах и в соцсетях пользователи сообщают о панике в обществе и об эвакуации населения Тертерского района Азербайджана.
14:40 01/04/2016Арис Казинян: После убийства русского генерала Павла Цицианова в Баку из Еревана начался новый, подогреваемый сардаром исход армянОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
11:23 01/04/2016СМИ: В Азербайджане против известного писателя-прозаика Акрама Айлисли фабрикуют уголовное делоАйлисли считает, что, задержав его, власти ставили цель предотвратить участие на венецианском литературном фестивале.
17:11 31/03/2016Российские эксперты: Террористы из «Исламского государства» перебрасываются на Северный Кавказ через АзербайджанПодчеркивается, что террористы из ИГ прибывают в Азербайджан и Грузию, совершают там преступления, формируют отряды, а потом перемещаются в российские горные республики.
13:46 31/03/2016Эксперт: Алиев освободил 16 политзаключенных, ради фото с Бараком Обамой, чего так и не добилсяКроме того, азербайджанские эксперты заявили, что в стране высока угроза новой девальвации национальной валюты.
20:33 30/03/2016Эксперт: Вашингтон желал бы использовать визит президента Армении Сержа Саргсяна в США для организации встречи с АлиевымПри этом он отметил, что намерение США организовать встречу президентов Армении и Азербайджана в лучшем случае останется лишь на уровне желания.
14:55 30/03/2016Эксперт: Армяне за рубежом с успехом противостоят деятельности нанятых Турцией и Азербайджаном лоббистских организацийОн подчеркнул, что лучше развивать собственные лоббистские усилия, чем недооценивать действия других.
15:49 29/03/2016Азербайджанские СМИ нашли связь между увольнением высокопоставленного чиновника Минобороны и визитом Рогозина в БакуАзербайджанский сайт «Хаккин.аз» пишет, что Ягуб Ахадов, возможно, пытался каким-то образом по коррупционным схемам «нажиться» на оружейных контрактах с Россией.