17:25 14/11/2020Աբրահամ Գասպարյան. Ընկրկել չկա, կանգնել չկաՀաղորդավար, քաղաքագետ Աբրահամ Գասպարյանը գրում է. «Արդեն պատրաստ է ՀՀ վարչապետին ուղղված դիմում բողոքը, որի մասին խոսում էի երեկվա իմ եթերում: Սույնով հայտնում ենք մեր հստակ բացասական կեցվածքը՝ ոչ...
11:33 14/11/2020Ղազինյան. Այս պետական դավաճանության մեջ ինքնախոստովանական ցուցմունքի հեղինակը Հայաստանի վարչապետն է«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. ««Պատերազմը կանգնեցնելու բոլոր հնարավոր սցենարներում Շուշին պետք է հանձնվեր առանց մարտի»: Այս պետական դավաճանության մեջ...
09:35 14/11/2020Սերգեյ Համբարձումյանը՝ Փաշինյանին. Ահա պատերազմը սկսելու պատճառըՌուսաստանցի ձեռնարկատեր, բարեգործ, «Մոնարխ» ընկերությունների խմբի գործադիր տնօրեն, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր Սերգեյ Համբարձումյանը բաց նամակ է հրապարակել՝ ուղղված Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ...
20:58 13/11/2020Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, խնդրում եմ՝ վարչապետի ներքաղաքական թատրոնի մեջ չմտնեք. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, տղերք, դուք ամենից լավ գիտեք, թե այս պատերազմը կանխելու առաջին միջնորդությունը երբ եղավ։ ՌԴ ԱԳ...
15:50 13/11/2020Հայերի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ռազմական հանցագործությունները չպետք է անպատիժ մնան․ Modern DiplomacyԱրևմուտքը պետք է բռնապետերին տեղյակ պահի, որ իրենց ռազմական հանցագործությունները և ցեղասպան ամբիցիաները անպատիժ չեն մնա։
15:44 13/11/2020«Ռուսական կայսրության» հերթական թուլացումը կարող է ճակատագրական լինել մեզ համար. Պետրոսյան«Ընդամենը պատմական վավերագրում, Ավելի քան երկդարյա ռուս-թյուրքական հակամարտությունն ու մրցակցությունը կովկասյան ճակատում(այլ ճակատներ էլ են եղել ու կան) այնքան է սեղմվել, որ հասել է ուղիղ ՀՀ...
09:07 13/11/2020Ցեղասպանության այս քաղաքականությունն ուղեկցվել է էթնիկ հայերի նկատմամբ խորքային ատելությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ադրբեջանի զինված ուժերն Արցախում կատարել են պատերազմական հանցագործություններ։ Նրանք կատարել են մարդկության դեմ ուղղված...
23:24 12/11/2020Ադրբեջանը դիտավորյալ հարձակումների է ենթարկել երեխաների համար նախատեսված շինությունները. Արցախի ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակել է երեխաների իրավունքների խախտման վերաբերյալ արտահերթ զեկույց
18:19 12/11/2020Գնում է մեծ մրցակցություն, որտեղ մենք ունենք սահմանափակ ռեսուրսներ ազդելու համար․ Ս․ ԴանիելյանՀայաստանի քաղաքական դերակատարներն այդպես էլ քաղաքական մտածողություն ձեռք չբերեցին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը: «Սխալ դրված խնդիրն ու սխալ կարգախոսը տանում է...
12:46 12/11/2020«Պատրաստ ենք Հադրութում անգամ վրաններում ապրել, միայն թե մեզ տվեք»Արցախի Հադրութի շրջանի բնակավայրերի կանայք եռակողմ հայտարարությամբ իրենց շրջանը ադրբեջանցուն հանձնելը խայտառակություն են համարում։ Հայաստանի տարբեր վայրեր տեղափոխված մի քանի տասնյակ կանայք, որոնց...
13:32 11/11/2020Պեսկով. Խաղաղապահների գործառույթները, ներառյալ մշակութային և կրոնական օբյեկտների պաշտպանությունը, պետք է հստակեցվենՌուսաստանի խաղաղապահների գործառույթները Լեռնային Ղարաբաղում, ներառյալ նրանց մշակութային և կրոնական օբյեկտների պաշտպանության հարցը, դեռ պետք է պարզվեն։ Այս մասին այսօր լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի...
10:05 11/11/2020Մենք խորապես հիասթափված ենք, որ ԱՄՆ-ն չկարողացավ արդյունավետ դեր խաղալ. ԱՄՆ կոնգրեսականներԱՄՆ կոնգրեսի Հայկական հանձնախմբի կոնգրեսականներ, այդ թվում՝ Ֆրանկ Փալոունը, Գուս Բիլիրակիսը, Ադամ Շիֆը և Ջեքի Սփեյերը Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղության գործարքի վերաբերյալ հետևյալ հայտարարությունն են...
20:56 10/11/2020Պետք է Վարդենիսից անցնենք Քարվաճառ ու Գորիսից Լաչին, որ պահենք Լաչինն ու Քարվաճառը. Գոռ Ղազարյան«Հայե՛ր, էն 2 կարմիր գույնովները Լաչինն ու Քարվաճառն են։ Դա կարանք պահենք։ Ուղղակի պետք է կազմակերպվենք, Վարդենիսից անցնենք Քարվաճառ ու Գորիսից Լաչին։ Ու դուրս չգանք։ Ինչպես Նժդեհը ժամանակին էնքան...
12:46 10/11/2020Գոհար Մելոյան. Մենք էլ Լավրովյան պլանին էինք հակառակվումՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Մինչև սեպտեմբերի 27-ը բանակցային սեղանին դրված Լավրովյան պլանը շատ ավելի շահեկան պայմաններ էր նախատեսում Հայաստանի և Արցախի համար, քան......
16:05 09/11/2020Արցախում նեոօսմանյան ռևիզիոնիզմի պարտության դեպքում ստիպված չենք լինի զենքի սպառնալիքով դիմակայել դրան․ հույն պատմաբանՀույն պատմաբան, բալկանների հետազոտող Մարիոս Մաթիոս-Ժոզեֆիդիսը հոդված է հրապարակել Greek City Times-ում՝ «Թույլ մի տվեք, որ Արցախը դառնա Կովկասի Կրաինան» վերնագրով։ 1995թ․-ի օգոստոս և տեղի է ունենում...
12:22 09/11/2020ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն հրաժարվել է հղում անել Ղարաբաղի հարցով նախկին բանաձևերինՕրերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ հայտարարությունը չի համաձայնեցվել ՄԱԿ ԱԽ անդամներից մեկի «վետո»-ի պատճառով։
10:16 08/11/2020Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Նոյեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը փոփոխական ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:...
12:32 06/11/2020Հնարավոր է, որ ոչ թուրքական շուկայից ապրանք ներկրելով տնտեսվարողն ունենա ավելի մեծ շահույթ. նախարար«Այն կազմակերպությունները, որոնք իրենց արտադրությունը կազմակերպելու համար որոշ չափով օգտագործում են նաև թուրքական ծագման ապրանքներ, հնարավորություն կունենան ավելի երկար շարունակել ներկրել դրանք»,-...
00:20 06/11/2020ՀՀ ՄԻՊ արտահերթ զեկույցը՝ Դավիթ Բեկ և Ագարակ գյուղերի հարձակումների վերաբերյալՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ️Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ և Ագարակ գյուղերի խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի հարձակումների վերաբերյալ արտահերթ զեկույց է հրապարակել:...

09:16 26/11/2013Russia will likely benefit from US-Iran deal"Russian interests and views on Syria objectively coincide with those of Iran and its allies. But, of course, it does not mean that Russia will side with the “Shia” community everywhere."
09:32 25/11/2013‘Snowden ads campaign reflects sentiment of many people’“While this bus ad campaign is launching in DC so that those in Congress and in the White House, and elsewhere will be able to see this very clearly, we expect to extend it and expand it."
09:16 23/11/2013Americans ‘have made up a new Islam’“The US government is trying to destroy the Muslim world from the inside by creating a so-called “American Islam” that leaves just the shell of the religion.”
18:16 22/11/2013Correspondent of ‘‘The Independent’’ not allowed to Baku to cover Baku World Challenge car raceThe correspondent of the British “The Independent” magazine was supposed to leave for Azerbaijan for covering the Baku World Challenge car race.
09:23 22/11/2013More difficult job this time around“In my opinion, the Zionist regime is the first to oppose any agreement with Iran. I witnessed first-hand how this regime went to any length to prevent the progress of negotiations.”
14:50 21/11/2013Tigran Balayan: By efforts of Armenia article on inadmissibility of extension of xenophobia was included in OSCE declarationParticipants called on governments to improve national laws and bring them in line with OSCE commitments and refrain from criminalizing journalistic activity, including imprisonment of journalists.
09:11 21/11/2013Drone attacks ‘create more enemies with every innocent person killed’“Drones are terrorist tools that impose terror on the people that they are fired against,” said Leah Bolger, president of Veterans for Peace.
09:03 20/11/2013Beirut bombings are ‘a clear message by Saudi Arabia’"The blasts near the Iranian embassy in Beirut are a clear message by Saudi Arabia to Iran, as by targeting Iran it wants to spread chaos and war also inside Lebanon," says Kevork Elmassian.
09:15 19/11/2013Common interests, victim of US-Iran hostility"The problem is there is no circumstance in which Assad can stay without there being a civil war, because the country has turned against him.”
09:18 18/11/2013Iran-US reconciliation, a global achievement“What everybody desires is that no harsh political statement be made against each other. Meanwhile, some propose contradictory conditions which are not to anyone’s benefit."
09:15 16/11/2013Loss of momentum if no agreement in Geneva-3“The French were quite public about their disagreement, and up until they arrived on the scene, it seemed as though the talks were going well.”
09:16 15/11/2013Iran’s big step“The agreement which was reached between Iran and the IAEA was partly a success for the IAEA and it achieved some of its demands.”
09:26 14/11/2013France playing ‘cool guy’ for Saudis in Iran talks“It seems that Paris has played a major role in creating an obstacle for having a concrete agreement.”
09:20 13/11/2013Tehran expects united voice from P5+1“The fact is that we had predicted that the P5+1 countries do not have one single opinion and that each one of them has its own different sensitivities with regard to Iran’s nuclear issue.”
09:14 12/11/2013US, France playing good cop-bad cop in Iran talks“The position of the French, I think, is to say things that the Americans don’t want to say at the moment.”
09:25 11/11/2013Nuclear issue will not resolve all differences“Iran I think has to ask itself does it want to come back into the world, and if it does, then it will have to moderate these elements. It’s not impossible.”
09:19 09/11/2013‘I tolerated domestic pressures so that negotiations would succeed’“Netanyahu’s last visit to the US was, in fact, the first trip during which he did not leave the US after registering another new sanction against Iran.”
19:06 08/11/2013Research: Most intolerant people towards ‘‘foreigners’’ in South Caucasus live in AzerbaijanFrom three South Caucasian countries the least people that think that the presence of people from other ethnic groups is a cause of insecurity are in Armenia.
09:11 08/11/2013Al-Saud’s tied hands in Syrian puzzle“In his visit to Saudi Arabia, John Kerry attempted to explain to them that the US and Saudi Arabia have common strategic objectives but different tactics with regard to the issue of Syria.”
22:39 07/11/2013Jamil Hasanly: Elkhan Suleymanov bribed European MPs, but European Parliament grounds on critical report of ODIHRPresidential elections on October 9 were held with open and gross violations in Azerbaijan. At the same time, Elkhan Suleymanov, the head of the Azerbaijani delegation to PA "EuroNest" offered MEPs...