12:58 23/07/2020Կորոնավիրուսային պայմաններում գուցե չարժեր այդ փոփոխութունն արվեր. Կրթության փորձագետ«Մենք սպասում էինք այսպիսի դժգոհությունների, բայց, այնուամենայնիվ, առաջնահերթությունը տվել ենք մասնագիտական կողմնորոշման»,- առցանց քննարկմանն ասաց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի փոխտնօրեն Կարո...
12:49 23/07/2020Հրադադարի պահպանման մոնիթորինգի համակարգը խիստ սահմանափակ է. վարչապետ«Բանակը եղել և մնում է համազգային հպարտության աղբյուր և Տավուշում հաստատվեց այդ կարգավիճակը»,-հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը և նկատեց, որ Հայաստանի հասարակությունն այս ընթացքում ցույց տվեց միահամուռ...
09:57 23/07/2020Քաղաքագետ. Հայ-ադրբեջանական «բանաձևային» պատերազմը ԱՄՆ Կոնգրեսում հասնում է իր բարձրակետինՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը տեղեկացնում է՝ Հայ-ադրբեջանական «բանաձևային» պատերազմը ԱՄՆ Կոնգրեսում հասնում է իր բարձրակետին։ Նա մանրամասնում է, քանի հայ-ադրբեջանական սահմանին հայկական բանակը ամրապնդում...
16:18 22/07/2020Յուրաքանչյուրիս՝ իր հիվանդասենյակըԷս տեմպերով որ գնանք՝ շուտով Հայաստանը կդառնա հոգեբուժարան բաց երկնքի տակ։ Ամենասառնասիրտ մարդն անգամ ինչ-որ պահի կարող է կորցնել իր հոգեկան հավասարակշռությունը։ Փորձենք տեղավորվել...
12:15 22/07/2020Արտաքին թշնամուն «հաղթելուց» հետո Ալիևը կռիվ է տալիս ներքին թշնամու դեմՆախօրեի երեկոյան հայկական «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ թշնամու հատուկ նշանակության ստորաբաժանումը ձեռնարկել էր հերթական հարձակումը, հայկական ԶՈւ ստորաբաժանումը հետ է մղել հակառակորդի գրոհը` պատճառելով...
09:14 22/07/2020Սասունյան. Թուրք մտավորականները հեռուստածրագրում ճանաչում են Հայոց ցեղասպանությունը (մաս 2)Անցյալ շաբաթ ես գրառել էի ծավալուն տեսանյութի առաջին մասը, որում երկու թուրք մտավորականները հանդես են գալիս Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օգտին Թուրքիայի Հանրապետության կողմից: Քննարկումը տեղի է...
16:01 21/07/2020Որոշ մասնագետների կարծիքով Սևանը մեռնող լիճ է.Վահագն Վարագյան«Երբ 11 ամսվա ընթացքում լճում հանգստացողներ չկան, մեր ուշադրությունից դուրս են նրա խնդիրները, իսկ այն երեք ամիսներին, երբ հանգստացողներ են լինում և Սևանը կանաչում է, մենք սկսում ենք բոլորով խոսել այդ...
12:31 21/07/2020Զոհրաբ Մնացականյանը՝ «France 24»-ի եթերում․ Տեղի ունեցածը Ադրբեջանում ռազմատենչ և ատելության հռետորաբանության դրսևորում էրԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հարցազրույց է տվել «France 24» լրատվամիջոցին, որը ներկայացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։ Հարց.
11:02 21/07/2020ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է անում Հայաստանին և Ադրբեջանին «ցուցաբերել առավելագույն զսպվածություն»ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը խորապես անհանգստացած է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև աճող լարվածությամբ և կողմերին կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել: Այս մասին հայտարարել է ՄԱԿ-ի խոսնակ...
11:00 21/07/2020Իսրայելը պետք է վերանայի իր հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ. Jerusalem PostԱդրբեջանը, որը Թուրքիայի մերձավոր դաշնակիցն է և նրա հետ Հայոց ցեղասպանության ժխտողը, ակտիվորեն ձգտել է ոչնչացնել տարածաշրջանի բնիկ հայ բնակիչներին և նրանց հազարամյակների քաղաքակրթության հետքերը
10:33 21/07/2020Սուրեն Սարգսյան. ԱՄՆ կոնգրեսում այսպիսի հակահայկական բանաձևի երբեք չի եղելՀայ-ամերիկյան հարաբերություններին քաջատեղյակ քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը տեղեկացնում է, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի իրավական հանձնաժողովը բանաձև է ներառել 2021թ Ազգային պաշտպանության...
09:30 20/07/2020Հայտնի են Վ․ Համբարձումյանի անվ․ 2020թ միջազգային մրցանակի հաղթողներըԱկադեմիկոս Վիկտոր Համբարձումյանի անվան 2020թ. միջազգային գիտական մրցանակը շնորհվում է Ալեքսանդր Սալային, Իզաբել Բարաֆին և Ադամ Բարոուզին։ Այս մասին հայտնում են ԳԱԱ Բյուրականի աստղադիտարանից։...
21:01 19/07/2020Ագրեսիվ և ռազմատենչ Ադրբեջանին ԱԳ նախարար պետք չէՌազմական հերթական սադրանից հետո, ավելի շուտ ընթացքում, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ի զարմանս շատերի, հրապարակային կշտամբանքից հետո աշխատանքից հեռացրեց երկարամյա արտաքին գործերի նախարար Էլմար...
11:33 18/07/2020Ոչ կանոնավոր, թեթևակի կրակոցներ են եղել հրաձգային զենքերից. ՊՆ«Սահմանագոտու ողջ երկայնքով հիմնականում հանգիստ է եղել, թեթևակի կրակոցներ են եղել հրաձգային զենքերից, ոչ կանոնվար, ոչ մեծ քանակի»,- Իջևանում` ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում տեղի ունեցած...
11:31 18/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Տավուշի ռազմական գործողությունները այդպես էլ չեն հանրայնացվելուՊետք էլ չի:
09:07 18/07/2020Մտահոգված ենք Ադրբեջանի հայտարարությամբ, որ կարող են հրթիռակոծել Մեծամորի ատոմակայանը. Ժոզեֆ Սիգելե«Այս հայտարարությունը քաղաքացիական բնակչությանն ուղղված բացահայտ սպառնալիք է և դա կարող է բերել հումանիտար աղետի»։
09:00 18/07/2020Փաշինյան. Այդ իրադարձությունները տեղի են ունենում երրորդ կողմի հրահրման ֆոնինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ վարչապետի հետ հանդիպմանը խոսել է հայ-ադրբեջանական սահմանում լարվածության աճի մասին։
15:35 17/07/2020Նարինե Աբգարյանի՝ «պատերազմական ժամանակագրությունը»Մոսկվաբնակ հայաստանցի գրող Նարինե Աբգարյանը, ով ծնունդով Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքից է, ֆեյսբուքյան էջում շարունակոմ է ներկայացնել իր զրույցները Բերդում բնակվող իր հարազատների հետ։ Այսօրվա գրառումը...
13:00 17/07/2020ԵԽԽՎ համազեկուցողները կոչ են անում Հայաստանին և Ադրբեջանին վերսկսել խաղաղ բանակցությունները«Մենք շատ անհանգստացած ենք այն կյանքի կորստով, որն առաջացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հրադադարի ռեժիմի խախտումը», - այս մասին ասվում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ)...

16:44 09/06/2015Радио «Свобода»: Решение Армении принять участие в Европейских играх в Баку вопреки угрозам – победа спортивной дипломатии«Сколько бы они ни говорили, что там будут равные условия, одно дело говорить, а другое – сделать это», – сказал Джулфалакян.
13:02 09/06/2015«RTVi»: Баку самоутверждается на мировой арене с помощью роскошных праздников и глухих к критике спортивных еврочиновниковПринимающая страна остается одной из десяти самых цензурованных стран мира и продолжает жестокое подавление инакомыслия.
15:19 08/06/2015«Аспарез»: Негибкая внешнеполитическая идеология, пошатнувшаяся экономика и авторитаризм изолируют АзербайджанРуководство страны уверено, что существует план заговора направленного против Азербайджана со стороны западных держав в виде «цветной» революции.
14:27 06/06/2015Сноуден: В момент, когда вы читаете данные строки в Интернете, США это фиксируютСноуден предупредил, что право на неприкосновенность частной информации остается под угрозой
11:31 05/06/2015Пока в тюрьмах Азербайджана пытали людей, азербайджанец стал председателем Комитета Совета Европы по предотвращению пытокВ статье также говорится, что 53-летний президент Азербайджана, который правит своей маленькой страной, чувствует себя полностью в своей тарелке при встрече с европейскими лидерами.
21:02 04/06/2015Глава Аппарата президента Армении: Ограниченность мандата и финансов создают серьезные препятствия для ЮНЕСКООграниченность полномочий, предоставленных мандатом, и недостаточность финансирования создают серьезные препятствия деятельности ЮНЕСКО.
12:24 04/06/2015В Азербайджане началась травля опального дипломата, у которого оперативно нашли «армянскую кровь»Президент Азербайджана Ильхам Алиев отозвал Эйнуллу Мадатли с должности посла Азербайджана в Украине и постоянного представителя при ГУАМ.
16:53 03/06/2015Вопреки шквалу критики руководство компании «Электрические сети Армении» вновь оказалось в центре громкого скандалаВопреки шквалу критики касательно деятельности руководства ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) на фоне представленной заявки о повышении тарифов на электроэнергию в республике компания вновь...
15:06 03/06/2015Эксперты ООН призывают Азербайджан освободить политзаключенных до открытия Евроигр«Азербайджанские активисты должны быть освобождены, и они заслуживают того, чтобы принять участие в европейском спортивном празднике в Баку», – сказал эксперт ООН.
12:15 02/06/2015Американский эксперт: Западные лидеры должны быть осторожны в своих деловых отношениях с Ильхамом АлиевымКак сообщается в материале, правительство Азербайджана продолжает «войну» против правозащитников и свободы слова.
16:16 01/06/2015Митинг оппозиции под лозунгом «Спасемся!» в Баку… Один инвалид войны повесился, другой – совершил самосожжениеУчастники акции держали в руках плакаты с лозунгами: «Дорогие игры – дешевой власти», «Огнеопасная власть», «Государство – не вотчина чиновников!», «Свободу справедливости!»
11:22 30/05/2015Американский политолог: Западная разведка использовала Азербайджан для экспорта терроризма в РоссиюУильям Энгдал подтвердил заявление, сделанное президентом России Владимиром Путиным о прямых контактах между северокавказскими боевиками и представителями американских спецслужб в Азербайджане.
11:34 29/05/2015Подробности оффшорного скандала компании «TeliaSonera»: как клан Алиева обокрал азербайджанцев на $600 млн.Налогоплательщики в Азербайджане потеряли свыше $600 млн. в сделке, которая не имела никакого смысла для всех вовлеченных сторон, кроме одного темного оффшора, связанного с президентом Азербайджана.
20:22 28/05/2015Глава Минтранса Армении: Часть проблем частных таксистов – вымыселМинистерство транспорта и связи Армении уже 2,5 года делает все, чтобы решить проблемы частных таксистов.
11:45 28/05/2015Шведские СМИ о скандале «TeliaSonera»: Клан президента Алиева незаконно получил более $600 млн. через шведскую компаниюЕсли информация подтвердится, то речь идет о крупнейшей коррупционной сделке в истории шведского бизнеса.
19:54 27/05/2015Президент Армении: Консолидация может привести к неожиданным результатам и решить жизненно важные проблемыНа состоявшемся сегодня 24-м заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» председатель Совета, президент Армении Серж Саргсян представил свои замечания касательно обнародованного отчета...
16:15 27/05/2015Азербайджанские СМИ в ужасе: После демонтажа смертельно опасной облицовки домов Баку выглядит как город после бомбежкиЧиновники Азербайджана, получив указание главы государства, бросились сносить смертельно опасную полиуретановую облицовку со всех домов.
19:38 26/05/2015Глава Сюникской области Армении С. Хачатрян назвал сомневающихся в правдивости совершенного на него покушения «отребьем»Глава Сюникской области Армении Сурен Хачатрян заявил, что «лишь всякое отребье, а таких не много», придерживается мнения, будто совершенное против него покушение являлось инсценировкой.
13:57 26/05/2015Предвыборный период в Турции проходит в атмосфере крайней напряженности. Новое ЧП пополнило список нападений и покушенийсовершено нападение на кандидата в депутаты парламента Турции от основной оппозиционной Народно-республиканской партии (НРП) Элиф Доган Тюркмен.
13:26 26/05/2015В. Саркисян: В 2014г. президент Армении совершил 22 государственных, официальных и рабочих визита в другие страныВ 2014 году на подпись президенту Армении было представлено 489 законов, в то время как в 2013 году их число составило 228.