17:25 14/11/2020Աբրահամ Գասպարյան. Ընկրկել չկա, կանգնել չկաՀաղորդավար, քաղաքագետ Աբրահամ Գասպարյանը գրում է. «Արդեն պատրաստ է ՀՀ վարչապետին ուղղված դիմում բողոքը, որի մասին խոսում էի երեկվա իմ եթերում: Սույնով հայտնում ենք մեր հստակ բացասական կեցվածքը՝ ոչ...
11:33 14/11/2020Ղազինյան. Այս պետական դավաճանության մեջ ինքնախոստովանական ցուցմունքի հեղինակը Հայաստանի վարչապետն է«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. ««Պատերազմը կանգնեցնելու բոլոր հնարավոր սցենարներում Շուշին պետք է հանձնվեր առանց մարտի»: Այս պետական դավաճանության մեջ...
09:35 14/11/2020Սերգեյ Համբարձումյանը՝ Փաշինյանին. Ահա պատերազմը սկսելու պատճառըՌուսաստանցի ձեռնարկատեր, բարեգործ, «Մոնարխ» ընկերությունների խմբի գործադիր տնօրեն, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր Սերգեյ Համբարձումյանը բաց նամակ է հրապարակել՝ ուղղված Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ...
20:58 13/11/2020Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, խնդրում եմ՝ վարչապետի ներքաղաքական թատրոնի մեջ չմտնեք. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, տղերք, դուք ամենից լավ գիտեք, թե այս պատերազմը կանխելու առաջին միջնորդությունը երբ եղավ։ ՌԴ ԱԳ...
15:50 13/11/2020Հայերի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ռազմական հանցագործությունները չպետք է անպատիժ մնան․ Modern DiplomacyԱրևմուտքը պետք է բռնապետերին տեղյակ պահի, որ իրենց ռազմական հանցագործությունները և ցեղասպան ամբիցիաները անպատիժ չեն մնա։
15:44 13/11/2020«Ռուսական կայսրության» հերթական թուլացումը կարող է ճակատագրական լինել մեզ համար. Պետրոսյան«Ընդամենը պատմական վավերագրում, Ավելի քան երկդարյա ռուս-թյուրքական հակամարտությունն ու մրցակցությունը կովկասյան ճակատում(այլ ճակատներ էլ են եղել ու կան) այնքան է սեղմվել, որ հասել է ուղիղ ՀՀ...
09:07 13/11/2020Ցեղասպանության այս քաղաքականությունն ուղեկցվել է էթնիկ հայերի նկատմամբ խորքային ատելությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ադրբեջանի զինված ուժերն Արցախում կատարել են պատերազմական հանցագործություններ։ Նրանք կատարել են մարդկության դեմ ուղղված...
23:24 12/11/2020Ադրբեջանը դիտավորյալ հարձակումների է ենթարկել երեխաների համար նախատեսված շինությունները. Արցախի ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակել է երեխաների իրավունքների խախտման վերաբերյալ արտահերթ զեկույց
18:19 12/11/2020Գնում է մեծ մրցակցություն, որտեղ մենք ունենք սահմանափակ ռեսուրսներ ազդելու համար․ Ս․ ԴանիելյանՀայաստանի քաղաքական դերակատարներն այդպես էլ քաղաքական մտածողություն ձեռք չբերեցին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը: «Սխալ դրված խնդիրն ու սխալ կարգախոսը տանում է...
12:46 12/11/2020«Պատրաստ ենք Հադրութում անգամ վրաններում ապրել, միայն թե մեզ տվեք»Արցախի Հադրութի շրջանի բնակավայրերի կանայք եռակողմ հայտարարությամբ իրենց շրջանը ադրբեջանցուն հանձնելը խայտառակություն են համարում։ Հայաստանի տարբեր վայրեր տեղափոխված մի քանի տասնյակ կանայք, որոնց...
13:32 11/11/2020Պեսկով. Խաղաղապահների գործառույթները, ներառյալ մշակութային և կրոնական օբյեկտների պաշտպանությունը, պետք է հստակեցվենՌուսաստանի խաղաղապահների գործառույթները Լեռնային Ղարաբաղում, ներառյալ նրանց մշակութային և կրոնական օբյեկտների պաշտպանության հարցը, դեռ պետք է պարզվեն։ Այս մասին այսօր լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի...
10:05 11/11/2020Մենք խորապես հիասթափված ենք, որ ԱՄՆ-ն չկարողացավ արդյունավետ դեր խաղալ. ԱՄՆ կոնգրեսականներԱՄՆ կոնգրեսի Հայկական հանձնախմբի կոնգրեսականներ, այդ թվում՝ Ֆրանկ Փալոունը, Գուս Բիլիրակիսը, Ադամ Շիֆը և Ջեքի Սփեյերը Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղության գործարքի վերաբերյալ հետևյալ հայտարարությունն են...
20:56 10/11/2020Պետք է Վարդենիսից անցնենք Քարվաճառ ու Գորիսից Լաչին, որ պահենք Լաչինն ու Քարվաճառը. Գոռ Ղազարյան«Հայե՛ր, էն 2 կարմիր գույնովները Լաչինն ու Քարվաճառն են։ Դա կարանք պահենք։ Ուղղակի պետք է կազմակերպվենք, Վարդենիսից անցնենք Քարվաճառ ու Գորիսից Լաչին։ Ու դուրս չգանք։ Ինչպես Նժդեհը ժամանակին էնքան...
12:46 10/11/2020Գոհար Մելոյան. Մենք էլ Լավրովյան պլանին էինք հակառակվումՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Մինչև սեպտեմբերի 27-ը բանակցային սեղանին դրված Լավրովյան պլանը շատ ավելի շահեկան պայմաններ էր նախատեսում Հայաստանի և Արցախի համար, քան......
16:05 09/11/2020Արցախում նեոօսմանյան ռևիզիոնիզմի պարտության դեպքում ստիպված չենք լինի զենքի սպառնալիքով դիմակայել դրան․ հույն պատմաբանՀույն պատմաբան, բալկանների հետազոտող Մարիոս Մաթիոս-Ժոզեֆիդիսը հոդված է հրապարակել Greek City Times-ում՝ «Թույլ մի տվեք, որ Արցախը դառնա Կովկասի Կրաինան» վերնագրով։ 1995թ․-ի օգոստոս և տեղի է ունենում...
12:22 09/11/2020ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն հրաժարվել է հղում անել Ղարաբաղի հարցով նախկին բանաձևերինՕրերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ հայտարարությունը չի համաձայնեցվել ՄԱԿ ԱԽ անդամներից մեկի «վետո»-ի պատճառով։
10:16 08/11/2020Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Նոյեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը փոփոխական ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:...
12:32 06/11/2020Հնարավոր է, որ ոչ թուրքական շուկայից ապրանք ներկրելով տնտեսվարողն ունենա ավելի մեծ շահույթ. նախարար«Այն կազմակերպությունները, որոնք իրենց արտադրությունը կազմակերպելու համար որոշ չափով օգտագործում են նաև թուրքական ծագման ապրանքներ, հնարավորություն կունենան ավելի երկար շարունակել ներկրել դրանք»,-...
00:20 06/11/2020ՀՀ ՄԻՊ արտահերթ զեկույցը՝ Դավիթ Բեկ և Ագարակ գյուղերի հարձակումների վերաբերյալՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ️Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ և Ագարակ գյուղերի խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի հարձակումների վերաբերյալ արտահերթ զեկույց է հրապարակել:...

11:45 15/03/2016Азербайджанские СМИ ищут заказчиков «слива» о министре финансов Самире Шарифове среди внешних силОтметим, что ранее Юрий Швец заявил, что по информации источников в Службе внешней разведки Российской Федерации, министр финансов Азербайджана Самир Шарифов являлся тройным агентом.
20:17 14/03/2016Арис Казинян: Более 350 тыс. армян было депортировано вглубь Персии из разных регионов страны по приказу Аббаса IОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
13:36 14/03/2016Еще один отчаявшийся гражданин Азербайджана выразил готовность перейти с семьей на территорию Нагорно-Карабахской РеспубликиОтметим, что ранее неоднократно сообщалось об азербайджанских мирных жителях, которые переходили или пытались перейти армяно-азербайджанскую границу и сдаться Армении или НКР.
13:08 14/03/2016Гагик Суренян: Температура воздуха в Армении понизится на 10-12 градусовКак сообщил Суренян, с 15 марта днем температура воздуха не превысит 10 градусов.
16:50 12/03/2016Адвокат Надежды Савченко грозит подать в суд на российских пранкеров Лексуса и Вована за розыгрыш украинской летчицы«Я думаю, всем этим перечисленным Ваша деятельность не ограничится, и хотел бы видеть Вас в нашем обновленном правительстве», – говорилось в «письме Порошенко».
14:30 11/03/2016Арис Казинян: Увидев ухоженные земли армян, Аббас I стал вынашивать планы по использованию армянского ресурса в деле экономического развития страныОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
11:43 10/03/2016«Азадлыг»: Экс-глава МНБ Азербайджана Эльдар Махмудов передавал за границу сведения и фактыВласти Азербайджана опасаются, что в случае ареста Эльдара Махмудова могут быть опубликованы некие сведения.
15:31 09/03/2016«Война» за кресло премьер-министра Азербайджана: скоро кулуарная борьба примет открытую формуВопрос Зии Мамедова ясен: министр транспорта уже потерял доверие, и Ильхам Алиев начал наказывать его «по частям».
11:38 09/03/2016Азербайджан замораживает цены на нефть на фоне «свободного падения» банковского сектораАзербайджанская национальная валюта, в свою очередь, продолжает снижение, перевалив за отметку 1,6 манат за американский доллар.
17:09 08/03/2016Арис Казинян: Переселение исповедовавших шиизм племен из Ирака в Ереван в 16 веке ориентировалось на усиление шиитского элемента в регионеОтличительной чертой времени стало формирование османской историографии, которая описывала и объясняла те или иные события и явления в контексте официальной политики.
12:25 08/03/2016Times of Malta: На Мальте вскоре после учреждения были ликвидированы компании азербайджанского магната – «коллеги» Ильхама АлиеваНапоминается, что согласно международной антикоррупционной организации «Transparency International», Азербайджан является одной из самых коррумпированных стран в мире.
12:28 07/03/2016Арис Казинян: В разные исторические эпохи в Араратской стране зарождались и гибли армянские царства, а армянский элемент здесь доминировал всегдаКнига Казиняна «Ереван: с крестом или на кресте» рассказывает об общественно-политической истории Еревана и ереванской местности с периода провозглашения христианства по начало XIX в.
11:31 05/03/2016Экспорт армянофобии: азербайджанский кикбоксер открыл в Лондоне клуб, куда «вход армянам запрещен»А согласно азербайджанской оппозиционной газете «Мусават», армянофобия в Азербайджане превратилась в общегосударственное занятие.
15:54 04/03/2016Посол Армении в Италии посоветовал коллеге из Азербайджана ознакомиться с фактами о карабахском конфликте из объективных источников«История – не одеяло, которое можно стянуть с одной стороны на другую в зависимости от необходимости смены режима», – отмечает С. Казарян
11:15 04/03/2016The Wealth Report: На фоне падения цен на нефть и экономического кризиса в Азербайджане растет число сверхбогатых людейВ мире стремительно сокращается число состоятельных людей, говорится в отчете «The Wealth Report».
20:55 03/03/2016Арис Казинян: Тимур для развития ремесел и торговли в своей империи вывез из Армении тысячи армянОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: с крестом или на кресте».
14:57 03/03/2016Правительство утвердило проект нового Избирательного кодекса Армении«В проекте учтены замечания и предложения, представленные Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ по итогам двух последних выборов в республике».
12:00 03/03/2016Российские СМИ: Рогозин вылетел в Баку, потому что Азербайджан не может расплатиться по оружейным контрактамОсновные проблемы России и Азербайджана в области ВТС связаны с реализацией оружейных контрактов, заключенных несколько лет назад. Главная трудность - отсутствие денег у Азербайджана.
16:01 02/03/2016Российские СМИ: Депутат Госдумы РФ Дмитрий Савельев – провокатор и агент АзербайджанаВ преддверии «нового похода Дмитрия Савельева за депутатским мандатом» сайт решил проанализировать его четырёхлетнюю деятельность в статусе федерального парламентария.
11:49 01/03/2016Основная характерная черта погромов армян в Азербайджане – преступления были поддержаны государствомОчередная годовщина сумгаитских погромов 1988 года исполнилась 26 февраля. В этот день началась резня армян в Азербайджане, которая впоследствии продолжилась в Кировабаде и в Баку.