12:58 23/07/2020Կորոնավիրուսային պայմաններում գուցե չարժեր այդ փոփոխութունն արվեր. Կրթության փորձագետ«Մենք սպասում էինք այսպիսի դժգոհությունների, բայց, այնուամենայնիվ, առաջնահերթությունը տվել ենք մասնագիտական կողմնորոշման»,- առցանց քննարկմանն ասաց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի փոխտնօրեն Կարո...
12:49 23/07/2020Հրադադարի պահպանման մոնիթորինգի համակարգը խիստ սահմանափակ է. վարչապետ«Բանակը եղել և մնում է համազգային հպարտության աղբյուր և Տավուշում հաստատվեց այդ կարգավիճակը»,-հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը և նկատեց, որ Հայաստանի հասարակությունն այս ընթացքում ցույց տվեց միահամուռ...
09:57 23/07/2020Քաղաքագետ. Հայ-ադրբեջանական «բանաձևային» պատերազմը ԱՄՆ Կոնգրեսում հասնում է իր բարձրակետինՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը տեղեկացնում է՝ Հայ-ադրբեջանական «բանաձևային» պատերազմը ԱՄՆ Կոնգրեսում հասնում է իր բարձրակետին։ Նա մանրամասնում է, քանի հայ-ադրբեջանական սահմանին հայկական բանակը ամրապնդում...
16:18 22/07/2020Յուրաքանչյուրիս՝ իր հիվանդասենյակըԷս տեմպերով որ գնանք՝ շուտով Հայաստանը կդառնա հոգեբուժարան բաց երկնքի տակ։ Ամենասառնասիրտ մարդն անգամ ինչ-որ պահի կարող է կորցնել իր հոգեկան հավասարակշռությունը։ Փորձենք տեղավորվել...
12:15 22/07/2020Արտաքին թշնամուն «հաղթելուց» հետո Ալիևը կռիվ է տալիս ներքին թշնամու դեմՆախօրեի երեկոյան հայկական «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ թշնամու հատուկ նշանակության ստորաբաժանումը ձեռնարկել էր հերթական հարձակումը, հայկական ԶՈւ ստորաբաժանումը հետ է մղել հակառակորդի գրոհը` պատճառելով...
09:14 22/07/2020Սասունյան. Թուրք մտավորականները հեռուստածրագրում ճանաչում են Հայոց ցեղասպանությունը (մաս 2)Անցյալ շաբաթ ես գրառել էի ծավալուն տեսանյութի առաջին մասը, որում երկու թուրք մտավորականները հանդես են գալիս Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օգտին Թուրքիայի Հանրապետության կողմից: Քննարկումը տեղի է...
16:01 21/07/2020Որոշ մասնագետների կարծիքով Սևանը մեռնող լիճ է.Վահագն Վարագյան«Երբ 11 ամսվա ընթացքում լճում հանգստացողներ չկան, մեր ուշադրությունից դուրս են նրա խնդիրները, իսկ այն երեք ամիսներին, երբ հանգստացողներ են լինում և Սևանը կանաչում է, մենք սկսում ենք բոլորով խոսել այդ...
12:31 21/07/2020Զոհրաբ Մնացականյանը՝ «France 24»-ի եթերում․ Տեղի ունեցածը Ադրբեջանում ռազմատենչ և ատելության հռետորաբանության դրսևորում էրԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հարցազրույց է տվել «France 24» լրատվամիջոցին, որը ներկայացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։ Հարց.
11:02 21/07/2020ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է անում Հայաստանին և Ադրբեջանին «ցուցաբերել առավելագույն զսպվածություն»ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը խորապես անհանգստացած է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև աճող լարվածությամբ և կողմերին կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել: Այս մասին հայտարարել է ՄԱԿ-ի խոսնակ...
11:00 21/07/2020Իսրայելը պետք է վերանայի իր հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ. Jerusalem PostԱդրբեջանը, որը Թուրքիայի մերձավոր դաշնակիցն է և նրա հետ Հայոց ցեղասպանության ժխտողը, ակտիվորեն ձգտել է ոչնչացնել տարածաշրջանի բնիկ հայ բնակիչներին և նրանց հազարամյակների քաղաքակրթության հետքերը
10:33 21/07/2020Սուրեն Սարգսյան. ԱՄՆ կոնգրեսում այսպիսի հակահայկական բանաձևի երբեք չի եղելՀայ-ամերիկյան հարաբերություններին քաջատեղյակ քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը տեղեկացնում է, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի իրավական հանձնաժողովը բանաձև է ներառել 2021թ Ազգային պաշտպանության...
09:30 20/07/2020Հայտնի են Վ․ Համբարձումյանի անվ․ 2020թ միջազգային մրցանակի հաղթողներըԱկադեմիկոս Վիկտոր Համբարձումյանի անվան 2020թ. միջազգային գիտական մրցանակը շնորհվում է Ալեքսանդր Սալային, Իզաբել Բարաֆին և Ադամ Բարոուզին։ Այս մասին հայտնում են ԳԱԱ Բյուրականի աստղադիտարանից։...
21:01 19/07/2020Ագրեսիվ և ռազմատենչ Ադրբեջանին ԱԳ նախարար պետք չէՌազմական հերթական սադրանից հետո, ավելի շուտ ընթացքում, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ի զարմանս շատերի, հրապարակային կշտամբանքից հետո աշխատանքից հեռացրեց երկարամյա արտաքին գործերի նախարար Էլմար...
11:33 18/07/2020Ոչ կանոնավոր, թեթևակի կրակոցներ են եղել հրաձգային զենքերից. ՊՆ«Սահմանագոտու ողջ երկայնքով հիմնականում հանգիստ է եղել, թեթևակի կրակոցներ են եղել հրաձգային զենքերից, ոչ կանոնվար, ոչ մեծ քանակի»,- Իջևանում` ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում տեղի ունեցած...
11:31 18/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Տավուշի ռազմական գործողությունները այդպես էլ չեն հանրայնացվելուՊետք էլ չի:
09:07 18/07/2020Մտահոգված ենք Ադրբեջանի հայտարարությամբ, որ կարող են հրթիռակոծել Մեծամորի ատոմակայանը. Ժոզեֆ Սիգելե«Այս հայտարարությունը քաղաքացիական բնակչությանն ուղղված բացահայտ սպառնալիք է և դա կարող է բերել հումանիտար աղետի»։
09:00 18/07/2020Փաշինյան. Այդ իրադարձությունները տեղի են ունենում երրորդ կողմի հրահրման ֆոնինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ վարչապետի հետ հանդիպմանը խոսել է հայ-ադրբեջանական սահմանում լարվածության աճի մասին։
15:35 17/07/2020Նարինե Աբգարյանի՝ «պատերազմական ժամանակագրությունը»Մոսկվաբնակ հայաստանցի գրող Նարինե Աբգարյանը, ով ծնունդով Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքից է, ֆեյսբուքյան էջում շարունակոմ է ներկայացնել իր զրույցները Բերդում բնակվող իր հարազատների հետ։ Այսօրվա գրառումը...
13:00 17/07/2020ԵԽԽՎ համազեկուցողները կոչ են անում Հայաստանին և Ադրբեջանին վերսկսել խաղաղ բանակցությունները«Մենք շատ անհանգստացած ենք այն կյանքի կորստով, որն առաջացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հրադադարի ռեժիմի խախտումը», - այս մասին ասվում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ)...

12:35 16/01/2013Defense Secretary nominee owes apology to Armenian-AmericansIn order to appease his critics and secure Senate’s confirmation, Sen. Hagel has been busy in recent days issuing retractions and apologies to various groups.
13:37 15/01/2013Sergey Minasyan: Ivanishvili’s visit to have impact on Chakhalyan’s case\"Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili’s upcoming visit to Armenia will have major significance not only for Armenian-Georgian relations but also in the regional context.\"
13:37 14/01/2013Hovhannes Sahakyan: I do not think Aram Harutyunyan has any other accomplishments besides running for presidentMr Sahakyan said that Raffi Hovannisian, Hrant Bagratyan and Paruyr Hayrikyan had a political biography and were popular in this respect, adding that he was not serious about the other candidates.
15:14 12/01/2013Iranian ambassador to Syria refutes Al Arabiya report about his deathMohammad Reza Sheibani noted that since Syrian rebels freed 48 Iranian prisoners, some forces have been spreading false information, trying to cast a shadow on this success.
16:43 11/01/2013OSCE/ODIHR observation mission head: We are here to observe, not to force“We are here to observe, not to criticize or force. We will assess these elections for compliance with commitments agreed to by all the OSCE participating States, with international standards as well...
13:09 11/01/2013Turkey’s Court of Cassation demands repeal of verdict in Dink caseThe court has prepared a conclusion disputing the acquittal of the 19 defendants in the case.
12:10 10/01/2013Hovik Abrahamyan: Azerbaijan makes it impossible to talk about compromisesArmenian National Assembly Speaker met with President of the Belgian Senate Sabine de Bethune and President of the Belgian Chamber of Representatives André Flahaut in Brussels on Wednesday.
10:16 09/01/2013Obama is exploiting Turkish leaders’ craving for flatteryWhen leaders harbor an exaggerated sense of self-importance, they could be easily manipulated by others who exploit their insatiable appetite for flattery.
15:35 08/01/2013CEC gives 48 hours to seven candidates to pay election pledgePhysicist Mher Hayrapetyan offered CEC to accept a guarantee amounting to AMD 50,000 to secure that he will pay the sum required for being registered as a presidential candidate.
13:39 08/01/2013Iranian website: Distortion of history among priorities of Azerbaijan’s policy"This state has been distorting history since the communist era as well as since its independence.”
13:03 07/01/2013In Christmas address, Patriarch Kirill calls on Russians to adopt orphansThe head of the Russian Orthodox Church, Patriarch Kirill,congratulated all Russians with Christmas on Monday and called to take an active part in adopting orphans, RIA Novosti reported.
17:15 06/01/2013Message of His Holiness Karekin II on the Feast of the Holy Nativity and Theophany of our Lord Jesus Christ"We extend our pontifical love and blessings to our beloved sons and daughters in the Homeland and the Dispersion."
10:50 29/12/2012New bill criminalizing Armenian Genocide denial submitted to French parliamentThe bill stipulates the introduction of amendments to the 1881 law on freedom of press, setting legal foundation for countering racism and denial of Genocide.
19:07 28/12/2012Azerbaijan threatens to resume war"Baku not only increases its military expenditures and buys a large amount of arms but also declares openly that it is ready to solve the Karabakh issue by use of force."
12:02 28/12/2012Article ‘‘The Armenian Genocide’’ is recognized as the best in ‘‘Wikipedia’’According to the results of the vote article on the Armenian Genocide in the Ottoman Empire won the largest number of votes with "51 for" and only two votes "against".
12:05 27/12/2012Vazgen Manukyan: Society is divided into devils and angels"Angels are with the opposition and devils with the authorities."
18:02 26/12/2012Due to Azerbaijan’s mistakes, Armenia strengthened its position in foreign policy – Richard Giragosian"No significant changes have occurred in the process of settlement of the Nagorno-Karabakh conflict but Azerbaijan’s positions have changed."
14:50 26/12/2012ARF neither to take part in election nor to boycott itEarlier ARF stated that it was not excluded that they would boycott the “event called elections”.
12:27 25/12/2012European cows can’t stand poor living conditions in AzerbaijanBaku officials blame farmers for "not caring properly for the imported cows, which apparently require a certain degree of pampering."